Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zireael7

Windows 10 1809

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj późną nocą zrobiłem aktualizację do 1809 i jak do tej pory wszystko ładnie bangla.

Nawet skurczył się folder z systemem o jakieś 4GB :E

Sterowniki od zintegrowanej ALC 1220 zresetowały się i musiałem ustawiać profil korektora graficznego od nowa, ale to minuta roboty :P

 

Jak pojawi się coś nie halo, to naskrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie chce mi się wierzyć, że w cały proces aktualizacji systemu do 1809 był zaszyty jakiś uniwersalny programator BIOSów płyt głównych! :E

Jakiś czas temu miałam okazję na własne oczy zobaczyć, jak na laptopie z aktualizującą się dziesiątką (wtedy chyba do 1803, laptop Lenovo) zaczął się samoistnie flashować BIOS :E.

 

W każdym razie ja się chyba jeszcze jakiś czas wstrzymam z instalacją wersji 1809... Z tym usuwaniem plików to niezły cyrk :kwasny:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałam okazję na własne oczy zobaczyć, jak na laptopie z aktualizującą się dziesiątką (wtedy chyba do 1803, laptop Lenovo) zaczął się samoistnie flashować BIOS :E.

 

W każdym razie ja się chyba jeszcze jakiś czas wstrzymam z instalacją wersji 1809... Z tym usuwaniem plików to niezły cyrk :kwasny:.

 

Aktualizację biosu zrobiło Lenovo, a nie Microsoft, jest to zasadnicza różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jest to trochę dziwne, bo stało się to samoistnie, bez jakiejkolwiek interakcji :hmm:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno oprogramowanie Lenovo od aktualizacji było wgrane i to ono wcisnęło nowszą wersję biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, cała reszta śmiga. Postawiłem system na czysto i to samo. Z ciekawości jaki masz sprzęt? Ja mam MSI Z270 sli plus i i7 7700k.

Płyta główna Gigabyte 970A DS3P rev.2.x, procesor AMD FX 8350, 16 GB RAM i GF GTX 1050Ti.

 

Z pewnością laptop.

Nie laptop, stacjonarka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Gigabyte 970A DS3P rev.2.x, procesor AMD FX 8350, 16 GB RAM i GF GTX 1050Ti.

 

 

Nie laptop, stacjonarka. ;)

Kolega do mnie zadzwonił z takim samym problemem a ma inną konfigurację sprzętową. Wniosek jest taki, że to babol Microsoftu i pewnie we wtorek załatają tym bardziej że na RS6 19H1 18252.1000 powiadomienia działają bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było oczywiście, centrum akcji nie specjalnie ma jakikolwiek związek z posiadanym sprzętem, nawet gdyby myśleć o konflikcie sterowników to przerwane centrum akcji nie występuje pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizowałem na komputerze w robocie. w zasadzie zgadzam się z redditowym opiniami że jest jakby... płynniej. po tych 2 czy 3 godzinach trudno mi cokolwiek zarzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że naprawią to centrum akcji, bo szczerze, to przypadło mi ono do gustu z tymi powiadomieniami na tym wysuwanym pasku bocznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u jednych działa, a u innych nie. Ale tak to zazwyczaj bywa z bugami systemu od Microsoftu. Do tej pory po żadnej tej dużej aktualizacji też nie miewałem z systemem żadnych problemów opisywanych na forach w internecie, no ale w końcu i mnie dopadły. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik innego forum znalazł powód:

 

"Od wersji 1809 powiadomienia o możliwości bezpiecznego usunięcia sprzetu generowane są nie przez Eksplorator, a przez aplikację Ustawienia. Zatem nie zobaczymy tego komunikatu, jeśli w ustawieniach prywatności wyłączymy "Aplikacje w tle".

Zwykle w ustawieniach prywatności wyłączam wszystko oprócz powiadomień. Na 1809 zdziwił mnie fakt braku tego komunikatu, skoro powiadomienia w ustawieniach prywatności i ustawieniach systemu pozostawiłem włączone. Na kilku kompach to samo. Zacząłem więc szukać... klikać... i znalazłem winnego.

Jeszcze coś... Po wyłączeniu dostępu do mikrofonu, po kilku chwilach otrzymałem komunikat systemowy o braku dostępu do majka. Że co? Że potrzebny jest Windowsowi stale, nawet gdy go nie używam? Wszystkie banialuki związane z Cortaną i rozpoznawanie mowy są wyłączone. Oczywiście na tyle, na ile wyłączyć je można z poziomu systemowych ustawień bez ingerencji zewnętrznego softu czy skryptów. Mikrofon nadal jest potrzebny."

Po odblokowaniu tych ustawień i restarcie explorera powiadomienia działają. Ciekawe czy to poprawią (w insider działa poprawnie mimo wyłączenia wspomnianych opcji) czy tak będzie na stałe i te wyłączniki systemowe to zwykła lipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie w ogóle nie wyszukuje tej aktualizacji, dzisiaj robiłem windows update i nadal mam 1803 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież MS już wycofał tą aktu, więc już jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zapewne ponownie jest z dyskami SSD M.2, już tak było o ile pamiętam przy 1706.

Komputer mi się rozdupczył wtedy i poszedł do serwisu, teraz zablokowali aktualizacje i jestem na 1607.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przywróciłem system z kopii zapasowej zrobione przed aktualizacją. Windows Update zablokowałem i poczekam aż się z tą aktualizacją uporają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle siania paniki o to że nowa aktualizacja usuwa dane, profile i kto wie co tam jeszcze, a przyczyna jest banalna i w dodatku dotyczy raczej bardzo mocno ograniczonej grupy użytkowników. Po pierwsze opisany w linku poniżej odnosi się tylko do użytkowników win10 pro bo oni standardowo mają dostęp do gpedit, w home domyślnie nie ma. Po drugie użytkownik musi mieć ustalone odpowiednie zasady grup, które pozwalają na usuwanie danych użytkowników, których profile są starsze niż określona ilość dni.

https://community.spiceworks.com/topic/2166481-windows-10-1809-user-profile-cleanup-gp-deleing-profiles-on-reboot?page=1

 

Czyli użytkowników wersji Home, których to spotkało jest jeszcze mniej, zatem śmiało można stwierdzić, że to pojedyncze przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z centrum akcji, a nie z usuniętymi danymi. Mam wersję Pro systemu i nic mi nie usunęło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

I tyle siania paniki o to że nowa aktualizacja usuwa dane, profile i kto wie co tam jeszcze, a przyczyna jest banalna i w dodatku dotyczy raczej bardzo mocno ograniczonej grupy użytkowników.

Czyli użytkowników wersji Home, których to spotkało jest jeszcze mniej, zatem śmiało można stwierdzić, że to pojedyncze przypadki.

I dlatego aktualizacja 1809 jak również obrazy iso zostały wycofane? Z powodu nieistotnych, pojedynczych przypadków?

 

Dodatkowo wypuścili ten niedorobiony szajs w kanałach LTSC i Windows Server, w Microsoft ktoś naprawdę ma coś z głową nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego aktualizacja 1809 jak również obrazy iso zostały wycofane? Z powodu nieistotnych, pojedynczych przypadków?

Tak, bo zrobiło się o tym głośno sugerując, że to dotyczy znacznie większej ilości użytkowników niż w rzeczywistości. Problem został wyolbrzymiony, więc MS zachowawczo wstrzymał aktualizację, proste.

 

Dodatkowo wypuścili ten niedorobiony szajs w kanałach LTSC i Windows Server, w Microsoft ktoś naprawdę ma coś z głową nie bardzo...

Na wszystkich komputerach które po części obsługuję jest wersja 1803 i nigdzie aktualizacja do 1809 nie poszła automatycznie, zatem nie widzę problemu, bo obecnie aktualizacja była w sumie tylko na życzenie. Tylko nierozsądni administratorzy instalują każdą dużą aktualizację zaraz po premierze, jeżeli nie jest ona wymuszona automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się pospieszyłem z aktualizacją do 1809 , no ale media tool peendrive i szybki format :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem 1809 z Windows update na 4 komputerach(2 pc 2 laptopy) i nie mam żadnego problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich komputerach które po części obsługuję jest wersja 1803 i nigdzie aktualizacja do 1809 nie poszła automatycznie, zatem nie widzę problemu, bo obecnie aktualizacja była w sumie tylko na życzenie. Tylko nierozsądni administratorzy instalują każdą dużą aktualizację zaraz po premierze, jeżeli nie jest ona wymuszona automatycznie.

Nieprawda, że na życzenie. Dwa dni temu aktualizacja 1809 poszła mi automatycznie z Windows Update. Wczoraj przywróciłem system z kopii zapasowej do stanu sprzed aktualizacji, z ciekawości sprawdziłem od razu aktualizacje w Windows Update i rzeczywiście aktualizację zablokowali dopiero wczoraj, bo już jej nie było. Ale na wszelki wypadek na razie i tak zablokowałem Windows Update, żeby mi znów nagle nie poszła automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też cofnąłem. Ogólnie wszystko działało poprawnie, ale na nowym buildzie zaczęło mi rozłączać internet i to kilka razy dziennie, średnio co 2-3h. Sporadycznie sam po kilku minutach startował, ale przeważnie musiałem to robić ręcznie. Wyłączenie i ponowne włączenie karty sieciowej lub reset kompa.

 

Po cofnięciu jak na razie wszystko ok i mam nadzieję, że tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zaktualizować systemu do 1809 x64...zrobiłem pena rufusem (i nie tylko) jak zwykle,odpalam z poziomu biosu,dochodzę do miejsca obrazek 1...uruchamiam z poziomu windy i obrazek 2...parę razy aktualizowałem tak system,stawiałem w zeszłym tygodniu na czysto 1803 ale pierwszy raz coś takiego widzę na oczy.O co biega,są jakieś błędy w instalatorze że tylko na czysto można postawić? Ms coś znów namieszał?

post-225448-15389239898356_thumb.jpg

post-225448-1538923996038_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...