Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OdekProLama

Monitor do 1.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam monitora w okolicach 1500zl tylko do grania w Lige Legend

Kolegą mi polecił BenQ XL2411 i w sumie jest ok bo niski czas reakcji 1ms do tego 144hz tylko matryca TN ale się przyzwyczaje bo teraz siedzę na ips Dell u2312hm

 

I tu moje pytanie w podobnej cenie znajdę coś lepszego ? Tzn np z lepszą matryca itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał va 144hz spokojnie znajdziesz w tej kwocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie brzmi "przyzwyczaję się", kiedy siedzisz na IPS i chcesz zmienić na tandetną TNkę :E VA 144hz, tym bardziej że grasz w lola a nie dynamiczne shootery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 240hz muszę o tym poczytać czy warto po OC procka myślę że stałe 240fps dałoby radę uzyskać na moim sprzęcie tylko czy warto

 

po 2 nigdy na TN nie siedziałem także nie wiem odrazu z CRT na IPS ale myślę że nie byłoby problemu zawsze miałbym obok swojego Della obok do oglądania

 

Chciałbym raczej jakiś budżetowy model z 23/24 calami 144hz/ może 240 jeśli warto 1 ms opóźnienia i flicker free bo dużo siedzę więc może będzie mniej męczył się wzrok a co do va to jakieś konkretne modele czy obojętnie każdy taki sam tylko ceny inne xD

 

I czy jakieś konkretne modele byście mi mogli zasugerować jak wasz poprzednik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Optix MAG24C/MSI Optix G24C, AOC C24G1, Samsung CFG73 lub czekać na VA od Samsunga na WQHD 27"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego i nie wydziwiaj

https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-269-aoc-c24g1-curved-czarny.html

 

Samsung ma problem z ostrością czcionek we wszystkich gamingowych 144hz monitorach VA. MSI raczej średniej jakości z opinii, przynajmniej ten słabszy model.

Ten AOC to nowość więc też jakiegoś szału o nim nie ma ale cenę ma rewelacyjną i nie słychać nic o problemach z ostrością czcionki.

 

Chyba, że chcesz mieć 240hz, wtedy pozostają szybkie całkiem ok TN-ki (Dell, AOC). I zawsze o prawie 1 cal większe 24,5 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko ma freesync z tego co czytałem to jest jak g-sync tylko pod Radeony a ja mam nvidie to nie będzie się gryzło, mogę to gdzieś w opcjach wyłączyć ?

 

czy zakrzywiony ekran nie będzie dawał złudnego poczucia odległości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywienie niestety to konieczność. Producenci wszyscy przy szybkich gamingowych matrycach VA dają zakrzywienie i płaskiej VA 144hz nie znajdziesz.

Co do freesync nic nie będzie się gryzło. Zamów póki są w tych cenach, a są dostępne dopiero od 18 września, wcześniej 2 miesiące były tylko na stronie X-kom i AOCa.

Jak nie będzie pasował oddasz - Xkom to najlepszy sklep jeśli chodzi o sprawy zwrotów. Przy odbiorze osobistym i zwrocie osobistym gotówkę masz do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz taką ciekawostkę do LOL'a :)

 

http://i.imgur.com/kKQjAWN.jpg

 

https://youtu.be/1fpUUzy1vgg?t=229

 

 

niby tak ale ja i tak gram na małym hudzie

 

Jedno mnie tylko martwi w tym AOC C24G1 Curved to że jest zakrzywiony wolałbym jednak prosty no ale jak nie produkują prostych :<

eh no ale zaufam wam jak mówicie że TN to dziadostwo i wezmę go może nawet jutro ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN nie jest dziadostwo w lepszych monitorach typu 240hz czy matrycach 1440P tam jest pełne 8 bit.

W tych najtańszych TN-kach 144hz kolory raczej słabawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC za 850zl VA 144Hz FHD albo Samsung 27" WQHD VA 144Hz 1350zl (lub coś koło tej ceny, premiera w drodze).

 

Dwie sensowne opcje.

 

LOL fajnie wygląda na WQHD :)

 

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc o małym chudzie, ale jeśli chodzi o rozmiary mapki czy okna ze skillami, to nie ma to nic do rzeczy. Na UltraWide masz +33% więcej widoczności na boki w LOLu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zamawiam już tego AOC za 850zł dzięki za pomoc

 

Napisz proszę jak wrażenia z zakupu, osobiście też chciałem wymienić monitor i czekam jak spadną ceny Samsunga CFG73, ale ten AOC wydaje się bardzo fajny :)

 

Zapytam jeszcze jak działa filtr światła niebieskiego w takich monitorach? czy jest to po prostu zmiana barwy na żółtawą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapytam jeszcze jak działa filtr światła niebieskiego w takich monitorach? czy jest to po prostu zmiana barwy na żółtawą?

 

Tak, temperatura kolorów ustawiana jest na cieplejszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko fakt czemu TN są droższe od VA matryc powinno być na odwrót czy może te TNki potanieją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko fakt czemu TN są droższe od VA matryc powinno być na odwrót czy może te TNki potanieją ?

 

Masz na myśli TN 144hz? Jeśli tak to biorąc pod uwagę, że są od jakiegoś czasu na rynku utarły się jako monitory gamingowe, a VA 144hz to raczej nowość która nie jest jeszcze do końca dopracowana. Przykładem może być wymieniony w wątku problem z wyświetlaniem czcionek przez tą matryce lub z fioletową poświatą w pierwszej serii samsunga.

 

 

To są jedynie spekulacje ale jak można to inaczej wytłumaczyć? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświata to tylko przy CFG70 i to konkretne partie o starym firmware, z tego co czytałem normalnie sklepy powinny to wymieniać.

CFG73 głównie bez tego defektu. Spowodowane było to zbyt agresywnym overdrivem, stąd inne monitory z tą matrycą nie mają tego(lub nie powinny mieć, AOC na 100% czysty od tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda gwarancja w przypadku tego AOC??? gdyby wyszedł badpixel po półrocznym użytkowaniu nie będzie z tym problemu? Pamiętam czasy kiedy nie było z tym tak kolorowo, i bywało że trzeba było sobie dokupić dodatkową gwarancję by taki monitor zwrócić.

 

Mam jeszcze kupon rabatowy na 50zł ważny do jutra i kusi żeby zabrać ten monitor i samemu przetestować :)

 

Edit:

 

Na stronie AOC jest wzmianka o gwarancji na nieporwanie działające pixele i jak dobrze rozumiem trzeba mieć akceptowalną liczbę by taki monitor zwrócić...

 

https://eu.aoc.com/pl/warranty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jak wrażenia z zakupu, osobiście też chciałem wymienić monitor i czekam jak spadną ceny Samsunga CFG73, ale ten AOC wydaje się bardzo fajny :)

 

Zapytam jeszcze jak działa filtr światła niebieskiego w takich monitorach? czy jest to po prostu zmiana barwy na żółtawą?

 

ten AOC spoko choć te zakrzywienie mi nie pasowało zamieniłem na Zowie XL2411 a kolory sobie tak dopasowałem na idetyczne co na starym Dellu na IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej to chyba już wybrać nie mogłeś. Xl 2411 - tragedia :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zowie XL2411 a kolory sobie tak dopasowałem na idetyczne co na starym Dellu na IPS

 

ale badziew wybrałeś :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...