Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miksior

[Zestaw] do 2500 zl do grania, przesiadka z laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

mam 4 letniego lapka (i3-4000M 2.4GHz, geforce GTX 745M, 8gb ram) jak dotad wystarczal zeby cos pograc (Wiedzmina 3 przeszedlem, mimo ze chwali klatkowal) no i czasem odpalic tez jakis program inzynierski (ale do takiego uzytkowania jak moje czyli raz na ruski rok to chyba nie warto wspominac o tym) i pomyslalem zeby kupic jakas stacjonarke, nie jestem ekspertem wiec chcialbym spytac tutaj o opinie i pomoc w zlozeniu zestawu, jednak juz troche poczytalem fora, wszedize pisza ze intele sa za drogie (i faktycznie porownujac moim januszowym okiem podobne parametry to procki AMD sa sporo tansze). Potrzebne bedzie wszystko - cala "skrzynka"

 

nim poczytalem myslalem o jakiejs i5 i do tego jakas grafika gtx 1050 jednak chyba jakis ryzen 2600 bedzie lepszy? Roznica pomiedzy seria z X a bez X to tylko wieksze mozliwosci podkrecania? bo napewno ma wiekszy pobor mocy, czy moze cos innego sensownego? jesli trzeba dolozyc stowe czy dwie dla odczuwalnej roznicy bo chyba warto, zwlaszcza ze chcialbym aby to byl komp na dluzej, nie na rok czy dwa (nie mam duzych wymagan, nie gram we wszystkie premiery na wysokich detalach, czasami sporo gram w jakies sieciowki, LOL, cs, ale i jakies nowe wiedzminy)

 

co do grafiki, co teraz warto kupic? myslalem nad gtx 1050 albo lepiej 1050Ti bo niby roznica jest spora, a to popularne karty, zerknalem na szybko w sklepach to procek + ta grafika, do tego jakies 8 GB ramu i robi sie juz 2000, a tu trzeba jeszcze kupic plyte glowna, dysk i zasilacz no i jakas obudowe - tak zeby nic sie nie gotowalo w srodku. Tutaj prosilbym o pomoc bo nie ogarniam doboru plyty glownej pod podzespoly. Jesli chodzi o dysk to chyba klasyczny 500 GB mi styknie, raczej nie trzymam duzej ilosci danych na kompie, natomiast SSD daje roznice przy wlaczaniu kompa, ale czy przy grach i aplikacjach tez?

 

No i trzeba zadac pytanie czy przy takim zestawie bedzie odczuwalna roznica w porownaniu z moim laptopem? Odpale wiedzmina na fajnych detalach? Zagram w nowsze tytuly?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na uzywkach zmiescisz sie spokojnie z i5 skylake + gtx1070

 

w nowkach pewnie ryzen + 1050ti :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolalbym nowy sprzet, tak wiem placi sie wiecej ale jest ta gwarancja na 2-3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/configurator/redirect/383372

 

taki zestaw ma sens? sugerowalem sie tym co wyczytałem w innych tematach

 

pytanie co do obudowy, bedzie okej? kierowalem sie iloscia USB no i cena, wyglad jest bez znaczenia

 

no i plyta głowna, wzialem ja bo jest czesto polecana, ale moze cos innego o podobnych "parametrach" tanszego jest godne uwagi?

 

co do grafiki to jeszcze sie zastanawiam 1050 Ti jest za 750, czyli 450 zl taniej ale z drugiej strony ta tutaj wydaje sie w porzadku, wogole kierowac sie czyms przy wyborze producenta grafiki? czy wsio ryba ?

 

jeszcze pytanie co do dysku SSD, nie uwzglednilem go, jest sens w niego inwestowac? skoro aplikacje i gry i tak sa stawiane na zwykly a tu tylko system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miksior moja propozycja ciekawego zestawu komputerowego dla Ciebie :-)

 

Ryzen 1500X - LINK

 

ASRock AB350M Pro4 - LINK

 

G.SKILL 8GB 3000MHz Aegis CL16 - LINK

 

ASUS GeForce GTX 1050 Ti Phoenix 4GB GDDR5 - LINK

 

Lite-On 240GB 2,5" SATA SSD MU3 - LINK

 

be quiet! System Power 9 500W - LINK

 

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - LINK

 

Jest to zestaw pod rozbudowę w przyszłości, gdzie zawsze będziesz mógł sobie dokupić drugą kość pamięci RAM i cieszyć się z posiadania 16GB pamięci RAM w swoim komputerze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze mój link nie działa

 

no nic napisze tutaj, sklep morele

Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 19MB, BOX

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (128

Płyta główna MSI B350 TOMAHAWK

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15 (F4-

Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)

Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010)

 

wychodzi 3050 zl taki zestaw, zastanawiam się czy nie kupic jakiegoś "gotowca" bo podobne komponenty wychodzą 300-400 zl taniej i mam wszystko zlozone i sprawdzone

 

i pytanie - czy to wszystko się zgrywa? Ramy 3200 MHZ z ta karta chyba okej, a z ryzenem 2600?

 

no i czy podany zasilacz podola - 500 W? obudowa jak najprostsza z 4 wejściami USB, jest jakas tansza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od "gotowców" radzę naprawdę trzymać się z daleka. No chyba że bardzo chcesz za 2 lata obudzić się z ręką w nocniku.

Pamiętaj że na "gotowce" sklep daje Ci tylko 2 lata gwarancji - a potem radź sobie sam. Natomiast gdy kupujesz podzespoły oddzielnie to na każdy z tych podzespołów masz oddzielną gwarancję. I nawet gdybyś miał za poskładanie komuś zapłacić, to osoba taka robi to na twoich oczach w twoim domu i masz 100% pewność, że żadna śrubka nie zginie. Także na spokojnie zastanów się czy jest sens tak ryzykować.

 

Co do zestawu który zaprezentowałeś to od razu odradzam kupowanie zasilaczy sygnowanych logotypem marki SilentiumPC, ponieważ są to przeciętne zasilacze produkowane w chińskiej fabryce SAMA. Nie jest to na całe szczęście jeszcze czarna lista, ale do konstrukcji od "Seasonica" czy "be quiet" bardzo daleko jeszcze brakuje. Chociaż z każdą kolejną rewizją widzę że jest coraz lepiej :)

 

I powiem Ci tak szczerze że nie ma na siłę sensu dopłacać do pamięci RAM o przepustowości 3200MHz (chyba że bardzo takie chcesz), bo różnica miedzy pamięciami o przepustowości 3000MHz będzie naprawdę marginalna (max 3-4%). A wiedzieć musisz że płyty z chipsetem B350 potrafiły swego czasu być chimeryczne jeśli chodzi o szybkie pamięci RAM, i nie zawsze dało się ustabilizować pamięci na ich nominalnych przepustowościach. Na całe szczęście bardzo poprawiono ten aspekt w płytach z chipsetem B450.

Co zaś się tyczy obudowy, to nie polecam kupowania tych najtańszych, gdyż w prosty sposób zrobisz ze swojego komputera piekarnik. Pamiętaj że w obudowie musi zachodzić cyrkulacja powietrza, aby podzespoły w niej umieszczone się nie gotowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Ram dałem taki bo po prostu spotkałem go w takiej cenie - wydawała sie OK na tle innych no i wyczytalem tu na forum ze dla ryzenów warto brac RAM o wysokiej czestotliwosci taktowania

 

sporo osob tutaj w zestawach poleca zasilacze SilentiumPC wiec taki tez wybralem

 

tak wiem co do obudowy, dlatego tez spytalem czy ta ma sens - nie skladalem nigdy kompa wiec moze ktos doradzi inna tania i "przewiewna"

 

no pewnie zlozyc kompa dalbym rade patrzac na jakies tutki z neta - pytanie tylko czy trudno cos podczas tego popsuc?:D dwoch lewych rak nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składanie komputera to sama przyjemność :) Serio. Także serdecznie polecam. I jeśli będziesz postępował z ostrożnością to nie masz czego tam popsuć.

 

Napisz mi proszę jaki maksymalny budżet jesteś w stanie przeznaczyć na swój nowy komputer to zrobię Ci fajne zestawienie z którego będziesz bardzo zadowolony :)

Oczywiście opisze każdy z podzespołów i uzasadnię dlaczego warto akurat zainwestować w ten a nie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napisalem wyzej zestaw ktory wg mnie jest w miare sensowny, budzet to +- 3000, ewentualnie do grafiki 1060 6gb moglbym doplacic, wtedy wychodzi mi ponad 3300... ale ponoc warto, to bylby komputer na lata, poprzedni mialem z 5-6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1500x plus rx570 4GB 2600zl https://www.x-kom.pl/lista/l5teyf410

Gratis w x-kom dodają 3 gry w tym AC odyssey, jak nie chcesz tych gier to bierzesz wszystko poza karta, a ja Asus rx570 4GB kupujesz w innym sklepie gdzie jest po 760zl ceneo i masz bardzo fajny zestaw poniżej 2500zl, ewentualnie za 109zl dokładasz Ssd 120gb Crucial bx300 za 109zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
    • @Rico650  Rdr 2 potrafi wywalić grę na pulpit bez modyfikacji grafiki. Co do programu to  Speed Way jest dość czuły na UV . Inne benchmerki u mnie przechodzą po kilka razy a Speed Way już nie.  Rdr 2  ostatnio nie chce mi się za każdym razem ładować i pokazuje mi błąd  że mam za mało pamięci.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...