Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wilczekstepowy

Niezadroga drukarka z tanimi zamiennikami tuszu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzę do końca roku będę musiał kupić drukarkę a może i lepiej urządzenie wielofunkcyjne. Poszukuję jakiegoś dobrego urządzenia z dobrymi, niedrogimi i dostępnymi w necie zamiennikami tuszu. Swego czasu miałem Epson Stylus sx105 ale zamienniki jakie kupowałem (np. takie: https://allegro.pl/20x-tusze-do-drukarki-epson-stylus-sx100-sx105-110-i5292460468.html) często nie działały. Coś doradzacie? Nie chodzi mi o nie wiadomo jaką super jakość wydruku. Zdjęć, ani nic takiego nie będę na niej drukował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być dobrze i tanio to Brother, najtańsze urządzenie to Brother Ink Benefit DCP-J100. Kolorowa atramentówka, max wydruk A4, połączenie po USB. Na WiFi model DCP-J105 jest droższy. Ekspoatacja kompatybilna to LC-525X, w linku powyżej urządzenie + oryginały i zamienniki. Oryginały nie są też drogie, średnio 25 zł. Z zamienników ActiveJety, 20% wydajniejsze względem oryginału a i tańsze. Brother lubi się z zamiennikami, nic się nie gryzie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być dobrze i tanio to Brother, najtańsze urządzenie to Brother Ink Benefit DCP-J100. Kolorowa atramentówka, max wydruk A4, połączenie po USB. Na WiFi model DCP-J105 jest droższy. Ekspoatacja kompatybilna to LC-525X, w linku powyżej urządzenie + oryginały i zamienniki. Oryginały nie są też drogie, średnio 25 zł. Z zamienników ActiveJety, 20% wydajniejsze względem oryginału a i tańsze. Brother lubi się z zamiennikami, nic się nie gryzie :thumbup:

 

Dziękuję. Już myślałem, że nikt mi nie odpisze dlatego tak długo nie zaglądałem. A zajrzałem bo właśnie siedzę i ślęczę nad moim Epson sx105. Nie chce drukować, to znaczy niby drukuje ale wypluwa puste kartki. :(

 

A tak swoją drogą to z drukarek najmilej wspominam moją starą HP 930C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epson aktualnie w promocji, 350 ale 100 dostajesz z powrotem więc 250, nic taniej i lepiej chyba nie znajdziesz

 

https://www.pepper.pl/promocje/urzadzenie-wielofunkcyjne-epson-l382-z-dolewanymi-tuszami-w-rewelacyjnej-cenie-116886

Fajna ta drukarka. Spróbuję poczekać na promocję. Może do końca miesiąca znowu jakąś taką rewelacyjną zrobią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mocno wątpię aby taka okazja się trafiła zbyt szybko o ile kiedykolwiek. Ta oferta była wręcz absurdalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio szukałem czegoś dobrego za jak najmniejsze pieniądze. Zakładałem wydać ~300 zł do maks. 400 a w finale skończy się na brother dcp-l2532dw za blisko 600.

 

Jeśli bez zdjęć, to może laserowa mono?

 

DCP-1510E lub ewentualnie DCP-1610WE z wi-fi

 

Ewentualnie lepszy i sporo świeższy model DCP-L2512D bez wi-fi. Do modelu z wi-fi trzeba dopłacić aż 120 zł.

 

Zamienniki tonerów są bardzo tanie i też nie ma problemów z zasychaniem jak przy atramentowych.

 

 

Ewentualnie z tuszowych kolorowych j100 / j105.

 

 

To są modele na które trafiłem jako często polecane i kupowane gdzie koszt eksploatacji jest bardzo niski.

 

 

Ogólnie te tańsze drukarki też mają przeważnie drogie zamienniki, gdzie te droższe znów śmiesznie tanie. Dziwne, ale tak jest.

To co mi irytowało w starej atramentówce, to czasem bardzo długi czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony. Samoistne wysychanie tuszy ze zbiorników lub po prostu drukarka sama sobie je zżerała na czyszczenie.

 

Laser jest po prostu pozbawiony tych wad, ale też i jest niestety droższy w zakupie, szczególnie jeśli mowa o kolorowym laserze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się również nad laserem, koloru póki, co potrzebuję bardzo rzadko ale jednak się zdarza i nie wiadomo, jak to będzie w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brother dcp-j105 i jestem zadowolony. Oryginalne tusze kupuję po 33 zł za szt aod czasu do czasu zamienniki za 10 roznicy nie ma ale wole przeczyscic oryginalnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tanio coś z Brothera można wybrać, jeżeli jednak drukowanie zdjęć by miało się odbywać lub wystarczy "sama: drukarka to tu z innej beczki: Canon Pixma ip7250 - bardzo tanie zamienniki dostępne na alledrogo często z wysyłką gratis ;) 2 komplety za 20 zł... oczywiście orginały pewnie więcej warte od drukarki :P minusty canona to wol;ny wydruk pierwszej strony plusy to duplex, jakość druku, 2 podajniki (1 na foto)... no i 5 tuszy w tym czarny foto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarka nie będzie mi potrzebna do zdjęć, choć oczywiście od czasu do czasu coś w kolorze pewnie będę musiał wydrukować. Zastanawiam się też nad drukarką kolorową laserową ale do tego to założę zaraz nowy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Ryszawy A jak się sprawuje ten Windforce V2? Jak z kulturą pracy i temperaturami na biosie silent?
    • Mieszkańcom też ułatwiają, bo o tyle mniej samochodów do tego Wrocławia dojeżdża. Z tego co znalazłem, to nie ma jeszcze żadnych konkretów w tym planowanego przebiegu, bo blokadą jest linia kolejowa i jej przebudowa (projektu zdaje się, że nadal nie ma). Z luźnych planów też to za dobrze nie wyglądało, bo po opłotkach dzielnic/osiedli. https://www.wroclaw.pl/komunikacja/tramwaj-na-oltaszyn-moze-powstac-dopiero-w-latach-30
    • Nie mam tej gry, nie sprawdzałem jej u siebie więc to pomyłka, ktoś inny musiał zabrać głos w tej sprawie. Chociaż nie powiem - z chęcią sprawdziłbym jak sobie gra radzi u mnie, przede wszystkim czy w cutscenkach nie spadają fps no i jak tam wydajność ogólna + Burning Shores po dłuższym czasie grania. Jako, że uniwersum tej gry ani mnie nie jara ani nie ziębi odpuściłem i kiedyś na pewno kupię ale jak mocniej spadnie z ceny i nie będę miał totalnie w co grać.
    • Pobierz, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj ten https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html
    • U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki: 1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry.   2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach. 3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang. Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...