Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klipbun

Czy w tym zestawie wszystko pasuje i czy będzie dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań:

1.czy części tego zestawu będą kompatybilne ze sobą,tzn czy będzie wszystko działać i pasować do siebie,także ilość wejść itp?

2.jak oceniacie zestaw?

3.czy byście coś zmienili na lepsze?

 

 

morele net/configurator/redirect/377305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfigurator nie istnieje badz zly link

 

 

 

morele net/configurator/redirect/377567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce w S430 na chłodzenie to 161mm a Nocuta NH15 ma 165mm wysokości. Przy obecnych cenach pomyślał bym nad procesorem i5-8600K, oraz chłodzeniu Macho rev B. Kartę graficzną dał bym GTX 1070Ti. Jest znacznie tańsza od 1080-tki i niewiele mniej wydajna. Dołożył bym natomiast do zasilacza Seasonic 550w (10 lat gwarancji), oraz płyty MSI Sli Plus, która posiada integrę dźwięku alc-1220. Alternatywnie warto zerkąć na obudowę Enthoo Pro M Tempered Glass. Poniżej moja propozycja zestawu komputerowego.

https://www.x-kom.pl/lista/5p9h87ncm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrze się na koszta ,czym różni się od tamtego zasilacza ,zasilacz Seasonic 550w ? (600w to chyba lepszy),ta płyta " MSI Sli Plus" jak porównywałem z tamtą moją jest gorsza...,czyli obudowę muszę zmienić lub chłodzenie ,tylko chciałem coś pod kolor czerwony i ta mi się strasznie podoba,z tego co patrzyłem Nocuta NH15 to jedno z najlepszych chłodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero 600 ma certyfikat sprawności 80+ Bronze a Seasonic Focus 80+ Gold. Do tego ma pół-pasywne chłodzenie. Sli Plus jest moim zdaniem lepsza. W czym twoim zadaniem jest gorsza. Enthoo Pro M Tempered jest większa od 340. Do S340 pod taki sprzęt dobrze by było dołożyć dwa wentylatory na przedni panel. Tak NH15 to dobre chłodzenie, co nie znaczy że inne tańsze są złe. Ew jak zostaniesz przy obudowie S340 chłodzenie Fortis 3, lub Dark Rock 4, chociaż bardziej polecam większą Enthoo pro m tempered glass i chłodzenie Macho rev b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem taką obudowę w której chłodzenie i wgl się mieści ,oraz wziąłem taki zasilacz ,który jest podświetlany rbg,750w,oraz

certyfikat sprawności 80 Plus Gold:

 

fkads7c.jpg

 

 

a chłodzenie dałem Dark Rock 4 , bardzo się nie różni od NH15 ale za to ma ładniejszy desing, na którym bardzo mi zależy

 

JRw8ZjX.jpg

 

 

 

szczerze "Dark Rock 4" czy "Macho rev b" lepsze pod względem chłodzenia?.

 

 

Ps.ogólnie patrząc to nie zmieniając płyty i wgl to powinno wszystko dobrze działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie Nzxt 340 i do tego dwa wentylatory Pure Wings 12fi na przedni panel obudowy. Chłodzenie Dark Rock 3 ma niklowane ciepłowody a Dark Rock 4 czarne. Chodzi mi o wersję bez dopisku pro, która też jest bardzo dobrym chłodzeniem. DR4 Pro jest wydajniejszy od Macho z jednym ale. Może skolidować z wysokimi pamięciami. Mi DR3 bez pro zasłania 1 slot. DR3 podoba mi się bardziej od DR 4. Do tego wersja bez Pro jest niższa i zmieści się w Nzxt 340. Zasilacz 750w mocno przesadzony. Dobre 550-650w spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Nzxt 340 ma 161mm na chłodzenie , a dark rock 4 pro ma 162.8 ,czy to się w ogóle zmieści?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak coś to Dark Rock 4 bez dopisku pro. Ma 159.4 mm wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie intela ale przy aktualnych cenach wolalbym chyba pojsc w AMD a za zaoszczedzoną kase dolozyc do grafy (1080ti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor chciał kupić procesor i7-8700k za 2349zł, to zaproponowałem i5-8600 za 1299zł. Ryzen 2700x kosztuje na Morelach 1489zł i jest w połączeniu z płytą ATX X470 jak najbardziej dobrą propozycją. Do tego ma chłodzenie w komplecie i jak Autor nie będzie podkręcał CPU, to wystarczy dołączone chłodzenie. Nie sztuka wydać 2349zł na procesor który kosztował kilka miesięcy temu 1600zł, tylko pytanie czy jest sens. 8600K, czy Ryzen 2700x też dobrze sprawdzą się pod gry.

 

https://www.x-kom.pl/lista/qek6tc2x2

Alternatywnie moja druga propozycja w obudowie NZXT H440 z chłodzeniem Dark Rock 4 i zasilaczem Pure Power 600w od Be Quiet, który wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe obudowy w większości nie posiadają miejsca na napęd DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...