Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xarpik

Temperatura Package OCCT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem odnośnie temperatury, podczas testu OCCT, Package osiąga temp 76 stopni gdzie CPUTIN 55 stopni, zrobiłem jeszcze test Aida64 i tam temp CPU tak jak na OCCT CPUTIN, czyli 55 stopni. Po skończonym teście na OCCT, temperatura tego Package nie spada stopniowo, tylko z miejsca o kilkanaście stopni. Chciałbym się dowiedzieć, raz co to te Package, dwa czy to normalne, czy muszę się tym przejmować. Dodam, ze chciałem nieco podkręcić procesor, ale boję się właśnie o temp tego Package. ( Procesor Ryzen 1600X, a płyta MSI B450 A-Pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym może być spowodowana taka wysoka temperatura ? Chyba, że jest to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma chłodzenia socketu "od tyłu" (czyli wiejącego na tył płyty głównej), temperatura jest w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ! Jeszcze jedno pytanie, jaki jest stan taki "krytyczny" temperatury na sockecie? żebym mógł się sugerować podczas lekkiego OC, żeby nie przecholować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aidzie mam zaznaczone, żeby użyło kiedy jest to możliwe. Natomiast w OCCT z tego co widzę jest to odznaczone. Z tego co zrozumiałem na jakimś angielskim forum, to czujniki temperatury TCTL zawyżały o 20 stopni na modelach Ryzen 7 pierwszej generacji, więc wtedy by się wszystko ładnie zgadzało, prócz tego, że to Ryzen 5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...