Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

The Last of Us 2 wyjdzie na PS4 a później pojawi się w nowszej edycji na PS5. Specjalnie by zarobić jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy ładowania się nawet minimalnie wydłużyły, głośność może nawet minimalnie większa niż na PS4 Fat. Takie odczucia, często poparte wyświetlanymi cyframi ładowania np.

 

Graficznie w Detroit zauważalna różnica na plus, widoczna - choć mniej - w The Last Of Us wydaje mi się (supersampling mam na stałe włączony, bo chyba poprawia wrażenia wygładzając krawędzie jakby), choć zwł. w tym drugim tytule sprawdzona tylko jedna lokacja (pokój Sarah).

 

 

Sprawdzone natomiast, że jedną grę mogę bez przeszkód używać na dwóch konsolach :), co stwarza np. możliwości brania jednej z konsoli na działkę i zostawiania jej tam na dłużej. I nic nie trzeba robić - jedyne ograniczenie to że naraz nie mogą być 2 konsole w sieci PSN, czyli że naraz może być tylko jedna z konsol włączona zasadniczo. Przynajmniej tak jest z nie cyfrowymi grami, a fizycznymi nośnikami.

 

 

Ma to sens, bo naraz na dwóch konsolach nie można grać (plus obie konsole używają tego samego konta), więc jak rozumiem sprawy licencyjne są zachowane. Tyle, że jak pamiętam na kompie to takie coś było niemożliwe, że można było chyba mieć tylko na jednym kompie/laptopie coś zainstalowane, ale pewny nie jestem, bo nie sprawdzałem, a ciekaw jestem czy się da jedna kopią gry grać na obu kompach bez potrzeby np. odinstalowywania. I ciekawe jak z tym jest na różnych platformach typu Steam, ale np. GOG Galaxy też.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by wyszło TLoU 2 na PS4, to jednak wolę poczekać nawet rok i ograć na PS5.

 

PS.

Gdyby ktoś chciał to się pozbywam swojej konsoli. Ograłem co miałem, więc bez sensu aby leżała i się kurzyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nawet jak by wyszło TLoU 2 na PS4, to jednak wolę poczekać nawet rok i ograć na PS5.

 

 

Ja tam bym nie wytrzymał. Na PS5 przejdzie się drugi raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi albo 20 :) (coś mi się nie chce wierzyć, że tylko raz byś na pocz. przeszedł :) ). Ogólnie co by nie mówić, dla mnie zawsze ta PS4 i potem PS4 Pro to delikatnie mówiąc błędne decyzje. Pierwsza od pocz. się mówiło, że jest za słaba, a druga z kolei jest takim krokiem w rozkroku. Już lepiej jakby w miejsce PS4 Pro dali PS5 ze wstępną kompatybilnością (nawet z rocznym opóźnieniem w stos. do Pro - i tutaj - trzeba to przyznać, Xbox z ich nowym modelem zakasował przynajmniej mocowo PS4 Pro).. Sam długo bardzo czekałem z kupnem Pro, przekonało mnie to, że po prostu chciałem mieć odrobinę lepiej i ładniej (np. podobno inFamous Second Son też chodzi dużo płynniej na Pro), no i chciałem też mieć większą gwarancję przynajmniej stałych 30 klatek może. Może inaczej bym mówił, jakbym miał już monitor z 4K i HDR, ale to właśnie nie wiem jak duży, ale pewnie duuży koszt.

 

 

Jak dla mnie PS5 powinni od razu na starcie wypuścić w dwóch wersjach - podstawowej oraz rozszerzonej albo nawet 3 - w różnych segmentach cenowych: 1000, 2000 oraz 3000 zł np. albo 1200, 1800, 2500. I każdy do potrzeb i do portfela by sobie wybierał - oczywiście byłaby jedna wersja gry na nie i wszystkie by były ze wsteczną kompatybilnością.

 

No i fajnie, żeby każda gra miała przynajmniej na PS5 1080 w 60FPS.

 

Oczywiście można sobie gadać zdrowo, sam przypominam sobie jednak jak byłem wk. tym, że rok po wydaniu PS4 kupiłem sobie, a po roku dali wersję Pro gdzieś. Where's my money, bi.. ? Jakby powiedział Jesse Pinkman będąc w podobnej sytuacji :D .

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mówisz Koszt TV. Hm to zalezy ile masz kasiory możliwej do wydania na takie bajery jak TV. Jeśli masz ograniczony fundusz to można smiało nawet brać tani TV np Samsung za 2.000zl 55 calowy lub Sony w cenie 2.500zl o podobnej wielkości.. Zawsze to lepsze niz jakikolwiek monitor. No ale to jest moje zdanie oczywiscie. Wielkość ekranu jest zawsze najważniejsza nawet kosztem jakości obrazu (ale też bez przesady). Bo np są Tviki pokroju Manta gdzie jakość obrazu jest tragiczna i za chiny nigdy nie chciałbym takiego tv nawet jeśli miałby 75 cali.. Wówczas przyjme każdy inny nawet o połowe mniejszy.. No ale to mówie o wyjątkach..

 

Dwa dni temu kupiłem używany TV Sony 50 calowy dla rodziny. Chcieli akruat taki i zeby nie był drogi więc wybor padl na ten używany model. Przyszedł do mnie podłączyłem, skalibrowałem i pograłem w spidermana oraz GTA 5. Za 1.900zł naprawde ma spoko jakość. Oczywiscie HDR w nim jest smętny ale dzisiaj kuzynek dzwoni i mówi, że z rodzina są oczarowani tym telewizorem i grają sobie oraz oglądają filmy.. Co ciekawe mają jeszcze monitor 32 calowy LG z HDR .. A jednak wolą grać i oglądac filmy na tym tviku :) - bo jak mówia jest większy...

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introverder tak piszesz o tym The Last of Us, że aż nabrałem ochoty aby w to zagrać znowu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że przez rok nie trafisz na spoilery że Staruch albo laska zdechła.

 

Jakoś grałem w exy kilka ładnych lat po ich premierze czy remastery ze starszej konsoli i spoilerów nie miałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś grałem w exy kilka ładnych lat po ich premierze czy remastery ze starszej konsoli i spoilerów nie miałem :E

 

Nie bój nic ODIN też tak grał, bo przecież PS4 ma od niedawna i jakoś dramatu nie było. The Last of Us Remaster nadrabiał dopiero niedawno jak już wszyscy inni obgadali temat w Internetach i jak widać da się bez bólu że nie zaliczył w dniu premiery na PS3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, ja chyba dzisiaj zacznę grać. Dawno nic nie przeszedłem, a The Last Of Us nawet po nazwijmy to liftingu to zawsze dobra okazja do zagrania.

 

Z tego co rozumiem to może TV HDR jest zwykle lepszy od analogicznego monitora, choć to pewnie zależy, ale u mnie jednak byłby lepszy monitor chyba, zwł. że do kompa fajnie byłoby używać, no i na biurku póki co nie ma tak dużo miejsca na wielkie cale, a i tak grałbym siedząc raczej dosyć blisko patrząc po ustawieniu choćby w tej chwili mebli w pokoju.

 

 

Choć zrobiła się zacna kolejeczka - Days Gone też kusi oraz Horizon Zero Dawn :).

 

 

Na sprzedaż PS4 może to dobry moment jakby co, bo gier już większość wyszła - na razie sobie mogę porównywać gry na jednej i drugiej wersji konsoli :P;) .. Detroit faktycznie chodzi wyraźnie płynniej, bo w jednej scenie mocno chyba spowalniało - jak Marcus idzie przez park i miasto po farby dla tego jak mu tam było - Picassa jakiegoś to na PS4 Pro jest dużo płynniej ;). Zachowanie PS4 Fat miałoby jeszcze sens, gdybym dokupił wkrótce monitor 4K z HDR, wtedy ten monitor co mam może trafilby na działkę a w raz z nim stara konsola, która z 4K raczej by nic nie zyskała ;), bo PS4 to tylko 1080p max a HDR nie wiem czy obsługuje.

 

Generalnie PS4 Pro to trochę mix bag, nie jest chyba jakoś przeszkadzająco głośna, choć może myślałem, że będzie cichsza (ale to dopiero 2 tytuły - trochę - na niej sprawdzałem - generalnie myślę jednak, że nie uznam ją za zbyt głośną - podobnie jest myślę z PS4 moją Fat, której albo mam b. dobrą sztukę może, bo mi hałas chyba tylko czasem doskwierał), grafika w nowszych zwł. tytułach trochę lepsza, płynność w Detroit może być dużo lepsza np. pewnie jest faktycznie, z kolei czasy ładowań to chyba jeszcze gorzej niż było z Fatem :/. Co do głośności okaże się tak do końca w praniu (fragmenty 2 gier nie są miarodajne), na razie nie słyszę nic niepokojącego, a wiatraczek to ze 2 razy mi się zdawalo i minimalnie może w TLOU terkotał. Także te czasy ładowań to naprawdę są dłuuugie, a liczyłem nawet na pewną poprawę :/ . Póki co w SSD-ka nie będę się bawić, bo w stos. do konsoli to całkiem spory koszt by był :D;), a i nawet chwilowo wolnej gotówki nie ma na takie fanaberie :D.

 

 

Takie Days Gone z materiałów w sieci wydawał mi się dużo ładniej właśnie na Pro wyglądać (oglądając naturalnie na tym swoim 1080p monitorze Eizo Foris FS2333), z TLOU też mi się tak wydawało z materiałów, choć wg mnie dużej różnicy w tym drugim tytule jednak może nie być - co najwyżej supersampling ładnie wygładza przedmioty, ale znowuż może muszę dłużej pograć ;) . Problem z Forisem jest taki, że w pogodny dzień jest on ciemny dosyć ;) .

 

 

Zreszta już mi się nie chce testować - dla TLOU mam już optymalna konfigurację 1800p/60 FPS, na 2160p/30 FPS moim zdaniem nie warto grać bo komfort grania zbyt spada (jakość na ekranie 1080p pozostaje chyba b. zbliżona), a i przesuwający się ekran dużo lepiej jak jest w 60 FPS.. a supersampling troszeczkę wygładza krawędzie.

 

 

Także pora w coś zagrać, bo "All work and no play makes Jack (Torrance) a dull boy"

 

Na PC zaś GTA 5 poprzechodzić dalej może, znaczy na laptopie, bo tu mam minimum 60 klatek na wysokich detalach (bywa i dużo więcej), a PC już nieco wysłużony i takiej płynności na wysokich mi nie zapewni. Mogę co najwyżej do Foris przepiąć może obraz, choć zdawało mi się, że jakieś opóźnienie się wtedy pojawia, ale może mi się zdawało.

 

 

A fabuła TLOU mam wrażenie, że nigdy się nie zestarzeje :) .

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie weź wyluzuj. :E Masz prosiaka na gwarancji, zacznij konsolę używać a nie się w nią wsłuchiwać.

 

Odpal Days Gona i znikniesz z tego forum i wrócisz dopiero gdy grę ukończysz. Gra jest super, jeden z najlepszych exów na ps4.

 

Do konsoli lepszy jest TV, bo TV lepiej reaguje na zmianę rozdzielczości. Zwłaszcza na rozdzielczość niższą niż jego natywna. Monitor już różnie sobie z tym radzi. Zasadniczo w takim przypadku obraz jest nie naturalnie rozjaśniony i brzydki.

 

TV pod tym kątem lepiej sobie radzi. Gdy podłączyłem PS3 do 4k TV to mnie mega zaskoczyło jak dobrze sobie z tym TV radzi. Nie ma rozjaśniania obrazu, obraz jest ładny i ostry. Nawet 720p na TV jest 100x lepsze niż 720p na monitorze 1440p (w moim przypadku). Do montiora 1080p też PS3 podłączałem i 720p wyglądało chujowo, bo taki RDR 1 lepiej wygląda na 4k TV niż na 1080p montiorze.

 

Poza tym wszystko zależy od jednego - czego Ty potrzebujesz i to Ty musisz wybrać co będziesz kupować.

 

Obrazki zawsze lepiej wyglądają bo to są obrazki, musiałbyś je oglądać w natywnej rozdzielczości to byś zobaczył jak faktycznie obraz się prezentuje.

 

W days gone tekstury są różnej jakości zazwyczaj średniej. Ale podczas grania nie ma to wpływu na odbiór gry. Świat jest bardzo ładny, fabuła wciągająca tak jak sama rozgrywka.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Czy ktoś z Was wymieniał HDD na SSD np.: Samsung 860 EVO 1TB i może wypowiedzieć się w sprawie prędkości ładowania i doczytywania tekstur? Czy jest odczuwalnie krótszy czas ładowania?

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wymieniłem na dokładnie taki dysk, wszystkie gry wczytują się zdecydowanie szybciej, a zwłaszcza takie kobyły jak np RDR 2. Dysk który Ci pozostaje wrzucasz do obudowy albo sobie kup taki kabel/przejściówkę z usb 3.0 na sata i podłącz dysk do konsoli. Ja tak zrobiłem, z tym że wcześniej do konsoli wrzuciłem 2TB seagate a potem dopiero tego SSD ale to nie ma większego tutaj znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Ten drugi dysk będzie służył jako backup danych, czy można na nim również instalować gry?

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie gry możesz na nim instalować i z niego je uruchamiać. Musisz go tylko pod konsolą sformatować. Zresztą jak go podepniesz do konsoli to ona już Cię za rączkę poprowadzi.

 

na stronach www sony masz opisane jak się co robi: https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/system---hardware/storage---data/upgrade-playstation-4-hdd/

 

dodatkowy dysk https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/system---hardware/storage---data/ps4--external-hdd-support/

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja używałem Toshiba Canvio Basics 1TB. Chwile na Xbox i chwile praktycznie na PS4.. Ale normalnie działają gry zainstalowane na tym USB :). Bardzo fajny dysk i sprzedaje go jednak.. Bo nie jest mi potrzebny. Używany naprawdę bardzo mało wiec jest jak nowy.. Niepotrzebnie go brałem, gdyż zaraz dostałem szybszy internet. .Więc teraz pobieranie dużych gier nie stanowi dla mnie wyzwania :).

 

Pamietam ze jeszcze Metro Exodus na nim instalowałem i troszke pograłem.. Smiga super jak dysk wewnetrzny :). Jakby ktoś chciał mój dysk to można sie dogadać. Oczywiscie jest na USB 3.0.. I warto tylko kupować z takim wyjściem niż 2.x.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza ps4 pro miała problem z miganiem ekranu.. raz na jakiś czas ekran robił się czarny na ułamek sekundy - dostałem drugi egzemplarz i na razie jest ok, ale wyczytałem że jest to dość poważny problem i bardzo często występuje na prosiakach.

 

Moim zdaniem jeśli nie masz mocnego pc to bierz xboxa, bo będziesz miał wydajniejszą konsole pod 4k.. zagrasz głownie w to co wychodzi na pc.

 

Natomaist jeśli masz dobry pc to bierz ps4 bo jest więcej gier w które zagrasz tylko na konsoli sony, god of war, spiderman, uncharted - the last of us - dla tych gier warto kupić ps4.

Witam mam pytanie chodzi o ten krótkotrwały zanik obrazu mam taki sam problem nie wiem czy go rozwiązałem czy tylko mi sie wydaje jednocześnie gdy załączała mi sie zamrażarka pojawiał sie brak obrazu podłączyłem ją do osobnego bezpiecznika i problem przynajmniej narazie ustał tylko czy na tym się zakończy bo z tego co pisałeś wynika że to poważna sprawa model chu 7116b z góry dziekuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na 7 stronie i staram się wszystko czytać...

Ale w sumie czas nagli...

 

WYBÓR KONSOLI :

PS4 Pro 7216B vs PS4 zwykła ( nie wiem który numer brać jakby co )

 

MONITOR lub TV do którego będzie podpinana konsola:

Monitor FHD lub TV HD Ready ( ale w przyszłości nie wykluczam zmiany TV, ale tutaj nie ma pośpiechu )

W sumie konsole bardziej pod TV będę bo przy monitorze bym musiał kombinować z audio.

 

ZAPYTANIE:

1. Biorąc powyższe informacje warto dopłacić te 300 zł do PS4 Pro? ( będzie brana używana)

2. Czy są już jakieś gry które lepiej mimo to działają na wersji Pro nawet w FHD czy 1080i. ( przykład np. gra X na zwykłej ma 30 klatek i lubi sobie spaść do 25 klatek i chrupnąć przy tym nawet na 1080i, gdzie przy Pro ta sama gra X będzie miała non stop 60 fps bez zacieć na tym 1080i i FHD.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie zwykłe ps4, w wersji slim (starych modeli fat nawet kijem nie dotykaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bartosz302 napisał:

zdecydowanie zwykłe ps4, w wersji slim (starych modeli fat nawet kijem nie dotykaj)

No a jakieś gry mają problemy na zwykłej?

Bo nie chce żeby sie okazało że mogłem dołożyć i miec spokój, bo na zwykłej jakaś gorzej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bartosz302 napisał:

jest taka jedna na c.... 2077, ale ze sklepu została usunięta ?

  haha wiem :P No ale tak to God of War lepiej chodzi na Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, airborne82 napisał:

No a jakieś gry mają problemy na zwykłej?

Horizon konkretnie chrupie w dalszej części gry gdy dużo się dzieje i maszyny skaczą jak pojewalone. Nie wiem jak na pro, ale zapewne lepiej przez większą moc. DG też bez szału, Sotc nie grałem, ale chyba dopiero na ps5 jest jakoś grywalne normalnie :E. Gow działa spoko, ale na pro zawsze odblokowany fps i grafa pewnie też lepsza.

Coś tam pewnie by się znalazło jeszcze. Niestety to już nie jest ta żelazna optymalizacja co kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki :)  Juz po ptokach :D  wolałem dopłacić i mieć Pro, udało mi się dorwać 7216b :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...