Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cherrz

Corsair VS450W, a GTX 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, czy ten zasilacz da radę? GTX 1080 byłby w duecie z i7 4790. Dwie kostki RAM-u, 2 dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Teoretycznie powinien dać radę ale mogą wystąpić problemy z OC karty bo nVidia zaleca 500W 38A a u ciebie jest 450W 34A. Pytanie masz 2x 8pin PCIe w zasilaczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko teoria w praktyce seria VS jest padaką która nie wyrabia przy wyższym obciążeniu. (często padają po 3 latach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz raczej do wymiany, jak wspomniał kolega wyżej, Corsairowi nie udała się ta seria zasilaczy. Na forum były już dziesiątki tematów, które te zasilacze powodowały problemy. Dla świętego spokoju lepiej wymienić zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komputer będzie się wieszał bez powodu, lub restartował to prawdopodobnie będzie to wina VS450.

 

 

Wystarczy puści na początek test w OCCT Power Suply aby sprawdzić, czy jest sens próbować tego używać. Jak się wysypie to w grach też pewnie będzie się losowo sypało.

 

Jeśli jeszcze nie masz VS450 a planujesz taki zakup, to oczywiście nie sprawdzaj tego połączenia tylko kup coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie masz VS450 a planujesz taki zakup, to oczywiście nie sprawdzaj tego połączenia tylko kup coś innego.

 

No właśnie kwestia tego, że mam go już 3,5 roku i tak sobie wymyśliłem, że 'podmienię' GTX-a 1060 na 1080, ale skoro dochodzi jeszcze wymiana zasilacza to się zastanowię.

 

A tak tanim kosztem - Vero M2 czy coś innego w tym budżecie?

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kwestia tego, że mam go już 3,5 roku i tak sobie wymyśliłem, że 'podmienię' GTX-a 1060 na 1080, ale skoro dochodzi jeszcze wymiana zasilacza to się zastanowię.

 

A tak tanim kosztem - Vero M2 czy coś innego w tym budżecie?

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

VS450 nie dawał rady u mojego klienta z konfigiem i3 4160 + GTX 750 która bierze zasilanie tylko ze slotu PCI-E :E o powersupply teście nie było mowy w OCCT bo po 2 sekundach komputer się restartował, poszedł na gwarę wrócił nowy egzemplarz i za miesiąc było to samo, taka ta seria zasilaczy. Vero będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ power limit na swoim GPU na maxa w Msi Afterburner i odpal test OCCT Power Suply.

 

Nawet jak nie zmienisz karty to nie znaczy, że nie warto rozważyć wymianę zasilacza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna, porządna 450W spoko da radę. Ale - j.w. - VS są słabe i to trochę loteria.

 

Test w Wieśku 3 z 6700K @ 4.7

power_load_oc.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ power limit na swoim GPU na maxa w Msi Afterburner i odpal test OCCT Power Suply.

 

Nawet jak nie zmienisz karty to nie znaczy, że nie warto rozważyć wymianę zasilacza ;]

 

Power Limit na maxa od kiedy tylko kartę wsadziłem do budy :) test odpaliłem, nic się nie wysypuje.

 

VS450 nie dawał rady u mojego klienta z konfigiem i3 4160 + GTX 750 która bierze zasilanie tylko ze slotu PCI-E :E o powersupply teście nie było mowy w OCCT bo po 2 sekundach komputer się restartował, poszedł na gwarę wrócił nowy egzemplarz i za miesiąc było to samo, taka ta seria zasilaczy. Vero będzie ok

 

No to chyba dobrze trafiłem, bo mój służy już prawie 4 lata i nie wywala przy teście power supply z i7 i podkręconą 1060.

 

A co powiecie o 1070? Tylko 30W więcej niż 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz rezygnować z GPU dla zasilacza? :D

Vero L2 500W nie kosztuje majątku a jest przyzwoity, spokojnie wystarczy do GTXa 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz rezygnować z GPU dla zasilacza? :D

Vero L2 500W nie kosztuje majątku a jest przyzwoity, spokojnie wystarczy do GTXa 1080.

 

Brałbym już 600W, żeby nie 'rzęził' jak obecny Corsair ;) A pytam o 1070, bo widzę, że można ją kupić taniej o 400, czy nawet 500zł, tylko z kolei czy jest sens przesiadki z 1060 na 1070, więc zabawy będzie niż boosta w grach. Nie chce L2, 20zł różnicy a mam już okablowanie półmodularne, co prawda buda zamknięta, ale komfort psychiczny będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fhd w zupełności wystrczy ci gtx1070. Mam i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Wiecie o serii VX550W tak że ludzie się źle wypowiadali a zasiłka dawała rady tak samo mój aktualny CS750W gdzie wielu (moim zdaniem pseudo speców) wypowiadało się negatywnie a zasiłka sprawuje się wyśmienicie.

 

Do fhd w zupełności wystrczy ci gtx1070. Mam i nie narzekam.

 

Do 1080p GTX1070 jest bardzo często na styk jak ktoś gra w 1080p 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...