Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Elthrai

Sprzęt konferencyjny do małej firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przygotowuje w firmie salkę konferencyjną.

Aktualna salka ma 12 m^2, ale niedługo zmieniam biuro i chciałbym być przygotowany również na większą (dotyczy szczególnie kwestii dźwięku).

 

Zależy mi na:

1. OBRAZ Z SALI

Możliwości streamowania uczestników przez kamerę

 

2. DŹWIĘK Z SALI

Dźwięku rozmowy osób będących na spotkaniu w salce

Tutaj rozumiem że większość kamer ma wbudowane mikrofony ale nie jestem pewien czy będą odpowiednio zbierać

 

3. DŹWIĘK ROZMÓWCÓW

Jakieś urządzenie musi odtwarzać dźwięk zarówno rozmówców oraz odtwarzanych mediów z komputera/telefony.

Jak dobrze rozumiem

 

4. OBRAZ Z KOMPUTERA

W sali jest już TV z wejściami HDMI oraz USB, ale cały zestaw powinien być raczej niezależny od TV bo on jest raczej jedynie wyjściem samego obrazu.

Poza samą rozmową i uczestnikami praktycznie zawsze coś pokazujemy + powinniśmy jednocześnie mieć możliwość widzenia osób z którymi rozmawiamy (ale to już chyba zależne od softu np. Skype czy Hangouts)

Zależ nam na tym aby podłączyć mógł się praktycznie każdy, tak abyśmy nie byli uzależnieni od jednego komputera np. przychodzi klient i on chce zrobić prezentację, po czym przełączamy się my.

Ktoś wspominał o Chromecast ale totalnie nie znam tematu. Przeglądałem możliwości streamowania obrazu

 

 

Bardzo ważnym czynnikiem są dla mnie:

- Prostota rozwiązania. Chodzi faktycznie o to aby było - podłączasz i chodzi. Bez kombinowania za każdym razem przez 30 min przed każdym spotkaniem.

- Przenośność między miejscem, ale ta wynika w dużej mierze z poprzedniego.

 

 

Jeśli chodzi o dźwięk w sali to wiele osób polecało mi Jabra 510 (510+) Mic + Głośnik (tak naprawdę to chyba zestaw głośnomówiący)

https://www.x-kom.pl/p/260122-zestaw-glosnomowiacy-jabra-zestaw-konferencyjny-plug-play-speak-510.html

Fajny bo ma opcję pracy bez przewodowej i jest niezależny od kamery więc kiedy pojawią się lepsze modele kamer spokojnie można wymieniać.

Co do samego działania to niestety nie wiem praktycznie nic.

 

Znalazłem również Kamera + Mic + Głośnik, ale jakoś nie do końca jestem przekonany bo skoro całość jest w pakiecie to pozostajemy uzależnieni już na zawsze od tej jednej kamery.

https://www.logitech.com/pl-pl/product/conferencecam-bcc950

 

Doradźcie proszę jak ten sprzęt zbudować, co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w rozwiązaniach z polycoma. Jak dobrze pamiętam masz tam wszystko to, czego potrzebujesz. Minus jest taki ze tanio nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie masz dzialy o tym

 

Zanlażełem kilka dyskucji ale samych kanałów bezpośrednio w temacie jeszcze nie.

Skoro znasz czy mógłbyś mnie przekierować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...