Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k4ngu

Monitor bez fajerwerków do codziennego użytku - 1k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam duży ból głowy i już nie chce mi się czytać o monitorach. Potrzebuje czegoś do codziennego użytku, okazjonalnie csa(choć niekoniecznie) i PS4. Siedzę ok 1m od monitora więc wydaje mi się, że 27 cali będzie optymalne. Jak dotąd używałem tylko 15 calowego HD laptopa więc wszystko będzie dla mnie ogromnym skokiem technologicznym :lol2: Zakładam budżet ok 1k ponieważ tak jak pisałem nie jestem wymagający.

 

Znalazłem fajne promo:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-lenovo-thinkvision-l27q-10?gclid=Cj0KCQjw6MHdBRCtARIsAEigMxEkak4Uv2uiZSjcYS3YEGDwGl6GPND6K_VQbBZqI7S7SUtpPtLsemUaAkPIEALw_wcB

 

Co o nim myślicie? Oglądałem teź monitory full hd i w odległości 1m także jest dla mnie ok. Ważne jest dla mnie abym nie miał żadnych bardzo widocznych spowolnień czy smużenia w grach.

 

Monitor będzie podłączony do laptopa z kartą gtx660 i PS4. Dzięki za odp i prosiłbym o spojrzenie na temat okiem laika chcącego coś miłego dla oka a nie profesjonalnego gracza/grafika itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Widziałem go ale np gość z

mówi o dużym smużeniu. Ok 7.30 min można zobaczyć na przykładzie Wieśka 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym filmie jest omawiany monitor z inna matrycą, bez D8 na końcu. W przypadku matrycy IPS nie ma mowy o smużeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej pisze to nie jest ten monitor :E ten jest naprawde świetny za taką kase wiem bo mam i akurat nawet mam na sprzedaż ;) (praktycznie nówka sztuka używany 4 dni pełna gwarancja mediaexpert 36m moge oddać za 750pln+wysyłka) tutaj masz mnw. omówiony wypada naprawde świetnie

powoli zaczynają pojawiać się opinie takie o ktorych mówiłem dużo wczesniej np. gość porównywał z samsungiem za 1700pln i wybrał aoca za 900pln jednym słowem bezkonkurencyjne szkiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym filmie jest omawiany monitor z inna matrycą, bez D8 na końcu. W przypadku matrycy IPS nie ma mowy o smużeniu.

 

 

W necie jest wiele filmów i wypowiedzi, że w IPSach jest duże smużenie więc nie wiem czemu piszesz, że nie ma mowy o tym?

 

Unadarek dzięki ale myślę, że 32 cale to jednak będzie za dużo. Zresztą jestem też sceptycznie nastawiony do tak dużego ekranu w tak małej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie jest wiele filmów i wypowiedzi, że w IPSach jest duże smużenie więc nie wiem czemu piszesz, że nie ma mowy o tym?

 

Unadarek dzięki ale myślę, że 32 cale to jednak będzie za dużo. Zresztą jestem też sceptycznie nastawiony do tak dużego ekranu w tak małej cenie.

i tu się grubo mylisz i to wcale nie chodzi o moją oferte ;) wiem że lepiej zapłacic z 1500-1700pln za to samo tylko z napisaem asus,lg itp. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie jest wiele filmów i wypowiedzi, że w IPSach jest duże smużenie więc nie wiem czemu piszesz, że nie ma mowy o tym?

 

Trudno mi na to jakoś jednoznacznie odpowiedzieć. Najbliższe rzeczywistości będzie chyba to, że piszę o tym dlatego, że mój monitor nie smuży. Jakimś śladem mogłoby także być to, że w necie jest również wiele filmów i wypowiedzi na temat płaskości naszej planety, słoni, żółwia oraz pokoju na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersje z matrycą MVA i nic mi nie smuży, nawet w najciemniejszych miejscach, które np. w nowym Tombrajderze w którego teraz gram po prostu wyglądają świetnie, a przytym żadnego "srebrzenia" jak w matrycach IPS. Czerń jest po prostu czarna, żadnych "przesmużeń", kolory dobre, oglądanie filmów tez jak najbardziej ok, zresztą przeczytaj sobie to https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_aoc_q3279vwf_32_cale_1440p_75_hz_i_freesync_za_799_zl-4841.html Co do smużenia, wydaje mi się ze to po prostu zależy od danej sztuki, zawsze możesz wziąć z netu, przetestować i zwrócić jak coś będzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem nad 24 calami ale zdecydowałem się szarpnąć na 27, a tu 32 już :E Boje się, że nie ogarne wzrokiem z odległości 1 metra. Macie jakieś propozycje sprawdzonych/polecanych 27?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem nad 24 calami ale zdecydowałem się szarpnąć na 27, a tu 32 już :E Boje się, że nie ogarne wzrokiem z odległości 1 metra. Macie jakieś propozycje sprawdzonych/polecanych 27?

Ogarniesz, ja siedzę od niego z 80 cm i jest ok. Pierwsze parę godzin trochę irytuje, ale po odpaleniu pierwszej gry tak wciąga ze zapominasz o świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez posiedzialem z 4 dni przy tym aocu odległośc ok 60-80cm od monitora no i co tu dużo mówić stał się taki normalny a też przesiadka była z 24 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez posiedzialem z 4 dni przy tym aocu odległośc ok 60-80cm od monitora no i co tu dużo mówić stał się taki normalny a też przesiadka była z 24 cali.

Tam od razu normalny czterdziechę bym sobie chyba odpuścił, ten jest w sam raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam od razu normalny czterdziechę bym sobie chyba odpuścił, ten jest w sam raz ;)

no 40 to już przegięcie :E chyba ze ktos ma sokoli wzrok i z 1,5 m wszystko widzi ;) ja już takich predyspozycji nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój z sygnaturki :)

 

Też myślałem, że zakrzywiony to źle widać, a teraz stwierdzam, że jest super :) No i matryca VA daje lepsze kolory, czerń. Ja w promocji w Saturnie pod koniec czerwca za 699 zł kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój z sygnaturki :)

 

Też myślałem, że zakrzywiony to źle widać, a teraz stwierdzam, że jest super :) No i matryca VA daje lepsze kolory, czerń. Ja w promocji w Saturnie pod koniec czerwca za 699 zł kupiłem.

 

Dzięki ale sporo złego słyszałem o matrycy VA. Ponoć smuży o wiele bardziej od IPSów. Może faktycznie spróbuje z tym AOC, kupie np w euro i jeśli mi się nie spodoba to im odniosę do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale sporo złego słyszałem o matrycy VA. Ponoć smuży o wiele bardziej od IPSów. Może faktycznie spróbuje z tym AOC, kupie np w euro i jeśli mi się nie spodoba to im odniosę do sklepu.

Ja narazie żadnego smuzenia nie widze, chociaz nie gram w ogóle. Wcześniej LG TN i tam smużenie było widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale sporo złego słyszałem o matrycy VA. Ponoć smuży o wiele bardziej od IPSów. Może faktycznie spróbuje z tym AOC, kupie np w euro i jeśli mi się nie spodoba to im odniosę do sklepu.

W euro to CI go chyba nawet mogą podłączyć i zaprezentować, poza tym nie wiem jak jest ze zwrotami w sklepie, 14 dni bez podania powodu masz na pewno gdy kupujesz przez net.

 

Co do smużenia...bawię się na nim od kwietnia i bawię się świetnie,.Ograłem juz ze 3-4 gry na codzien gram w dość szybkie FPSy, grałem tez w NFS Payback który jest szybką scigałką i jeździ się zarówno w dzień jak i w nocy, nic nie zauważyłem żadnego smużenia,... nawet znaków ograniczenia prędkości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dni bez podania powodu masz na pewno gdy kupujesz przez net

Tak kupujesz z dostawą kuriera i kurierem odsyłasz po 14 dniach na swój koszt oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupujesz z dostawą kuriera i kurierem odsyłasz po 14 dniach na swój koszt oczywiście.

Chyba nie, zgłaszasz zwrot sklep sam wysyła kuriera, tak mi się wydaje, a nawet gdyby to tracisz niecałe 2 dychy a nie 8 stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mniej więcej wiem jak to działa. Po prostu mam euro 10 min od domu więc mogę zamówić przez neta, odnieść im do sklepu i zaoszczędzić 2 dychy na kebaba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mniej więcej wiem jak to działa. Po prostu mam euro 10 min od domu więc mogę zamówić przez neta, odnieść im do sklepu i zaoszczędzić 2 dychy na kebaba ;)

Tak ale chyba jak zamówisz przez net, a odbierzesz sam w sklepie, to będzie to traktowane jako zakup w punkcie, coś mi się obiło o uszy ze tak kombinują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chyba jak zamówisz przez net, a odbierzesz sam w sklepie, to będzie to traktowane jako zakup w punkcie, coś mi się obiło o uszy ze tak kombinują.

Dobrze ci się obiło o uszy. Zamawiasz z odbiorem w sklepie to to samo co kupić w sklepie, ewentualnie liczą po cenie ze strony internetowej :)

 

Chyba nie, zgłaszasz zwrot sklep sam wysyła kuriera, tak mi się wydaje, a nawet gdyby to tracisz niecałe 2 dychy a nie 8 stów.

To zalezy od sklepu, ale w 90% przypadka odsyłąsz na swój koszt nawet ciuchy :) Chyba, że jakaś promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od sklepu, ale w 90% przypadka odsyłąsz na swój koszt nawet ciuchy :) Chyba, że jakaś promocja.

To chyba po prostu zależy od sklepu jak maja w regulaminie, na szczęście jeszcze nie musiałem nic odsyłać ;) A i monitor przyszedł bez żadnych bad pixeli i innych wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...