Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tcep

Podkręcanie Xeon X3440

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Skompletowałem części do swojego Pcta i teraz chciałbym się Was zapytać czy istnieje szansa podkręcić mojego Xeona X3440 np. Do opcji 3.8 GHz lub 4.0? Ram to 2x4GB 1600. Niestety dwaj inni producenci, jeżeli to ma znaczenie. Jeden Goodram A drugi Hyperx (bialy kolor). Chlodzenie to grandis 2. Płyta główna GA-P55-USB3 (rev. 1.0) zasilacz corsair 550w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P55 = OC dostępne.

Podkręcasz generalnie przez BCLK, a pamięci mają małe znaczenie ponieważ nawet przy ustawieniu +50% (tj. 200MHz), powinieneś mieć możliwość ustawienia 1600MHz. Jak jest niestabilny dorzucasz Vcore (CPU Voltage), jak przestanie stabilizować, możesz spróbować dodatkowo z QPI/DRAM (albo VTT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P55 = OC dostępne.

Podkręcasz generalnie przez BCLK, a pamięci mają małe znaczenie ponieważ nawet przy ustawieniu +50% (tj. 200MHz), powinieneś mieć możliwość ustawienia 1600MHz. Jak jest niestabilny dorzucasz Vcore (CPU Voltage), jak przestanie stabilizować, możesz spróbować dodatkowo z QPI/DRAM (albo VTT).

Super. Odezwę się już jak poskladam do kupy wszystko. Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, komputer ogarnięty wszystko działa. Jutro mam zamiar zabrać się za OC. Chciałbym ustawić na nim 3.8. Obecnie temperatura w spoczynku to 30°C (+/- 2°C). Czy ktoś mi może łopatologicznie wyjaśnić co konkretnie mam zmienić, która opcję i na jaka wartość? Będę robił to pierwszy raz... Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem trochę, pooglądałem i poczytałem. Ruszyłem z OC. Na początek dokładna specyfikacja bo nie wiem czy ma to znaczenie.

 

Płyta główna: GA-P55-USB3 rev. 2.0 (Pomyliłem się u góry).

Ram: DD3 2x4GB 160MHz

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Zasilacz: CORSAIR VS550 550W

 

Procesor ustawiłem obecnie na 3.8GHz. Ustawienia w moim BIOSie ustawiłem następująco: (Link do galerii) https://imgur.com/a/9IRHTfV

A tutaj wyniki testu OCCT - 30 min. https://imgur.com/a/wXtmifz

W cinebench również zero błędów, wynik 576.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego oczekujesz ?

Podkręciłeś do 3,8GHz - jak mało ustaw więcej.

Osobiście spróbowałbym ustawić timingi 9.9.9.24 (zamiast 10.10.10.30) - chodzi o pierwsze cztery na stronie.

Możesz też spróbować przestawić Command Rate na "1".

Do ~4GHz potrzebujesz ~200MHz na BCLK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...