Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamar59

Internet po WiFi zwolnił

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na tym samym sprzęcie od 3 lat czyli modem od vecrty i TPlink wifi po usb w pc mam neta 30mb/s a ostatnio od 3 dni mam neta 5mb/s czyli ściąga mi pliki tak koło 700 kb/s a było 3,8 mb/s.

Od czego ta zmiana? Nic w pc nie zmieniałem a pisałem do vectry i mówią że jest wszystko ok? Coś mogę z tym zrobić. Gdzieś coś się przestawił limit ściągania? A zasięg jest ten sam 3 kreski.

 

http://www.speedtest.net/pl/results

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki bez wyników, a 3 kreski (pewnie 3/5) to marnie.

 

Podłącz się po kablu i sprawdź. Vectra to bloki więc może któryś sąsiad ma coś nowego od 3 dni. Ponadto potrzebny obrazek z inSSIDer-a. W blokach wiele sieci ma mocny zasięg, a twoje marne 3 kreski (załóżmy -75 dBm) może nawet przebijać sąsiad zza ściany czy sufitu / podłogi (np. -70).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki bez wyników, a 3 kreski (pewnie 3/5) to marnie.

 

Podłącz się po kablu i sprawdź. Vectra to bloki więc może któryś sąsiad ma coś nowego od 3 dni. Ponadto potrzebny obrazek z inSSIDer-a. W blokach wiele sieci ma mocny zasięg, a twoje marne 3 kreski (załóżmy -75 dBm) może nawet przebijać sąsiad zza ściany czy sufitu / podłogi (np. -70).

Zapomniałeś o kanale WiFi gdzie w 98% przypadkach ludzie jadą na Auto, albo na kanale domyślnym dla Polski 11 i wszystko się zakłóca wzajemnie, warto go zmienić. Ja u siebie ustawiam kanał 7 dla 2.4Ghz, a dla 5Ghz kanał 40 i jeszcze nigdy nic nie zakłóciło mimo, że jakieś obce Wifi Mac mini łapie w sensie pokazuje na liście nazwy SSID, chociaż nie wiem skąd bo sąsiedzi oddaleni conajmiej 100 metrów dalej. Mieszkam na wsi, oddalonej od centrum Lublina conajmiej 15 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bloku nie mieszkam.

Uruchom program inSSIDer (ale ver 3 bo darmowa) i pokaż screena.

W oknie linii poleceń uruchom polecenie netsh wlan show drivers i pokaż wynik (jak wkleić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałeś o kanale WiFi
Nie zapomniałem, czekam na obrazek.

 

bo sąsiedzi oddaleni conajmiej 100 metrów dalej. Mieszkam na wsi
No to luksus. U mnie sąsiedzi są na rzędu -90 dBm. Ostatnio zmasakrował mnie sąsiad routerem z Orange z -84 dBm - kanał bardzo daleki od mojego (i -65 dBm przez podłogę), całe jego pasmo też odległe, a link mi spadał na 1 Mb/s. Wyłączył router i znikło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zrobiłem, podłączyłem pod ruter vecrty ruter tplinka z anteną zewnętrzna. I mam neta tak jak powinno być prędkość testowałem. Wifi w ruterze vecrty wyłączyłem bo po co mi 2 sygnały i teraz jest ok, po testuje parę dni chyba się ni nie zmieni. Kaprys maszyn widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

Brandowane modemy operatorów to dno totalne. Wyjatkiem Tmobile. Tplink natomiast jest niewiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala jak należy sygnał wszystkie kreski ściąga nie zrywa czego chcieć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czego chcieć więcej.
Obrazka.

 

Całkiem możliwe, że ten router ma inny kanał na automacie i tylko stąd poprawa (2 obrazki by pokazały nieco, w tym dBm). Nie wiem po co się pytałeś skoro zignorowałeś wszystkie porady, nie tylko moje, ale też Kłapouchego, no i Qwinto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screny mogę zrobić nie ma problemu.

 

Teraz taka sytuacja mam.

 

Mam neta 30 mb/s ale dziś mam 100mb/s za 10 zł dopłaty bo taka możliwość się znalazła w vectra, ale w teście łącza mam 55mb/s wysyłanie jest ok max tyle ile powinno 10mb/s

coś muszę przestawiać w ruterze na taka prędkość neta?

to po wifi testuje i inaczej nie będzie.

 

2hg5pax.jpg

 

zyagz9.jpg

 

Taki adapter mam https://www.tp-link.com/pl/products/details/TL-WN722N.html i ruter tez model 150mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]to po wifi testuje i inaczej nie będzie.

 

[..]Taki adapter mam https://www.tp-link.com/pl/products/details/TL-WN722N.html i ruter tez model 150mb/s

No i więcej nie będzie. To jest i tak nieźle na tym sprzęcie. Chcesz więcej, to szukaj WiFi 300Mbps w standardzie N (Wi-Fi 4) (i Access Point czy router i karta WiFi w kompie). Wtedy możesz liczyć na ~70-90Mbps. Chcesz więcej to już standard AC, min 433Mbps (Wi-Fi 5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź po kablu ile Speedtest pokaże. Do testów lepiej uzywac speedtest by Okla.

 

Na kablu to cały pc muszę przenieść do drugiego pokoju.

Dziwne bo na ruterze od vectry mam

9rul2o.jpg

 

A a ruterze tplink podłączony z ruterem vecrty po kablu ale test po wifi miedzy pc a ruterem mam 55 mb

 

A wysyłanie jest ok 10 mb tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą kompatybilnośc i stabilnośc WiFi dają karty na PCi-Express x1, a nie na USB.

 

A ten sprzęt co mam to max 50 mb/s da mi po wifi?

Bym jaki musiał kupić ruter i adapter antene wifi żeby dało mi 100mb/s po wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel LAN - LAN > ruter > karta sieciowa na płycie głównej. Karta sieciowa na płycie jest ok jak na chipset Z270?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie słuchaj się jakiegoś Kłapouchego, który jedynie co umie to polecić Asusa, tylko zobacz co ja napisałem. Zmień sprzęt na szybszy to będziesz miał szybciej. Masz najwolniejszy sprzęt w klasie N150 i jak tego nie zmienisz to szybciej nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie słuchaj się jakiegoś Kłapouchego, który jedynie co umie to polecić Asusa, tylko zobacz co ja napisałem. Zmień sprzęt na szybszy to będziesz miał szybciej. Masz najwolniejszy sprzęt w klasie N150 i jak tego nie zmienisz to szybciej nie będzie...

Za to ty żadnych konkretó∑ tylko na szybszy, a szybszy nie znaczy, że będzie szybciej bo napisza na opakowaniu cyferki. Lepiej proponowac coś co samemu się używa lub używało.

 

Mam Asusa z sygnaturki i w Mac Mini karta wifi na Broadcomie tka jak router i mam połączenie z routerem 1300Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel LAN - LAN > ruter > karta sieciowa na płycie głównej. Karta sieciowa na płycie jest ok jak na chipset Z270?

Karta sieciowa nie zależy od chipsetu płyty głównej. Tam masz pewnie gigabit. Router też ma porty gigabitowe? Bo ten tl-wr740n na pewno nie ma...

 

Za to ty żadnych konkretó∑ tylko na szybszy, a szybszy nie znaczy, że będzie szybciej bo napisza na opakowaniu cyferki. Lepiej proponowac coś co samemu się używa lub używało.

Wiesz co, a sam co robisz? Dokładnie to samo, tylko proponujesz jakiś drogi sprzęt. Wiesz co, jak nie wiesz co ce cyferki znaczą to się troszkę doucz, bo masz braki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sieciowa nie zależy od chipsetu płyty głównej. Tam masz pewnie gigabit. Router też ma porty gigabitowe? Bo ten tl-wr740n na pewno nie ma...

 

 

Wiesz co, a sam co robisz? Dokładnie to samo, tylko proponujesz jakiś drogi sprzęt. Wiesz co, doucz się troszkę, bo masz braki...

W czym mam te braki Panie profesorze?? 10 routeró∑ TP-Linka w życiu najtasze i droższe i jedna wielka porazka, a to urządzenia nie chcą się połączyć, a jak się połącza zaniża predkośc. Kupuje porządny router na Broadcomie porządnym do tego karta WiFi porządn na broadcomie i ta w Mac Mini i w PC PCE-AC56 i internet chodzi jak nigdy, chociaż 2.4Ghz by mi wystarczyło. To, że znasz specyfikację stadardów nie świadczy, że wiesz wszystko najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym mam te braki Panie profesorze?? 10 routeró∑ TP-Linka w życiu najtasze i droższe i jedna wielka porazka, a to urządzenia nie chcą się połączyć, a jak się połącza zaniża predkośc. Kupuje porządny router na Broadcomie porządnym do tego karta WiFi porządn na broadcomie i ta w Mac Mini i w PC PCE-AC56 i internet chodzi jak nigdy, chociaż 2.4Ghz by mi wystarczyło. To, że znasz specyfikację stadardów nie świadczy, że wiesz wszystko najlepiej.

Widocznie nie potrafiłeś ich skonfigurować, lub nie wiedziałeś dlaczego nie działają. Tu się kłania brak wiedzy... Jak dla mnie EOT, bo się robi offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie potrafiłeś ich skonfigurować, lub nie wiedziałeś dlaczego nie działają. Tu się kłania brak wiedzy...

 

 

Co mi zwiedzy jak producent zwali własny firmware i ratuje alternatywny, a ja 200-300 zł płace tylko za sprzet, który po miesiącu wymaga od uzytkownika zakupu zasilacza za kolejną stó∑kę bo piszczy, albo spali router. TP-Link to szrot i tyle, ale wszyscy "fachowcy" polecaja go jako sprzet najlepszy na świecie. Firmware dopracowany jest tak samo wazny w routerze jak system operacyjny w komputerze i nie pomoże super wiedza po studiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie słuchaj się jakiegoś Kłapouchego, który jedynie co umie to polecić Asusa, tylko zobacz co ja napisałem. Zmień sprzęt na szybszy to będziesz miał szybciej. Masz najwolniejszy sprzęt w klasie N150 i jak tego nie zmienisz to szybciej nie będzie...

 

Mam ruter taki https://www.tp-link.com/pl/products/details/TL-WR740N.html#specifications

I adapter taki po usb https://www.tp-link.com/pl/products/details/TL-WN722N.html#specifications

 

To z tego sprzętu po wifi nie da się już nic więcej wycisnąć niż to? Bo net to 100/10 wysyłanie jest ok tylko te ściganie na pół gwizdka.

33kq3og.jpg

 

 

 

I to wszystko chodzi po wifi. PC inne pomieszczenie i ruter vectry w innym pomieszczenie, dlatego mam wifi żeby 20 m kabla nie ciągnąć przez 3 pomieszczenia kolejne.

A cały czas miałem net 30 mb/s bo nie było oferty w mojej "pipidówie"

A okazało się że od tygodnia można mieć 150 mb to sobie zmieniłem na 100 mb/s dopłacając 10 zł z aktualnych 34 zł = 30 mb/s

Ale widzę że sprzęt po wifi już mnie ogranicza przy tych 100 mb/s

To co polecacie żebym kupił za ruter i adapter wifi żeby mi te około 100 mb/s chodziło po wifi i nie sprzęt z klasy 1000 zł ;-)

Coś w ustawieniach rutera muszę zmienić żeby poprawić efekt szybkości ściągania?

 

I tak jest dużo lepiej niż wcześniej 3,8 Mb/s

a teraz

a9tsgm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet jak bym kablem podłączył, to i tak nie będzie na tym sprzęcie 100 mb/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...