Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Minciu

Myszka Zowie - zacinający się sensor ( od wstrząsów )

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś u nas na forum taki problem? U mnie dzieje się identycznie jak na filmikach.

 

Ludzie w podpisach na tych filmach wymieniali myszke w serwisach bez problemu.

Ja swoją odesłałem na reklamację, ale serwis nie stwierdził żadnej usterki.

 

Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko włącznie z wymianą podkładki na również firmy Zowie i nic to nie dało. Lody Hz nic nie naprawiało myszki. Przy wstrząsach ewidentnie coś się rozłącza.

 

 

Miał ktoś tak? Reklamował? Uznali? Co było przyczyną problemu napisali w papierach?

 

 

Czy po prostu serwis Benq Zowie w PL to qupa ?

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=p85ikiDAPvI

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś E-sportową mysz pro-gracyz to masz :E

Przy monitorach to norma, że ta wspaniała firma wszystko odwala więc może przy myszkach zachowuje się podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Zmieniałem USB. Zmieniałem LOD. Zmieniałem Hz.

 

Wszystko co się dało.

 

 

Zmieniłem też myszkę na Rivala z tym samym sensorem pmw3310 i oczywiście na Rivala zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek serwis w Polsce to jest kupa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś na innej podkładce?

 

zowie jest znane z problematycznych sensorów, ślij na gwarancję jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na podkładce Corsair. Później kupiłem czarna podkładkę Zowie GTF-X, chyba tutaj kompatybilność zarzucić już nie można.

 

Myszką poszła ponownie do serwisu. A dokładniej na hurtownie ABC Data bo to oni obsługują dystrybucję Zowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale z przykrością muszę odradzić zakupy w sklepie ProCPU. Byłem święcie przekonany, że to porządny sklep z akcesoriami komputerowymi.

 

Przy składaniu reklamacji kontakt ze sklepem był rewelacyjny.

 

23 sierpnia 2018 roku rozpocząłem proces reklamacji myszki Zowie.

 

26 września 2018 dostałem informacje że serwis ABC Data jako przedstawiciel Zowie odrzucił reklamację bo nie stwierdzili wady.

 

6 pażdziernika 2018 roku dostałem potwierdzenie że ponownie przesłano myszkę tym razem jak mniemam do producenta:

"Informujemy, że status reklamacji zgłoszonej w dniu 23.08.2018 o numerze: 2018/5735 został zmieniony na Wysłana do producenta/serwisu. "

 

6 listopada 2018 pytałem o status reklamacji - brak odpowiedzi.

 

22 listopada 2018 pytałem o status reklamacji - brak odpowiedzi.

 

5 grudnia 2018 pytałem o status reklamacji - brak odpowiedzi

 

Dzisiaj mamy 11 grudnia i myszka przepadła. Serwis nie odpisuje na maile mimo iż początkowo odpowiedzi były błyskawiczne. Kilka razy próbowałem się dodzwonić ale mi się nie udało. Nie wiem czy sklep unika tylko mnie czy po prostu ogłaszają upadłość. Nic nie wiem. Wszystko przepadło jak kamień w wodę.

 

W sumie to nie wiem teraz gdzie to zgłosić. Czy może czekać dalej na serwis Zowie. Nie wiem czy to Zowie przetrzymuje myszkę czy gdzieś zaginęła w transporcie. Nic mi nie wiadomo bo Sklep nie odpisuje.

 

 

Bardzo nie profesjonalnie to wygląda. A prosiłem żeby napisali jeśli jest w serwisie zowie i trzeba czekać dalej to poczekam, nie ma problemu. No ale niestety zero odpowiedzi.

 

 

Może wiecie jak wyglądają terminy na reklamacjach produktów Benq/Zowie ? Czy to oni przetrzymują czy sklep daje ciała po całości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK sklep się w końcu odezwał, jest progres.. ale kuleje to strasznie.. Do piątku powinna pojawić się ostateczna decyzja z rozwiązaniem reklamacji.

 

 

EDIT 26 Stycznia 2019:

A jednak gówno :]

 

Do dzisiaj nie dostałem ani pieniędzy ani starej myszki.

Zostałem Oscamowany przez sklep :E

 

Obiecali 4 tygodnie temu wysłać przelew. Nie zrobili tego. Mija już 5 miesięcy od rozpoczęcia procedury reklamacji myszki. Sklep oczywiście ponownie unika odpisywania na maile. Żałosne..

 

Przestrzegam innych aby mieli na uwadze problemy z reklamacjami u nich.

 

https://www.google.com/search?q=procpu&rlz=1C1GCEA_en__804__809&oq=procpu&aqs=chrome..69i57j0l5.7598j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lrd=0x470edb83bb270bb5:0x6b3cb3eeb8e3a895,1,,,

 

 

 

EDIT Styczeń 31 2019..

 

Po ponad 5 miesiącach otrzymałem zwrot za myszkę.. Słabo, bardzo słabo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy bug dla 3310 w zowie. A

Dziwne, ze tyle reagują. Moją Zowie FK1 w 2 tygodnie wymienili na nową a miałem bardzo niepopularny problem - skaczący poolingrate i pływanie sensora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...