Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vendeur

Cenzura i skandaliczne zachowania redakcji na PcLab...

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, z żalem zakładam ten wątek, po tym do czego dopuszcza się ostatnio PcLab i po tym, co zrobił kain.

 

W newsie o nadchodzącym nowym modelu OnePlus napisałem, że po raz kolejny Czechowicz pisze sponsorowane teksty. Mój post został usunięty, otrzymałem ostrzeżenie określone jako "pomówienie", oczywiście przez kain'a.

 

Jest to NIEPRAWDA i KŁAMSTWO. Bardzo nie lubię, gdy ktoś mi niesłusznie zarzuca kłamstwo...

 

Kain, myślałem, że masz więcej honoru w swoich działaniach, ale przy akcji z Vegą pokazałeś już, że jesteś z tym na bakier (nie potrafiłeś choćby odpowiedzieć na mój prosty zarzut po tym, jak negatywnie oceniłeś jakość jego newsów, mało tego, kłamliwie twierdziłeś, że tego nie zrobiłeś... - ale nie wracajmy już do tematu Vegi tu, tylko przypominam, bo po zamknięciu wątku, nikomu nie dałeś szansy zabrania głosu), a teraz robisz to po raz kolejny. Uważam, że jesteś fałszywym człowiekiem i kłamcą. I mam na to dowody.

 

Nie pierwszy raz, słusznie zauważam, że PcLab stosuje UKRYTE marketingowe praktyki. Co rusz powstają tu artykuły na stronie głównej, będące reklamami lub tekstami sponsorowanymi, a są oznaczane jako "tekst powstały przy współpracy z X". Jest to NIEZGODNE z obowiązującym prawem i jest karane. Mam opinię na ten temat po wysłaniu konkretnego zapytania z linkami do Waszych tekstów od UOKiK.

 

Podobnie jest z aktualnościami telefonów. Są marki, o których piszecie non stop, są marki, które skrzętnie pomijacie. Kiedyś pod jakimś artykułem zapytałem Ciebie oraz autora tekstu, podając dokładny przykład, dlaczego tak się dzieje. Nie było odpowiedzi, a w zasadzie była, kolejne kłamstwo, że to nieprawda...

 

Dlaczego tak bezczelnie okłamujecie swoich czytelników i jeszcze bardziej obniżacie żenujący poziom jaki osiągnął ten portal? Przecież każdy rozgarnięty człowiek widzi co tu się dzieje.

 

 

Dowody i przykłady.

 

Najłatwiej jest oprzeć się na marce Xiaomi, która jest 3 lub 4 (popularność w zależności od regionu) producentem telefonów na świecie. Na PcLab newsów (o artykułach nie wspominając...) praktycznie nie ma. Posłużymy się w tym przypadku pamięcią oraz wyszukiwarką na portalu.

 

W tym roku PcLab napisał 3 (tak, TRZY...) newsy o 3 telefonach Xiaomi: Mi Max3, BlackShark oraz Mi Mix 2S. Były to newsy o premierach, jedyne jakie się pojawiły z tej kategorii sprzętu.

 

Na portalach polskiej konkurencji, mogliśmy przeczytać o następujących premierach telefonów Xiaomi: Mi A2, Mi A2 Lite, Mi 6X, Mi 7, Mi 8, Mi 8 Pro, Mi 8 Lite, Mi Pad 4, Mi Max 3, Redmi S2, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi Note 6 Pro, PocoPhone F1, BlackShark.

 

Zatem na PcLab mamy premiery 3 modeli i łącznie 3 newsy o telefonach Xiaomi, u konkurencji natomiast premier 18, ogólnej ilości newsów nie policzę nawet... Oczywiście u konkurencji mamy do tego testy telefonów Xiaomi, mamy newsy o klawiaturze mechanicznej o smartwatchach itp. Na PcLab nic, JEDNO WIELKIE ZERO.

 

 

A o czym pisze PcLab?

Marka OnePlus... O niszowej w porównaniu do Xiaomi marce OnePlus PcLab napisał 18 newsów, z czego aż 10 dotyczyło jednego modelu – OnePlus 6. Pisano o jego pojawieniu się w bazach, grafikach, zdjęciach, domniemanej specyfikacji, domniemanej dacie premiery, premierze, nowej funkcji, etc. etc. Jednym słowem lanie wody... Opłacone lanie wody. Napisano nawet, że OnePlus kończy ze sprzedaż modelu 5.

 

Czyli PcLab woli napisać, że jakiś mało znaczący producent kończy dostawy jakiegoś modelu, albo że inny gdzieś tam się pojawił w bazie, niż wspomnieć o bardzo ważnej i szeroko komentowanej na świecie premierze epokowego wręcz telefonu Xiaomi... Hmm...

 

Inny przykład, LG. PcLab napisał o telefonach tej marki 21 newsów w tym roku... Tematyka podobna jak przy OnePlus, głównie jedno wielkie lanie wody...

 

Kolejny przykład, Huawei – PcLab napisał o tej marce w dziedzinie mobilnej 31 razy... Tematyka jak wyżej, choć tu więcej modeli i nowości było, marka też bardzo ważna.

 

Więcej przykładów podawać mi się nie chce, te są dobitnie wystarczające.

 

Inne serwisy na polskim rynku (“B....k”, “P...c”, “K... Ś...”) potrafią podawać informacje ze świata rzetelnie, bez notorycznego pomijania jednej z marek. Robią to, pomimo że także mają wiele materiałów reklamowych oraz tekstów sponsorowanych. Ale tamte redakcje rozumieją, że czytelnik głupi nie jest, rozumieją też swój fach, mają wizję, mają misję, dbają o swoje dobre imię oraz dobre imię serwisu.

 

 

Podsumowanie.

Powyżej przedstawiłem DOWODY na to, że PcLab ŚWIADOMIE pomija w swoich materiałach markę Xiaomi, zaś pisze o innych z niebywałą wręcz częstotliwością. I jakkolwiek w przypadku marki Huawei można to zrozumieć, bo rozwija się równie prężnie co Xiaomi, tak w przypadku marek niszowych i małoznaczących, jak OnePlus oraz LG, już nie do końca.

 

Redakcja PcLab twierdzi, że w żaden sposób nikogo nie pomija oraz że żadna ukryta aktywność marketingowa nie ma miejsca... Czy biorąc pod uwagę dowody wykazane powyżej można się z tym zgodzić? Z pewnością nie. Czy redakcja traktuje czytelników jak debili? Z pewnością tak. Bo nie uwierzę, aby Czechowicz nie potrafił rzetelnie opisać tego, co dzieje się na rynku mobilnym, skoro lubi i zajmuje się tą tematyką. Tu decyzje z pewnością są podejmowane wyżej.

 

Pytanie na koniec, zarówno do całego serwisu jak i personalnie do kaina. Kain, dlaczego kłamiesz? Dlaczego jesteś tak bezczelny w swoich zachowaniach? Jak śmiesz usuwać mój post, który wytyka brak profesjonalizmu serwisu i jak śmiesz jako powód podawać rzekome “pomówienia”, skoro dobrze wiesz kłamco, że to nie są pomówienia, tylko PRAWDA! Tę prawdę widzi każdy myślący czytelnik portalu, bo wystarczy aby zajrzał na inny serwis i zobaczy jak wiele materiału go tutaj omija.

 

Mało tego! TĘ PRAWDĘ POTWIERDZIŁY MI 2 OSOBY Z REDAKCJI !!! Że PcLab nie pisze o podmiotach, które nie płacą... Jak śmiesz zatem tak bezczelnie kłamać i tak bezczelnie się zachowywać? Gdzie Twoja godność i honor?

 

 

Czekam na odpowiedź i wytłumaczenie obecnej sytuacji, a jeśli ponownie zaczniesz kłamać i stosować praktyki jak przy moim komentarzu, to rozgłoszę te działania nie tylko tu na forum, ale także w innych miejscach, aż odbije się czkawką. Zgłoszę też oficjalne pismo do UOKiK w sprawie Waszych ukrytych praktyk reklamowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

Co Tym masz z tym Xiaomi telefony poza fajnie wycenioną niską półką są bez szału. Ta marka nie jest też w Polsce popularna, nie są te telefony oferowane u operatorów i w większych sklepach.

Jasne tu w kręgu ludzi zorientowanych są całkiem popularne.

 

Oppo, Vivo, ZTE, Alcatel też sprzedają globalnie więcej smartfonów niż LG/Sony/HTC (ba Oppo i Vivo nawet więcej niż Siaomi a o nich nie płaczesz) po prostu na naszym rynku to jest nisza.

 

 

A jeśli chodzi o teksty sponsorowane to racja - PCLab tu się nie popisuje i powinien reklamy wyraźnie oznaczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Tym masz z tym Xiaomi telefony poza fajnie wycenioną niską półką są bez szału. Ta marka nie jest też w Polsce popularna, nie są te telefony oferowane u operatorów i w większych sklepach.

 

Dlaczego się wypowiadasz, jeśli nie rozumiesz problemu? Ponadto dlaczego piszesz brednie i kłamiesz?

 

Telefony nie są oferowane w sklepach? Xiaomi jest oferowane we wszystkich największych sieciach sklepów RTV w Polsce, bywa w Biedronce, jest dostępny u operatorów komórkowych. Marka nie jest w Polsce popularna? Trudno komentować taki debilizm -Xiaomi to CZWARTY producent na świecie pod względem obrotów i ilości sprzedanych telefonów. W Polsce również jest na 4 miejscu a wyprzedzają go tylko te same marki co na świecie, czyli Huawei, Samsung i Apple.

 

Czy naprawdę tak trudno zrozumieć o co chodzi? Czy społeczeństwo jest aż tak głupie? Czy nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem tekstu i się zastanowić nad problemem? Tu chodzi o rzetelność portalu do cholery!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem część argumentów i ogólnie problem. Nie do końca jednak (mimo że nie jestem stroną) akceptuje formę. Spokojnie kolego, spokojnie...

 

Żeby nie było: (też) niezbyt podoba mi się czasami zachowanie Kaina. Też widzę to, co się dzieje z pclabem.

Ale nie przesadzajmy. Nie możesz wymuszać czegoś takiego, jak zrównoważoną (?) ilość tekstów na temat jakiejś tam marki na redakcji jakiejś tam stronki.

To nie jest transparentna organizacja rządowa, czy inna instytucja publiczna. To tylko redakcja próbująca związać koniec z końcem szukając jakichkolwiek metod zarobku. Nie zawsze mając wiedzę w temacie, czasami generując po prostu reklamowy spam.

 

Taki jest Internet. Jak ktoś wierzy bezkrytycznie w to, co tu jest wypisywane, to jest naiwniakiem. To tylko pierdu-stronka z historią wyniesioną z projektu pasjonatów. Ale to jest przeszłość, to było dawno i w ogóle nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się wypowiadasz, jeśli nie rozumiesz problemu? Ponadto dlaczego piszesz brednie i kłamiesz?

 

Telefony nie są oferowane w sklepach? Xiaomi jest oferowane we wszystkich największych sieciach sklepów RTV w Polsce, bywa w Biedronce, jest dostępny u operatorów komórkowych. Marka nie jest w Polsce popularna? Trudno komentować taki debilizm -Xiaomi to CZWARTY producent na świecie pod względem obrotów i ilości sprzedanych telefonów. W Polsce również jest na 4 miejscu a wyprzedzają go tylko te same marki co na świecie, czyli Huawei, Samsung i Apple.

 

Czy naprawdę tak trudno zrozumieć o co chodzi? Czy społeczeństwo jest aż tak głupie? Czy nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem tekstu i się zastanowić nad problemem? Tu chodzi o rzetelność portalu do cholery!

Panie jaka rzetelnosc. Przeciez to praktycznie onet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem część argumentów i ogólnie problem. Nie do końca jednak (mimo że nie jestem stroną) akceptuje formę. Spokojnie kolego, spokojnie...

 

Żeby nie było: (też) niezbyt podoba mi się czasami zachowanie Kaina. Też widzę to, co się dzieje z pclabem.

Ale nie przesadzajmy. Nie możesz wymuszać czegoś takiego, jak zrównoważoną (?) ilość tekstów na temat jakiejś tam marki na redakcji jakiejś tam stronki.

To nie jest transparentna organizacja rządowa, czy inna instytucja publiczna. To tylko redakcja próbująca związać koniec z końcem szukając jakichkolwiek metod zarobku. Nie zawsze mając wiedzę w temacie, czasami generując po prostu reklamowy spam.

 

Taki jest Internet. Jak ktoś wierzy bezkrytycznie w to, co tu jest wypisywane, to jest naiwniakiem. To tylko pierdu-stronka z historią wyniesioną z projektu pasjonatów. Ale to jest przeszłość, to było dawno i w ogóle nieprawda.

 

Zgadzam się ze wszystkim powyższym tu napisanym. Dla mnie najważniejsze, żeby teksty sponsorowane były oznaczone jako sponsorowane. Trudno zarzucać, że nie piszą o jednej lub drugiej najpopularniejszej marce świata. Gorzej, gdy serwis staje się jedną wielką broszurką reklamową.

 

Na obronę dodam, że redaktorzy są mało znaczącymi pracownikami i nie mają wiele do gadania. Mają pisać, recenzować, przeklejać wszystko co im każą i nie ma dyskusji.

 

Dopiero, gdy ilość odsłon zacznie lecieć na łeb, na szyję, mijając (w dół) poziomy mniejszych serwisów... wtedy będzie za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagular a kogo to interesuje ze formy nie przyjmujesz, gosc przyszedl wyrzucil co mial do powiedzenia i tyle. Gdyby wiekszej ilosci osob chcialoby sie pisac takie posty to duzo portali moze by bardziej przykuwalo uwage do tego co publikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie czytałe całego ale zarabia sie na tym co ludzie chcą czytać.

Oneplus produkuje dobre flagowce w rozsądnych cenach. Raptem 2 na rok.

Xiaomi kilkanaście modeli na rok z różnych półek cenowych które nie różnią się za dużo od siebie.

Jest milion stronek o telefonach. Jakby mięli wrzucać newasa o każdym telefonie większego producenta to by newsy były tylko o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z żalem zakładam ten wątek, po tym do czego dopuszcza się ostatnio PcLab i po tym, co zrobił kain.

 

W newsie o nadchodzącym nowym modelu OnePlus napisałem, że po raz kolejny Czechowicz pisze sponsorowane teksty. Mój post został usunięty, otrzymałem ostrzeżenie określone jako "pomówienie", oczywiście przez kain'a.

 

Oczywiście, że przeze mnie gdyż ja jestem osobą odpowiedzialną za moderowanie komentarzy na stronie głównej. Dodaj jeszcze, że to nie pierwszy raz gdy za to samo dostajesz ostrzeżenie. Choć dostawałeś te za inne rzeczy...

 

Jest to NIEPRAWDA i KŁAMSTWO. Bardzo nie lubię, gdy ktoś mi niesłusznie zarzuca kłamstwo...

 

Kain, myślałem, że masz więcej honoru w swoich działaniach, ale przy akcji z Vegą pokazałeś już, że jesteś z tym na bakier (nie potrafiłeś choćby odpowiedzieć na mój prosty zarzut po tym, jak negatywnie oceniłeś jakość jego newsów, mało tego, kłamliwie twierdziłeś, że tego nie zrobiłeś... - ale nie wracajmy już do tematu Vegi tu, tylko przypominam, bo po zamknięciu wątku, nikomu nie dałeś szansy zabrania głosu), a teraz robisz to po raz kolejny. Uważam, że jesteś fałszywym człowiekiem i kłamcą. I mam na to dowody.

 

O prosze, robisz dokładnie to czego nie lubisz? :) Rozumiem, że temat Vegi jest nośny bardzo i można mnie czy redakcji "dołożyć", ale po pierwsze nie ma nic wspólnego z Toba, po drugie kłamiesz - Vega dostał możliwośc wypowiedzi, nie skorzystał. Po trzecie "robisz to po raz kolejny"? Przecież jak widać masz możliwość wypowiedzi.

 

Nie pierwszy raz, słusznie zauważam, że PcLab stosuje UKRYTE marketingowe praktyki. Co rusz powstają tu artykuły na stronie głównej, będące reklamami lub tekstami sponsorowanymi, a są oznaczane jako "tekst powstały przy współpracy z X". Jest to NIEZGODNE z obowiązującym prawem i jest karane. Mam opinię na ten temat po wysłaniu konkretnego zapytania z linkami do Waszych tekstów od UOKiK.

 

Już to pisałeś w komentarzach kilkukrotnie i nigdy za to ani ostrzeżenia nie dostałeś ani nie skasowałem takiego kometarza z tego powodu. Też mi się to nie podoba, ale nie mam na to wpływu. Nie ma to jednak żadnego związku z tym na co się tu żalisz.

 

Podobnie jest z aktualnościami telefonów. Są marki, o których piszecie non stop, są marki, które skrzętnie pomijacie. Kiedyś pod jakimś artykułem zapytałem Ciebie oraz autora tekstu, podając dokładny przykład, dlaczego tak się dzieje. Nie było odpowiedzi, a w zasadzie była, kolejne kłamstwo, że to nieprawda...

 

Link?

 

Dlaczego tak bezczelnie okłamujecie swoich czytelników i jeszcze bardziej obniżacie żenujący poziom jaki osiągnął ten portal? Przecież każdy rozgarnięty człowiek widzi co tu się dzieje.

 

 

Dowody i przykłady.

 

Najłatwiej jest oprzeć się na marce Xiaomi, która jest 3 lub 4 (popularność w zależności od regionu) producentem telefonów na świecie. Na PcLab newsów (o artykułach nie wspominając...) praktycznie nie ma. Posłużymy się w tym przypadku pamięcią oraz wyszukiwarką na portalu.

 

W tym roku PcLab napisał 3 (tak, TRZY...) newsy o 3 telefonach Xiaomi: Mi Max3, BlackShark oraz Mi Mix 2S. Były to newsy o premierach, jedyne jakie się pojawiły z tej kategorii sprzętu.

 

Na portalach polskiej konkurencji, mogliśmy przeczytać o następujących premierach telefonów Xiaomi: Mi A2, Mi A2 Lite, Mi 6X, Mi 7, Mi 8, Mi 8 Pro, Mi 8 Lite, Mi Pad 4, Mi Max 3, Redmi S2, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi Note 6 Pro, PocoPhone F1, BlackShark.

 

Zatem na PcLab mamy premiery 3 modeli i łącznie 3 newsy o telefonach Xiaomi, u konkurencji natomiast premier 18, ogólnej ilości newsów nie policzę nawet... Oczywiście u konkurencji mamy do tego testy telefonów Xiaomi, mamy newsy o klawiaturze mechanicznej o smartwatchach itp. Na PcLab nic, JEDNO WIELKIE ZERO.

 

 

A o czym pisze PcLab?

Marka OnePlus... O niszowej w porównaniu do Xiaomi marce OnePlus PcLab napisał 18 newsów, z czego aż 10 dotyczyło jednego modelu – OnePlus 6. Pisano o jego pojawieniu się w bazach, grafikach, zdjęciach, domniemanej specyfikacji, domniemanej dacie premiery, premierze, nowej funkcji, etc. etc. Jednym słowem lanie wody... Opłacone lanie wody. Napisano nawet, że OnePlus kończy ze sprzedaż modelu 5.

 

Czyli PcLab woli napisać, że jakiś mało znaczący producent kończy dostawy jakiegoś modelu, albo że inny gdzieś tam się pojawił w bazie, niż wspomnieć o bardzo ważnej i szeroko komentowanej na świecie premierze epokowego wręcz telefonu Xiaomi... Hmm...

 

Inny przykład, LG. PcLab napisał o telefonach tej marki 21 newsów w tym roku... Tematyka podobna jak przy OnePlus, głównie jedno wielkie lanie wody...

 

Kolejny przykład, Huawei – PcLab napisał o tej marce w dziedzinie mobilnej 31 razy... Tematyka jak wyżej, choć tu więcej modeli i nowości było, marka też bardzo ważna.

 

Więcej przykładów podawać mi się nie chce, te są dobitnie wystarczające.

 

Twoje dowody są Twoimi domysłami. Fascynujące, że chciało Ci się takie statystyki prowadzić, jestem pod wrażeniem. Tylko wnioski z nich wyciągasz błędne. Newsmani piszą o tym o czym chcą, są w tej pracy niezależni, nikt im nie narzuca że ma być news na jakiś temat, a na inny nie. Skoro Tobie bardziej odpowiada któryś z naszych konkurentów i tematyka pasuje Ci lepiej możesz czytać tam. Tak na logikę gdyby uznać, że to co piszesz jest w ogóle sensowne - myślisz, że więcej by nam za newsy zapłacił OnePlus czy któryś z pomijanych według Ciebie gigantów? :D

 

Inne serwisy na polskim rynku (“B....k”, “P...c”, “K... Ś...”) potrafią podawać informacje ze świata rzetelnie, bez notorycznego pomijania jednej z marek. Robią to, pomimo że także mają wiele materiałów reklamowych oraz tekstów sponsorowanych. Ale tamte redakcje rozumieją, że czytelnik głupi nie jest, rozumieją też swój fach, mają wizję, mają misję, dbają o swoje dobre imię oraz dobre imię serwisu.

 

Wszystkie DOWODY wskazują na to, że jesteś pracownikiem JEDNEJ Z MAREK i dlatego tak jej bronisz!!!1111

No patrz, jednak nie mam na to dowodów, co najwyżej mogę mieć takie domysły, a to zupełnie co innego.

 

Podsumowanie.

Powyżej przedstawiłem DOWODY na to, że PcLab ŚWIADOMIE pomija w swoich materiałach markę Xiaomi, zaś pisze o innych z niebywałą wręcz częstotliwością. I jakkolwiek w przypadku marki Huawei można to zrozumieć, bo rozwija się równie prężnie co Xiaomi, tak w przypadku marek niszowych i małoznaczących, jak OnePlus oraz LG, już nie do końca.

 

Oczywiście, dlatego mieliśmy np laptopa Xiaomi w testach całkiem niedawno...

 

Redakcja PcLab twierdzi, że w żaden sposób nikogo nie pomija oraz że żadna ukryta aktywność marketingowa nie ma miejsca... Czy biorąc pod uwagę dowody wykazane powyżej można się z tym zgodzić? Z pewnością nie. Czy redakcja traktuje czytelników jak debili? Z pewnością tak. Bo nie uwierzę, aby Czechowicz nie potrafił rzetelnie opisać tego, co dzieje się na rynku mobilnym, skoro lubi i zajmuje się tą tematyką. Tu decyzje z pewnością są podejmowane wyżej.

 

Z pewnością to nie wiesz o czym piszesz.

 

Pytanie na koniec, zarówno do całego serwisu jak i personalnie do kaina. Kain, dlaczego kłamiesz? Dlaczego jesteś tak bezczelny w swoich zachowaniach? Jak śmiesz usuwać mój post, który wytyka brak profesjonalizmu serwisu i jak śmiesz jako powód podawać rzekome “pomówienia”, skoro dobrze wiesz kłamco, że to nie są pomówienia, tylko PRAWDA! Tę prawdę widzi każdy myślący czytelnik portalu, bo wystarczy aby zajrzał na inny serwis i zobaczy jak wiele materiału go tutaj omija.

 

A) nie kłamię, B) no właśnie ja wiem jaka jest PRAWDA, a co jest Twoimi wyobrażeniami które dzielnie propagujesz na szkodę serwisu.

 

Mało tego! TĘ PRAWDĘ POTWIERDZIŁY MI 2 OSOBY Z REDAKCJI !!! Że PcLab nie pisze o podmiotach, które nie płacą... Jak śmiesz zatem tak bezczelnie kłamać i tak bezczelnie się zachowywać? Gdzie Twoja godność i honor?

 

:E Przekaż swoim tajnym informatorom żeby mi to tez powiedzieli, powinienem wiedzieć takie rzeczy, a cholera jakoś ta informacja do mnie nie dotarła... Że już o pieniądzach za to nie wspomne :(

 

Czekam na odpowiedź i wytłumaczenie obecnej sytuacji, a jeśli ponownie zaczniesz kłamać i stosować praktyki jak przy moim komentarzu, to rozgłoszę te działania nie tylko tu na forum, ale także w innych miejscach, aż odbije się czkawką. Zgłoszę też oficjalne pismo do UOKiK w sprawie Waszych ukrytych praktyk reklamowych.

 

Proszę, ułatwię Ci sprawę jasną deklaracją:

 

Materiały marketingowe odróżnić o pozostałych można bardzo prosto - to co ma autora podpisanego imieniem i nazwiskiem jest materiałem w pełni niezależnym i na tyle obiektywnym na ile idea obiektywności istnieje w realnym świecie. Żadne marketingowe działania polegające na ignorowaniu pewnych marek nie mają miejsca. Nikt nam nie płaci za newsy albo pomijanie newsów o innych podmiotach.

 

Ponadto - nie jesteśmy portalem o smartfonach, a i tak piszemy o nich dużo. Możemy pisać o każdym modelu X,Y,Z każdego producenta, nawet jak się niczym nie wyróżnia, albo zwracać uwagę na to co ciekawe z takich czy innych przyczyn. OnePlus ma mało premier więc piszemy o każdej, Xiaomi, Huawei czy Samsung ma modeli od groma. Skoro telefony tak Cię interesują to czytaj o nich tam gdzie o nich piszą.

 

W praktyce Twoja wypowiedź sprowadza się do obrażania mnie i redakcji za co właściwie powinieneś dostać bana, ale wielokrotnie pisałeś w komentarzach rzeczy z którymi się w pełni zgadzałem więc uznam to za chwilowe zaćmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagular a kogo to interesuje ze formy nie przyjmujesz, gosc przyszedl wyrzucil co mial do powiedzenia i tyle. Gdyby wiekszej ilosci osob chcialoby sie pisac takie posty to duzo portali moze by bardziej przykuwalo uwage do tego co publikuje.

To chyba jeszcze jest dyskusja, co?

 

Omijając wspomnianą "szarą strefę dziennikarstwa" w rodzaju tekstów sponsorowanych czy nieobiektywnych testów, to jak sobie wyobrażasz wymuszenie idei autora pierwszego posta?

Czy jest jakieś prawo nakazujące pisać o wszystkim, co istnieje na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chcę czytać o Xiaomi bo to Chińska tandeta dla plebsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie tematykę gsm wywaliłbym z portalu o kompach. Po prostu gsm nie interesuje mnie. Ale nie wywalę, bo nie mam takiej możliwości. Jedynie mogę pomijać newsy/arty o gsm. I robię to. Świat nadal działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

(...) tak w przypadku marek niszowych i małoznaczących, jak OnePlus oraz LG, już nie do końca. (...)

 

LG marka niszowa i maloznaczaca. Codziennie dowiaduje sie czegos nowego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chcę czytać o Xiaomi bo to Chińska tandeta dla plebsu.

Kiedy_kto_powie_e_Xiaomi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko dlatego to napisałem. :D:E

Mam Mi Pad'a 4 i stosunek ceny - możliwości i wykonania jest dobry ale nie trawie tych bojowników typu "kiler flagszipów za pół ceny!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie rozumiem o co się Vendeur pieklisz, że Pclab jest sprzedany i nierzetelny? To tak jakbyś wymagał rzetelności od Joemonster albo od Faktopedii. Pclab to taki pudelek komputerowy gdzie możesz pośmiać się z konfabulowania na temat zdobycia 30% rynku dla AMD, albo spekulacji co do wydajności nowego RTX'a nic więcej. Szukasz poważnego, rzetelnego portalu, to źle trafiłeś.

 

A co do kryptoreklamy to póki nie złapiesz za rękę pracownika Pclab.pl, nie nagrasz rozmowy albo wideo to nic nie zrobisz. Nikt nie będzie prowadził wielomiesięcznego śledztwa w sprawie Pclab.pl bo są ważniejsze przestępstwa niż pseudo dziennikarstwo i krypto marketing.

 

Większość starych użytkowników Pclab.pl to nawet nie czyta tego portalu tylko wchodzi od razu w komentarze albo na forum. Bo tam znajdą dużo ciekawsze, lepiej napisane informacje, niż w tych pożal się boże newsach i pseudo artykułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie tematykę gsm wywaliłbym z portalu o kompach.

Ja też. Interesuje mnie to średnio. Ale skoro ludzie chcą czytać i się to klika, to zawartość gsm będzie. I niech się portalowi darzy. Dobrze im życzę. Nawet adblocka tu wyłączyłem ;)

 

@Vendeur

Prawda jest taka, że jak redaktorzy lubią markę X i uważają ją za ciekawą, mogą sobie o niej pisać 2 razy dziennie i nie musi się to wcale dziać za sprawą żadnego globalnego spisku. To nie jest agencja prasowa - to jest...

...taki pudelek komputerowy gdzie możesz pośmiać się z konfabulowania na temat zdobycia 30% rynku dla AMD, albo spekulacji co do wydajności nowego RTX'a nic więcej. Szukasz poważnego, rzetelnego portalu, to źle trafiłeś.

Niestety. Ostatni rok to przerażający upadek strony głównej. Artykuły na głównej nie są już nawet pisane pod kątem ploteczek, ale pod kątem gównoburzy. Coś w rodzaju gimboprawicowych kanałów youtube, gdzie przekaz jest dostosowany do najmniej rozgarniętego przedstawiciela stada odbiorców, a wodzirej informuje nie tylko, jakie odbiorca ma mieć zdanie na dany temat, ale jeszcze nawet dekretuje, jakie mają być emocje. Dyskusja upada, a mnoży się fanboystwo.

 

Jakoś na przełomie roku była obietnica dużej ilości poszerzonych, ściśle merytorycznych artykułów. Pojawiło się ich kilka. Były świetne. Potem hulał już głównie pan Adrian.

 

Większość starych użytkowników Pclab.pl to nawet nie czyta tego portalu tylko wchodzi od razu w komentarze albo na forum. Bo tam znajdą dużo ciekawsze, lepiej napisane informacje, niż w tych pożal się boże newsach i pseudo artykułach.
To jest chyba najsmutniejsze, bo teraz nawet często nie ma sensu w komentarze wchodzić. W większości w popularnych tematach są to typowo Orwellowskie seanse nienawiści lub powtarzanie modnych pomówień w celu wywołania rechotu spauperyzowanego intelektualnie pospólstwa. Ludzi, których kiedyś czytałem w komentarzach, teraz prawie już nie ma.

 

Nawet na forum się robi dziwacznie.

Temat o promocjach na karty graficzne, podawaliśmy linki do promocji, rozmawialiśmy o tych promocjach, omawialiśmy wiarygodność sprzedawcy, omawialiśmy konkretny model karty... A potem przyszedł pan moderator, stwierdził, że temat, w którym już jest kilkadziesiąt stron dyskusji, nie służy dyskusji (bo nie), a dyskusja o promocjach w temacie o promocjach jest offtopem. Wszedłem na profil moderatora w celu przedyskutowania sprawy, rozejrzałem się, jeszcze raz przeczytałem wypisane łamaną polszczyzną ostrzeżenie i sobie darowałem :E

 

 

Póki forum dobrze działa i można realnie rozwiązywać problemy swoje i innych ludzi, cała reszta i tak mnie średnio interesuje.

Brakuje mi tylko nazwiska autora newsa na głównej, by nie tracić czasu na teksty niektórych autorów. Prawie zawsze da się je rozpoznać po tytule, ale czasami się kamuflują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki forum dobrze działa i można realnie rozwiązywać problemy swoje i innych ludzi, cała reszta i tak mnie średnio interesuje.

 

lol2.gif Forum dobrze działa, nie jest responsywne mobilnie, wyszukiwarka to padło no i ma ślinik z czasów internetu kopanego, zobacz jak śmigają zagraniczne fora i portale, wchodzisz i działa, na telefonie, tablecie, smartfonie, pralce :E, taptalk tam działa, wyszukiwarka też. Edytowanie komentarzy mobilnie też. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Interesuje mnie to średnio. Ale skoro ludzie chcą czytać i się to klika, to zawartość gsm będzie. I niech się portalowi darzy. Dobrze im życzę. Nawet adblocka tu wyłączyłem ;)

 

@Vendeur

Prawda jest taka, że jak redaktorzy lubią markę X i uważają ją za ciekawą, mogą sobie o niej pisać 2 razy dziennie i nie musi się to wcale dziać za sprawą żadnego globalnego spisku. To nie jest agencja prasowa - to jest...

 

No właśnie, dyskusje o tym, czy pisać czy nie były już dawno temu. Doszło do tego, że telefony zmieniły jednak swoje przeznaczenie i stały się minikomputerkami. Dlatego, pomimo że kiedyś też byłem temu bardzo przeciwny, mogę zrozumieć zainteresowanie tym tematem PcLaba jak i innych portalów.

 

Natomiast nie rozumiem i absolutnie się nie zgadzam z tym, że piszą o jednych, o innych nie.

 

Zauważ też, że mój temat nie jest po to, aby tylko pojechać po portalu. Wbrew pozorom on jest protestem wobec tego, co tu się dzieje. To nie do końca jest tak, jak piszesz, czyli że newsman może sobie pisać o czym chce, wedle własnych upodobań. Bo jeśli w redakcji będą tylko takie osoby, to się okaże po chwili, że na portalu nie ma połowy istotnych newsów ze świata, które są u konkurencji. Czytelnicy zauważą to i zaczną coraz mniej odwiedzać daną stronę, skoro nie będzie na niej rzetelnych informacji ze świata. A to się właśnie dzieje na PcLab. Co w takiej sytuacji zrobić? Albo należy zatrudnić drugiego newsmana, który wypełni lukę pierwszego, albo nakazać pierwszemu większą obiektywność w dobieraniu tematów.

 

Nie dla mnie, nie dla osób zainteresowanych Xiaomi. Bo mi ta marka osobiście jest obojętna, podziwiam ją jedynie za osiągnięcia. Takie rzeczy należy zrobić dla portalu, aby zachować jego wysoki poziom! Więc albo PcLab zatrudnia idiotów, którzy tego nie rozumieją albo zarządzają tym portalem idioci, którzy także mają z tym problem.

 

Bo, że utracą czytelników jest pewne. To jest proste prawo rynku. Jeśli zauważasz, że w innym miejscu dostajesz znacznie więcej informacji z danej dziedziny niż do tej pory, do tego uświadamiasz sobie ile na tym traciłeś, to zmieniasz miejsce. Podobnie jak z pracą. Gdy ktoś zrozumie, że w nowym miejscu dostanie za dokładnie to samo co robi 50% więcej pieniędzy, to długo się nie będzie opierał. W końcu sentymenty odejdą na dalszy plan. Ja tu wytrwałem też wyłącznie przez sentyment, bo trudno pożegnać mi się ze stroną, na której jestem od początków jej powstania. Ale coraz mniej przyjemności sprawia mi zaglądanie tu i coraz mocniej rozumiem jak wiele mi tu brakowało. Analizując tematy na innych portalach widać wyraźnie, że zawartość mają stosunkowo podobną, to PcLab odstaje, bardzo.

 

 

 

:E Przekaż swoim tajnym informatorom żeby mi to tez powiedzieli, powinienem wiedzieć takie rzeczy, a cholera jakoś ta informacja do mnie nie dotarła... Że już o pieniądzach za to nie wspomne :(

 

Proszę, ułatwię Ci sprawę jasną deklaracją:

 

Materiały marketingowe odróżnić o pozostałych można bardzo prosto - to co ma autora podpisanego imieniem i nazwiskiem jest materiałem w pełni niezależnym i na tyle obiektywnym na ile idea obiektywności istnieje w realnym świecie. Żadne marketingowe działania polegające na ignorowaniu pewnych marek nie mają miejsca. Nikt nam nie płaci za newsy albo pomijanie newsów o innych podmiotach.

 

Ponadto - nie jesteśmy portalem o smartfonach, a i tak piszemy o nich dużo. Możemy pisać o każdym modelu X,Y,Z każdego producenta, nawet jak się niczym nie wyróżnia, albo zwracać uwagę na to co ciekawe z takich czy innych przyczyn. OnePlus ma mało premier więc piszemy o każdej, Xiaomi, Huawei czy Samsung ma modeli od groma. Skoro telefony tak Cię interesują to czytaj o nich tam gdzie o nich piszą.

 

Nie będę się powtarzał, zdradzał źródeł ani tłumaczył jeszcze raz w inny sposób tego samego. Nie mam powodu, aby nie ufać pewnym informacjom. Nawet jeśli wiesz o tym, to i tak byś nie mógł tego potwierdzić, to oczywiste...

 

To co możesz natomiast zrobić, to przeczytać jeszcze raz moje zastrzeżenia do zawartości portalu, z pierwszego posta oraz z tego powyżej. Przeczytaj to nie jako pracownik, ale jako ktoś postronny, bezstronny, obiektywny. Spróbuj chociaż. I pochyl się poważnie nad problemem choć chwilę, poświęć mu z 10, 15, nawet 30 minut. Mam ogromną nadzieję, że jest cień szansy, że zrozumiesz o czym ja piszę, jak to wygląda z drugiej strony i jak to może oddziaływać na stosunek do Waszego serwisu.

 

Jeśli uda Ci się spojrzeć na to w ten sposób, to możesz zrobić coś jeszcze. Czyli zmienić nieco sytuację w newsach i ją wypośrodkować. Bo nie uwierzę, abyś nie popierał mnie w zarzucie, że napisanie 10 newsów, w tym połowa domniemanych, o jednym modelu np. LG albo OnePlus, a nienapisanie nawet wzmianki o światowym hicie Pocophone F1, jest w porządku. Nie uwierzę...

 

Zrób to, zanim PcLab zniknie w otchłani albo w ogóle z sieci...

 

 

PS. Jakby ktoś jeszcze nie rozumiał... Ja nie walczę o Xiaomi, ani o telefony. Walczę ogólnie o rzetelność w przedstawianiu informacji ze świata na portalu, niezależnie od kategorii. Jeśli się czymś zajmujemy, to naprawdę róbmy to w pełni profesjonalnie, aby nie było zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagular a kogo to interesuje ze formy nie przyjmujesz, gosc przyszedl wyrzucil co mial do powiedzenia i tyle. Gdyby wiekszej ilosci osob chcialoby sie pisac takie posty to duzo portali moze by bardziej przykuwalo uwage do tego co publikuje.

 

Boże, jakbym ja chciał mieć Wasze problemy....

 

To jest właśnie obojętność, obojętność na otoczenie, na to co się dzieje wokół. Ta obojętność ogarnia społeczeństwo w coraz większej ilości sytuacji. Problem dotyczący PcLaba wydaje się być błahy, natomiast wspomniana obojętność już nie. Widać ją na każdym kroku. Ja przynajmniej próbowałem, kiedyś spokojnie poruszając problemy, potem mocniej. Ale też mam granice, wiara i nadzieja nie są wieczne, szczególnie gdy próbuje się walczyć samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jakbym ja chciał mieć Wasze problemy....

 

Poważnie chciałbyś mieć stulejkę? :E:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca jest tak, jak piszesz, czyli że newsman może sobie pisać o czym chce, wedle własnych upodobań. Bo jeśli w redakcji będą tylko takie osoby, to się okaże po chwili, że na portalu nie ma połowy istotnych newsów ze świata, które są u konkurencji.

Jakby ci to powiedzieć :E

Połowa to na pewno przesada ale nie raz czytałem coś na WP czy głównej Onetu z dziedziny komputerów czy szerzej IT, a tutaj cisza. Ile razy przewijały się komentarze, że informacje są spóźnione o kilka dni.

Kiedyś też przewinął się motyw braku możliwości poprawy artykułu, bo działało to trochę na zasadzie wrzuć i zapomnij. Dało się z tego odczytać, że autorzy maja dużą swobodę, a redakcja nawet z korektą ma problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie obojętność, obojętność na otoczenie, na to co się dzieje wokół. Ta obojętność ogarnia społeczeństwo w coraz większej ilości sytuacji. Problem dotyczący PcLaba wydaje się być błahy, natomiast wspomniana obojętność już nie. Widać ją na każdym kroku. Ja przynajmniej próbowałem, kiedyś spokojnie poruszając problemy, potem mocniej. Ale też mam granice, wiara i nadzieja nie są wieczne, szczególnie gdy próbuje się walczyć samemu.

Wyrażanie swojego zdania jest spoko...ale próba wzbudzenia poczucia winy już nie.

Społeczeństwo najwyraźniej ma inne problemy, niż proporcje pomiędzy informacjami o różnych markach telefonów od producentów azjatyckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie obojętność, obojętność na otoczenie, na to co się dzieje wokół. Ta obojętność ogarnia społeczeństwo w coraz większej ilości sytuacji.

Nie jestem obojętny na to co dzieje się na portalu, ale interesuje mnie głównie jego natywna zawartość. Testy, artykuły, porównania z których jestem zadowolony i które często czytam. Poza tym ten temat jest tak adekwatny do sytuacji, jakbyś na trafionej torpedą fregacie usiłował naprawić cieknący kran w mesie. Robisz burzę w szklance wody.

 

A te wstawki o Vedze - żałosne. Po prostu żałosne, jak próbujesz łapać się takich ochłapów dyskusyjnych i za wszelką cenę nie pójść pod wodę z tymi "argumentami". Nie masz się o co zaczepić, nie masz w co wbić pazurów to łapiesz pierwszy, ściekowy temat żeby tylko wrzucić kolejną kupę w wentylator? Za chwilę będziesz cytował Jana Pawła II jak polscy politycy przy każdej możliwej okazji?

 

Nienawidzę takich dyskutantów... Chce podrapać, a nie ma za bardzo za co. Więc wywleka wszystkie możliwe tematy i okoliczności, jak hiena padlinę i próbuje coś na tym działać. Kogoś "pogrążyć" straszyć, wzbudzać w nim winę.

 

Spodziewałem się po Tobie więcej. Naprawdę.

 

 

A z tym pismem do UOKIK.... You made my day. Weź może najpierw poczytaj trochę na ten temat i tak ogólnie o instytucjach, które chcesz "poruszyć".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...