Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

emilek

Problem z GTX 960

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z GTX 960, podczas grania w losowym momencie monitory przechodzą w tryb uśpienia. Z głośników słychać normalnie dźwięki z gier.

Sprawdzałem na innym komputerze i objaw nie pojawił się w trakcie gry tylko po chwilowym zamknięciu FurMark'a. Nagrałem film jak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=bWidka-k57s (od 0:59).

Powiem szczerze pierwszy raz się z tym spotykam. Jestem niemal pewny że to karta graficzna ale ten objaw jest trochę dziwny. Zostały mi dwa miesiące gwarancji i nie wiem czy wysyłać. Ciekawe czym to jest spowodowane. Ostatnio identyczny objaw miałem na nowej GTX1050 Ti od Gigabyte i sklep bez pytania wymienił na następny dzień na nowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz? Sprawdzales go moze jakie wartosci podaje?

Slac zawsze mozna, pytanie tylko czy to faktycznie wina karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki jak w podpisie i napięcia podczas obciążenia niemal idealne. W innym komputerze co testowałem SilentiumPC Vero L2 500W który ma niespełna miesiąc.

Zostawiłem FurMark na dwie godziny i nic, jak anulowałem to po paru sekundach uśpienie ekranu. Oczywiście sprawdziłem inne kable, wejścia itd aby wykluczyć monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiadomości innych. Karta została teoretycznie naprawiona i odesłana przez morele.net Nie otrzymałem żadnego dokumentu potwierdzającego naprawę (tylko na stronie przy RMA informacja o statusie: Naprawa). Niestety po naprawie jest innych problem: w losowym momencie karta sama "odłącza się" i podłącza ponownie, słychać wtedy dźwięki jak przy odłączaniu/podłączaniu jakiegoś urządzenia USB. Oczywiście monitory przechodzą w stan uśpienia i zostaje tylko restart. Nie zostawię tego tak, karta leci znowu do morele.net z żądaniem wydania nowego urządzenia lub zwrotu pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak dla wiadomości innych. Karta została teoretycznie naprawiona i odesłana przez morele.net Nie otrzymałem żadnego dokumentu potwierdzającego naprawę (tylko na stronie przy RMA informacja o statusie: Naprawa). Niestety po naprawie jest innych problem: w losowym momencie karta sama "odłącza się" i podłącza ponownie, słychać wtedy dźwięki jak przy odłączaniu/podłączaniu jakiegoś urządzenia USB. Oczywiście monitory przechodzą w stan uśpienia i zostaje tylko restart. Nie zostawię tego tak, karta leci znowu do morele.net z żądaniem wydania nowego urządzenia lub zwrotu pieniędzy.

 

Wygląda na reset sterownika/uszkodzenie rdzenia. Możesz sprawdzić czy po obniżeniu na maxa taktowań poniżej nominalnych wartości dzieje się to samo, aczkolwiek jest do odesłania na 100%. A morele jk zwykle kręci i trzeba ich rzecznikiem praw konsumenta straszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w poniedziałek wróci z kolejnej naprawy, tym razem morele.net odpisało mi że "Naprawa - Reflow układu grafiki". Zastanawiam się czy jest sens z nimi walczyć bo mam wątpliwości czy ta naprawa da jakiś skutek na dłuższy czas. Jak jest uszkodzony rdzeń to nawet wymiana kulek nic nie pomoże, przetestuję ją po powrocie i jak efekt będzie identyczny poratuję się rzecznikiem konsumenta. Tym bardziej że do 8 listopada była gwarancja (przedłużone o 40 dni z powodu dwóch wizyt w serwisie). Już mi nie zależy tak bardzo na tej karcie bo i tak kupuję coś nowego ale chcę aby znajomemu posłużyła jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawa - Reflow układu grafiki

 

Przecież to nie jest naprawa, tylko reanimacja trupa na nie wiadomo jaki czas.

 

Przy drugiej reklamacji trzeba było od razu żądać odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy - od tego właśnie jest rękojmia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta podczas awari miała ponad dwa lata więc żadne odstąpienie od umowy nie wchodzi w grę. Poczytałem trochę i odpytalem znajomego elektronika i tego tak nie zostawię. Nie zależy mi już, na samej karcie ale o podejściu do problemu przez morele lub ich serwis zewnętrzny. Taki reflow to jest ewidentnie oszukiwanie klienta a nie skuteczna naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...