Skocz do zawartości
Kazubin

Tanio w ULTRA

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmycia wyłączone. Sprawdziłem też z odpowiednikiem DSR NV, czyli VSR na 1920x1200 i też daje 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale gtx 970 chyba nadal szybszy od rx 570? Jak wrażenia po przesiadce?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz jak bezpośredni porównać, bo dostęp do TV straciłem na jakiś czas :E

 

Natomiast tak na oko oraz subiektywnym wrażeniem to bardzo porównywalne karty, z tym, że na plus 970 wydaje mi się, że większa kultura pracy, bajery NV, ale jak już teraz konfrontować to przez ceny nie ma co patrzeć na 970, bo używki tak od 600zł w górę, kiedy nówka 570 z dwoma grami i trzyletnią gwarancją jest za 620zł. Dodatkowo w ogóle sens traci 1050ti, której cena teraz zaczyna się od 685zł, a coś lepszego, czyli 1060 z 6gb vramu siedzi powyżej 1k.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz jak bezpośredni porównać, bo dostęp do TV straciłem na jakiś czas :E

 

Natomiast tak na oko oraz subiektywnym wrażeniem to bardzo porównywalne karty, z tym, że na plus 970 wydaje mi się, że większa kultura pracy, bajery NV, ale jak już teraz konfrontować to przez ceny nie ma co patrzeć na 970, bo używki tak od 600zł w górę, kiedy nówka 570 z dwoma grami i trzyletnią gwarancją jest za 620zł. Dodatkowo w ogóle sens traci 1050ti, której cena teraz zaczyna się od 685zł, a coś lepszego, czyli 1060 z 6gb vramu siedzi powyżej 1k.

Czyli w końcu coś w okolicach 970 w bardzo przystępnej cenie, w dodatku gry, sam sprzedałem jakiś tydzień temu czteroletnią 970 za 600zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli wraca normalność, bo przez to kopanie karty były za drogie i za bardzo nie opłacało się robić zmian, a teraz amatorsko zaokrąglając, bo to też zależne jest od konkretnych gier wydajność 970 za 620zł w postaci 570, a wydajność 1060 za około 850zł dzięki 580. Cegiełka pewnie może jest też taka, że AMD szykuje miejsce na nowy rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem gtx 780Ti referenta za 630zł i dołożyłem 100zl do Gigusia RX 570 8GB. Wydajność sporo większa, pobiera mniej prądu, myślałem o 1060 6GB, ale nówka to 1tyś+ a koparkowe, to wiadomo loteria.

 

To co ta karta oferuje za taką cenę, to jest super, plus 2 gry w tej cenie, jeszcze jakby można było sprzedać, wtedy cena robi się śmieszna.

 

Wiadomo mój procek trochu zaniża możliwości, ale Androbieda w końcu grywalna, Wiesław 3 sporo lepszy fps, każda gra to z 20fps+ jak nie więcej. Szczególnie dx12, gdzie Radki mają lepiej, nawet taki RX 570 potrafi prześcignąć 1060 6gb w BF5.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki RX470 od 350 zł na Allegro i OLX.

Wesołych Świąt ;)

 

edit.

Do karty AMD ze zmienionym BIOS-em wymagane jest wgranie fabrycznego, lub sterowników 16.11.5.

(inaczej jest błąd sterownika w menadżerze - urządzenie zatrzymane, i podany kod błędu).

W tej chwili najtaniej 400 zł.

Można też spatchować sterowniki przed rebootem po ich instalacji:

https://tutorials.technology/tutorials/84-AMD-Video-card-not-detected-after-bios-mod-rx470-rx480-rx570-rx580-affected.html

 

edit.

 

UWAGA karta pokoparkowa dobrze gdyby została sprawdzona programem OCCT test GPU/Power Supply, czy nie występują artefakty (potwierdzony problem na RX 470, artefakty mogą pojawiać się od razu w OCCT, ale nie we wszystkich grach, i nie w Furmark). Bez 14 dni gwarancji rozruchowej nie warto takiej karty brać. Ten czas radzę solidnie wykorzystać, bo znam potwierdzony przypadek sypania artefaktami RX 470 w ciągu dwóch tygodni.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkiego na tą chwilę :thumbup:

Xeon3470: 125zł ali/160zł alle

Płyta p55/h55: 220zł stali sprzedawcy/160zł aukcje

ram 1600 cl9: 16gb 400zł lub 8gb 165zł

Krata g: 470 od 350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej.

Xeon 6/12 ~80 zł

1366 mobo ~300 zł.

Wydajność po OC ~Ryzen 5 1600

 

Cały zestaw zamknie się z tanim SSD, w okolicach 1200 zł.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 4GB 256 PCI-E GDDR5 w proline.pl za 819zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi od dłuższego czasu w tej cenie, ale lepszym wyborem będzie Szafir Pulse, bo dopłata 30zł to nie wiele, szczególnie gdy Armor to najgorsze chłodzenie.

 

Ja jestem bardzo zadowolony z Gigabyte Gaming RX 570 8GB.

 

TimeSpy 3834pkt

https://www.3dmark.com/3dm/31674514?

 

SkyDiver 22041pkt

https://www.3dmark.com/3dm/31674353?

 

FireStrike 10570pkt

https://www.3dmark.com/3dm/31688455?

 

Wynik FireStrike z "memory timing synchr-2", o 117pkt więcej niż z ustawieniem na auto. Zmiana timingu pamięci jest od sterownika 18.12.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny poleciały w okolicach grudnia do około 849zł, a teraz nawet już jak wyżej lecą do 819zł (taniej z znanego sklepu nie widziałem) także nie tak od dawna ;)

https://i.imgur.com/CNv7nNv.png\

 

Ps

W wakcje było nawet 1300zł :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, chodziło mi, że od czasu kiedy ta promocja z grami nastąpiła. Wersja RX 580 4GB najtaniej była w Proline, wersje RX 570 w xkomie i w Morele.

Zresztą ta promocja jest już trochę czasu.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tak rozważać, bo nigdy byśmy niczego nie kupli, cena w tamtym czasie była ok, a modele z 8gb są teraz w okolicach 1k więc karta tak dużo nie straciła.

 

Ps.

W sumie ja teraz wymieniałem 970 na 570 dla dwóch gier oraz aby dotrzymać słowa znajomemu, że mu sprzedam 970.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wynik z Time Spy https://www.3dmark.com/3dm/31696219? jest po edycji "memory timing" z auto na synchr-2, z tego co widzę Graphics Score mam o te 160pkt mniej niż w.w wynik RX 580, jedynie Ryzen bije mocno w łeb z 5 710 pkt > 2918 pkt. :thumbup:

Ja mam na stocku, bo nie mogę podkręcić, do tego 4 jajka..

 

U mnie sprzedaż gtx'a 780Ti za 630zl, dopłacenie 100zł do RX 570 8GB, dało bardzo dużo, Shadow of TR początek w dżungli z teksturami Ultra i z 2 rzeczami o jedno mniej niż Ultra, jest 50fps+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki dodam że GTX 780 Ti 3GB i RX 570 4GB mają te same wyniki w 3D Mark Fire Strike 1.1.

970 w scenariuszach gdzie nie zapycha się VRAM, jest niedużo powyżej wydajności 780 Ti generalnie.

Ale przy teksturach ultra to już pewnie 780 Ti oberwała trochę. No i architektura też swoje.

Ale np. 970 vs 470 4GB szły w testach w SOTR łeb w łeb. Raptem właśnie 570 8GB odskoczyło od nich dopiero o 4 FPS (PPC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze wejdzie 2060 i zrobi się bardzo ciasno, a to dopiero początek roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się może doczekamy 1160, możliwe że podobna wydajność bez RT, i niższa cena, to będzie fajnie.

Do konkurencji dojdzie może jeszcze budżetowa Navi, i ciekawie będzie w tym roku.

A rynek używek starszych generacji będzie się miał raczej całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapasy starych generacji też będą musieli jakoś upchnąć, bo ponoć źle przekalkulowali opłacalność kopalni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na X79 na AliExpress od 230 zł.

Wspierają Xeony E5 8/16... i tanie RAMy ECC registered.

Nie wiem jak z OC dokładnie na niej, ale na Huanan z tego co pamiętam, redaktor pisał że OC w jakiś sposób robił, ale chyba napięć nie mógł zmienić, ale proc leciał na 4GHz. Są tam testy. IPC bodaj w okolicach zwykłego Sandy Bridge.

 

Są też już na AliExpress tanie chińskie płyty LGA 1366 na x58 od 260/280 zł, też ze waparciem ECC registered.

Choć za nieduzo więcej można wyrwać już zwykle płyty 1366, zapewne z lepszym OC.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego na niepodpisanych sterownikach może być problem z systemem antyczitowym, także bardziej to ciekawostka.

 

Jak chodzi o nówki to obecnie można podkręcać na oficjalnych biosach AMD Athlon 200GE, którego cena to 225zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...