Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sad_MadMan

eSKY i karta pokładowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do osób obeznanych z lataniem. Po odprawie online i otrzymaniu karty pokładowej dostaję informację, że konieczne jest jej wydrukowanie. Czy jest jakaś opcja aby mieć to w smartphone ? Czy wystarczy jak będę miał tam pdf-a ?

Bilet kupowałem na esky oraz odprawiałem się na ich stronie. Przewoźnik to Ryanair. Do esky próbuje się dodzwonić ale cały czas jest "czekaj na połączenie z konsultantem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz apkę Ryanaira w Google Play/sklepie Apple.

Potrzebujesz adresu email powiązanego z rezerwacją oraz numeru rezerwacji żeby mieć e-ticket z kodem QR.

Taki bilet pokazujesz przy wejściu na pokład i przy wszystkich kontrolach. Dla pewności zrób screenshoty ekranu z tym kodem w razie awarii apki (jak ta ma się zawiesić, to zrobi to w momencie uruchamiania ekranu biletu oczywiście).

 

Acha. Nie kombinuj, nie próbuj być sprytny, itd. Ryanair to dno i potrafią robić problemy przy każdej nieścisłości. Jeżeli będzie problem z apką, to wydrukuj na papierze. Jeżeli masz dodatkowe opcje, wydrukuj ich potwierdzenie. Dotyczy to zwłaszcza bagażu, w tej kwestii zasady się zmieniają co parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że apka Ryanair nie umie zobaczyć mojej rezerwacji. Wpisuje adres mail i numer rezerwacji (po odprawie) i w żaden sposób nie jest to zaczytywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej: kiedy została zrobiona odprawa online (tj. w jakim odstępie czasowym w stosunku do samego lotu)? Ryanair ma również restrykcje dotyczące momentu, w którym jesteś w stanie zrobić (darmową) odprawę online. Jeżeli dobrze pamiętam (to też się zmienia), to jest to (obecnie) 48-2h przed godziną wylotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyczerpały mi się pomysły. Jeżeli apka odmawia współpracy (czasami miałem problem z akceptacją danych, po prostu po ich wpisaniu nic się nie pojawiało i nie dostawałem dostępu do odpowiednich pozycji na ekranie odpraw/biletów) to proponuję dostosować się do wymagań pośrednika i to dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się kiedyś szukał informacji takiej informacji do śpieszę z pomocą. Do eSKY w żaden sposób nie da się dodzwonić, oczywiście mail też milczy. Nigdy więcej k*** eSKY. Skończyło się na tym, że musiałem szukać na mieście punktu, który wydrukuje mi kartę podkładową... Mało ciekawe doświadczenie jak się jest w obcym mieście i to jeszcze w obcym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oni mają niższe ceny, niż linia lotnicza? Jeżeli nie, to nie ma sensu korzystać z pośrednika.

 

Z pośrednikami tak bywa, przykładowo dzisiaj moja dziewczyna spędziła kilkadziesiąt minut na czekanie na rozmowę z pośrednikiem hotelowym - Agoda. Okazuje się, że nie można u nich zrobić czegoś tak banalnego, jak zmienić metody płatności. Nie można (bezpośrednio) zapłacić od razu. Więc w niektórych przypadkach mamy przerąbane i trzeba sobie podyskutować z jakąś Chinką przez telefon.

Jeżeli warunki (no, najczęściej cena) nie są atrakcyjne i jest możliwość kupna usługi bez pośredników, to lepiej ich omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...