Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym poczekał i spradził - może faktycznie coś poprawili, ale na jakieś super efekty nie liczyłbym, bo na bank będzie głośna i nie wierze, że cewki nie będą brzęczeć/piszczeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej cewki nie brzęczą, w komputerze też nie. Brzęczenie cewek nie jest zawsze związane z samym urządzeniem ale również i przede wszystkim z jakością prądu jaki masz w gniazdku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej cewki nie brzęczą, w komputerze też nie. Brzęczenie cewek nie jest zawsze związane z samym urządzeniem ale również i przede wszystkim z jakością prądu jaki masz w gniazdku.

 

Każdy pascal brzęczy pod obciążeniem - testowałem kilka sztuk 1080ti od fe po strixa/trio i w kazdym modelu występowało to bardziej lub mniej.. Możliwe że nie słyszysz, bo zagłuszają Ci to wentylatory z budy - no ale jeśli faktycznie nic nie śłychać to gratuluje, bo chyba jesteś pierwszym użytkownikiem gtxa 1080ti bez tego "problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie jeszcze jedynie opinie np. na ceneo odnośnie prosiaków... Uchodzą za bardzo awaryjne, głośne, wadliwe itd.. Nie wiem czy w tej cenie nie będzie lepiej kupić krótko używanego one x, żeby później nie żałować wydanych prawie 2k..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie jeszcze jedynie opinie np. na ceneo odnośnie prosiaków... Uchodzą za bardzo awaryjne, głośne, wadliwe itd.. Nie wiem czy w tej cenie nie będzie lepiej kupić krótko używanego one x, żeby później nie żałować wydanych prawie 2k..

 

Moja pierwsza ps4 pro miała problem z miganiem ekranu.. raz na jakiś czas ekran robił się czarny na ułamek sekundy - dostałem drugi egzemplarz i na razie jest ok, ale wyczytałem że jest to dość poważny problem i bardzo często występuje na prosiakach.

 

Moim zdaniem jeśli nie masz mocnego pc to bierz xboxa, bo będziesz miał wydajniejszą konsole pod 4k.. zagrasz głownie w to co wychodzi na pc.

 

Natomaist jeśli masz dobry pc to bierz ps4 bo jest więcej gier w które zagrasz tylko na konsoli sony, god of war, spiderman, uncharted - the last of us - dla tych gier warto kupić ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pascal brzęczy pod obciążeniem - testowałem kilka sztuk 1080ti od fe po strixa/trio i w kazdym modelu występowało to bardziej lub mniej.. Możliwe że nie słyszysz, bo zagłuszają Ci to wentylatory z budy - no ale jeśli faktycznie nic nie śłychać to gratuluje, bo chyba jesteś pierwszym użytkownikiem gtxa 1080ti bez tego "problemu"

 

 

 

Jak puszczasz kartę bez vsyncha to pewnie że Ci będzie piszczeć jak masz 200fps na ekranie. Z vsynch nigdy mi moja 1080ti nie piszczała.

 

Wentylatory w mojej budzie ledwo się kręcą także one nie zagłuszają niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie mam PC'ta korzystam z hybrydowego laptopa o słabych parametrach do przeglądania internetu/yt, więc ja w ogóle nie mam na czym grać aktualnie. Miałem starego fata kiedyś i bardzo dobrze go wspominam, byłem głupi i sprzedałem po jakimś czasie. Wezmę chyba tego najnowszego prosiaka cuh2016. Widziałem jakiś filmik na yt, że ponoć jest 2x cichsza niż starsze wersje. Zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak puszczasz kartę bez vsyncha to pewnie że Ci będzie piszczeć jak masz 200fps na ekranie. Z vsynch nigdy mi moja 1080ti nie piszczała.

 

Wentylatory w mojej budzie ledwo się kręcą także one nie zagłuszają niczego.

 

To logiczne że bez vsync będą piszczec cewki.. bardziej mi chodziło o dzwięk brzęczenia, który występuje praktycznie w każdym pascalu nawet przy włączonym vsync w momencie pełnego obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co czekać. Po roku użytkowania i trzymania na półce z kurzem, wyć będzie tak samo jak stare modele pro. Dbanie o sprzęt, zabezpieczenie przed kurzem to podstawa.

 

Moja CUH-7116B kupiona 3 tygodnie temu w zestawie z Spider-Man jest cicha. Nic nie puka nic nie stuka. Delikatny szum podczas filmów w Spider-Man lub jak jestem w laboratorium Octaviusa. Ale i tak cichszy od 4 wiatraków na obudowie w PC które sobie szumią od 800 do 1300rpm.

 

Jak latasz po mieście w Spider-Man nie słyszalna kiedy gram nawet w nocy. Ludzie pisali, że na Spider-Man im głośno wyje. Bo już syf mają w konsoli. Nowa nie wyje, tylko brudna.

 

Gram na podpiętym standardowym kablem padzie. Czyli od konsoli siedzę naprawdę blisko.

 

Kurz to największy wróg konsoli jak i PC.

 

Po graniu czekam 10 min aż ostygnie, wtedy wyłączam konsole. Czekam kolejne 10 min aż ostygnie wyłączana i przykrywam pokrowcem aby mi się nie kurzyła.

 

Półki dookoła też trzeba wytrzeć z kurzu.

 

Ehh, ten kurz to już paranoja, jak baba uczulony na kurz się zrobiłem :P

 

 

Mam ten sam model jest cichy w porownaniu z moją poprzednią zwykłą PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Nie wiem na co czekać. Po roku użytkowania i trzymania na półce z kurzem, wyć będzie tak samo jak stare modele pro. Dbanie o sprzęt, zabezpieczenie przed kurzem to podstawa.

 

Moja CUH-7116B kupiona 3 tygodnie temu w zestawie z Spider-Man jest cicha. Nic nie puka nic nie stuka. Delikatny szum podczas filmów w Spider-Man lub jak jestem w laboratorium Octaviusa. Ale i tak cichszy od 4 wiatraków na obudowie w PC które sobie szumią od 800 do 1300rpm.

 

Jak latasz po mieście w Spider-Man nie słyszalna kiedy gram nawet w nocy. Ludzie pisali, że na Spider-Man im głośno wyje. Bo już syf mają w konsoli. Nowa nie wyje, tylko brudna.

 

Gram na podpiętym standardowym kablem padzie. Czyli od konsoli siedzę naprawdę blisko.

 

Kurz to największy wróg konsoli jak i PC.

 

Po graniu czekam 10 min aż ostygnie, wtedy wyłączam konsole. Czekam kolejne 10 min aż ostygnie wyłączana i przykrywam pokrowcem aby mi się nie kurzyła.

 

Półki dookoła też trzeba wytrzeć z kurzu.

 

Ehh, ten kurz to już paranoja, jak baba uczulony na kurz się zrobiłem :P

Whaaaaaaaat?

 

Ja po prostu co jakiś czas przecieram z kurzu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszycie tą awaryjnością i hałasem. Chyba zamiast kupić z amazonu.de, kupię w Polsce drożej by mieć 2 lata gwarancji :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whaaaaaaaat?

 

Ja po prostu co jakiś czas przecieram z kurzu :E

 

 

Ja w swojego prosiaka ostatnio dmuchnąłem sprężonym powietrzem i byłem wręcz zdziwiony jaka chmura kurzu z niej wypadła. Konsolę wziąłem do ręki na balkon i tam jej dowaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszycie tą awaryjnością i hałasem. Chyba zamiast kupić z amazonu.de, kupię w Polsce drożej by mieć 2 lata gwarancji :E .

A prawo unijne nie wymaga 2 lat gwarancji udzielonej przez sprzedawce? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojego prosiaka ostatnio dmuchnąłem sprężonym powietrzem i byłem wręcz zdziwiony jaka chmura kurzu z niej wypadła. Konsolę wziąłem do ręki na balkon i tam jej dowaliłem.

nie wiem gdzie wy trzymacie swoje konsole. Mam wersję premierową i niedawno stwierdziłem, że trzeba zdjąć wierzchnią klapę i zebrać kurz z wiatraka. Zdziwiłem się lekko bo ledwie co tam było, zużyłem może dwa patyczki do uszu na łopatki i przetarłem powierzchnię szmatką. Po dwóch latach użytkowania...

A kurz w mieszkaniu jest - blat stołu z czarnego szkła musiałby być codziennie ścierany, żeby śladu nie było.

 

Co do głośności - oprócz truizmów w opiniach wyżej, wiele zależy też od samych gier - w No Mans Sky wyje mi non stop, w GoW rzadko kiedy wchodziła na wyższe obroty, w nowej Larze jeszcze nie zauważyłem, w Skyrim wyło tylko i wyłącznie w ekwipunku, itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem CUH7216B prosto z sony center. :) W piątek powinna być u mnie, dam znać jak to bangla, chociaż mam TV full HD a nie 4k, więc może być i tak ciszej niż normalnie.

Edytowane przez jnocctcop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem CUH7216B prosto z sony center. :) W piątek powinna być u mnie, dam znać jak to bangla, chociaż mam TV full HD a nie 4k, więc może być i tak ciszej niż normalnie.

Odpal jakiś tytuł, który w wyższych ustawieniach i tak działa w FullHD, ale sam nie wiem który :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zamówiłem CUH 7216B tylko że w sklepie euro w pakiecie z Fifa 19 i na jutro będę miał, sprawdzę jak konsola chodzi na Uncharted 4 w 4k bo na chwile obecna tylko taki tytuł posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wy trzymacie swoje konsole. Mam wersję premierową i niedawno stwierdziłem, że trzeba zdjąć wierzchnią klapę i zebrać kurz z wiatraka. Zdziwiłem się lekko bo ledwie co tam było, zużyłem może dwa patyczki do uszu na łopatki i przetarłem powierzchnię szmatką. Po dwóch latach użytkowania...

A kurz w mieszkaniu jest - blat stołu z czarnego szkła musiałby być codziennie ścierany, żeby śladu nie było.

 

Co do głośności - oprócz truizmów w opiniach wyżej, wiele zależy też od samych gier - w No Mans Sky wyje mi non stop, w GoW rzadko kiedy wchodziła na wyższe obroty, w nowej Larze jeszcze nie zauważyłem, w Skyrim wyło tylko i wyłącznie w ekwipunku, itp.

 

Na wentylatorze to nie było prawie nic lekki kurzyk powierzchniowy, za to jak dmuchnąłem sprężonym powietrzem do środka w kierunkach w których wieje wentylator to wtedy aż buchnęło kurzem z lewej strony konsoli.

 

W chacie mam czysto, dbamy o to żeby nie żyć w syfie albo w tumanach kurzu. Zresztą robiłem to pierwszy raz od kiedy ją kupiłem a czas leci szybko. No i nie gram na niej codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś info na temat białej PRO?

Nigdzie nie mogę znaleźć (oficjalne sklepy) a chciałbym koniecznie białą, najlepiej 7216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem w posiadaniu nowej wersji CUH7216B, przechodząc do rzeczy odpaliłem Uncharted 4, rozdzielczość 4k, co do głośności konsoli to jest cicho, wiadomo dla jednego cicho to będzie głośno a dla drugiego głośno to będzie cicho ale porównując do ps4 slim głośność jest na porównywalnym poziomie, możliwe ze miejsce testowe było zbyt mało wymagające (rozdział 17). Sprawdzę w innych poziomach i dam znać, na chwilę obecną nie posiadam innych tytułów więc ciężko będzie ale postaram się coś zdobyć i dam znać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...