Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rejestrr

Ryzen 5 2600+ zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć myślę o zakupieniu o to tych podzespołów ,ale brakuje mi zasilacza mam taki o to jeden (ocz stealthxstream 2 500W posiadam go ze starego kompa) nie wiem niestety czy będzie pasował do tych podzespołów

 

 

procek AMD Ryzen 5 2600

płyta MSI B450 Pro

pamięć Patriot 2x4 GB 3000 MHz CL16

obudowa SPC Armis AR3

karta graficzna Gigabyte GTX 1060 6 GB WF2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

To jest antyk, nie ma nawet EPS 8 pin, płyta może wcale nie ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest antyk, nie ma nawet EPS 8 pin, płyta może wcale nie ruszyć.

he he antyk no spoko to jaki polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

To tego konfigu brałbym jakieś minimum 600W, żeby luz był i żeby sprawność była wysoka, jak planujesz w przyszłości coś lepszego zamiast 1060 to można się szarpnąć na 750 W Gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Rozwal na części i tak sprzedaj, na pewno dostaniesz więcej niż za komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro, olx tak?

 

Ram 160

 

płyta głowna 120

 

CPU 150 zł

 

GPU 350 zł

ile zasilacz wystawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tego konfigu brałbym jakieś minimum 600W, żeby luz był i żeby sprawność była wysoka, jak planujesz w przyszłości coś lepszego zamiast 1060 to można się szarpnąć na 750 W Gold.

1.) On chce zasilić Ryzena 5 i GTX 1060, a nie betoniarkę. Ten zestaw nawet 300W z gniazdka nie weźmie, a ty mu wciskasz "MINIMUM" 600W? Ludzie...

2.)750W na coś lepszego niż 1060? Mam nadzieję, że chodzi tu o SLI z dwóch prądożernych grafik bo nawet wrzucając tu RTX 2080ti nie przekroczy 400W poboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Wybor producenta zalezy od glebokosci kieszeni.

Seasonic, EVGA, SuperFlower, Corsair, ewentualnie BeQuiet. Zasilacz o mocy 400-550W z certyfikatem co najmniej bronze, a najlepiej wyzszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

To tego konfigu brałbym jakieś minimum 600W, żeby luz był i żeby sprawność była wysoka, jak planujesz w przyszłości coś lepszego zamiast 1060 to można się szarpnąć na 750 W Gold.

 

Większość zestawów dla przeciętnych kowalskich pobiera od 200-250W, a ty mu chcesz polecić 600W? A o 750W jeszcze z certyfikatem gold to już nie wspomnę.

 

Na dobrym 500W zasilaczu nawet biorąc GTX 1080 z tym Ryzenem zostanie mu jakieś 100W luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600X + 1070 OC + masa dupereli i łykam do 270W w Wieśku 3, i do 330W w Furmark + Prime95.

 

2600 + 1060 jak 200W przekroczy realnie to będzie łomatko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he czyli jakiś inny zasilacz byś polecał?

To zależy od tego ile chcesz przeznaczyć pieniędzy i czy w "niedalekiej" przyszłości nie będziesz chciał wymienić procesora i karty graficznej na lepszy i mocniejszy model. Kolejne pytanie to czy będziesz podkręcać podzespoły oraz ile innych rzeczy masz w komputerze (dyski, podświetlenie itp itd).

Do tego zestawu mogę z czystym sumieniem polecić jednostki 500-550W, które będą miały troszkę miejsca na potencjalny upgrade czegokolwiek w budzie.

Mniej zasobny portfel - SilentiumPC Vero L2 500W.

Dobry, a zarazem droższy zasilacz - Corsair CX450M

Najlepszy w tej półce wydajnościowej - Seasonic Focus Plus Gold 550W

 

 

 

2600X + 1070 OC + masa dupereli i łykam do 270W w Wieśku 3, i do 330W w Furmark + Prime95.

 

2600 + 1060 jak 200W przekroczy realnie to będzie łomatko.

Grałeś może w AC:Origins? Jak ten twój 2600x się tam spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie grałem i raczej się na to nie zanosi. Z cięższych rzeczy to w zasadzie tylko W3, bo Doom czy tam Deus Ex to nic specjalnego. Czasu braku na nowsze tytuły - ja ledwo W3 właśnie zacząłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

1.) On chce zasilić Ryzena 5 i GTX 1060, a nie betoniarkę. Ten zestaw nawet 300W z gniazdka nie weźmie, a ty mu wciskasz "MINIMUM" 600W? Ludzie...

2.)750W na coś lepszego niż 1060? Mam nadzieję, że chodzi tu o SLI z dwóch prądożernych grafik bo nawet wrzucając tu RTX 2080ti nie przekroczy 400W poboru.

Na SLI z prądożernych grafik potrzeba znacznie więcej niż 750W, same 1080 Ti w "piku" potrafią pobrać po 300W każda, nikt normalny nie robi zestawu balansując na krawędzi możliwości zasilacza w nadziei że się nie wyłączy przy skoku poboru.

Ceny zasilaczy są tak niskie że nie ma sensu brać jakiegoś żałosnego 450W pierdziołka skoro za zbliżone kwoty można kupić 600-750 "w goldzie", i przynajmniej przy rozbudowie zestawu zawsze będzie pewność że zasilacz ogarnie.

A tak już na sam koniec, każdy kto zna temat ten wie że maksymalną sprawność zasilacze mają w okolicach 50% mocy, czyli dla 600W to będzie około 300W.

Jak cena jest taka sama to warto brać mocniejszy i tyle.

 

https://www.x-kom.pl/p/363849-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-750w-supremo-fm2-gold.html

 

https://www.x-kom.pl/p/399267-zasilacz-do-komputera-seasonic-550w-focus-plus-80-plus-gold-box.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest antyk, nie ma nawet EPS 8 pin, płyta może wcale nie ruszyć.

 

Co Ty chrza... bzdury pleciesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SLI z prądożernych grafik potrzeba znacznie więcej niż 750W, same 1080 Ti w "piku" potrafią pobrać po 300W każda, nikt normalny nie robi zestawu balansując na krawędzi możliwości zasilacza w nadziei że się nie wyłączy przy skoku poboru.

Ceny zasilaczy są tak niskie że nie ma sensu brać jakiegoś żałosnego 450W pierdziołka skoro za zbliżone kwoty można kupić 600-750 "w goldzie", i przynajmniej przy rozbudowie zestawu zawsze będzie pewność że zasilacz ogarnie.

A tak już na sam koniec, każdy kto zna temat ten wie że maksymalną sprawność zasilacze mają w okolicach 50% mocy, czyli dla 600W to będzie około 300W.

Jak cena jest taka sama to warto brać mocniejszy i tyle.

 

https://www.x-kom.pl/p/363849-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-750w-supremo-fm2-gold.html

 

https://www.x-kom.pl/p/399267-zasilacz-do-komputera-seasonic-550w-focus-plus-80-plus-gold-box.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Po pierwsze. Nie przepisuj bezmyślnie tabelki z techpowerup jeżeli w ogóle się na tym nie znasz, bo:

1.) "pik" jak tyś to pięknie nazwał to nie jest typowy schemat grania tylko najwyższa zanotowana wartość podczas testu patrzenia się w chmury i nie jest spowodowana przez wzięcie prądu bezpośrednio z zasilacza, tylko z kondensatora na płycie głównej, który zasila maksymalny impuls dla PCI-e.

2.) Jeżeli już mówisz, że w twoim "PIKU" bierze powyżej 300W to warto też wspomnieć, że zwykły niepodkręcony 1080ti w tym samym teście weźmie już 260W, a w tym samym czasie procesor będzie się nudził.

 

Po drugie. Jeżeli dla ciebie porównanie silentiumpc 750W gold z Seasonic focus gold 550W sprowadza się do watów to wybacz... ale nie masz zielonego pojęcia o jakości zasilaczy.

Po trzecie. Owszem zasilacz ma najlepszą sprawność podczas obciążania go w 50%. Ale czy wiesz jaką mają sprawność powyżej tego? Sprawność większości dobrych zasilaczy zmienia się o 1-2% z 50% do 100%, a więc różnice są marginalne. Czego zapewne NIE wiedziałeś, bo jednak w internecie trzeba się tego doszukać samemu to to, że sprawność leci na łeb podczas niskiego obciążenia zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ceny zasilaczy są tak niskie że nie ma sensu brać jakiegoś żałosnego 450W pierdziołka skoro za zbliżone kwoty można kupić 600-750 "w goldzie", i przynajmniej przy rozbudowie zestawu zawsze będzie pewność że zasilacz ogarnie.

 

Co za brednie. Zbliżone kwoty? Markowy zasilacz 450W, który by spokojnie ogarnął jego zestaw aktualnie kosztuje +/- 150zł. Pokażesz mi w podobnej cenie jakąś 600W z certyfikatem gold?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Ojojoj, ale się naprodukowali, bym coś odpisał ale mi się nie chce. :E

A autor zrobi jak zechce bo to jego pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ojojoj, ale się naprodukowali, bym coś odpisał ale mi się nie chce. :E

A autor zrobi jak zechce bo to jego pieniądze.

 

Nie chce ci się bo pisałeś bzdury, a teraz ciężko ci się do tego przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek 2600 OC +GTX1080 chodzi u mnie na XFX 550w(tylko dla tego bo miałem okazje tanio kupić) i zasilacz jest prawie nie słyszalny, na tanim chieftecu arenie czy PC Vero tez by śmigał. No ale 600+GOLD brzmi pro i dumnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Nie pisałem żadnych bzdur.

 

:E

 

Co do mocy zasilacza to ja zawsze kupuję topowe konstrukcje i z zapasem mocy, dzięki temu jest cicho i chłodno bo zasilacz nigdy nie dobija do 80-100% mocy.

 

A jak kupisz normalną markową konstrukcję z zapasem mocy to też piszczy i jest gorąco :E?

 

Jak ktoś chce kupować na wyrost to może bo to jego sprawa i jego pieniądze, niczemu to nie szkodzi a wręcz przeciwnie, forumowych napinaczy i ich opinie mam w...głębokim poważaniu.

 

Ty nawet swoją opinię masz w dupie, bo nie traktujesz ją poważnie, albo jesteś zwykłym trollem.

 

 

Tym bardziej że różnica między 550 a 750W to czasami 100 zł albo nic, lub nawet mocniejszy zasilacz może być tańszy.

 

Czekam na taką markową konstrukcję 550 a 750W gdzie różni się tylko 100zł albo nic. Nie wiem gdzie ty widujesz 750W za niecałe 300zł, a tym bardziej jeszcze mocniejsze zasilacze tańsze od słabszych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

W ramach ciekawosci sprawdzilem kiedys Vege 56 w trybie turbo wraz z Ryzenem 1700.

Doom w 5k, w tle Prime95 na wszystkich rdzeniach i komputer dobil do 510-520W.

Czyli nawet w sytuacji, ktora w przyrodzie nie wystepuje, wystarczy dobry zasilacz 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawosci sprawdzilem kiedys Vege 56 w trybie turbo wraz z Ryzenem 1700.

Doom w 5k, w tle Prime95 na wszystkich rdzeniach i komputer dobil do 510-520W.

Czyli nawet w sytuacji, ktora w przyrodzie nie wystepuje, wystarczy dobry zasilacz 550W.

Jak się nie mylę wydajność certyfikatów zasilaczy mówi o sytuacji, gdzie obciążenie wynosi 50%. Innymi słowy zasilacz gold 550w nie wystarczy Ci przy obciążeniu 520W, ponieważ nawet przy założeniu sprawności 90% przy max obciążeniu, wychodzi Ci 495W...

Słyszałem opinię (jayztwocents jak dobrze pamiętam), że przy dobieraniu zasilacza dobrze jest wcelować się z poborem mocy na 50% ze względu na najlepszą wydajność zasilacza właśnie w tym zakresie, ale miałbym mieszane uczucia kupując 1000w zasilacz do do zestawu wymienionego wyżej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...