Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

olaboga4

Monitor do gier i rozrywki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Równo rok po zakupie monitora muszę zmierzyć się po raz kolejny z tym samym problemem. W telegraficznym skrócie: posiadałem Samsunga C27FG70 (http://forum.pclab.pl/topic/1181120-Samsung-c24fg70-c27fg70-matryca-VA-strobing-144hz/page__st__960) i niestety muszę się zgodzić z opiniami na jego temat. Miałem nawracające zapalenia spojówek dopóki się go nie pozbyłem. Przejrzałem również ten temat, ale niestety nic z niego nie wynika (http://forum.pclab.pl/topic/1251824-144hz-TN-czy-VA/page__st__320) odnośnie mojego problemu.

 

Bardzo przyzwyczaiłem się do 144Hz w grach i chciałbym znaleźć coś o podobnych parametrach i podobnej cenie co ten Samsung o przekątnej 27". Z tego co dowiedziałem się z powyższego tematu to to, że należy szukać monitora bez technologii QLED i PWM. Zastanawia mnie kilka rzeczy:

 

1. Jak sprawdzić czy monitor posiada przyciemnienie PWM? Nigdzie nie w specyfikacjach nie widzę takich informacji.

2. Czy QLED można znaleźć tylko w Samsungach czy z tej technologii korzystają też inni producenci?

3. Czy wszystkie monitory 144Hz VA są dokładnie na tej samej matrycy Samsunga (np. MSI Optix MAG... lub Lenovo Y27F) przez co wypalają oczy, jest problem z połamanymi czcionkami, migoczą itp.?

4. Jeżeli nie to jaki monitor oparty na tej matrycy jest najbardziej godny polecenia?

5. Czy może lepiej pogodzić się z brakiem fajnych monitorów VA / IPS w tej półce cenowej i kupić coś tylko trochę szybszym odświeżaniu niż 60Hz? Nie chciałbym znowu sprzedawać w sumie niezłego sprzętu ze względu na katowanie oczu. Jeżeli tak to proszę o jakieś sugestie czym się zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

va i 144hz to pomylka, piksele w va sa najwolniejsze ze wszystkich matryc, i tylko niektore sztuczki producentow pozwalaja uzyskac taka czestotliwosc, ale wiadomo sztuczki maja swoje wady

nawet ips nie za bardzo sobie daja rady z 144hz, tylko najlepsze i najdrozsze egzemplarze (choc i te maja problemy)

moim zdaniem jak chcesz miec 144hz to tylko szybka tn-ka

ja bym wybral pomiedzy aoc g2590fx, ag241qx, ag271qx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a czy dobre TN da mi chociaż zbliżone kolory w porównaniu do VA które miałem? Jak sprawdzić czy te monitory nie będą migotały (podświetlenie PWM)? Nigdzie w specyfikacjach tego nie widzę. Przejrzę w takim razie jeszcze TN >100Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...