Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_krzycho_

Przesiadka z Intela na AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w tytule-myślę nad przesiadką na AMD. Niestety mooocno wypadłem z obiegu.

Z tego co tu wyczytałem to wystarczający byłby dla mnie Ryzen 2600.

Co obecnie posiadam:

i3 6100+ Spartan 3 LT

ASRock H110 M

HyperX Fury 2x4GB 2133MHz

GTX 970

Antec VP 500W

HDD WD Caviar Blue 1TB

SSD ADATA SU 900 120GB

SilentiumPC Regnum

Jakiś LCD Samsunga 24"

WIN 7

Pierwotnie chciałem wsadzić do tego zestawu jakąś używaną i7 6700, jednak procków jak na lekarstwo a z cenami to przesadzają...

Powiedzcie mi co z obecnych gratów będzie kompatybilne z tym procesorem, jaką płytę wybrać(myślę nad jakąś używką).

Proszę nie szaleć z cenami ;)

aha-zastosowanie- jakieś tam gierki typu Wiedźmin 3,WOT itp.

Jeśli moderator uzna ,że temat bardziej pasuje do działu z zestawami to proszę o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam dal 6700 QSa po taniosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam dal 6700 QSa po taniosci.

 

 

pokaz gdzie 6700 sa po taniosci to moze i sam sie skusze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam dal 6700 QSa po taniosci.

Płyta H110 nie pozwala na OC, więc ten ES chodziłby z zawrotnym taktowaniem 2.2GHz.

 

Ryzen 2600 to teraz bardzo dobra opcja względem przesadnie drogich Inteli.

Z pamięciami podkręconymi do ~3000MHz będzie wydajniejszy od i7-6700 z DDR4 2133MHz (na tyle pozwala płyta H110 w połączeniu z procesorami Skylake).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy Biostar X370GTN+Ryzen 2600+Cooler Master MasterBox Q300L :D

+GTX1060 lub 1050ti 4gb

 

Dlaczego Biostar?

Bo ma: S/PDIF Optyczne x1

 

Wydaje się to być lepszą opcją od i5 6400+jakaś płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie możesz wymienić na początek tylko płytę i procesor, i zbadać jak Ci pamięć poleci. Jeśli uda sie ją dobrze podkręcić to zostawić i pamięć, jeśli nie, to sprzedać i kupić coś wyżej taktowane. Przydała by się tez wymiana grafiki na jakieś minimum 1070, ale to już kwestia funduszy

 

Dlaczego Biostar?

Bo ma: S/PDIF Optyczne x1

Jeśli dobrze mi się wydaje to mój ASRock tez ma, i do tego ALC1220 a nie jak Biostar ALC-892 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jeśli dobrze mi się wydaje to mój ASRock tez ma, i do tego ALC1220 a nie jak Biostar ALC-892 ;)

 

Cooler Master MasterBox Q300L

Kompatybilność

Micro-ATX / Mini-ITX

Mini ITX

 

Ew.coś Micro-ATX+dźwiękówka na pci z S/PDIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master MasterBox Q300L

Kompatybilność

Micro-ATX / Mini-ITX

Mini ITX

 

Ew.coś Micro-ATX+dźwiękówka na pci z S/PDIF

No tak, tego nie zauważyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

1 x M.2 Key M 32Gb/s Connector, support M.2 type 2260/ 2280 SATA 6Gb/s & PCI-E Storage(on the back of the motherboard)

 

Hmm...

Jak to się ma do dysków PCIe NVMe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko jaka płytę do tego wybrać?

Może być jakaś używka,outletowa itd.

Moje RAMy na tym pójdą?

BO jak narazie wyczytałem będą problemy z instalacją WIN 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka B350/B450 najlepiej od producentów w tej kolejności MSI/ASUS/ASROCK/BIOSTAR/GIGABYTE

Ram powinien działać ale będzie MOCNO ograniczał procka, ja bym pomyślał nad zmianą w przyszłości.

Z win7 mogą być problemy podczas instalacji, ponieważ CPU/płyta nie mają oficjalnego wsparcia dla tego systemu, musiałbyś poszperać w internetach jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

 

 

Hmm...

Jak to się ma do dysków PCIe NVMe?

 

 

Zapytałem Morele

Witam serdecznie,

Tak, dysk będzie obsługiwany przez tą płytę główną.

 

 

Pozdrawiam,

Kamil Pac

Młodszy właściciel kategorii Podzespoły/Zestawy

morele.net

ul. Fabryczna 20a

31-553 Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie ,że ogólnie warto przejść na Ryzena przy moich zastosowaniach(net,gry,office) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BO jak narazie wyczytałem będą problemy z instalacją WIN 7

W zasadzie to nie bardzo wiem do czego i jak to działa, ale u mnie na płycie od ASRocka w BIOSie jest jakaś opcja ze wsparciem dla win 7(opcja nazywa się "Win7 USB Wake Support"). Niestety nie wypowiem się na ten temat, bo od dawna już siedzę na win 10, ale może któryś z użytkowników będzie wiedział co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zmienić.

 

Zadzwoń do microsoftu i zapytaj czy możesz aktywować windows 10 za pomocą klucza od windows 7.

Już był taki co tu mówił że to nie legalne ale ktoś zadzwonił i zapytał.

Tak że dla pewności sam zadzwoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sary

Jak instalujesz W7 na płytach z ryzenem to nie działa USB(brak sterowników).Nowsze systemu już je posiadają. Włączając tę opcję, USB działa też na W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...