Skocz do zawartości
karij

I7-4790k i gtx1070 czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy procesor I7-4790k bedzie za slaby dla gtx'a 1070 badz gtx'a 1080? W koncu to dosc stary procesor.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jest podkrecony i pracuje w parze z jakas sensowana pamniecia ram to bedzie w miare ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie znam sie na kreceniu specjalnie, plyta glowna jest raczej kiepska. A ramy, jak rozumiem, procesor normalnie obsluzy jedynie w 1600. Wiec musialbym troche krecic. A jaka powinna byc predkosc tych ramow by gtx dobrze dzialal? Jest to takie wazne?

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do maja tego roku działałem na

 

4770k - 4.3 Mhz

1070 zotac amp extreme

24 Gb ram 1.6 podkręcone do 2000

Całkiem dawało to jeszcze radę, zmieniłem na 8700k+ram 3600 bo miałem kasę i chciałem :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz do wrzesnia siedzialem na

 

4790

gtx 1080

16gb ram 1600

 

W Origins, WD2 nie dawalo rady. Zmienilem na 8600k, ramy mam 16gb 3466 i jest ogien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy procesor I7-4790k bedzie za slaby dla gtx'a 1070 badz gtx'a 1080? W koncu to dosc stary procesor.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Ja ma i7-4790k połączone z gtx1080ti i w 1440p daje radę. Beta BF5 i nowy Tomb Raider powyżej 60fps w 1440p więc narazie nie widzę sensu zmiany przy tych cenach co teraz są. Planuję dopiero zmianę platformy(8700k lub 9700k lub 9900k) przed premierą Metro Exodus, Anthem i The Division 2 a wcale bym się nie zdziwił jak by ten mój 4790k dawaj jeszcze rade w tych grach 60fps+ 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie znam sie na kreceniu specjalnie, plyta glowna jest raczej kiepska. A ramy, jak rozumiem, procesor normalnie obsluzy jedynie w 1600. Wiec musialbym troche krecic. A jaka powinna byc predkosc tych ramow by gtx dobrze dzialal? Jest to takie wazne?

i7-4790K nie musisz koniecznie podkręcać bo on ma już fabrycznie wysokie taktowania (4.0GHz).

Na płycie Z87/Z97 ten procesor obsłuży pamięci DDR3 nawet do 3000MHz (choć to już ekstremalny przypadek, standadrowo i spokojnie do 2400MHz).

Natomiast na płycie H81/B85 można ustawić max. 1600MHz.

 

Jeżeli posiadasz płytę Z87/Z97 i pamięci 1600MHz to możesz je podkręcić.

OC to loteria- z 1600-tek możesz wyciągnąć 2133MHz w przypadku "mocnych" kości lub 1866MHz w przypadku "słabszych".

 

i7-4790K + GTX1070 to jak najbardziej dobrze zbalansowane połączenie.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-4790k jest porównany często do i7-7700k i jeśli masz go dobrze podkręconego i nie masz wolnego ramu to w rozdzielczości qhd poradzi sobie nawet z gtx 1080 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-4790k jest porównany często do i7-7700k i jeśli masz go dobrze podkręconego i nie masz wolnego ramu to w rozdzielczości qhd poradzi sobie nawet z gtx 1080 ti.

Tutaj przesadziłeś bo i7-7700K to 500MHz więcej na rdzeniu + 500MHz "więcej" z różnicy w architekturach + obsługa pamięci DDR4 oferujących znacznie wyższą przepustowość + optymalizacja nowych tytułów pod archiekturę Skylake (kotletowaną od trzech lat na procesory 7, 8 i nadchodzącej 9-tej generacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przesadziłem, ponieważ procki w grze stoją na bardzo podobnym poziomie. Co do ram to ddr3 2400 typu KLIK wcale nie są wolne i warto przeczytać KLIK żeby ddr4 pokazało pazur musisz kupić drogi zestaw i zrobić dobre OC. Ale mniejsza o ten ram. Procek I7-4790k nawet na dzisiejsze czasu jest po prostu dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy procesor I7-4790k bedzie za slaby dla gtx'a 1070 badz gtx'a 1080? W koncu to dosc stary procesor.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

będzie OK, nawet z 1080ti dałby radę jak go podkręcisz

https://www.youtube.com/watch?v=1Qewad2My_k

Edytowane przez Khael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę najlepiej jak jest podkręcony i z pamięciami 2400Mhz CL10/CL9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasy aż wyjdą gry wspierające 6 rdzeni

przecież juz masz takie co nawet 8+ wspierają (bf1/5, wd2, ACO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980 Ti ogarniał, więc 1070-tkę też musi, moim zdaniem GTX 1080 to jego limit. ;)

EDIT: W 1080p ;)

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Ogarnianie" zależy od taktowań. Bez o/c będzie się dusił choćby w AC: O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy procesor I7-4790k bedzie za slaby dla gtx'a 1070 badz gtx'a 1080? W koncu to dosc stary procesor.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Spokojnie da radę, ja miałem GTX1070 Strix OC zestawione z i7 4770K. Taki zestaw jeszcze trochę posłuży obserwując to co się dzieje na rynku gpu i cpu ;)

Btw. dla kolegi z forum mogę zaoferować procka lub nawet zestaw cpu+mobo+ram bo właśnie sam się przesiadłem na ryzena 2700x i na dniach będę wystawiam na allegro. Jak coś to pisz śmiało na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie takich bzdur że dla danego procesora max jest przykładowo gtx 1080, ponieważ wiele zależy od rozdzielczości w jakiej będzie pracował. Inne GPU będzie maksymalnie dla full hd, inne GPU maksymalnie dla QHD i jeszcze inne dla 4K. Prócz tego trzeba rozróżnić gry które obarczają procesor typu BF albo AC a inne zaś bardziej kartę graficzną typu wiedźmin 3. Bottleneck jest do nieuniknięcia. Jest bardzo wielu ludzi parujących I7-4790k z gtx 1080 ti w qhd i taki set sprawdza się nawet w battlefield 1. Dla niedowiarków proszę sprawdzić gameplay na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

1 film z brzegu, ALE zobacz komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to najnowsze wideo jakie mi się dało dorwać z bf1 i jakoś nie widać tego o czym piszą reszta jest bf5 już. Trzeba by było popytać kogoś o to z tym setem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli FX8350 @4.8 Ghz i gtx 1060 jest wstanie w bf1 wypluc przedzial 90-115fps w srednich ustawieniach ,to tym bardziej i7 z gtx 1070 sobie poradzi :E . Fakt faktem jest to pierwsza gra w ktorej widze idealnie rowne zuzycie rdzeni na poziomie 90procent + .Nie szukajcie problemow tam gdzie ich nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wielu ludzi parujących I7-4790k z gtx 1080 ti w qhd i taki set sprawdza się nawet w battlefield 1. Dla niedowiarków proszę sprawdzić gameplay na youtube.

Potwierdzam. W BF1 gram w 1440p plus skalowanie rozdzielczości 130% i na każdej mapie mam 80fps+ delikatne spadki między 70 a 80 fps są tylko na Amiens. Beta BF5 też bardzo dobrze działała na tym secie. W 1440p bez skalowania rozdzielczości min fps jaki zauważyłem to coś około 85.

Jedyna gra (w które grałem oczywiście) która nie jest w stanie utrzymać ultra 1440p to GR Wildlands. AC:O daje rade.

Ja cały czas uważam że 4790k to dalej bardzo dobry procesor ale powoli zbliża się jego koniec z graniem na ultra.

Edytowane przez sylwekfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, co się to dzieje? Nagle w okresie zaledwie jednego roku procesory 4/8 jeszcze nie tak dawno topowe, teraz nagle coraz częściej słychać narzekania że nie wyrabiają? :o A za kolejny rok czasu co? Usłyszymy to samo o 6 core? Zresztą już tutaj się pojawiają posty że 6/6 się przytyka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, co się to dzieje? Nagle w okresie zaledwie jednego roku procesory 4/8 jeszcze nie tak dawno topowe, teraz nagle coraz częściej słychać narzekania że nie wyrabiają? :o A za kolejny rok czasu co? Usłyszymy to samo o 6 core? Zresztą już tutaj się pojawiają posty że 6/6 się przytyka :E

To się nazywa postęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...