Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aronn454

[Zestaw] Ocena zestawu za 6000

Rekomendowane odpowiedzi

No wiem właśnie, że teraz te intele w chorych cenach, ale może jak wyjdzie 9. generacja to potanieją? :/ Ogólnie to wolałbym jednak Intela niż AMD. A co do reszty podzespołów to ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

749zł za Ryzena to dobra cena. :) Trzeba wpisać w koszyku kod studia, aby ją aktywować. Płyta B450 Tomahawk, chłodzenie Fortis3, zasilacz Seasonic 550w wystarczy. SSD zobacz Cruciala MX 500 o pojemności 275GB. i5-8600K + Z370 Sli Plus wyjdzie o 686zł więcej od 2600 + B450 Tomahawk.

 

Pytanie też w jakiej rozdzielczości będziesz grać. Jak we FullHD, to myślę, że karta 1070 wystarczy. Do WQHD brał bym co najmniej 1080-tkę. Inno3D 1070 Ti iChill X3 V2 jest za 1999zł. Wypasiona karta. Ma 3x pół-pasywne wentylatory i solidny backplate. Jak chodzi o wydajność 1070Ti jest pomiędzy 1070<1070Ti<1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś powiedział na taki?

 

https://www.x-kom.pl/p/430746-monitor-led-24-269-iiyama-g-master-gb2530hsu-black-hawk.html

 

Ogólnie to tak naprawdę nie chce oszczędzać na jakiś podzespołach, chce wydać 6000 zł na PC tak żeby był jak najbardziej optymalny.

 

Co do monitora, klawiatury, myszki to chciałbym wydać 1000zł, nie zależy mi tak na prawdę na mechanicznych klawiaturach z super podświetleniem RGB czy myszką z milionem DPI, żaden ze mnie pro gamer, więc to na dalszy plan może zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz oszczędzać i wybierasz platformę Intela, to polecam kupić chłodzenie CPU Macho rev b., oraz obudowę Armis AR7. Zawsze będzie chłodniej po OC 8600K. Pod monitor FullHD 75Hz wystarczy karta 1070Ti.

 

Dołożył bym za to do większego SSD MX 500GB, lub kupił szybki SSD NVme Plextor 256GB M.2 PCIe M8PeG. Można też zrezygnować z talerzowego HDD na dane i kupić dwa dyski SSD. Szybki NVme na system i 2,5 cala na dane. Wtedy prędkość działania na plikach będzie bajeczna.

 

Dobry zasilacz 550w wystarczy. Mocniejszy zasilacz 650w ma sens w przypadku przyszłej zmiany karty graficznej na bardziej wydajną i prądożerną pokroju 1080Ti, lub konfiguracji SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie rady, jak ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć to zachęcam :)

 

@adam32 dzięki za propozycję monitora, zmienię z tym moim na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...