Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Meth You

Upgrade pod GTX 1070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu podam moja specyfikację i przejdę do rzeczy.

GPU: MSI GTX 1070

CPU: Intel i5 2500k

Mb: ASRock P67 Pro3 B3

Ram: 2x hyperx fury Blue 1600mhz ddr3 cl10 4GB

Chłodzenie: silentium pc fortis 3

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

Obudowa: Zalman z1

 

Przesiadłem się ostatnio z Gigabyte radeon HD 7870 na GTX 1070 z racji, że komputer już sobie średnio radził z nowszymi tytułami a slyszalem, że gtx nieźle działa z i5 2500k a z podkreconym to już w ogóle. Owszem wymiana grafiki dała bardzo dużo jednak to nie jest jeszcze to, czuć, że procesor odstaje. Mimo, że jestem kompletnie zielony w tym temacie to podkrecilem procesor na 4,6Ghz kierując się poradnikami jednak powiem szczerze, że różnice zauważyłem ale minimalną, natomiast temperatury podczas grania dochodziły do 84 stopni, nie wiem czy robię coś źle, dlatego cofnąłem wszelkie zmiany. Nie wiem czy takie temperatury nie są spowodowane tym, że jeden z wiatraków (ten z tyłu u góry) nie działa i w sumie nie działał od początku kiedy zakupiłem te obudowę. Ostatecznie stwierdziłem, że może po prostu należy kupić nowy procesor pod tego GTX'a i tu pojawia się kilka pytań, jaki procesor będzie spokojnie współgrał z tą grafiką, czy wystarczy wymiana samego procesora czy trzeba będzie również zainwestować w płytę główną? I czy starczy na taki zabieg nie więcej niż 1000 zł a najlepiej 800? Dodam też, że w grę wchodzą używane rzeczy, no chyba, że ma ktoś jakiś inny genialny pomysł na który bym nigdy nie wpadł.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dobre mobo wiec wystarczy kupic 3770 bez k za grosze (do 4,2-4,3 lekko podkrecisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor bez K można podkręcić? I nie będzie on za słaby na te grafikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie nie można, ale z tego co wiem są jakieś częściowe obejścia, lepiej kupić procesor z k na końcu

możesz próbować z i7 2600k/2700k/3770k, mocno wykręcić na właśnie 4.6-4.8ghz i do tego koniecznie 16gb szybkiego ramu 2133-2400mhz, byłoby zauważalnie szybciej, choć w porównaniu z kręconym 2500k i tak kolosalnej różnicy nie będzie, dopiero taki kręcony i5 8600k zapewniłby 100% wykorzystanie gpu w każdej sytuacji, ale to już większy wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak tego kręcenia bo tak jak pisałem, nie znam się na tym, krecilem tego 2500k na 4,6 GHz, sprawdzałem te taktowanie na CPUz i faktycznie zmieniło się na 4600mhz jednak różnica w grach była prawie nie zauważalna a temperatury prawie 20 stopni większe niż bez podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam 2500k działającego na 4.8GHz i różnica pomiędzy domyślnymi ustawieniami jest ogromna, może obniża się częstotliwość taktowania podczas gier przez jakiś limit np. temperaturowy, czy poboru mocy

aby podkręcić na tej płycie ten procesor do 4.6ghz oprócz oczywistego podniesienia mnoznika do 46 trzeba zwiekszyc limity mocy np. long do 250, short do 300, plane current limit do 300 i napięcie, do ok. 1.35v, z tego co wiem auto na tej plycie dochodzi do 1.3v, czyli z offsetem +0.05v byłoby 1.35v, choć nie gwarantuje że będzie to działać na tych ustawieniach, zależy od egzemplarza, możliwe że trzeba więcej napięcia, warto też naprawić ten wentylator z tyłu aby obniżyć temperatury, bo jest on chyba najważniejszy ze wszystkich - wyciąga gorące powietrze z obudowy

ja bym jeszcze podkręcił pamięci do ~1866mhz powyższając napięcie do 1.65v, i bawiąc się timingami, ale to już trochę bardziej skomplikowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie nie można, ale z tego co wiem są jakieś częściowe obejścia, lepiej kupić procesor z k na końcu

możesz próbować z i7 2600k/2700k/3770k, mocno wykręcić na właśnie 4.6-4.8ghz i do tego koniecznie 16gb szybkiego ramu 2133-2400mhz, byłoby zauważalnie szybciej, choć w porównaniu z kręconym 2500k i tak kolosalnej różnicy nie będzie, dopiero taki kręcony i5 8600k zapewniłby 100% wykorzystanie gpu w każdej sytuacji, ale to już większy wydatek

Żadne obejścia- na LGA1155 można podkręcać oficjalnie i5/i7 non-K o 4 oczka w górę ponad maksymalny mnożnik turbo i do tego dołożyć kilka procent z BCLK.

W ten sposób i7-3770 non-K można podkręcić samym mnożnikiem do 4100MHz na wszystkich rdzeniach, a z podbitym BCLK do 4200-4300MHz.

 

Obawiam się jednak tego kręcenia bo tak jak pisałem, nie znam się na tym, krecilem tego 2500k na 4,6 GHz, sprawdzałem te taktowanie na CPUz i faktycznie zmieniło się na 4600mhz jednak różnica w grach była prawie nie zauważalna a temperatury prawie 20 stopni większe niż bez podkręcania.

Zależy w jakiej grze sprawdzałeś (jeżeli limitem wydajności było GPU to nic dziwnego że OC procesora nic nie dało), no i jakie napięcie ustawiłeś pod te 4600MHz, bo to przekłada się na temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bclk jest bardzo dziwne, u mnie np. jakakolwiek jego zmiana powoduje wykrzaczanie się, poza tym aby ten procesor był zauważalnie szybszy od 4.6-4.8ghz 2500k, to sam musi osiagac podobne zegary, co z tego ze bedzie mial ht, skoto nizsze zegary zniweluja ta roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3770k delid trzeba bo 1,25 @ 4,5 skutkuje wysokimi tempami

 

mam teraz fajnego 3770 ktory robi 4,25 @ 1,02V

 

wiec lepiej niz wiekszosc 3770k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaryzykowałem i zakupiłem 3770K jak i inny wentylator do tyłu obudowy co może polepszyć temperatury a co za tym idzie pokombinuje cos z tym OC, gorszy od 2500k raczej nie bedzie także dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...