Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

8Nasty

Kilka pytań dot. AMD Ryzen 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań dot. AMD Ryzen 2600, ale może po kolei:

1.Czy płyta główna Gigabyte B450M DS3H będzie odpowiednia? (Jeżeli nie proszę o podanie w podobnej półce cenowej zamiennika)

2.Posiadam aktualnie kartę graficzną nvidia geforce GTX 1050, czy jest ona kompatybilna z procesorem, płytą główną itp.?

3.Mam zamiar kupić kość pamięci RAM 8GB i później ew. dokupić drugą kość proszę o podanie jaka częstotliwość będzie dobra i czy komputer będzie działał z jedną kością czy potrzebne są 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości płyty nie podpowiem CI nic, bo jej nie znam, ale na pewno procesor będzie z nią współpracował, Twoja karta będzie współpracować zarówno z płytą jak i z procesorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie przysługę i nie bierz najtańszego szmelcu, tylko zainwestuj w płytę klasy MSI B350 GAMING PRO CARBON. Co do pamięci, to oczywiście jeden moduł wystarczy, ale taka praca wiąże się z niższą wydajnością niż w Dualu (dwa moduły). Kup od razu zestaw RAM, bo potem będziesz siedział ruski rok na tej jednej "kosteczce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3.Mam zamiar kupić kość pamięci RAM 8GB i później ew. dokupić drugą kość proszę o podanie jaka częstotliwość będzie dobra i czy komputer będzie działał z jedną kością czy potrzebne są 2?

Jedna kość kup tylko w tedy, jak jesteś pewien ze posiedzisz na niej max miesiąc dwa i dokupisz drugą. Dual chanel duzo daje w ryzenach. Tutaj nie ma żadnego "ewentualnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie przysługę i nie bierz najtańszego szmelcu, tylko zainwestuj w płytę klasy MSI B350 GAMING PRO CARBON. Co do pamięci, to oczywiście jeden moduł wystarczy, ale taka praca wiąże się z niższą wydajnością niż w Dualu (dwa moduły). Kup od razu zestaw RAM, bo potem będziesz siedział ruski rok na tej jednej "kosteczce".

Czemu uważasz że jest to szmelc? mam płytę z Gigabyte H61M-D2-B3 8 lat i działa bez awaryjnie i nigdy nie było z nią problemu. Poza tym do Gigabyte B450M DS3H jest w gratisie 30euro na steam (około 120zł) co dość mocno mnie kusi... Nowe gigabyte są złe czy coś? Bo pierwszy raz robie rozeznanie w temacie sprzętowym i niebardzo się znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz że jest to szmelc? mam płytę z Gigabyte H61M-D2-B3 8 lat i działa bez awaryjnie i nigdy nie było z nią problemu. Poza tym do Gigabyte B450M DS3H jest w gratisie 30euro na steam (około 120zł) co dość mocno mnie kusi... Nowe gigabyte są złe czy coś? Bo pierwszy raz robie rozeznanie w temacie sprzętowym i niebardzo się znam.

Podejrzewam ze chodzi o to, ze jak coś jest bardzo tanie, to raczej nie może być dobre :E i w sumie po części się z tym zgadzam. A jak jeszcze do taniej płyty, dodają jakiś darmowy bonus by kusić i ją sprzedać, to już w ogóle jest coś na rzeczy podejrzane,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz że jest to szmelc? mam płytę z Gigabyte H61M-D2-B3 8 lat i działa bez awaryjnie i nigdy nie było z nią problemu. Poza tym do Gigabyte B450M DS3H jest w gratisie 30euro na steam (około 120zł) co dość mocno mnie kusi... Nowe gigabyte są złe czy coś? Bo pierwszy raz robie rozeznanie w temacie sprzętowym i niebardzo się znam.

Płyta nie jest zła i Ryzen 2600 będzie na niej działał.

 

Podejrzewam ze chodzi o to, ze jak coś jest bardzo tanie, to raczej nie może być dobre :E i w sumie po części się z tym zgadzam. A jak jeszcze do taniej płyty, dodają jakiś darmowy bonus by kusić i ją sprzedać, to już w ogóle jest coś na rzeczy podejrzane,

Gigabyte ma teraz taka promocje nie tylko na ta plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie jest zła i Ryzen 2600 będzie na niej działał.

 

 

Gigabyte ma teraz taka promocje nie tylko na ta plyte.

Ryzen 2600 będzie działał na każdej płycie b350/450a i pewnie nawet na części a/b320 tylko jak :E Ja się nie wypowiem, bo płyty nie znam. ale jedno pytanie, jak na niej z OC? bo to przy ryzenach dość ważne

 

Edit: w Sumie wg tego https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html sekcje ma jak większość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte oszczędza na jakości podzespołów, mosfetów, kondensatorów, czyli na najważniejszych elementach płyty- sekcji zasilania.

Poszukaj płyty MSI/ASUSa, jak zamierzasz podkręcać to najlepiej, żeby płyta miała radiator na sekcji zasilania.

Odnośnie RAM, kupuj minimum 2666mhz, zwłaszcza jeśli nie będziesz podkręcał, dual channel daje poprawia wydajność, jako że dzisiejsze procesory mają przynajmniej kontrolery 2 kanałowe dla pamięci. I tak jak wyżej, kupuj z małym odstępem czasu RAM, bo potem mogą się zmienić kości na rynku i będzie problem + zastanów się, czy potrzebujesz rzeczywiście 16gb RAMu, czy 8 Ci nie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor nic o oc nie pisze. Nie wszyscy robią oc, a dokładnie znikomy % userow. Do oc trzeba brać lepsza plyte. Rozumiem, ze autor chce kupić tania plyte tylko żeby bez problemów na nim poszedł 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor nic o oc nie pisze. Nie wszyscy robią oc, a dokładnie znikomy % userow. Do oc trzeba brać lepsza plyte. Rozumiem, ze autor chce kupić tania plyte tylko żeby bez problemów na nim poszedł 2600.

CO racja to racja, Ja po prostu nie znam nikogo, kto by kupował ryzena i choć lekko go nie podkręcił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta B450M DS3H to szmelc z mizerną sekcją zasilania i taniość tego faktu nie zmienia. Tym bardziej, że dopłata do B350 GAMING PRO CARBON to nie żaden majątek, a około 150 zł. B350 KRAIT jest jeszcze tańszy i różni się tylko gorszym kodekiem audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał B350 PC MATE i ramy 2400, lub od razu przeskok na 3200+ (Samsunga), bo w tych najtańszych siedzą kości Hynixa/Microna, które kręcą się na 3200 (niezależnie jakie takty mają po wyjęciu z pudełka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO racja to racja, Ja po prostu nie znam nikogo, kto by kupował ryzena i choć lekko go nie podkręcił ;)

2600 i tak praktycznie nie idzie więcej niż 4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 i tak praktycznie nie idzie więcej niż 4ghz.

4,2 odpalam na 1,411 ale przy ferze mi sie trochę za bardzo nagrzewa, a w sumie 4Ghz mi styka...może...kiedyś ...jak mi się trafi lepsze, tanie chłodzenie, to przestawię.

post-590739-15383385389346_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,2 odpalam na 1,411 ale przy ferze mi sie trochę za bardzo nagrzewa, a w sumie 4Ghz mi styka...może...kiedyś ...jak mi się trafi lepsze, tanie chłodzenie, to przestawię.

Dobry egzemplarz trafiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry egzemplarz trafiłeś.

Wydaje mi się ze większość poleci na 4,1 lepsze sztuki 4,2 -tyle daje wersja z Xem na turbo. Mi pasuje jak najbardziej 4.0 przy dość niskim napięciu 1.275 śmiga aż miło i się nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...