Skocz do zawartości
Kazubin

Tanio w ULTRA

Rekomendowane odpowiedzi

To nie problem z niepodpisanymi sterownikami, tylko włączonym trybem testowym potrzebnym do instalacji sterowników.

Wystarczy go wyłączyć potem, i ponoć wszystko działa jak trzeba.

Same biblioteki sterownika nie są modyfikowane, tylko kilka linijek w plikach .inf

 

Więcej ciekawych informacji o tanich płytach LGA 2011 i lista CPU niżej z cenami:

Mój link

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

 

-GPU 580 4gb można było kupić poniżej 500zł na Amazonie nówkę, a ceny używek z gwarancją 570 można nawet wyhaczyć poniżej 400zł :)

-CPU Ryzen 1600 na Aliex. jest teraz w okolicach 320zł, na razie jest mały szał zakupów, ale jak rynek nasyci się nowymi cpu od AMD to stare powinny też zejść i model wymieniony za 200-250zł będzie dobry dla taniego grania :)

-RTSS Rivatuner Statistics Server v7.2 wprowadza nową metodę walki z anomaliami na ekranie czyli scanline sync i rozbija mały bank, czyli w skrócie możliwość wyrzucenia śmieci poza widoczną strefę i mieć naprawdę dobre uczucie płynności na zwykłych monitorach i telewizorach :thumbup:

XOLcdfZ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie takie nowe, bo ten ficzer jest od zeszłego roku.

Gwoli ścisłości, działa tylko w exclusive fullscreen, z V-Sync off i limiterem FPS wyłączonym w grze/sterownikach. Do tego warto też wyłączyć optymalizacje pełnoekranowe dla binarki w opcjach zgodności.

Tę wartość można zmieniać na tej zasadzie:

" Set the Scanline sync value to your vertical resolution minus 50-150 (such as 1020 for a 1080p display) EDIT: Try some other values. Setting it 900 resulted in the tearline being in the ~87% bottom of the screen in Metro - easier to tolerate."

 

Jeszcze jak ktoś ma monitor z Free Sync, to w ogóle wygryw. Tu np. ktoś fajnie w CRU opowiada jak poszerzył zakres działania FC w swoim monitorze:

http://forum.pclab.pl/topic/1286399-CRU-Custom-Resolution-Utility-wa%C5%BCne-pytanie/page__view__findpost__p__15569341

 

Dodam jeszcze, że z Chin idze wyhaczyć RX 470/RX 570 na Aliexpress lub na Taobao za 400 zł (z własnym kontem i pośrednikiem Superbuy - szukać produktów w Google, lub po rejestracji na Taobao, może być taniej jak na Aliexpress)

Mój link (byle nie brać Sapphire bez backplate'u i ASUS Mining i Expedition).

 

Co do cen 5 1600, to i tak spadły, i to właśnie na krótko przed premierą nowych Ryzenów, więc w obliczu braku konkurencji w tym segmencie cenowym, raczej nieszybko spodziewałbym się następnych spadków cen.

Jeśli ktoś zastanawiałby się nad wyborem płyty (zwłaszcza przyszłościowo pod serię 300), to polecam fajną rozpiskę:

Mój link

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopiero się o tym dowiedziałem, długo nic nie grzebałem :E

 

Ponoć są możliwości łączenia, a w nowej wersji z poziomu pliku cfg w profilu jest więcej możliwości.

Combining RTSS ScanLine Sync with your preferred sync mode:

VSYNC OFF: Calibrate tearline offscreen

Fast Sync: Calibrate tearline to stay permanently above bottom edge

Enhanced Sync: Calibrate tearline to stay permanently above bottom edge

Once you finish calibrating, switch to your preferred sync mode.

 

SyncDisplay=0 specifies which monitor to apply the effect, seems to be deprecated so far.

 

SyncFlush=[0,1,2] 0: No flushing, but that means tearline will get out of control if the game needs more than ~30% GPU. 1: Fast flushing on DX10 and DX11 games, tearing will be limited to top and bottom of the screen. 2: Full flushing, no tearing, but heavy stutter if the games needs more than ~30% GPU.

 

1 works just fine regardless of GPU load on my end.

 

SyncTimeout=[0,1,specific frametime value] adds functionality similar to NVIDIA’s Adaptive Sync, meaning that you may forcibly disable synchronization when framerate drops below the refresh rate. 0 does not apply the functionality, 1 does it automatically by detecting the monitor's refreshrate (i.e. 16.667ms for 60hz, 13.333ms for 75hz and so forth) or a specific value (i.e. 16667 for 16.667ms).

 

1 works fine for me, since it detects changes in resolution/refreshrate and adjusts accordingly.

 

 

Sometimes the detection might fail to correctly identify the monitor's refreshrate for one reason or the other, but you can correct it by pressing Ctrl+Shift+R, this refreshes the scanline sync to the renderer.

 

SyncHotkeys=1 enables shortcuts like the aforementioned Ctrl+Shift+R and Ctrl+Shift+Up/Down Arrow.

 

W Azji ponoć ryzenki nowe radzą sobie bardzo dobrze więc wysyp starych powinien być w ciągu najbliższych miesięcy :)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mieszać? Nie po to się stosuje scanline by mieszać z inną metodą, która doda dodatkowego laga i zalety scanline pójdą w piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie pytaj o dokładne sprawy, bo sam dopiero co ruszyłem temat wczoraj późnym wieczorem, a do tego do poziomu kogoś z duża wiedzą to mi brakuje, obstawiam, że np. przy fastsync kiedy jest generowana mniejsza ilość klatek aby ten wtedy sam sobie dobrze radził.

 

 

 

Co do konfiguracji przez cfg:

Before you start experimenting with new sync mode, it is recommended to enable diagnostic scanline sync related info in OSD by setting SyncInfo field in [OSD] section to 1. "Show own statistics" must be also enabled in RTSS to see it. New scanline sync based framerate limiter is controlled by the following values:

 

SyncDisplay – name of logical display device to be synchronized with. Currently it is a primary display name.

 

SyncScanline0 – index of the first scanline for framerate synchronization. No synchronization is performed when it is set to zero, otherwise this is treated as scanline index starting from top of the frame. E.g. SyncScanline0=1 means that the frame is will be synchronized with the top (or more precisely the second scanline, because indices are zero based) scanline and SyncScanline0=1000 means that each frame will be synchronized with scanline 1000 (which is located in the bottom part of screen if we use 1080p mode with total 1125 scanlines total).

 

SyncScanline1 – index of the second scanline for framerate synchronization. Defining two independent sycnhronization points per refresh allows us to get functionality of NVIDIA's FreeSync, when why get 2xRefresh smooth framerate). No synchronization is performed when it is set to zero, otherwise this is treated as index starting from middle of the frame. E.g. SyncScanline1=1 with total 1125 scanlines means that the frame is will be synchronized with the scanline 562(1125/2)+1=563 scanline and SyncScanline1=400 means that each frame will be synchronized with scanline 562(1125/2)+400=962 (which is located in the bottom part of screen if we use 1080p mode with 1125 scanlines total).

 

SyncTimeout – allows adjusting timeout for scanline synchronization. The timeout provides functionality similar to NVIDIA’s Adaptive Sync, meaning that you may forcibly disable synchronization when framerate drops below the refresh rate. Timeout can be specified either explicitly in microseconds (e.g. SyncTimeout=16667 for 60Hz refresh rate) or you can let RTSS to benchmark and calibrate it automatically and set it to 1/N of refresh time when SyncTimeout=N is in [1,8] range).

 

Summarizing, you may start experiments with scanline sync with the following presets:

 

For traditional VSync with low input lag:

 

Code: Select all

SyncScanline0=1

SyncScanline1=0

SyncTimeout=0

 

 

 

In this case tearline position is fixed in the top of frame, so you can move it down via tuning and increasing SyncScanline0 value.

 

For adaptive VSync with low input lag on 60Hz refresh rate:

 

Code: Select all

SyncScanline0=1

SyncScanline1=0

SyncTimeout=16667

 

 

 

or calibrate timeout automatically:

 

Code: Select all

SyncScanline0=1

SyncScanline1=0

SyncTimeout=1

 

 

 

For FastSync (i.e. 2x refresh rate framerate, 120FPS for 60Hz refresh rate)

 

Code: Select all

SyncScanline0=1

SyncScanline1=1

SyncTimeout=0

 

 

 

In this case tearlines will be in the top and in the middle of frame, you can move it down via synchronically increasing SyncScanline0 and SyncScanline1 values. To control timeout in such case use either explicit value:

 

Code: Select all

SyncScanline0=1

SyncScanline1=1

SyncTimeout=8333

 

 

 

or calibrate timeout automatically:

 

Code: Select all

SyncScanline0=1

SyncScanline1=1

SyncTimeout=2

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci mówię Scaline Sync trzeba używać bez łączenia z innymi metodami, nie dodaje dodatkowego laga i zapewnia płynność, której nie uzyskasz na żadnej innej metodzie.

 

Wady to wiadomo trzeba mieć spory zapas na GPU by grać z scanline, gdyby puszczanie sygnału przez drugie GPU(integra lub drugi dedyk) nie wprowadzałoby dodatkowego opóźnienia to ta metoda byłaby genialna i niezależna od obciążenia GPU zajmującego się obliczeniami.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączenie pewnie jest aby uzyskać obraz idealny, a przy tej kombinacji opóźnienie pewnie dalej i tak ma niską wartość, obecnie ilość tekstu o tym na forach trochę odstrasza od lektury :E

 

Wracając do siebie i mocarnego gpu rx570 to przy obciążeniu na poziomie 90% można powiedzieć, że s-sync nie działa i rwie się obraz, ale poniżej 80% spełnia swoją rolę i powiem, że rozwiązanie jest lepsze od zwykłego limitera klatek u mnie, bo biorąc nawet topowe gry to przy fhd miejsc gdzie gpu dobija do 90 wcale aż tak dużo nie ma i przez 70-80% czasu grania obraz jest bardzo dobry. Zobaczyłem też jak wygląda przy zbiciu do 50hz, można powiedzieć, że radeon złapał duży oddech ;)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Ryzena 3600 to mój RX 570 złapał drugi oddech, bo w takich grach AC Origins, Odyssey, i innych, gdzie teraz Ryzen i RAM dały kopa, w końcu RX 570 zaczął "szaleć", stary Xeon s1155 z DDR3 1600mhz miewał problemy.

AC Origins- Aleksandria mam ponad 50fps, czasem coś spadnie na 40+, ale nie mam 20-25fps jak miałem na Xeonie.

 

Chyba przetestuję to całe scanline sync, mimo, że mam FreeSync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę brał Ryzena 3600, aż opadnie kurz nowości, choć powiem, że 1600 za 200zł kusił by mocno ;) S-sync to raczej metoda dla telewizorów i monitorów bez gsynca i freesynca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączenie pewnie jest aby uzyskać obraz idealny, a przy tej kombinacji opóźnienie pewnie dalej i tak ma niską wartość, obecnie ilość tekstu o tym na forach trochę odstrasza od lektury :E

 

Wracając do siebie i mocarnego gpu rx570 to przy obciążeniu na poziomie 90% można powiedzieć, że s-sync nie działa i rwie się obraz, ale poniżej 80% spełnia swoją rolę i powiem, że rozwiązanie jest lepsze od zwykłego limitera klatek u mnie, bo biorąc nawet topowe gry to przy fhd miejsc gdzie gpu dobija do 90 wcale aż tak dużo nie ma i przez 70-80% czasu grania obraz jest bardzo dobry. Zobaczyłem też jak wygląda przy zbiciu do 50hz, można powiedzieć, że radeon złapał duży oddech ;)

Nawet jeżeli jest to jest nieistotny, osobiście nie widzę różnicy w lagu między sync off i włączonym scanline wink.gif

 

Co do obciążenia to masz na każdej karcie to samo i gdzieś tak mniej więcej do ~75% scanline działa prawidłowo.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te plus/minus 75% to w sumie jedyna tak widoczna wada tego rozwiązania, ale i tak wielki szacunek za to, że na zwykłym tv/monitorze można mieć przez s-sync usunięcie anomalii co daje wrażenie lepszej płynności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 75hz to jakieś inne ustawienie muszę zastosować niż -30 w scaline? Jestem ciekaw jak dam 30fps w AC Origins, czy będzie te ok 75-80% użycia, czy trzeba obniżać detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od -30 i potem w "dół" aż "załamujący" się obraz wyjdzie poza ekran, czyli przy obciążeniu 70% nie powinno być już żadnych widocznych anomalii.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten scaline sync jest przegrany przez te 70% uzycia GPU pfff. Tanio w ultra tj monitor z freesync 144 hz za 1 tys zl i jakis rx 570 lub 580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

 

-GPU 580 4gb można było kupić poniżej 500zł na Amazonie nówkę, a ceny używek z gwarancją 570 można nawet wyhaczyć poniżej 400zł :)

-CPU Ryzen 1600 na Aliex. jest teraz w okolicach 320zł, na razie jest mały szał zakupów, ale jak rynek nasyci się nowymi cpu od AMD to stare powinny też zejść i model wymieniony za 200-250zł będzie dobry dla taniego grania :)

-RTSS Rivatuner Statistics Server v7.2 wprowadza nową metodę walki z anomaliami na ekranie czyli scanline sync i rozbija mały bank, czyli w skrócie możliwość wyrzucenia śmieci poza widoczną strefę i mieć naprawdę dobre uczucie płynności na zwykłych monitorach i telewizorach :thumbup:

XOLcdfZ.png

 

Może pdaj propozycję całego zestawu który będzie - Tani do Ultra ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się za dużo nie zmienia, może tylko tyle, że ryzen 1600 za 300zł z szansą na spadek do 250zł, gdzie nie trzeba pchać się w oc z tanią płytą, przy ramach których ceny są ok też zrobi robotę. Do końca 2020r to raczej nie będzie wielkich zmian, a biorąc tarota to i po tej dacie pewnie dalej, bo PS5 wskoczy na premium za 2,5k a pro i zwykła zostaną na swoim miejscu, co oznacza, że gry będą robione pod te trzy wersje konsol z rok, dwa, może nawet trzy ;)

 

Wczoraj sprawdzałem s-sync x/2 na grach co miałem zainstalowane, przy okazji włączyłem test 1% 0.1% low i na moimi obecnym konfigu była to "skała".

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Radeonów, warto jeszcze wspomnieć o nowej technice Anti-Lag wprowadzonej w Radeon Settings ze sterownikami 19.7.1 w DX11 od HD7xxx wzwyż, i DX9 tylko dla najnowszych kart.

Poza zmniejszonym input lagiem, w niektórych scenariuszach/grach są wzrosty FPS (~50 vs 60 FPS).

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Nvidii też jest już coś podobnego, na sterach 435.27 dostępnych dla Insidersów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem zacofany, o S-sync nie wiedziałem i o Anti-Lag też nie :E

 

Za to przynajmniej dotarła do mnie informacja o Radeon Image Sharpening, szkoda tylko, że na nowe karty, choć ktoś zadał pytanie na "tłicie" o starsze modele i nie dostał konkretnej odpowiedzi, więc nadzieja jest, bo opcja ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeportowano CAS dostęne na GitHubie: .

https://github.com/GPUOpen-Effects/FidelityFX/tree/master/FFX_CAS

 

Do działania w Reshade (czyli działa na wszystkich kartach).

 

Główny temat:

https://reshade.me/forum/shader-discussion/5577-new-contrast-adaptive-sharpening-from-amd#34928

 

Nowszy port:

 

(Aby zmusić to do działania, należy zmienić rozszerzenie na .fx i umieścić plik w zainstalowanym Reshade w katalogu reshade-shaders\Shaders, potem nacisnąć w grze klawisz Home, i aktywować shader)

 

Są pierwsi śmiałkowie ze screenami.

Sporo komentarzy.

Podobno daje to bardzo dobre efekty z w grach z DLSS.

Są też pewne różnice w działaniu w odniesieniu do oryginalnej funkcji na kartach AMD. Jest tam co nie co wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon Image-Sharpening dla radków 400 i 500 :thumbup: NV chyba też dała podobne narzędzie, także zarządzanie własną wydajnością jest coraz łatwiejsze i lepsze :)

 

 

How to scanline sync:

https://www.resetera.com/threads/guide-how-to-use-rtsss-scanline-sync-to-reduce-stuttering-screen-tearing-and-input-lag-on-pc-alternative-to-vsync-g-sync-and-freesync.138764/

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chińskie płyty X99 ze wsparciem serwerowych DDR4 (ECC Reg) od 320-350 zł na Aliexpress:

http://forum.pclab.pl/topic/1160111-i7-6700-za-650-z%C5%82-Tanie-pr%C3%B3bki-in%C5%BCynieryjne-z-Chin/page__view__findpost__p__15627995

Nie mają OC.

 

Na dłuższą metę niestety ale dość kiepskie rozwiązanie, głównie przez chińskie wybrakowane płyty główne, większość rozwiązań jest tam zrelizowane na doczepkę włącznie z samą kompilacją biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym, jak startowali z X58 i problemami z GPU, a potem jakie problemy z sekcjami były na X79, to niektóre tamte X99 może już nadają się chociaż do pracy ciągłej.

Osobiście raczej w podobnej cenie wolałbym wyrwać używkę normalnej X99, ale u nas to będą prędzej ceny ok. 500 zł raczej. Dawno nie sprawdzałem juz w sumie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...