Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szambo

Opinie o Phanteks Evolv Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Phanteks Evolv Shift

 

Kto ma?

Nurtuje mnie kilka kwestii:

 

1. Czy z temperaturami na CPU i GPU jest rzeczywiście bardzo źle?

2. Czy na pewno zmieszczą się tam dwa AiO?

3. Czy można kartę graficzną zamontować tak, żeby jej wierzch był w stronę okna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na overclocku masz temat z tymi obudwami.

Widziałem, ale wole podyskutować tutaj.

 

Zastanawiam się czy wlezą tam 2 radiatory... jeden do CPU, drugi do GPU.

 

Albo jakby wyglądało to z chłodzeniem horyzontalnym na CPU i AiO na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem na załączonym obrazku:

 

Dolny wentylator wtłacza przez chłodnice powietrze i to już podgrzane powietrze jest wyrzucone z obudowy przez drugą chłodnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem jak to ma ustawione, ja tylko podesyłam foto :E

Lepiej tam poszperaj, bo ludzie co mają te budy kombinują różnie, tutaj raczej możemy teoryzować na forum co i jak :E

Było foto gdzie ktoś upchał 240 AiO na cepie ale nie mogę teraz tego znaleźć, a nie pamiętam co wtedy z gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jest źle jeżeli zainwestujesz w wentylatory 140mm i AIO na CPU. Miałem w niej RX480 i GTX 1060 z Ryzen 1600, chłodzone przez AIO 120mm oraz dwa wentylatory 140mm i temperatury nie odstawały od Fractal Design Nano S itp. konstrukcji ITX. Oczywiście jest cieplej względem pudła ATX, ale takie już uroki tego standardu. Z tym, że ja jestem wyczulony na ciszę i mam wszystko skręcone do potrzebnego minimum.

 

2. 2x 120mm bez problemu i bodajże niektóre 140mm również. Zwróć tylko uwagę na długość karty graficznej. Kolosy z trzema wentylatorami mogą nie zmieścić się przez dolną chłodnicę.

 

3. Można, ale przy szkle nie ma żadnych otworów wentylacyjnych, co utrudni prace układu chłodzenia GPU.

 

Jest kilka kwestii, które mnie w niej irytują tj. przeszklone panele bez możliwości zamówienia pełnych, duże gabaryty jak na ITX, bardzo problematyczne układanie zasilania ATX, czy za długa taśma od przelotki PCIE, ale poza tym generalnie jestem zadowolony.

 

Na pewno nie kupiłbym jej do zestawu z RTX 2080 / GTX 1080 + i7-8700k, ze względu na temperatury, ale do średniej klasy konfiguracji pokroju i5-8400 + GTX 1070 będzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...