Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vendeur

Cenzura i skandaliczne zachowania redakcji na PcLab...

Rekomendowane odpowiedzi

Newsów o naprawdę wyróżniającym się sprzęcie brak. Bo gdzie wzmianki o blackberry key2, czy key2 LE?

 

Dużo ciekawsze niż informacja o kolejnym, nieodróżnialnym od reszty smartfonie w morzu już istniejących.

 

 

Są większe problemy w dzisiejszym dziennikarstwie branżowym niż to, że producenci nie mają smarowane po równo. Naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkim powyższym tu napisanym. Dla mnie najważniejsze, żeby teksty sponsorowane były oznaczone jako sponsorowane. Trudno zarzucać, że nie piszą o jednej lub drugiej najpopularniejszej marce świata. Gorzej, gdy serwis staje się jedną wielką broszurką reklamową.

 

O, np. tutaj https://m.pclab.pl/news78908.html

 

Jawna reklama bez zadnego oznaczenia, a właściwa treść newsa okazała się bzdurą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie materiały prasowe przesyła dział marketingu Xiaomi do redakcji portali? No właśnie, żadne... Dlaczego więc dziennikarze mają marnować swój czas i pisać o milionowym telefonie, różniącym się tylko jedną śrubką od poprzednika, jeśli samemu producentowi nawet nie chce się przygotowac porządnej prasówki? Rozumiem Vendeur, że kochasz Xiaomi, ale chyba delikatnie się zapędziłeś. Jeśli tak pragniesz newsów o swojej ulubionej marce, to zawsze możesz śledzić inne portale. Internet nie kończy się na pclab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Naście lat lat temu, gdy trawa była bardziej zielona, rówieśniczki ładniejsze, nooo ja przystojniejszy, to takim tematów też było tutaj sporo, że pclab schodzi na psy ;) Moim zdaniem poprawił się pod kątem chamstwa, znaczy jest go zdecydowanie mniej (wspominałem już o tym). Co do kryptoreklamy - działa, daje dochody, więc się robi, smutne ale tak jest. Pisali już przedmówcy, już nie tylko artykuły, też i posty pod nimi trzeba solidnie filtrować. to nie tylko przypadłość tego portalu, świat polazł w tym kierunku. więc dramatu bym nie robił, za to zalecał znacznie więcej dystansu do "prawd objawionych" pisanych na różnych portalach.

 

I nie wiem, czy to tęsknota za młodością (gdy wszystko było fajniejsze i ładniejsze, szczególnie płeć piękna), ale moze zaryzykowałbym tezę, że jeszcze w czasach pc.com.pl (dobrze pamiętam nazwę?) było to fajne, bo robione nie pod kątem komersji, a pod katem pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że artykuły sponsorowane jak ten ostatni choćby https://pclab.pl/art78918.html powinny być jasno oznaczane jako sponsorowane. Zgadzam się też z tym, że niektóre ważne wydarzenia/produkty/firmy są w newsach pomijane, a inne wspominane tak często, że się robi niedobrze (w pewnym momencie co drugi news był o Samsungu, bo akurat CEO miał kolkę albo coś równie wartego wspomnienia). Ale kto by chciał czytać o każdej premierze kolejnego średniego telefonu od Xiaomi? Od tego są inne serwisy. Tak jak raczej nie wspomina się o średniakach od LG czy Samsunga, tak i Xiaomi i inne marki pod tym względem nie powinny być wyjątkiem. Chociaż o premierach flagowców chętnie bym poczytał. Dlatego Vendeur na twoim miejscu darowałbym sobie to żołądkowanie się w każdym newsie o jakimś telefonie "A gdzie siaomi mi54ltehyperx, wy sprzedajne dranie?!", bo to raczej ludzi niezbyt interesuje, a tylko bana możesz zarobić za fałszywe oskarżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naście lat lat temu (...) rówieśniczki ładniejsze, nooo ja przystojniejszy(...)

 

I nie wiem, czy to tęsknota za młodością (gdy wszystko było fajniejsze i ładniejsze, szczególnie płeć piękna)(...)

 

Proszę, może przypomną się dawne lata jak to było naście lat temu...

 

 

;):E;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portal trzyma forum i testy. Newsy tutaj to jakiś żart. 10 newsow o konkretach dziennie to żaden problem, a to co tu się w większości pojawia to poziom pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proszę, może przypomną się dawne lata jak to było naście lat temu...

 

 

;):E;)

 

 

To już byłoby tzreba odjąć min 20 lat ;) Ja to piszę oczywiście żartem, by nieco poważniej zwrócić uwagę na to, że taką tendencje mamy, nieco do upiększania przeszłosci i demonizowania teraźniejszosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzsztukwszelakich

Poziom newsów jest bardzo niski już od lat, testy jeszcze do niedawna był ok, wraz z odejciem focusa zaczęło się pogarszac, ale dalej było w miare poprawnie. Teraz testy czy ogólnie artykuły, to juz moim zdaniem bardzo niski poziom, co więcej pojawia się ich bardzo mało. Ja osobiście juz ich raczej nie klikam.

Ale z drugiej strony spójrzcie na pozostałe polskie portale związane z tematyką PC - tam wcale nie jest lepiej.

Polecam przesiąść się na portale anglojęzyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo najwyraźniej ma inne problemy, niż proporcje pomiędzy informacjami o różnych markach telefonów od producentów azjatyckich.

 

Nie spodziewałem się, że nawet Ty masz tak poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem... Przeczytaj zatem "PS." w mojej trzeciej wypowiedzi w tym wątku. Choć mam obawy, czy i tym razem dotrze ten prosty przekaz. A może mam jeszcze 10 razy napisać, że tu nie chodzi o Xiaomi i dział telefonów???

 

A te wstawki o Vedze - żałosne. Po prostu żałosne, jak próbujesz łapać się takich ochłapów dyskusyjnych i za wszelką cenę nie pójść pod wodę z tymi "argumentami". Nie masz się o co zaczepić, nie masz w co wbić pazurów to łapiesz pierwszy, ściekowy temat żeby tylko wrzucić kolejną kupę w wentylator? Za chwilę będziesz cytował Jana Pawła II jak polscy politycy przy każdej możliwej okazji?

 

Nienawidzę takich dyskutantów... Chce podrapać, a nie ma za bardzo za co. Więc wywleka wszystkie możliwe tematy i okoliczności, jak hiena padlinę i próbuje coś na tym działać. Kogoś "pogrążyć" straszyć, wzbudzać w nim winę.

 

Spodziewałem się po Tobie więcej. Naprawdę.

 

 

A z tym pismem do UOKIK.... You made my day. Weź może najpierw poczytaj trochę na ten temat i tak ogólnie o instytucjach, które chcesz "poruszyć".

 

PrimoGhost, "spodziewałem się po Tobie więcej, naprawdę".

 

Temat Vegi nie był skierowany do Ciebie, a do kaina, aby miał świadomość że nie fair uciął dyskusję, nie odnosząc się do prostego zarzutu. Nie kontynuuj zatem, jeśli nie jesteś o to proszony i jeśli my tego dalej nie robimy.

 

Nie ośmieszaj się człowieku, bo nie pierwszy raz porażasz swoją ironią na siłę, w której stawiasz siebie ponad innymi, nie mając zielonego pojęcia w temacie. Tak jak pisałem, kontaktowałem się z UOKiK w sprawie oznaczania artykułów reklamowych na PcLab i otrzymałem odpowiedź potwierdzającą, że jest to NIEZGODNE z prawem. Dalej będziesz dyskutował z faktami? Natomiast sprawą UOKiK nie zajmie się, dopóki nie dostanie oficjalnego zgłoszenia na piśmie.

 

Zacytuję dwa fragmenty z maila, który otrzymałem:

"Równocześnie zwracam uwagę na przepisy ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. 2017, poz. 2070 z późn. zm.). Działanie przedsiębiorcy można w mojej ocenie bowiem uznać za nieuczciwą praktykę rynkową.

 

Zgodnie z treścią art. 4 ust 2 zdanie 1 ustawy za nieuczciwą praktykę rynkową uznaje się w szczególności praktykę rynkową wprowadzającą w błąd oraz agresywną praktykę rynkową, a także stosowanie sprzecznego z prawem kodeksu dobrych praktyk.

 

Z kolei stosownie do art. 5 ust. 1 ustawy praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął. Mowa tu m.in. o sytuacjach, w których rozpowszechnianie są nieprawdziwe informacje czy też rozpowszechnianie są prawdziwe informacje ale w sposób mogący wprowadzać w błąd (art. 5 ust. 2). "

 

"Wprowadzającym w błąd zaniechaniem, stosownie do art. 6 ust. 3 ustawy, może być w szczególności:

[...]

2) nieujawnienie handlowego celu praktyki, jeżeli nie wynika on jednoznacznie z okoliczności i jeżeli powoduje to lub może spowodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął."

 

 

A teraz napisz, że te urzędowe teksty sam wymyśliłem...

 

 

Jakbyś nie był w stanie odpowiednio przyporządkować powyższych cytatów do działalności serwisu, to tłumaczę => rzekomo "powstałe przy współpracy z Udemy" pseudo artykuły.

 

Rozumiem Vendeur, że kochasz Xiaomi, ale chyba delikatnie się zapędziłeś. Jeśli tak pragniesz newsów o swojej ulubionej marce

 

Przeczytaj najpierw ze zrozumieniem moje wypowiedzi, zanim zabierzesz głos w dyskusji. Ile razy mam tłumaczyć, że nie chodzi o Xiaomi, aby do pustych łbów to dotarło???

 

A jakie materiały prasowe przesyła dział marketingu Xiaomi do redakcji portali? No właśnie, żadne... Dlaczego więc dziennikarze mają marnować swój czas i pisać o milionowym telefonie, różniącym się tylko jedną śrubką od poprzednika, jeśli samemu producentowi nawet nie chce się przygotowac porządnej prasówki? Jeśli tak pragniesz newsów o swojej ulubionej marce, to zawsze możesz śledzić inne portale. Internet nie kończy się na pclab.pl

 

Ty chyba się naprawdę z małpą na mózgi zamieniłeś... Popatrz, a mi się wydawało, że prawdziwy dziennikarz pracuje z powołania, a co najmniej potrafi wyszukać informacje, którymi zajmuje się przedsiębiorstwo, w którym pracuje. Idąc twoim debilnym tokiem rozumowania, to pieniądze same powinny nam do kieszeni spływać, nie powinniśmy się o nie w ogóle starać, tylko łaskawie je przyjmować...

 

Poza tym, dziennikarze innych portali potrafią przygotować newsy bez tych materiałów marketingowych, a PcLab już nie? O czymś to chyba świadczy tak?

 

Racja, są inne portale. Czym więcej wiadomości umyka PcLabowi, tym częściej ludzie będą korzystali z konkurencji. Faktycznie, genialna sugestia, wprost od geniusza.

 

tylko bana możesz zarobić za fałszywe oskarżenia.

 

To nie są fałszywe oskarżenia. Cytat rozmowy z pracownikiem PcLab: "nie pisać o tych, bo się u nas nie reklamują, o tamtych pisz dużo, bo się reklamują. Jak na Labie"

 

 

 

Dyskusja zasadniczo ukazuje, że nie wszyscy są w stanie zrozumieć proste zagadnienie, które poruszam.

Miałem jedynie nadzieję, że kain po swojej deklaracji pójdzie o krok dalej i zadeklaruje baczniejsze zwrócenie uwagi na obiektywność w prezentowanych newsach. Mam jeszcze trochę nadziei, że jest zajęty po prostu ważniejszymi rzeczami, w przeciwnym razie brak takiej reakcji potwierdzałby tylko to, o czym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzsztukwszelakich

ty chyba nie masz co robić w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma czy nie ma, ale te fragmenty z maila ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty chyba się naprawdę z małpą na mózgi zamieniłeś... Popatrz, a mi się wydawało, że prawdziwy dziennikarz pracuje z powołania, a co najmniej potrafi wyszukać informacje, którymi zajmuje się przedsiębiorstwo, w którym pracuje. Idąc twoim debilnym tokiem rozumowania, to pieniądze same powinny nam do kieszeni spływać, nie powinniśmy się o nie w ogóle starać, tylko łaskawie je przyjmować...

Nie jestem gówniarzu twoim kolegą z trzepaka, żebys mnie od małp wyzywał. Jesteś zwyczajnym sfrustrowanych prostakiem. Wszystkiego i wszystkich się czepiasz, o wszystko masz wiecznie pretensje. Jak masz jakieś problemy psychiczne, to powinieneś się leczyć, a nie wylewać swoje żale na forum publicznym. Widzę, że nawet nie ma sensu z tobą prowadzić jakiejkolwiek dyskusji, bo zawsze kończy się tak samo. Nie mam pojęcia dlaczego jeszcze cię nie zbanowano. Widać kogoś bawią te twoje kretynizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z racji stażu to nawet chciałem kontynuować dyskusję, mimo stylu. Ale to to już jest przesada.

 

Vendeur, pozwij ich wszystkich. Donieś na wszystkich. WSZYSTKICH. ONI SĄ ŹLI. TO SPISEK NA DEMOKRACJI I WOLNOŚCI MEDIÓW!!!!!111 Zrób to TERAZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No życzę powodzenia w walce, a na razie proponuje rozesłać do załogi maile z tym obrazkiem na pewno będzie większy efekt.

comment_Fti4xPGuhnYAI05FQYFSVcC9VIWsv4DP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

A o co tak właściwie chodzi?

O ten news Mój link, że niby jest to news sponsorowany?

Ktoś się z kaczką na rozumy pozamieniał?

 

Co do samych newsów to budowa strony nie pozwala na więcej bo zaczną ginąć.

O ciekawych modelach xiaomi piszą. Np mi max 3. A o tych niczym nie wyróżniających się jak mi a2 lite itp. jak dla mnie nie warto wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wasze wojenki korporacyjne ;0:Absztyfikanci Grubej Berty I katowickie węglokopy, I borysławskie naftowierty, I lodzermensche, bycze chłopy. Warszawskie bubki, żygolaki Z szajką wytwornych pind na kupę, Rębajły, franty, zabijaki, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Izraelitcy doktorkowie, Widnia, żydowskiej Mekki, flance, Co w Bochni, Stryju i Krakowie Szerzycie kulturalną francę ! Którzy chlipiecie z "Naje Fraje" Swą intelektualną zupę, Mądrale, oczytane faje, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Item aryjskie rzeczoznawce, Wypierdy germańskiego ducha (Gdy swoją krew i waszą sprawdzę, Werzcie mi, jedna będzie jucha), Karne pętaki i szturmowcy, Zuchy z Makabi czy z Owupe, I rekordziści, i sportowcy, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Socjały nudne i ponure, Pedeki, neokatoliki, Podskakiwacze pod kulturę, Czciciele radia i fizyki, Uczone małpy, ścisłowiedy, Co oglądacie świat przez lupę I wszystko wiecie: co, jak, kiedy, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Item ów belfer szkoły żeńskiej, Co dużo chciałby, a nie może, Item profesor Cy... wileński (Pan wie już za co, profesorze !) I ty za młodu nie dorżnięta Megiero, co masz taki tupet, Że szczujesz na mnie swe szczenięta; Całujcie mnie wszyscy w dupę. Item Syjontki palestyńskie, Haluce, co lejecie tkliwie Starozakonne łzy kretyńskie, Że "szumią jodły w Tel-Avivie", I wszechsłowiańscy marzyciele, Zebrani w malowniczą trupę Z byle mistycznym kpem na czele, Całujcie mnie wszyscy w dupę. I ty fortuny skurwysynu, Gówniarzu uperfumowany, Co splendor oraz spleen Londynu Nosisz na gębie zakazanej, I ty, co mieszkasz dziś w pałacu, A srać chodziłeś pod chałupę, Ty, wypasiony na Ikacu, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Item ględziarze i bajdury, Ciągnący z nieba grubą rętę, O, łapiduchy z Jasnej Góry, Z Góry Kalwarii parchy święte, I ty, księżuniu, co kutasa Zawiązanego masz na supeł, Żeby ci czasem nie pohasał, Całujcie mnie wszyscy w dupę. I wy, o których zapomniałem, Lub pominąłem was przez litość, Albo dlatego, że się bałem, Albo, że taka was obfitość, I ty, cenzorze, co za wiersz ten Zapewne skarzesz mnie na ciupę, Iżem się stał świntuchów hersztem, Całujcie mnie wszyscy w dupę !...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez podłącze się po temat i definitywnie wnioskuje o zdjęcie użytkownika Kain z funkcji Moderatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ONET i wszystko w temacie. Po co bić pianę jak wszyscy wiemy jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez podłącze się po temat i definitywnie wnioskuje o zdjęcie użytkownika Kain z funkcji Moderatora

Co procenciki dał? :(

W końcu ktoś czyści ten burdel na głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez podłącze się po temat i definitywnie wnioskuje o zdjęcie użytkownika Kain z funkcji Moderatora

 

Dziękujemy za złożenie wniosku. Został on uważnie i dogłębnie przeanalizowany. Niestety został odrzucony. Polecamy się jednak na przyszłość.

 

ONET i wszystko w temacie. Po co bić pianę jak wszyscy wiemy jak jest.

 

Zdaje się, że onet jest dość powszechnie krytykowany za syf w komentarzach. Tu jest problem bo wycinam chamstwo. Czegoś tu chyba nie rozumiem :hmm:

 

Co procenciki dał? :(W końcu ktoś czyści ten burdel na głównej.

 

No dałem, akurat na forum za "sobie mózg możesz wyprać jednocześnie z wszystkimi głąbami których moderacja toleruje" i inne w tym tonie. No ale VSS jest niewinny i prześladowany. Widać to po historii jego ostrzeżeń oczywiście.

 

Swoja drogą Tobie dałem procenty wczoraj na głównej i bardzo mnie rozbawiło, że wiedziałeś z góry że je dostaniesz, a i tak się nie mogłeś powstrzymać :E "Nie popieram, ale rozumiem" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty za glupoty opowiadasz , dales warna za wpis w temacie ktoy zostal edytowany takwiec prowokator dostalpochwalea mi wlepiles pasek no i wtedy szybko doszlo do prania mozgu a ze poniosla cie fantazja to zamiast bana wkleiles perma, syf to sobie mozesz sprzatac ale jak ludzie otworza oczy to nie bedzie po kim sprzatac, ot taki poczatek konca , koniec juz nastepuje poprzez wylegarnie reklam i reflinnow na forum, a na dodatek wnewsach tez linkujecie jak popadnie ,

kain ty sie zdecydowanie nienadajesz na funkcje wyzej usera a i to twoje doswiadczenie nie jest nawet przecietna forum i dali ci admina ehhhhh to juz musi byc agonia w redakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vss ma racje zbastuj z karaniem ludzi co aktualnie nie są reflinkami i aktualnie mają wiedzę i nie zamykaj tematów jak premiera 2070 bo dorzucasz tylko kilkadziesiąt stron do tematu zbiorczego gdzie wypowiadają się entuzjaści 2080/ti a dla ludzi którzy nie potrzebują topu powinieneś zostawić temat poboczny. Jak dalej będziesz zamykał tematy, które mają potencjał na dużą liczbę wyświetleń (pobocznych od głównego) to nie zdziw się jak zaczniemy zakładać owners club-y prowadzone przez doświadczonych userów. Jeśli spróbujesz zamknąć taki temat to możesz być pewien, że poproszę Piłę aby cię wyprostował z zamykaniem tematów póki nie da się określić ich potencjału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...