Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Snaker

Jaki TV do PS4/PS4 Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zastanawiam się nad zakupem PS4/PS4 Pro w takim zestawie:

 

1) PS4 Pro + Samsung 40" UE40NU7120 UltraHD + HDR

SAMSUNG UE40NU7120

 

2) PS4 + jakiś dobry FullHD 40" w podobnej cenie jak ten wyżej.

 

Jaki wybór doradzacie? Oczywiście zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

jaki TV 43" ma najlepszy HDR i ogólnie można go polecić do PS4 Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

1x HDMI to kiepska opcja

 

pytanie czy da się kupić coś 43" z bardzo dobrym HDR`em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

ktoś ma jakiś test Samsunga UE49NU8072 ??? Szukam w internetach i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po suchych danych to jest to samo co mu7000, więc źle nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

zarówno SONY jak ia Samsung z pułapu 3 tysięcy i powyżej ale do 43"  są bardzo dobrze oceniane jeśli chodzi o czerń i ogólnie parametry obrazu, ale podkreśla się że HDR w zasadzie nie istnieje. Czy dopiero te nieszczęsne OLED`y mają dobry HDR? Czy to jest zarezerwowane dla 55" i w górę? Bo ja nie mogę mieć nic więcej niż 43" :/

 

Nie chcę OLED`a bo to są kiepskie na teraz, wiem że Samsung opracowuje QDLED czy też QDOLED ale to dopiero końcówka 2020. Zywotność OLEDów to kiepski żart. Szkoda wydawać 8k na taki TV.

 

Potrzebuję czegoś dobrego do 43" do ceny 4000-4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania na konsoli brałbym Philips Momentum 436M6VBPAB w przedziale do 3000 zł żaden TV nie będzie lepszy.

 

Jeśli już ktoś bardzo chcę mieć TV 40-43 cale to sensowny jest tylko Sony XF8505 który jako jedyny ma 120Hz matrycę i 12bit oraz kropki kwantowe Triluminos.

 

Potrzebuję czegoś dobrego do 43" do ceny 4000-4500

 

Możesz mieć nawet i 6 zł a i tak niczego lepszego do 43 cali nie kupisz. Lepsze TV zaczajają się dopiero od 49 cali. W tym formacie sensowne są tylko te dwie propozycje.

 

PS> OLED'a do grania nie polecam u mnie szybko się wypalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

zarówno na temat tego Philipsa jak i Sony - mocno podzielone opinie. Ludek napisał że IPS o takich parametrach u sony za 3800 to kpina, z kolei Philips ciężki do okiełznania, jedno HDMI (serio Philips?) i niedoświetlone fragmenty ekranu dyskwalifikujące go jako monitor -a u mnie TV pełni funkcję monitora i ekranu do konsoli.

 

Chyba odpuszczę temat i wrócę za rok dwa jak się jakieś nowe propozycje pojawią. Dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Philipsa i miałem tego Soniaka w jednym i drugim można się do czegoś przyczepić (dawałem nawet foty na forum) ale nic lepszego w 40-43 calach nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania na konsoli brałbym Philips Momentum 436M6VBPAB w przedziale do 3000 zł żaden TV nie będzie lepszy.

 

Jeśli już ktoś bardzo chcę mieć TV 40-43 cale to sensowny jest tylko Sony XF8505 który jako jedyny ma 120Hz matrycę i 12bit oraz kropki kwantowe Triluminos.

 

 

 

Możesz mieć nawet i 6 zł a i tak niczego lepszego do 43 cali nie kupisz. Lepsze TV zaczajają się dopiero od 49 cali. W tym formacie sensowne są tylko te dwie propozycje.

 

PS> OLED'a do grania nie polecam u mnie szybko się wypalił.

 

Jaki model oleda ci się wypalilo i co konkretnie?

 

Ja mam model z 2016 roku ten co w podpisie i do dzisiaj zero śladów defektów. A tv używany tylko do ultra hd bluray, bluray ps4 pro i minimalnie telewizji kablowej

 

Ps. Nie wiem jakim cudem mogłeś się przesiąść z oleda na tego Philipsa albo sony, ja postanowiłem ze jak oled padnie to kupuje następnego, powrotu juz nigdy nie będzie, jest niemożliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

James daj spokój... Klapy z oczu. Ja rozumiem że OLED to fajna technologia i że kupiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma jakiś test Samsunga UE49NU8072 ??? Szukam w internetach i nic.

 

Sam posiadam ten model tylko 55 cali, jutro wpadnie ps4 pro i zobaczymy jak będzie się prezentować w uncharted 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten TV, a nawet dwa :D Model NU8002 i NU8042. Jak najbardziej polecam, szczególnie, że wyrwałem jeden 65" za 4500 zł. Upłynniacz w grach naprawdę działa. GTA V czy Forza Horizon 3 dają nowe wrażenia z grania. Coś jak prawie 60 FPS :)

Przesiadłem się z LG 55B7V czyli OLED o referencyjnym obrazie na krawędziowca. Mimo wszystko nie żałuję, bo jakościowo w plecy, ale za to zyskałem 10" więcej i powyższy tryb Motion Plus Gra. Teraz czekam na największego brata z tej serii TV :E

 

Tutaj zdjęcie podczas krótkiego porównania:

20181008_215334_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem mogłeś się przesiąść z oleda na tego Philipsa albo sony, ja postanowiłem ze jak oled padnie to kupuje następnego, powrotu juz nigdy nie będzie, jest niemożliwy.

 

Ja z OLED'a (LG C7) przesiadłem się na FALD Panasa i jak widać nie tylko ja

 

Przesiadłem się z LG 55B7V czyli OLED o referencyjnym obrazie na krawędziowca. Mimo wszystko nie żałuję, bo jakościowo w plecy, ale za to zyskałem 10" więcej i powyższy tryb Motion Plus Gra. Teraz czekam na największego brata z tej serii TV :E

 

OLED wypalił mi się bo nie używałem go jak normalnego TV tylko podpinałem go do PC jak monitor i konsole do gier.

 

PS> Teraz się zastanawiam czy nie kupić 65 calowego OLED'a Panasonic FZ950 do salonu ale już tylko do filmów (grać będę na FALD'zie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

azgan przecież OLED`y się nie wypalają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam ten model tylko 55 cali, jutro wpadnie ps4 pro i zobaczymy jak będzie się prezentować w uncharted 4

 

Lepiej doloz troche i wez 55" bo ten 49 ma mniejsze odswiezanie 60Hz, modele od 55 w gore juz 120Hz.

 

Ja mam 65" i jestem zadowolony, jedynie co to black crush jest lekko mocniejszy niz na moim poprzednim tv (sony kdl50w829), a moze mi sie wydaje bo nie porownywalem 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

azgan przecież OLED`y się nie wypalają :E

 

Nieee costy.. to krasnoludki w nocy przychodzą i same wypalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azgan przecież OLED`y się nie wypalają :E

Sory ale jak ktoś jest delikatnie mówiąc lekkomyslny i używał oleda jako monitora pc to się nie dziwię ze się mogło coś wypalić, statyczny może pulpit przez kilka godzin z rzędu przez kilka dygodni nie ma opcji ze się coś nie wypali oledy nie są do pc ani statycznych obrazów wyświetlanych przez wiele godzin, myślałem ze to każdy idiota wie :)

 

Natomiast podczas normalnego użytkowania z filmami grami nie ma co się obawiać.

 

Ja używam jako odtwarzacza ultra hd (wiecie co to takiego?do filmow) bluray i ps4 pro (czasem jak kak czas pogram nawet kilka godzin w jakąś grę ) i po 2 latach użytkowania 0 wypalen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Widocznie JamesSeth ma jakiś magiczny Oled ;D. U każdego mojego znajomego się wypalił Oled. A było to z ponad 10 przypadków.. Oledy były te tańsze i te droższe po 15k nawet i każdy się wypalał.

 

Każdy teraz po gwarancji uważa przy oglądaniu TV. Najgorzej jest z logiem Tvn`u ;)

 

jeżeli ktoś głównie uzywa Oled do gier, filmów to raczej nie wypali się.. Najgorzej jak się oglada TV lub np mecze.. Np ogladając cały dzień Eleven Sports.. No to istnieje wielkie ryzyko :) Pytanie.. Po co mi tv jesli nie mozna za długo oglądać TV zwłaszcza meczyków? Mi to akurat jest zbędne..

 

Płace tyle hajsu i mam ciągle mysleć by sie nie wypalił od loga kanału telewizyjnego. Istna głupota ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azazell Nie obraz się ale wątpię żebys miał aż 10 znajomych co mają oleda patrząc jaki wizerunek sobą prezentujesz na forum.

 

Nie mam magicznego oled, jest masa ludzi co im się nic nie wypalilo.

Może jestem tym szczesciarzem, albo po prostu nie jest idiota to już musi sobie każdy sam odpowiedzieć. :)

 

Osobiście nikt z moich znajomych nie ma Oleda, a co dopiero 10 osób :) i wszystkim się wypalił :lol2::E

 

Btw oglądałem sporo meczy teraz jak były mistrzostwa w 4k hlg ( odmiana hdr) i nic się nie wypalilo cud jakiś :D:o

 

Btw 16 tysięcy to jest kupa KASY? :lol2: ?

I jeszcze żeby czymś tak blachym się martwić? Wiadomo to tylko elktronika jak coś padnie kupi się nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie JamesSeth ma jakiś magiczny Oled ;D. U każdego mojego znajomego się wypalił Oled. A było to z ponad 10 przypadków.. Oledy były te tańsze i te droższe po 15k nawet i każdy się wypalał.

 

Każdy teraz po gwarancji uważa przy oglądaniu TV. Najgorzej jest z logiem Tvn`u ;)

 

jeżeli ktoś głównie uzywa Oled do gier, filmów to raczej nie wypali się.. Najgorzej jak się oglada TV lub np mecze.. Np ogladając cały dzień Eleven Sports.. No to istnieje wielkie ryzyko :) Pytanie.. Po co mi tv jesli nie mozna za długo oglądać TV zwłaszcza meczyków? Mi to akurat jest zbędne..

 

Płace tyle hajsu i mam ciągle mysleć by sie nie wypalił od loga kanału telewizyjnego. Istna głupota ..

No to jak to jest że każdy się wypali ale jednak się nie wypali?? WTF? :hmm: Najlepiej kupować OLEDa ze świadomością co wolno a czego nie, niestety ale te TVy się nie nadają do wszystkiego i wielu o tym nie wie. Później kwiatki jak wypalenie belki TVN24 czy pasków Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jak ktoś jest delikatnie mówiąc lekkomyslny i używał oleda jako monitora pc to się nie dziwię ze się mogło coś wypalić, statyczny może pulpit przez kilka godzin z rzędu przez kilka dygodni nie ma opcji ze się coś nie wypali oledy nie są do pc ani statycznych obrazów wyświetlanych przez wiele godzin, myślałem ze to każdy idiota wie :)

 

Natomiast podczas normalnego użytkowania z filmami grami nie ma co się obawiać.

 

Ja używam jako odtwarzacza ultra hd (wiecie co to takiego?do filmow) bluray i ps4 pro (czasem jak kak czas pogram nawet kilka godzin w jakąś grę ) i po 2 latach użytkowania 0 wypalen.

 

Na tym forum jest parę osób które podpinają lub mają na stałe podłączony OLED jako monitor i grają na PC oraz konsoli np.

 

Wlasnie zamienilem poczciwego LGka 4k HDR 49' UH6507 z mid rangeu na Oleda B7 jako moj nastepny monitor PC :D

Ustawilem 2 tvki kolo siebie i porobilem mase comparisonow head to head, tech lcd vs oled odpalilem filmy w Dolby VIsion na netflixie vs HDR na LCD i inne ciekawe testy.

Gra jest SDR

asasyny

https://preview.ibb.co/mjgLg8/20180726_195239_HDR.jpg

https://preview.ibb.co/cgF2uT/20180726_195253_HDR.jpg

https://preview.ibb.co/i5pvET/20180726_195303_HDR.jpg

czern na oleda to naprawde czern :)

https://preview.ibb.co/gqn48o/20180726_195559_HDR.jpg

girsy

https://preview.ibb.co/g8OoZT/20180726_195921_HDR.jpg

Mam jeszcze kilka filmikow z netflixa 2 filmy HDR vs Dolby Vision jakbyscie chcieli moge upnac. W windowsie Ycbcr 444 ustawilem. HDR w grach na oledzie to inna liga. Nawet content sdr wyglada lepiej niz conetent w HDR na lgku przy 360nitach

 

Ja OLEDa już nie katuję i do grania mam FALD ;)

 

PS> Nowy OLED od Panasonic FZ950 będzie już tylko do filmów z NC+, Netfilx, Amazon: Prime Video‎ i Blu-Ray 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a później jest płacz ze wypalił się pasek z Windowsa :D:o jakm to MOŻLIWE?

 

Jak kupisz tego panasonica napisz jak wypada w porównaniu dk c7 pod względem hdr i ogólnej jakość obrazu. Czy są zauważalne jakieś różnice. Btw. Ktoś Ci będzie kalibrować obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...