Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtekthebest

Drukuje ale nie skanuje, WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

mam problem z moją drukarką Brother DCP-J105, która jest podłączona przez WiFi. Tak jak w temacie skonfigurowałem ją na tyle, że może mi coś wydrukować, ale gdy proszę ją o zeskanowanie dokumentu to już odmawia posłuszeństwa :/

Przeglądałem internet i próbowałem paru sposobów, np.: wyłączyć zaporę sieciową, przeinstalować wszystkie sterowniki, powtórzyć całą konfigurację tego urządzenia wielofunkcyjnego, ale niestety nie ma żadnych efektów. Co ciekawe, zainstalowałem te same sterowniki na drugim laptopie i okazuje się, że akurat na nim wszystko śmiga bez problemu, więc Brother na pewno nie jest uszkodzony.

Za wszystkie wskazówki, nawet najmniejsze z góry bardzo Wam dziękuję. A jeśli Panowie macie jakieś pytania proszę śmiało je zadawać :)

 

PS. Ten laptop, w którym skanowanie nie działa to HP Pavilion 15 z Windowsem 10 Home x64. Natomiast na Dell Inspiron 15 7000 z Win 10 Home x64 - skaner działa ;)

 

PPS. Jeszcze jedno - wcześniej używałem Brothera DCP-152W i rewelacyjnie robił mi skany na tym HPeku do pewnego momentu. Z dnia na dzień to skanowanie się popsuło. Nic wtedy nie instalowałem. Nie mam pomysłu co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalowac na nowo sterowniki od drukarki mialem podobny problem z drukarka i to pomoglo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem na nowo pełny sterownik i pakiet oprogramowania już dwa razy. Nic się nie zmieniło. Do robieniach skanów na Brother'ach jest przeznaczony specjalny program - controlcenter4 i w ogóle mi się on nie chce włączyć ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...