Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Snaker

Jaki TV do PS4/PS4 Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

Btw. Ktoś Ci będzie kalibrować obraz?

 

Najchętniej to bym skorzystał z tego. Z Wrocławia do Niemiec nie mam daleko ;)

 

pqgm29J.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego - brat w najbliższym czasie (po premierze zestawów PS4Pro+RDR2) kupuje na raty konsolę, telewizor i soundbar. O ile w pierwszej kwestii nie ma co pomagać, trzecia kwestia jest w zasadzie załatwiona (ma już upatrzony sprzęt), to pozostaje kwestia telewizora. Sprzęt musi spełniać następujące założenia (będę bardzo wdzięczny za nieproponowanie modeli nie spełniających warunków :E ):

- nie być szerszy niż 113 cm (absolutnie nieprzekraczalne wymaganie! - szerszy nie wejdzie do wnęki)

- ma się dobrze sprawdzać do konsoli PS4Pro/sportu/filmów w proporcjach użytkowania 60%/20%/20%

- kosztować do ok. 2500 zł (absolutnie nieprzekraczalna cena 2800 zł)

- ma mieć dobry HDR (taki, żeby go było zauważyć, a nie żeby tylko był).

 

Upatrzyłem wstępnie 3 modele:

- TX-49FX700 (akurat cena z MM jest dużo większa, ale ten tel. jest dostępny za 2800 zł)

- SAMSUNG UE50NU7442U

- LG 49SK7900PLA

 

Czy wybrane przeze mnie modele mają sens (rzecz jasna w kwestii wymagania 2 i 4, bo pozostałe spełniają)? Czy macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Oled LG B7V i Ps4 Pro i jest miodzio lol2.gif jak na razie nic się nie wypala Up_to_something.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego - brat w najbliższym czasie (po premierze zestawów PS4Pro+RDR2) kupuje na raty konsolę, telewizor i soundbar. O ile w pierwszej kwestii nie ma co pomagać, trzecia kwestia jest w zasadzie załatwiona (ma już upatrzony sprzęt), to pozostaje kwestia telewizora. Sprzęt musi spełniać następujące założenia (będę bardzo wdzięczny za nieproponowanie modeli nie spełniających warunków :E ):

- nie być szerszy niż 113 cm (absolutnie nieprzekraczalne wymaganie! - szerszy nie wejdzie do wnęki)

- ma się dobrze sprawdzać do konsoli PS4Pro/sportu/filmów w proporcjach użytkowania 60%/20%/20%

- kosztować do ok. 2500 zł (absolutnie nieprzekraczalna cena 2800 zł)

- ma mieć dobry HDR (taki, żeby go było zauważyć, a nie żeby tylko był).

 

Upatrzyłem wstępnie 3 modele:

- TX-49FX700 (akurat cena z MM jest dużo większa, ale ten tel. jest dostępny za 2800 zł)

- SAMSUNG UE50NU7442U

- LG 49SK7900PLA

 

Czy wybrane przeze mnie modele mają sens (rzecz jasna w kwestii wymagania 2 i 4, bo pozostałe spełniają)? Czy macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki za pomoc.

do 3k na żadnym TV nie będziesz miał prawdziwego HDR tylko taką protezę której nie ma sensu nawet włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3k na żadnym TV nie będziesz miał prawdziwego HDR tylko taką protezę której nie ma sensu nawet włączać.

ok, w takim razie, który z powyższych będzie najlepszy lub czy jesteś w stanie zaproponować coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jak ktoś jest delikatnie mówiąc lekkomyslny i używał oleda jako monitora pc to się nie dziwię ze się mogło coś wypalić, statyczny może pulpit przez kilka godzin z rzędu przez kilka dygodni nie ma opcji ze się coś nie wypali oledy nie są do pc ani statycznych obrazów wyświetlanych przez wiele godzin, myślałem ze to każdy idiota wie :)

 

Natomiast podczas normalnego użytkowania z filmami grami nie ma co się obawiać.

 

Ja używam jako odtwarzacza ultra hd (wiecie co to takiego?do filmow) bluray i ps4 pro (czasem jak kak czas pogram nawet kilka godzin w jakąś grę ) i po 2 latach użytkowania 0 wypalen.

 

 

Nie posiadam oleda, żaden mój znajomy również nie posiada, widziałem jedynie krótko na wystawie sklepowej. Obraz piękny, cena już trochę mniej. Jednak nawet jakby cena byłaby bardziej przystępna to i tak pewnie bym nie kupił. Dlaczego? Bo nie po to kupuję TV aby potem zmieniać co jakiś czas kanał/obraz bo coś się wypali. Nigdy wam się nie zdarzyło zostawić TV bo akurat zadzwonił telefon i zapomnieliście wyłączyć? Nigdy nie graliście w grę przez kilka godzin po premierze gdzie hud jest statyczny?

 

Mówisz że oledy się nie wypalają jak nie używa się ich jako monitora ze statycznym obrazem. Tymczasem ja pamiętam artykuł z jakiejś wystawy LG (który możliwe że był na PCLabie) gdzie nowy oled wypalił się w kilka godzin. Sami pracownicy LG sprawdzali nawet te telewizory i sami nie wiedzieli jak to się stało. Zdjęcia również były pokazane i ewidentnie były wypalone.

 

Nie wiem od czego to zależy że jeden się wypala a drugi nie. Ja na razie dla świętego spokoju je sobie odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Oleda tak jak każdy poprzedni telewizor i jakoś nic się nie wypaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że oledy się nie wypalają jak nie używa się ich jako monitora ze statycznym obrazem. Tymczasem ja pamiętam artykuł z jakiejś wystawy LG (który możliwe że był na PCLabie) gdzie nowy oled wypalił się w kilka godzin. Sami pracownicy LG sprawdzali nawet te telewizory i sami nie wiedzieli jak to się stało. Zdjęcia również były pokazane i ewidentnie były wypalone.

 

O to Ci chodzi?

 

Problemy z wypalaniem telewizorów LG OLED zauważone podczas targów CID Display Week 2018

 

Mit o wypalaniu OLED-ów to jednak nie mit. Serwis ZDNet donosi o ciekawej sytuacji, jaka miała miejsce podczas tegorocznych targów SID Display Week 2018 w Los Angeles. Na jednym z zaprezentowanych tam telewizorów LG OLED zobaczono zauważalne oznaki wypalenia ekranu, do czego wystarczyło jedynie kilkadziesiąt godzin pracy. To zdecydowanie nie najlepsza reklama sprzętu koreańskiej firmy.

 

Prezentacja z telewizorem LG OLED i jego konkurentem QLED Samsunga była dostępna na stoisku firmy Nanosys, która odpowiada m.in. za opracowanie techniki kropki kwantowej. Przedsiębiorstwo zaledwie dwa tygodnie przed targami nabyło 65-calowy model OLED-a na rok 2017, który od zakupu do wystawy działał przez około 60 godzin. Już pierwszego dnia targów część zwiedzających zwróciła uwagę na wypalanie obrazu w prawym górnym roku telewizora.

 

Link do pełnej treści newsa https://pclab.pl/news78370.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to bym skorzystał z tego. Z Wrocławia do Niemiec nie mam daleko ;)

A po co? Weź Maćka z Hdtvpolska i będziesz miał taką samą albo lepszą jakość kalibracji ;)

 

W temacie OLED to sprzedałem swojego 55B7 i kupiłem krawedziowca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie OLED to sprzedałem swojego 55B7 i kupiłem krawedziowca :E

Zgłupiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przesiadłem się z Sony KDL-50W829b (2014) na KD-55XF9005 (2019) i muszę powiedzieć, że różnica jest dramatyczna. :)

 

Gram na zwykłym PS4 ale to jak wygląda HDR np w Horizon czy w Uncharted 4 to jakiś koniec. Zdecydowanie polecam ten model - obsługuje zarówno HLG jak i Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie w ogóle ma znaczenie matryca 120 Hz przy grach z konsoli,pc w uhd i upłynniaczach? Czy 120 Hz nie jest tylko do aplikacji wewnętrznych i samej telewizji(przy hdmi 2.0)?

 

Jest jakaś różnica w działaniu np. upłynniacza w TV z matrycą 60 Hz a 120 Hz dla konsol/pc? Konsola przecież i tak może max. 60 fps , więc jaki jest sens tych 120 Hz w tym przypadku?No chyba, że chodzi o gry w full hd i niektóre TV, które mogą przetworzyć 120 Hz w full hd z PC?

 

Poza tym jak działa dokładnie upłynniacz gier z tą interpolacją klatek? Czy zależy to od modelu?Np. w samsungach nu 80xx piszą, że to nie jest podwojenie z 30 fps na 60 , tylko jakieś 30-40%, czyli 40-45 klatek. Z 2 klatek generuje się jedna dodatkowa, tak? Ale też wtedy przypada jedna klatka opóźnienia na każdą klatkę?Dlaczego panuje opinia , że gry 30->60, a 60->120 fps, skoro sama metoda działania tych upłynniaczy generując 1 dodatkową klatkę z 2 , nie może fizycznie podwoić liczy fps, tak samo co niby da 120 Hz?Nawet zakładając,że gra z pc w full hd żeby wykorzystła te 120 Hz, musi mieć przynajmniej 80 klatek ( połowa czyli 40 utworzona w drodze interpolacji + 80 bazowe), czy dobrze rozumiem?

 

Co byście polecili do 3,5 k zl? Myślę nad tym nu8042 od samsunga, chwala ten input lag, ale w sumie ani nie gram w ścigałki, bijatyki, fps przez internet, wiec nie wiem czy warto się tak na tym skupiać.

 

w skrócie:

- TV do 3,5 k zl

- do ps4pro

- gry rpg, przygodowe

- HDR na dobrym poziomie

 

Czy potrzebuje jakiegoś upłynniacza do konsoli jeśli nie gram w jakieś super dynamiczne gry? Czy 120 Hz w ogóle ma sens przy hdmi 2.0 i konsoli?

Czy może zainteresować się tym ambient light od philipsa- jak wtedy kwestia HDR wygląda, czy są dobre modele zarówno z hdr jak i ambient light?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie w ogóle ma znaczenie matryca 120 Hz przy grach z konsoli,pc w uhd i upłynniaczach? Czy 120 Hz nie jest tylko do aplikacji wewnętrznych i samej telewizji(przy hdmi 2.0)?

 

Jest jakaś różnica w działaniu np. upłynniacza w TV z matrycą 60 Hz a 120 Hz dla konsol/pc? Konsola przecież i tak może max. 60 fps , więc jaki jest sens tych 120 Hz w tym przypadku?No chyba, że chodzi o gry w full hd i niektóre TV, które mogą przetworzyć 120 Hz w full hd z PC?

 

Poza tym jak działa dokładnie upłynniacz gier z tą interpolacją klatek? Czy zależy to od modelu?Np. w samsungach nu 80xx piszą, że to nie jest podwojenie z 30 fps na 60 , tylko jakieś 30-40%, czyli 40-45 klatek. Z 2 klatek generuje się jedna dodatkowa, tak? Ale też wtedy przypada jedna klatka opóźnienia na każdą klatkę?Dlaczego panuje opinia , że gry 30->60, a 60->120 fps, skoro sama metoda działania tych upłynniaczy generując 1 dodatkową klatkę z 2 , nie może fizycznie podwoić liczy fps, tak samo co niby da 120 Hz?Nawet zakładając,że gra z pc w full hd żeby wykorzystła te 120 Hz, musi mieć przynajmniej 80 klatek ( połowa czyli 40 utworzona w drodze interpolacji + 80 bazowe), czy dobrze rozumiem?

 

Co byście polecili do 3,5 k zl? Myślę nad tym nu8042 od samsunga, chwala ten input lag, ale w sumie ani nie gram w ścigałki, bijatyki, fps przez internet, wiec nie wiem czy warto się tak na tym skupiać.

 

w skrócie:

- TV do 3,5 k zl

- do ps4pro

- gry rpg, przygodowe

- HDR na dobrym poziomie

 

Czy potrzebuje jakiegoś upłynniacza do konsoli jeśli nie gram w jakieś super dynamiczne gry? Czy 120 Hz w ogóle ma sens przy hdmi 2.0 i konsoli?

Czy może zainteresować się tym ambient light od philipsa- jak wtedy kwestia HDR wygląda, czy są dobre modele zarówno z hdr jak i ambient light?

 

Philips nie ma dobrego HDRu w tanich modelach, nie wiem czy w jakichkolwiek ma :E .

Oprócz tego samsunga masz jeszcze 49XF8596, ale koniecznie 49 lub 85 cali, bo one są na VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi Samsungami NU 80XX, aczkolwiek problemem są doniesiania jakoby TV wraz z ps4pro w 4k hdr trybie gry miał tendencję do zrywania połączenia- ekran gasi i włącza się na nowo, rzekomo kwestia oprogramowania, którego samsung wciąż nie naprawił.

 

Rozumiem że w tej kwocie czyli 3,5k podobnego hdr nie znajdęjedynie te samsungi?

 

Sama interpolacja jest w tych samsungach chwalona, ale ja w jakieś super dynamiczne gry nie gram, więc bardziej zależy mi na dobrym hdr, poza tym wciąż niejasne dla mnie jest zastosowanie tych upłynniaczy typu motion plus etc. dla TV z matrycą 120hz, skoro i tak sygnał z konsoli czy z pc to max 60 hz prze hdmi 2.0, więc zastoowanie na na pewno by to miałao w grach 30 fp s na konsolach, ale już w 60 fps czy to z konsoli czy z pc ta interpolacja nie ma sensu, skoro 60 hz to max sygnał przez hdmi, więc jaki jest wtedy sens tv z 120hz? Do gier nie ma wtedy zastosowania, chyba że full hd jeśli tv przyjmnie taki sygnał?

 

No chyba że jednak ta interpolacja jakoś działa nawet powyżej 60 Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi Samsungami NU 80XX, aczkolwiek problemem są doniesiania jakoby TV wraz z ps4pro w 4k hdr trybie gry miał tendencję do zrywania połączenia- ekran gasi i włącza się na nowo, rzekomo kwestia oprogramowania, którego samsung wciąż nie naprawił.

 

Rozumiem że w tej kwocie czyli 3,5k podobnego hdr nie znajdęjedynie te samsungi?

 

Sama interpolacja jest w tych samsungach chwalona, ale ja w jakieś super dynamiczne gry nie gram, więc bardziej zależy mi na dobrym hdr, poza tym wciąż niejasne dla mnie jest zastosowanie tych upłynniaczy typu motion plus etc. dla TV z matrycą 120hz, skoro i tak sygnał z konsoli czy z pc to max 60 hz prze hdmi 2.0, więc zastoowanie na na pewno by to miałao w grach 30 fp s na konsolach, ale już w 60 fps czy to z konsoli czy z pc ta interpolacja nie ma sensu, skoro 60 hz to max sygnał przez hdmi, więc jaki jest wtedy sens tv z 120hz? Do gier nie ma wtedy zastosowania, chyba że full hd jeśli tv przyjmnie taki sygnał?

 

No chyba że jednak ta interpolacja jakoś działa nawet powyżej 60 Hz?

 

Ja wyłączyłem. Mam 8002. W sony genialnie działa upłynniacz. Chciałem kupić xf9005,z tym że ja potrzebowałem 65cali. Różnica między NU8002 a FX9005 wynosiła 2000 pln, za dużo jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie ten samsung sprawuje 8002 warto dolozyc 300 zl do modelu 8042? Mam niestety tylko 3.500zl na tv i zastanawiam sie co lepsze dla gracza z ps4 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...