Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miist

Nie wystarczjąca ilość slotów LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam pewien problem w moim routerze są 4 sloty LAN które już mam zajęte ,upatrzyłem sobie ostatnim razem lampy philips hue z tym ,że hub od niego wymaga podłączenia do routera.

Na routerze brakuje mi slotów są tam jedynie wolne 2 sloty 2-POTS-1 z tym ,że nie wiem co to jest i tutaj jest moje pytanie czy jest możliwość jakoś powielenia ilości tych slotów z lanem ?

Router:ZTE ZXHN F660

 

Z góry dziękuje za pomoc gdyż w tej materii ze mnie laik.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switch ma za zadanie poszerzyć Ci ilość miejsca, wpinasz np z LAN2 do switcha i w switchu masz więcej portów do tej samej sieci (nie mówimy o VLANach). nie wiem o co Ci dokładnie chodzi. opisz jak najprościej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POTS nie mogą być współdzielone z lan. Musisz dokupić sobie jakiegoś switcha, ewentualnie przenieść jakieś urządzenie na wifi a w jego miejsce wpiąć hub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli wystarczy tylko switch żeby poszerzyć ilość portów

na wifi nie moge za bardzo przenieść ,bo to pod tv wiec najlepiej kablem puścić

trzeba jakoś switcha konfigurować czy wystarczy kablem podpiąć i działa i czy ze switcha podpięte urządzenia będą normalnie miały dostęp do internetu ?

switch z obojętnie jakiej firmy wystarczy czy trzeba szukać czegoś porządnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste switche to właściwie tylko rozdzielacze, tyle że akurat do sygnału sieciowego, nie wymagają żadnej konfiguracji. Coś jakbyś podłączył listwę do kontaktu.

 

A jaki switch, to zależy co chcesz do niego podpiąć i jaką masz prędkość internetu.

Tańsze switche zapewniają mniejszą przepustowość, droższe większą i mają więcej gniazd.

Jeśli wystarcza Ci 100/200 Mbit, to spokojnie do 30 PLN znajdziesz, albo używkę jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam, poziom wypowiedzi na poziomie nie znam się ale wypowiem się...

 

Miist, potrzebujesz switcha. Zastanów się ile portów będziesz potrzebował. Switche zazwyczaj mają 5, 8 i więcej portów. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie taki z gigabitowymi portami (1000Mbps). Tu masz do wyboru prosty sprzęt TP-Linka (TL-SG105), D-Linka (DGS-105) czy Netgeara (GS105) - przykłady urządzeń 5-portowych. Podpinasz takiego switcha do portu z internetem w routerze i gotowe. Nic nie trzeba konfigurować. Działa transparentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierdykam, zaszalałeś :D

 

Niedoświadczonemu użytkownikowi do wpięcia lamp doradzasz zakup netgeara za 100PLN?

Przecież to i taki TP-LINK (TL-SF1005D) wystarczy - 30 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierdykam, zaszalałeś :D

 

Niedoświadczonemu użytkownikowi do wpięcia lamp doradzasz zakup netgeara za 100PLN?

Przecież to i taki TP-LINK (TL-SF1005D) wystarczy - 30 PLN.

Miist ma zajęte wszystkie gigabitowe porty. Żeby podpiąć switcha musi odłączyć jedno urządzenie od rutera i wpiąć je do switcha. Podłączając urządzenie takie jak zaproponowałeś, czyli z portami Fast Ethernet (10x wolniej) traci na jednym urządzeniu prędkość gigabitową. W mojej propozycji urządzenie wypięte z routera nie traci gigabitowego połączenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miist ma zajęte wszystkie gigabitowe porty. Żeby podpiąć switcha musi odłączyć jedno urządzenie od rutera i wpiąć je do switcha. Podłączając urządzenie takie jak zaproponowałeś, czyli z portami Fast Ethernet (10x wolniej) traci na jednym urządzeniu prędkość gigabitową. W mojej propozycji urządzenie wypięte z routera nie traci gigabitowego połączenia...

 

Ale pierw zapytaj sie jakie te urzadzenia ma podlaczone. Moze ktores z urzadzen aktualnie wpiete do routera nie potrzebuje 1 GBit ? (jakis dekoder czy cos) ?

Albo jakies inne urzadzenie dla ktorego 100MBps jest w zupelnosci wystarczajace

 

Ew. jesli ma byc 1 GBit - to np. D-Link DGS-1005D. Ogolnie Switch dla jego potrzeb zamknie sie w max 70zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszyscy mamy po części rację i nie ma sensu się przemądrzać. Grunt to zrozumieć pytającego i dostosować wypowiedź do jego potrzeb, a jak coś jest niewiadomą, to lepiej wyciągnąć więcej informacji.

Skoro autor tematu nic nie dorzucił od siebie, to pewnie bezpiecznie byłoby zostawić temat z poradą zakupu tanich gigabitowych switchy, nie sądzicie?

Czyli wymienione tp-link i d-link, w cenie około 60 PLN na domowe potrzeby w zupełności wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spore zainteresowanie tematem ;]

 

Do slotów mam wpięte głównie tv ,ps4 lub lapka wiadomo na ten moment potrzeba mi slotu na lampe ,ale nie wiadomo jak w przyszłości będzie wiec dopłata do czegoś lepszego z myślą o przyszłość może być bez przeszkód ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;]

 

Kupiłem tego Netgeara (GS105) wszystko działa.

 

Dziękuje bardzo za pomoc ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...