Skocz do zawartości
.PaVLo.

Samsung C27JG50 - kilka słów o nowości na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już nowego Samsunga C27JG50.

 

Pierwsze wrażenie, że widać jego zakrzywienie podczas przeglądania internetu, ale jak uruchomiłem grę czy film, to przestaje to przeszkadzać.

 

Czcionka. Na początku wydawało mi się, że widać pół-piksele, ale obecnie przeglądam różne teksty i na prawdę z odległości 60-70cm, a nawet ~35cm, ciężko doszukać się jej rozmycia, jest wyraźna i czytelna w każdym miejscu matrycy.

 

Czerń jest do dostosowania, ale już widzę pozytywną różnicę w porównaniu z IPS-em (Eizo EV2436W), w końcu w filmach i grach, ciemne miejsca są ciemne, a nie "posrebrzane".

 

Kąty widzenia bardzo dobre, ale widać, ze ucieka nieco czerń i obraz robi się nieco "jaśniejszy"

 

Podstawka prosta, ale oferuje tylko minimalną regulację pochylenia monitora przód/tył, ale mam już do niego uchwyt od SilentiumPC, jednak muszę przerobić biurko aby go zamontować, więc na razie oryginalny musi wystarczyć.

 

W OSD są specjalne tryby dla gier FPS, RTS, RPG, User i jeszcze jeden. Można ustawić odświeżanie 60/100/120/144 (i zmienić potem w sterowniku grafiki).

 

Siedzę już dwie godziny przed monitorem i nie czuję zmęczenia, czy pieczenia oczu.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jak z jakością matrycy wieczorem , przy zgaszonym świetle - czy są jakieś wycieki białego i inne dziwne plamy.

Napisz też czy jasność tego monitora przy korzystaniu wieczorem nie masakruje oczu.

U mnie na HG70 biała plansza google masakrowała mi oczy nie wiem czy to od jasności czy od migotania ale nie dało się przeglądać netu.

 

 

Kupując teraz jest szansa że dostaje się nową jeszcze nie otwieraną sztukę - dlatego na dniach też zamawiam.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakieś zdjęcia lub filmik? ;d

Próbuję coś zrobić, ale jedynie telefon mam do dyspozycji i fatalnie wychodzą zdjęcia (duży szum), dlatego nie wrzucałem aby kogoś nie zniechęcać do zakupu.

 

Tenzi

Wspomniałem już wcześniej, że siedziałem kilka godzin przed monitorem i to były godziny popołudniowo-nocne i nie zaobserwowałem zmęczenia oczu. Z jasnością i kontrastem można na prawdę nisko zjechać, więc każdy znajdzie tutaj opcję dla siebie, ja używam wieczorami około 10, a do gier 20-25 jasność i kontrast ~50.

 

Co do wycieków, to ustawiłem jasność i kontrast na 100 i coś tam widać od góry oraz jakby jakieś plamy na środku, ale są na prawdę słabo widoczne i przy normalnej jasności i kontraście, w ogóle nie widać, więc dla mnie jest ok.

 

Ja na zamówienie czekałem 3 dni i monitor przyszedł fabrycznie zapakowany, a zamawiałem w Komputoniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. W komentarzach na amazonie ( wszystkie są bardzo pozytywne) jeden z użytkowników napisał że tekst w przeglądarce jest troszkę rozmyty. Czy mógłbyś zobaczyć czy tak faktycznie jest ? czy nie dostrzegasz żadnego rozmycia i wszystko jest ostre. To już ostatnie pytanie przed zamówieniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. W komentarzach na amazonie ( wszystkie są bardzo pozytywne) jeden z użytkowników napisał że tekst w przeglądarce jest troszkę rozmyty. Czy mógłbyś zobaczyć czy tak faktycznie jest ? czy nie dostrzegasz żadnego rozmycia i wszystko jest ostre. To już ostatnie pytanie przed zamówieniem :P

Masz zamiar zamawiać z amazona?

Sam chciałem zakupić tylko się zastanawiam czy nie lepiej kupić lokalnie w komputroniku np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, ciekawa propozycja - idealna dla mnie żeby zamienić z 27FG73 bo jedyne co mi tu lekko przeszkadza to FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar zamawiać z amazona?

Sam chciałem zakupić tylko się zastanawiam czy nie lepiej kupić lokalnie w komputroniku np.

 

Nie nie - też z komputronika - gdybym był pewien tego co dostanę to może bym wziął z amazona ale wole lokalnie mniej zachodu z oddaniem.

 

Znalazłem na jakiejś ruskiej stronie profil do ściągnięcia pod ten monitor utworzony po kalibracji kolorymetrem.

Oczywiście każda matryca jest inna ale można wrzucić i zobaczyć czy będzie lepiej na ekranie od tego co po wyjęciu z pudełka.

 

Profil icm

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. W komentarzach na amazonie ( wszystkie są bardzo pozytywne) jeden z użytkowników napisał że tekst w przeglądarce jest troszkę rozmyty. Czy mógłbyś zobaczyć czy tak faktycznie jest ? czy nie dostrzegasz żadnego rozmycia i wszystko jest ostre. To już ostatnie pytanie przed zamówieniem :P

Wspominałem to już wcześniej, ale z 60-70cm jakoś tego nie widać, nawet z dwa razy mniejszej odległości, ale może ten ktoś za bardzo zmniejszył ostrość w opcjach monitora i dlatego ma taki efekt czcionek, ja ustawiłem na 54-60 i jest na prawdę dobrze.

 

Wow, ciekawa propozycja - idealna dla mnie żeby zamienić z 27FG73 bo jedyne co mi tu lekko przeszkadza to FullHD.

Ja od dłuższego czasu szukałem czegoś co godnie zastąpi Eizo EV2436W (1920x1200) i w końcu chyba trafiłem na godnego następcę. Nie ma co prawda G-sync i innych pierdół, ale oferuje wystarczająco dobrą i szybką matrycę do pracy i rozrywki (Gry, filmy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję coś zrobić, ale jedynie telefon mam do dyspozycji i fatalnie wychodzą zdjęcia (duży szum), dlatego nie wrzucałem aby kogoś nie zniechęcać do zakupu.

 

W takim razie czekam.

Sam waham się pomiędzy:

- tym Samsungiem

- Dell U2518D

- LG 27UK600-W

- Dell S2719DC

 

Powiem szczerze, nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za dnia wyjdą jakieś sensowne zdjęcia, bo wieczorem jest tragedia, nawet z pokojowym oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie czy zmiana z tego monitora lg-24gm77-b na wyżej wymienionego samsunga ma w ogóle sens, karta 1080ti raczej powinna bez problemu sobie poradzić, ale czy zauważę dużą różnice w porównaniu do LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie czy zmiana z tego monitora lg-24gm77-b na wyżej wymienionego samsunga ma w ogóle sens, karta 1080ti raczej powinna bez problemu sobie poradzić, ale czy zauważę dużą różnice w porównaniu do LG?

 

Wiesz, ja mam Samsunga 2233RZ czyli matryca (TN) i odświeżanie (120 Hz) podobne do Twojego, ale mniejsza rozdziałka, bo 1680 x 1050. Karta 1070ti i myślę, że w moim, jak i w Twoim przypadku zobaczy się różnicę.

Szukając nowego, drugiego monitora do 2000 zł, który będzie mi potrzebny do programowania i do grania, a w późniejszym czasie do grafiki 3D, coraz bardziej się do niego przekonuję ze względu na rozdzielczość 1440p i 144 hz odświeżania (i pomimo braku Freesync, którego nie wykorzystam, HDR, który na PC jest obecnie niedopracowany, i dodatkowych portów).

 

Wcześniej nastawiałem się wyłącznie na matryce IPS:

- Dell U2518D (bardzo dużo egzemplarzy z nierównomiernym podświetleniem, marketingowe "HDR", 60 Hz),

- Dell U2715H (legendarny monitor, idealny do pisania na nim kodu, ale tylko z 60 hz odświeżania, które nie wiem jak wypadnie w grach, cena 1700 zł - 1800 zł za nowy),

- LG 27UK600-W (4K na 27 cali z HDR, ale plan był taki, aby zmniejszyć rozdzielczość do 1440p w niektórych grach, jeżeli karta nie będzie wyrabiała, ale może się to wiązać z rozmyciem obrazu, ze względu na brak "natywności").

 

Ten Samsung coraz bardziej do mnie przemawia jako "sweet spot".

No chyba, że ktoś wie o nowych monitorach IPS/VA do 2000 zł w rozdziałce 1440p/ 4k bardziej odpowiednich do powyższych zastosowań, to proszę o sugestię, nawet jeżeli premiera ma być pod koniec tego roku lub na początku 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na opinię większej ilości osób odnośnie tego monitora.

 

Jedyne co mnie najbardziej boli to jego zakrzywienie, a na monitorze też oglądam filmy z odległości jakoś 2,5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie czy zmiana z tego monitora lg-24gm77-b na wyżej wymienionego samsunga ma w ogóle sens, karta 1080ti raczej powinna bez problemu sobie poradzić, ale czy zauważę dużą różnice w porównaniu do LG?

1080Ti spokojnie poradzi sobie z tą rozdzielczością, a przesiadla z TN na szybkie VA, będzie na prawdę odczuwalna

 

Robiłeś może mu test na ghosting?

Zrobiłem specjalnie i po włączeniu 144Hz i ustawieniu ich w sterowniku, jest na prawdę spora różnica w porównaniu z ustawieniami na 60Hz, aż nie wierzyłem, że aż taka :o

 

No to czekam na opinię większej ilości osób odnośnie tego monitora.

 

Jedyne co mnie najbardziej boli to jego zakrzywienie, a na monitorze też oglądam filmy z odległości jakoś 2,5 metra.

Kwestia przyzwyczajenia, ja powoli oswajam się z tą krzywizną, zwłaszcza, że w grach i podczas oglądania filmów, nie zwraca się na to uwagi.

 

 

Parę zdjęć, ale na prawdę kiepskich, bo nie zdążyłem zrobić za dnia, gdyż przerabiałem biurko pod montaż uchwytu ;)

 

9mKwEzTh.jpg

xNzdCHeh.jpg

rYpYqHgh.jpg

 

Montaż uchwytu (SilentiumPC Atlas Arm AA101) - monitor na nim opada, ale poradziłem sobie z tym i jest elegancko.

 

eBRa3Wqh.jpg

2ervIbKh.jpg

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i zdjęcia. Monitor zamówiony wraz z Noctua NH-D15 SE-AM4. Będą dwa samsungi obok siebie ;d Ryszarda wysmaruje pasta thermal grizzly kryonaut i wykręcę ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i zdjęcia. Monitor zamówiony wraz z Noctua NH-D15 SE-AM4. Będą dwa samsungi obok siebie ;d Ryszarda wysmaruje pasta thermal grizzly kryonaut i wykręcę ;p

 

Jak dostaniesz - opisz wrażenia - czcionka , jakość matrycy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zwyczajnie w przybliżeniu zdjęcia czcionki i będzie wszystko jasne.

Do tego możesz w ciemnym pomieszczeniu, wieczorem zrobić zdjęcia czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo właśnie poszukuję nowego monitora. Czy ten Samsung będzie jakoś sensownie działał z i7 4770k i 1060 6gb w 1440p? Czy raczej sprzęt nie wyrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2560x1440 potrzeba już naprawdę mocnej grafiki, jak chcesz grać z wysokimi detalami i stabilną płynnością, ale to też zależy od konkretnego tytułu. Na głównej masz test swojej grafiki w różnych grach, więc sam sobie możesz odpowiedzieć czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucisz te zdjęcia czcionki w powiększeniu i podświetlenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2560x1440 potrzeba już naprawdę mocnej grafiki, jak chcesz grać z wysokimi detalami i stabilną płynnością, ale to też zależy od konkretnego tytułu. Na głównej masz test swojej grafiki w różnych grach, więc sam sobie możesz odpowiedzieć czy warto.

 

A mógłbyś podlinkować? Nie mogę znaleźć :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto zrób w ciemnym pomieszczeniu. W ustawieniach telefonu zrób zdjęcie na manualu (nie wiem czy znasz się troche na fotografii)

 

203_Black_Uniformity.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...