Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lischu

Komp do gier 4000 + 1000 monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję pomocy w złożeniu zestawu, głównie do gier. Mój budżet na to wyznaczony wynosi 5000 złotych, z tym, że za 1000 złotych chciałbym kupić monitor 144hz, więc na resztę zostaje 4000.

 

Głównie gram w popularne gry online jak fifa, lol, fortnite, jednak chciałbym poogrywać jakieś dobre tytuły w końcu na godnych detalach.

 

Do tej pory używałem monitora 22 cale 16:10 przez cały czas, dlatego wydaję mi się, że 24 będzie dobrą opcją. Po minucie znalazłem coś takiego, wydaję się być ok?

Monitor Samsung LC24FG73FQUXEN

 

Co do reszty, mam parę rzeczy na oku tj.

Amd Ryzen 2600

Płyta główna MSI B350 PC MATE

Pamięć G.Skill Aegis DDR4, 2x8GB, 3000MHz

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3

 

Karty graficznej jeszcze nie jestem pewien, raczej będzie to 1060, aczkolwiek gubię się trochę w tych wszystkich nazewnictwach i firmach, że nie wiem, którą wybrać. Wciąż muszę dobrać do tego jakąś obudowę i zasilacz. Obudowa będzie stała na biurku, więc fajnie by było, gdyby miała ten lekki pazur w wyglądzie, a zasilacz nie był jakoś specjalnie głośny. Czy powyższe części są najlepszym wyborem w swojej cenie? Widziałem wiele poleceń płyty MSI B450-A PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa się z moją i wezmę tę płytę, co proponujesz. Natomiast co do zasilacza, to czy potrzebuję 550w w sumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa się z moją i wezmę tę płytę, co proponujesz. Natomiast co do zasilacza, to czy potrzebuję 550w w sumie?

 

Zobacz na kalkulator psu :) 500 też wystarczy

Przed kupnem sprawdź czy posiada wszystkie niezbędne dla Twojej konfiguracji kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i 400w wystarczy ale lepiej wziąc mocniejszy zasilacz i nie martwić się czy kiedyś uciągnie jakieś nowsze gpu. Karty graficznej nowej bym nie kupował bo to się mija z celem skoro za cenę nowej 1060 6gb mamy uzywaną 1070 na długiej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam wszystko, miałem mieć płytę msi b450 tomahawk, ale nie mają jej aktualnie na stanie i proponują zamianę na ASUS TUF B450-PLUS GAMING bez zmiany ceny, gdzie jest 30zł droższa. W przeciwnym wypadku, będę musiał poczekać. Co myślicie o tej płycie od Asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na chłodzenie vrm w wyższym modelu StriX Gaming-F raczej bym taki pewny nie był.

 

1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

1 x ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 6GB DDR5 192bit (1771/8000)

1 x AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/

1 x G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

1 x GoodRam Iridium PRO 480GB SATA3 (560/535MB/s) MLC

1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

1 x AsRock Fatal1ty B450 Gaming K4 /AMD B450, DDR4, AM4/

 

4045 zł esc.pl z dyskiem na kościach MLC a nie TLC i problematycznym buforem SLC, z zdecydowanie lepszym zasilaczem z 10 letnią gwarancją, GPU 5 lat gwarancji, dobrze chłodzona sekcja zasilana na Gaming K4 od Asrock.

100 zł taniej masz B350 PC Mate od MSI i na esc.pl ma ona już wgrany bios do obsługi Raven Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...