Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BaronS8

MSI X470 M7 AC czy AORUS X470 GAMING 7 WIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, zastanawiam się nad zakupem nowej płyty głównej pod AMD Ryzen 2700x i nie wiem którą z nich wybrać. Zależy mi na rozbudowanym RGB ale też na innych możliwościach jak np OC. Porównuję słabe i mocne strony obu płyt ale idą łeb w łeb więc zwracam się do forum. Może osoby które posiadały oba lub przynajmniej jeden z modeli będą w stanie coś mi powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem topowe Aorusy pod X399 i AM4, oba mogę polecić, co do RGB to się nie wypowiem bo jedyne co z tym robię to wyłączam, reszta natomiast jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o OC 2700x, jedyne sensowne OC tego procesora jest poprzez PBO (zwykłe stałe, mija się z celem), a jedynie Gigabyte i ASUS, mają to zaimplementowane w sposób to umożliwiający (BCLK, offset voltage)- zapoznaj się z tematem.

Inna sprawa 2700x to już mocno wymaksowany procesor, każda inna płyta innych producentów z odpowiednim VRM też będzie dobra, jeśli byś nie podkręcał tego procesora. Gdyby nie PBO, poleciłbym tylko MSI i ASUSa.

Odradzam tylko ASRocka, ze względu na zbugowany BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Asusem ale prawdę mówiąc żadna z ich topowych płyt pod AM4 mi się nie podoba, więc pozostały Gigabyte i MSI. Jeśli chodzi o OC to na razie wiele nie wymagam ale w przyszłości planuje dość mocno się w to zaangażować. Na razie wszystko wskazuje na Gigabyte ale poczekam jeszcze z zakupem może ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Asusem ale prawdę mówiąc żadna z ich topowych płyt pod AM4 mi się nie podoba, więc pozostały Gigabyte i MSI. Jeśli chodzi o OC to na razie wiele nie wymagam ale w przyszłości planuje dość mocno się w to zaangażować. Na razie wszystko wskazuje na Gigabyte ale poczekam jeszcze z zakupem może ktoś jeszcze się wypowie.

Wygląd to ostatnia rzecz jaką powinieneś się kierować kupując płytę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała obudowa że szkła więc wygląd niestety gra u mnie rolę równie ważną jak osiągi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...