Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mordedar

PS4 przez Hdmi-Dvi(problem z monitorem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadłem na pomysł podlaczenia konsoli pod monitor (podobno latwiej grac w fpsy). Jako, że moj monitor nie posiada wejscia HDMI udałem się do sklepu i zakupiłem przejściowkę:

https://www.mediaexpert.pl/przewody-komputerowe/adapter-hdmi-dvi-d-natec,id-307837

Zadowolony wracam do domu i oczywiscie biorę się za podlaczanie. Wszystkie kabelki podpiete wiec czas wlaczyc PS4. Niestety jak zawsze cos musialo pojsc nie tak - NIE DZIALA.

Gdy Monitor wykryje ze PS4 jest wlaczone od razu sam sie wylacza, i tak w kolko. Wlaczam monitor i sam po sekundzie sie wylacza. Odpalenie ps4 w trybie awaryjnym nie pomaga.

Postanowilem sprawdzic czy to problem z przejsciowka wiec podlaczylem pod bardzo stary monitor, o dziwo na tamtym dziala. Obraz jest jednak na ekranie pojawia sie informacja zeby przelaczyc w inna rozdzielczosc i 60Hz.

Jednak jest duzo lepiej bo chociaz obraz jest i monitor sie nie wylacza.

W czym tkwi problem, moze robi sie jakies zwarcie i monitor samoistnie sie wylacza? Nie mam juz pomyslu jak sie do tego zabrac.

Wszystko w polaczeniu z TV dziala bez zarzutu, dlatego dziwne ze nie dziala przy podlaczeniu do monitora.

Nie widzialem na necie jeszcze takiego tematu z wylaczajacym sie monitorem.

Moze ktos jednak mial taki problem i ma pomysl jak to rozgryzc.

Z gory dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy monitor obsługuje HDCP. Albo spróbuj wyłączyć to w ustawieniach konsoli i podłącz pod monitor, ale wtedy i tak nie pograsz bo gry(?), większość(?), tego wymaga i na pewno wyświetli się taki komunikat. Ale będziesz już wiedział więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdcp wyłączałem, nic nie pomogło.

Podłączyłem dekoder telewizyjny(w celu testu) w ten sam sposób co PS4 do tego monitora i ten sam efekt, monitor wyłącza się. Nie wiem nadal w czym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w... monitorze? Skoro nawet dekoder nie współpracuje.

Może nie obsługuje rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...