Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ssegregatorekq

wymiana chłodzenia zotac gtx 1060 3gb amp

Rekomendowane odpowiedzi

mam w/w kartę i grzeje sie ona niemiłosiernie do 85 stopni... ograniczam ją programem do 80 C, ale wtedy zbija taktowanie i fps spadają.

wówczas wentylatory trzymam max na 65-70 % obrotów, bo więcej jest suszarka :/

nawet gdy dam na 100% to nie zbiją wystarczająco... zmniejszenie taktowania średnio pomaga, i zmniejsza fps a nie o to w tym chodzi..

pomyślałem, aby wymienić chłodzenie, bo chyba Zotac nie plombuje kart? i nie stracę wtedy gwarancji?

jak to wygląda i jaki model kupić, aby było chłodniej, nie za głośno i w jakiej to by było cenie?

 

chłodzenie wodne raczej nie wchodzi w grę - moja obudowa na to niestety nie pozwala i chyba przydałby się wtedy lepszy zasilacz?

procek się nie grzeje i7-8700, do 55C-60C pod obciążeniem w grach

 

myślałem o czymś takim, czy to poprawi wydajność chłodzenia? https://proline.pl/arctic-accelero-twin-turbo-iii-chlodzenie-karty-graficznej-p933659

nie znalazlem nigdzie porównania wobec chłodzenia fabrycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twin Turbo II/III na GTX 1060 to jakieś ~60 stopni przy wygrzewaniu Furmarkiem/Kombustorem przy 900rpm(tyle, że wentyle Arctica to jest naprawdę top, jeśli chodzi o kulturę pracy). Moje testy były w którymś temacie. Oczywiście to wyniki z mojej obudowy. Arctic Xtreme 3 i 4 oraz starsze wersje(bo od plusa to jest to samo chłodzenie, oprócz mounting plate) to będzie nieco ponad 50 stopni(przy wentylach na ~650 rpm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego jaka to obudowa... Od kiedy masz tą kartę i czy z pierwszej ręki? Może trzeba wymienić pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej czy jesteś pierwszym właścicielem czy ile karta ma lat masz na nią fakturę jeśli tak niech leci na gwarancję albo dostaniesz nowa albo zwrot kasy w tym i w tym przypadku będziesz wygrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ssegregatorekq, podstawą niskiej temperatury karty jest dobrze wentylowana obudowa. Jeżeli ten warunek nie jest spełniony, to wymiana chłodzenia nic nie da. Druga sprawa, to czystość karty. Jeżeli karta długo nie jest czyszczona, to zbierające się kłębki kurzu potrafią skutecznie zmniejszyć odprowadzanie ciepła. No i na koniec pasta i termopady (jeżeli są). Też trzeba tego pilnować i co jakiś czas wymieniać.

Te wszystkie porady dotyczą sprawnej karty.

 

Dodano:

Co rozumiem przez "dobrze wentylowana obudowa". To obudowa zapewniająca max. chłodzenie podzespołów. Do każdej obudowy trzeba podejść indywidualnie. Metodą prób trzeba ustalić ilość wentylatorów, bo więcej nie musi oznaczać lepiej. No i umiejscowienie obudowy - nawet przewiewna obudowa z dobrymi wentylatorami wciśnięta w wąską półkę nie zapewni dobrej wymiany powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci ludziska wyżej piszą ,obudowa + dobra cyrkulacja powietrza to podstawa a jak sprzęt trzymasz w puszce to zmiana chłodzenia niewiele pomoże,ale moge ci podpowiedzieć inną opcje ;) miałem swego czasu identyczny model zotaca ale nie miałem z nim najmniejszych kłopotów z temp. nawet w te największe upały temp.max 74c bo jak widać w sygnaturce posiadam kawał porządnej budy.dla forfunu zrobiłem undervolting,w msi afterburner ustawiłem napięcie na 0,9000v i po tym zabiegu temp.max jakie były to 67c więc radze pobawić się programem msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę, to mam nową z pierwszej ręki, kupiłem ją pod koniec zeszłego roku wręcz za grosze, w promocji za ok. 800 zł jeszcze przed boomem z kryptowalutami.

W obudowie mam 2xsigma pro 140mm wtłaczające oraz 1x 120 bez pwm wytłaczający wiatrak fabryczny.

 

@unadarek spróbowałbym z obniżeniem napięcia na karcie, zrobiłem podobnie z procesorem i temp. spadły o ponad 10 stopni. Niestety w Msi afterburner mam tylko takie coś:QL2UYQA.png

 

ps. wentylatory mam ręcznie ustawione na 60%, czasami na 65% bo jak dam więcej to jest zbyt głośno jak dla mnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień pastę na obecnym chłodzeniu i podaj temperatury w grach.

 

Całkiem możliwe, że pasta wyschła i jest skorupa, lub chłodzenie jest fabrycznie krzywo zamontowane.

 

Takie numery juz przerabialismy tutaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale zanim kupię nową pastę chciałbym sprawdzić opcję undervoltingu, o ile coś by ona dała, w jakim programie mogę to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale zanim kupię nową pastę chciałbym sprawdzić opcję undervoltingu, o ile coś by ona dała, w jakim programie mogę to zrobić?

Undervolting możesz zrobić w MSI Afterburner poprzez modyfikację krzywej napięć i taktowań boost.

Opcję tą otwierasz kombinacją klawiszy "Ctrl + F" w MSI Afterburner.

Tu masz przykład jak to robić (na GTX1070; na 1060-tce sposób postępowania jest identyczny).

 

Dobrym pomysłem jest łączenie undervoltingu rdzenia z podkręcaniem częstotliwości pamięci VRAM.

Przy słabym chłodzeniu powinieneś zyskać nie tylko na kulturze pracy, ale i na wydajności.

 

Z niereferencyjnych chłodzeń do GTX1060 z naddatkiem wystarczy Arctic Mono Plus.

Upewnij się tylko czy masz miejsce na kartę o grubości 2,5-3 slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paw79 wszystko ci wyjaśnił więc wytarczy kilka miniut zabawy i będziesz miał efekty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie z zotaca amp 3GB szału nie robi (już lepsza jest wersja core). Najprościej ograniczyć powerlimit do 80-85% i jednocześnie podnieść rdzeń o jakieś +150.

 

Możliwe, że jest tak jak pisze Leven w poscie #9. Osobiście nic bym nie grzebał tylko oddał na gwarancję. Napisz gdzie ją kupiłeś, może to była promocja od jakiegoś kopacza z FVAT...

Miałem ten model i przy katowaniu wiedzminem nie przekraczała 75stopni przy 2084RPM, taktowanie trzymała 1886MHz. Po UV temperatury spadały tylko o 4stopnie, niestety wentyle nadal wyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...