Skocz do zawartości
smagusek

Ring of Elysium - Free to Play Battle Royale

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o Ring of Elysium, a PUBG jest dla Ciebie za mało dynamiczne, lub po prostu szukasz nowej gry skupiającej się na trybie Battle Royale w trochę innym wydaniu to dobrze trafiłeś!

 

 

Ring of Elysium to nowy produkt firmy Tencent - odpowiedzialnej m.in. za PUBG Mobile oraz wersję PUBG w Chinach, który być może zbije z tronu Bluehole Studio...

Zapytasz, co wyróżnia RoE? Przede wszystkim nowy setting oraz dostępne wyposażenie jak i kilka ciekawych udogodnień, których brakuje w PUBG.

 

 

Zacznijmy od krótkiego wprowadzenia: Jesteś jednym z 60 turystów zjeżdżających codziennie na stokach podczas zimowego wypadu, coraz to mroźniejsze powietrze zaczyna napływać w stronę niczego się nie spodziewających turystów. W końcu dociera do was oficjalny komunikat, który dosłownie mrozi krew w żyłach otóż, zbliża się klęska żywiołowa związana z drastycznym obniżeniem temperatury, a na ratunek ma przybyć tylko jeden helikopter, który będzie w stanie zabrać cztery osoby. Od tej pory każdy walczy o przetrwanie i nie liczy się ze stratami. Na samym starcie, do dyspozycji każdego gracza jest lotnia, deska snowboardowa lub zestaw do wspinaczki, ciekawym rozwiązaniem jest dodanie do każdego zestawu plecaka, pistoletu lub dubeltówki oraz bandaży. Oprócz tych podstawowych "środków transportu" będą dostępne również samochody oraz skutery śnieżne. Co do wyposażenia, to oczywiście możemy znaleźć potężniejszą broń w opustoszałych budynkach oraz w zrzutach. Każdy z graczy wybiera punkt na mapie gdzie będzie się respić, co jest zupełnie innym spojrzeniem na gry Battle Royale, ponieważ pozycja wszystkich przeciwników jest każdemu znana, jednak tylko na samym początku co dodaje ciekawy element taktyczny.

 

 

Ring of Elysium jest aktualnie w fazie Early Access na platformie Steam, niestety wyłącznie na rynku Amerykańskim. Jednak producent obiecał, że produkt będzie dostępny na Steamie Europejskim do końca Października - trzymamy za słowo.

 

 

Jeśli Ring of Elysium Cię zainteresowało, to zapraszam serdecznie na mojego discorda, który jest poświęcony właśnie tej grze. Znajdziesz tam newsy, patch notes'y, ciekawostki oraz innych fanów Ring of Elysium.

 

https://discord.gg/WVFwYdx

 

PS.: Zagrać może każdy, nie tylko obywatel Stanów Zjednoczonych ;)

Edytowane przez smagusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już temat był założony, to nie będę specjalnie tworzył swojego :E. Od 3 dni w RoE można grać na europejskich serwerach. Byłem sceptycznie nastawiony kopiowaniem PUBG, ale gra się przyjemnie, jest kilka smaczków jak możliwość zamontowania 2 celowników na 1 broni, w każdej chwili możesz użyć lotni/deski snowboardowej/czekanów (zależy od wybranego na początku zestawu) i kilka innych rzeczy. Gra jest oczywiście w pełni darmowa.

 

Jeżeli to nie problem dla ewentualnych nowych graczy to byłbym wdzięczny za podanie przy rejestracji mojego kodu: 9WZV2A9FRNT - zawsze jakiś darmowy skin :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dzisiaj po raz pierwszy. Fanem PUBG nie jestem, chociaż gra całkiem przyjemna to wolę Fortnite.

Tak jak Raiven zauważył, daje dużo możliwości już na pierwszy rzut oka.

 

Czy też macie zastrzeżenia co do wydajności w tej grze? Niezależnie od ustawień, ilość klatek niewiele się zmienia w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gierka, 5 zabitych i razem z 3 innymi odlecielismy w siną dal ;)

jakos nie moglem utrzymac stalych 144, jakby max byl 120?

gdyby bylo fpp to moze, od momentu jak wprowadzili ten tryb w pubg, nie mam checi grania w tpp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby bylo fpp to moze, od momentu jak wprowadzili ten tryb w pubg, nie mam checi grania w tpp.

Jest FPP, opcja dostępna na tym samym ekranie co wybór solo/duo/squad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dlatego ze gralem o 2 w nocy juz po kilkunastu godzinach grania i nie widzialem, ale wczoraj na glownej stronie mialem pvp i szukalo mi meczu, dzisiaj jest normal i do wyboru solo/duo/squad i nizej tpp i fpp.

sprawdzimy dzisiaj fpp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się przyjemnie, optymalizacja dobra. Podoba mi się zimowa mapa, sposób wybierania spawnu na mapie, inaczej działająca strefa oraz ewakuacja do helki (chyba zgapili od Fear the Wolves, ale tu wyszło lepiej) oraz lotnia i deska do zjazdów (można nawet jakieś triki wykonywać).

Do poprawy dwie rzeczy - przydałoby się dodać możliwość obracania szyją w trybie FPP oraz wychylanie się na boki. Myślę, że nie powinno to być trudne do zaimplementowania, a sporo poprawi wrażenia z rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się dodać możliwość obracania szyją w trybie FPP

Chyba działa z ALTem standardowo, tak jak w PUBG

 

oraz wychylanie się na boki.

Działa to z pewnymi ograniczeniami... musisz być blisko jakiegoś obiektu zza którego się wychylisz aimując :P. Przynajmniej w TPP, nie wiem jak to działa w FPP. Gdyby było identycznie jak w PUBG byłoby ok dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie optymalizacja jest dziwna, na standardowych ustawieniach nie ma opcji na stale 120 (i czemu tylko 120?) fps. na low jest ok ale cos tu nie gra.

nah, odpadam, sredni fps 90 -_- nie grywalne.

https://www.youtube.com/watch?v=Uhav5TGcORA

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie grywalne ? Nie grywalny to jest PUBG z gównianymi serwerami, gównianym net code i silnikiem nie nadającym się do gier multi do tego bolączki z teksturami i wszędobylskim woskiem. Ta gra jest mega grywalna, stałe FPS, fajne bronie i recoil, u mnie to chodzi 1000x lepiej od PUBGA. Daje mega frajdę, tak powinien działać PUBG na premierę, a po tym śmiesznym PUBFIX to powinien zap.... jak ... a jest wiadomo jak. Ta gra pogrąży PUBG i H1Z1. Jest dla tych co nie lubią budowania fortów@Fortnite.

Edytowane przez shenlong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie jest niegrywalna bo nie mam opcji by utrzymać stałe 120fps, przy tak wyglądającej grafie spadki do poniżej 60 są co najmniej nie akceptowalne. Już w pubg mogę utrzymać ten średni fps na poziomie 140, tutaj udało mi się ostatnio ledwo 100.

Na filmie co dałem wyżej, 1:30 i nagle fps spada do 51 O_o sprawdzałem każde możliwe ustawienia, nawet w 4k sprawdziłem, nic mi to nie daje. BF V trzyma 144 a tutaj niet, ja odpadam.

Gra sama w sobie jest ok, taki arcade pubg, szybsza, łatwiejsza, bardziej casualowa niż pubg ale nie działa jeszcze jak powinno, przynajmniej u mnie.

netcode jest ok, porównywalny z innymi tytułami:

https://www.youtube.com/watch?v=EXLn10OrFQ4

 

movment jest do poprawy i największa bolączka gier multi, lag compensation, powinni to po prostu wyłączyć w cholerę i ci co mają większy ping po prostu powinni strzelać z wyprzedzeniem.

RoE pogrązy pubg? jedynie chyba fortnie dal radę, nawet Blackout nic nie zmienił, H1 jest już dawno martwe więc nie można pogrążyć czegoś co już prawie nie istnieje.

Nie wiem ale czy RoE to nie nazywało się kiedyś Europa?

https://www.youtube.com/watch?v=fiQkCtxN2lU

 

Bo na trailerze wygląda to o wiele lepiej niż to co jest obecnie, logo jest takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można usunąć lag compensation, bo wystarczy że będziesz miał ping 4, ja 8 i już mnie nie trafisz. EU to nie Szwecja, gdzie kraj to jeden wielki światłowód :) uwierzysz, że w 2018r. w UK nadal są limitowane łącza ADSL rodem z TPSA @ lata 90 i początek 2k :D

 

Podkręcony 4670K + 8GB RAM + R9 380 2GB - stałe 120fps (FHD@Standard) jak penis na niebieskiej pigułce :)

Edytowane przez shenlong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze czemu mialbym cie nagle nie trafic?wystarczy że ten co ma ping 200 będzie strzelał do tego z pingiem 30 z wyprzedzeniem, jak to w bf1 rozwiązali, a nie że ja jestem już za scianą 5m a i tak dostaje obrażenia.

gdyby ten fps byl u mnie caly czas 120 to jeszcze jakos mozna by ugrac, ale tak nie jest, tylko tutaj, coz EA to moze za pol roku cos z tym ogarna, zwieksza limit klatek i bedzie git gud.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Hitscan i Projectile, SplashDMG etc. W BF odnosisz mylne wrażenie, nie strzelasz przed gościa ze względu na lag compensation.

 

Nigdy nie będzie idealnego rozwiązania w grach on-line ze względu na ping.

 

Najbliżej do ideału miał Quake 3 CPMA dzięki setkom godzin Arqona nad netcode i temu, że w Q3 nie zależało nikomu na HS tylko na fragu, więc hitboxy były ciut większe od modelu itp.

 

Aha i nie bez powodu podałem przykład z pingiem 2x większym. Info znajdziesz w necie.

Edytowane przez shenlong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie się w to gra, ale mam nadzieję że zmienią ten helikopter to jest słabe, w sumie wygrywa ten co ma więcej leczenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 2 razy w ten sposób przetrzymałem innych :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wspominał, że po ostatnich aktualizacjach minimalny i średni FPS podskoczył u niego. Ja nie jestem w stanie tego potwierdzić przez wystarczająco mocny sprzęt (sygnaturka nieaktualna :P).

 

I jeżeli to nie problem dla ewentualnych nowych graczy to byłbym wdzięczny za podanie przy rejestracji mojego kodu: 9WZV2A9FRNT - zawsze jakiś darmowy skin :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia? Może mi się spodobać jeżeli PUB mnie nie zainteresował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może, jest latwiejsze od pubg, szybsze.

jest f2p, sciagnac zagrac i zobaczyc. mnie nie podchodzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli to nie problem dla ewentualnych nowych graczy to byłbym wdzięczny za podanie przy rejestracji mojego kodu: 9WZV2A9FRNT - zawsze jakiś darmowy skin :E.

W zimę łykam każdą grę :E kod poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon w RoE - nowa letnia mapa, nowe bronie, pojazdy, snowboard został zastąpiony rowerem BMX (polecam, lepsze od lotni aktualnie :E), zestaw wspinaczkowy został zastąpiony linką ala Dying Light, dynamiczna pogoda... kurde, burza z błyskawicami i deszczem wygląda tutaj świetnie w porównaniu do PUBG, gdzie tam deszcz (zanim go wycofali z map...) był strasznie biednie zrobiony.

 

I ponownie, jeżeli to nie problem dla ewentualnych nowych graczy to byłbym wdzięczny za podanie mojego kodu: 9WZV2A9FRNT - zawsze jakiś darmowy skin :E. Można go wprowadzić w menu gry przez 2 godziny od utworzenia postaci ;).

Edytowane przez Raiven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretna aktualizacja się szykuje :)https://www.facebook.com/notes/ring-of-elysium-polska/twarz%C4%85-w-twarz-z-tw%C3%B3rcami-gry-ogromne-zmiany-nadchodz%C4%85/1999781083651400/

 

I ponownie, jeżeli to nie problem dla ewentualnych nowych graczy to byłbym wdzięczny za podanie mojego kodu: 9WZV2A9FRNT - zawsze jakiś darmowy skin :E. Można go wprowadzić w menu gry przez 2 godziny od utworzenia postaci ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z nudów ściągnałem i o dziwo w końcu można grać bo fps jest "normalny" a nie jak pamiętam kiedyś w okolicach 60-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duo nadal nie wróciło, gracze dalej po trochu odchodzą. Ze znajomymi też przestaliśmy grać przez to :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...