Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chapman

Pendrive z WIFI - połączenie z laptopem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj zakupiłem okazyjnie fajny bajer, jakim jest Sandisk Wireless Stick (32 GB), czyli pendrive z wbudowanym WIFI. Tutaj trochę więcej o nim; https://www.gsmmaniak.pl/840820/sandisk-connect-wireless-stick-opinia/

 

Na telefon ściągnąłem aplikację rekomendowaną przez producenta i wszystko jest w porządku - pendrive leży na biurku, a ja bezprzewodowo przesyłam na jego zdjęcia ze smartfona. Problem zaczyna się jednak, gdy chcę - również bezprzewodowo - połączyć laptopa z tymże wynalazkiem. Owszem, na liście dostępnych sieci WIFI pojawia się ten pendrive (który jest spięty z moją siecią - wybrałem ją z listy, wpisałem hasło i jest niby connected). ale przy próbie połączenia staje się ono ograniczone i nigdzie nie widać dostępu do plików z pendrive'a. Można, rzecz jasna, podpiąć go po prostu do portu USB, ale to mija się z celem ;)

 

Domyślam się więc, że problem leży w konfiguracji sieci. Czy, aby widzieć pliki z pena na laptopie powinienem coś jeszcze zrobić? W międzyczasie wpadłem na pomysł "wejścia" na pendrive'a przez adres IP jego karty siecowej, ale prosi o login i hasło (admin/admin nie działa). Szukałem także odpowiednika androidowej aplikacji na Windowsa - nie ma. I nie wiem, cóż dalej począć :(

 

Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, najciemniej pod latarnią.

 

Tylko pojawia się problem - jak wspomniałem, gdy laptop połączy się z "siecią pendrive", to połączenie jest ograniczone i pojawia się standardowy komunikat "Brak internetu". Wydaje mi się, że nie powinno być ograniczone, tak?

 

Swoją drogą, wcześniej używałem pendrive'a OTG i jednak to rozwiązanie wydaje się o wiele wygodniejsze (ze 2-3 razy dziennie muszę zgrywać po kilka zdjęć z dość zapełnionej karty SD 128 GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak połączysz się z penem, to nie ma Internetu (normalne), stąd komunikat o ograniczonym połączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak połączysz się z penem, to nie ma Internetu (normalne), stąd komunikat o ograniczonym połączeniu.

 

No tak, to wydaje się logiczne, tylko na stronie producenta jest napisane:

 

- Turn the Wireless Stick on and verify the LED on top is blinking.

- Make sure that your computer or mobile device is connected to the SanDisk Connect ###### (wireless stick's) Wi-Fi network.

- After connecting, refresh this page on your browser.

 

... więc w jaki sposób mogę zobaczyć zawartość pena na laptopie (nie wkładając go do USB)? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musisz pewnie utworzyć jakiegoś usera ...

 

Napisali o dedykowanej apce do Windowsa , masz takową ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... więc w jaki sposób mogę zobaczyć zawartość pena na laptopie (nie wkładając go do USB)? :(

Patrz post #2. Zresztą to samo masz napisane w cytowanym przez Ciebie tekście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Na szczęście .jpg się da :D

 

A co do instrukcji: "Connect to the Wireless Stick Wi-Fi network through the PC network settings" - kiedyś była taka fajna emotka na GG: <bezradny>

No i nigdzie nie ma mowy o żadnej aplikacji na Windowsa - jest tylko na urządzenia mobline, na iOS i na Androida. Nie kumam :(

 

Tutaj jest mowa tylko o podłączeniu do USB: https://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/17538/related/1/session/L2F2LzIvdGltZS8xNTM4MDAxNDE0L3NpZC9mVW9JeG5NMTdYRHlIOVlGNEVDM3hSTzlfWSU3RW9WMXg4V3gxWnE0a05xNmxtZ0RqMW1KSnF2bkc0aDJHajRQMUVlYWpOYW5ZWTB2SHpaUm1KTDZ3M2tndnlDMHhFRHRoTTV1akZ2TmNHVzdEZlhqWW5Qc1c0M3owZyUyMSUyMQ==

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego pena i nie miałem żadnych problemów.

 

Aplikacja jest tylko na smartfony, z kompa wchodzisz przez przeglądarkę. Co tu jeszcze tłumaczyć? Wszystko już zostało wyjaśnione.

 

Jeszcze raz:

1. Włączasz pena - pen jest punktem dostępowym.

2. Łączysz się z tym punktem dostępowym przez Wi-Fi.

3. Wchodzisz na stronę http://www.sandisk.com/myconnect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...