Skocz do zawartości
.PaVLo.

Samsung C27JG50 - kilka słów o nowości na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim. Zakupiłem sobie ten monitor.

 

Ogólnie nie ma żadnych problemów z czernią lub bielą. Nie występują takie problemy jak w zdjęciach z wcześniejszych postów. Nie ma paprochów, wszystko wydaje się OK.

 

Wszystko jest OK, prywatnie matryca VA mi podchodzi - lubię bardziej "kinowy" styl kolorów.

 

Smużenie w grach FPS czuć (przesiadłem się z 240hz TN alienware z freesync) więc tutaj też mój punkt odniesienia jest z "idealnych" warunków

 

dorwałem za 1350zł - wydaje mi się, że to dobry zakup.

 

jedyny minus to, że monitor lekko piszczy. Podczas idealnej ciszy słychać. Przy słuchaniu muzyki nawet na minimum już nie słychać.

 

Bardzo szkoda, że samsung nie wypuścił stówkę-dwie modelu z freesync.

 

 

ustawiłem go tak :

black equalizer - 14

response time : faster

custom, jasność 21, kontrast 75

magic upscale 1

gamma 2

 

swoją drogą jakbym miał się uczepić - da się to piszczenie zniwelować?

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej jak tam przesiadka. Co lepsze i dla czego. Plusy i minusy.

Płynność, widocznosc tearingu, chętnie poczytam.

 

Kolory i kąty widzenia tak wiesz.. bardziej wylewnie jak byś mógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej jak tam przesiadka. Co lepsze i dla czego. Plusy i minusy.

Płynność, widocznosc tearingu, chętnie poczytam.

 

Kolory i kąty widzenia tak wiesz.. bardziej wylewnie jak byś mógł?

 

 

ciężko jakoś się rozpisać na jego temat.

 

Kolory dla niektórych w grach mogą wydawać się "wyprane", ale jak ja wspomniałem - lubię efekt kinowy. IPSy mi wypalają oczy a na niskiej jasności są mało widoczne. VA to takie ultimatum.

 

Tearing jest widoczny przy szybszych ruchach w grach fps.

 

Wydaje mi się, że charakter tej matrycy pomaga mi w przeciąganiu fullauto w csgo - strzały są bardziej widoczne, jakoś ogólnie "feeling" gry jest bardziej do opanowania

 

kąty widzenia wyglądają na ok. Gdy się patrzy z góry czy boku to jest bardzo lekki efekt ghostingu. Biały zamienia sie w lekko żółtawy. Nie ma rozmazań.

 

zakrzywienie ani nie pomaga, ani nie przeszkadza. Kwestia przyzwyczajenia

 

1440p widać gołym okiem. Jakość obrazu na wyższym poziomie, więcej detalów i.. Mniej fps :D\

 

w porónaniu do TN idzie odróżnić czarny od granatowego i żółty od białego :lol2: :lol2:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko jakoś się rozpisać na jego temat.

 

Kolory dla niektórych w grach mogą wydawać się "wyprane", ale jak ja wspomniałem - lubię efekt kinowy. IPSy mi wypalają oczy a na niskiej jasności są mało widoczne. VA to takie ultimatum.

 

Tearing jest widoczny przy szybszych ruchach w grach fps.

 

Wydaje mi się, że charakter tej matrycy pomaga mi w przeciąganiu fullauto w csgo - strzały są bardziej widoczne, jakoś ogólnie "feeling" gry jest bardziej do opanowania

 

kąty widzenia wyglądają na ok. Gdy się patrzy z góry czy boku to jest bardzo lekki efekt ghostingu. Biały zamienia sie w lekko żółtawy. Nie ma rozmazań.

 

zakrzywienie ani nie pomaga, ani nie przeszkadza. Kwestia przyzwyczajenia

 

1440p widać gołym okiem. Jakość obrazu na wyższym poziomie, więcej detalów i.. Mniej fps :D\

 

w porónaniu do TN idzie odróżnić czarny od granatowego i żółty od białego :lol2: :lol2:

 

Przy niefpsowych grach próbowałeś ustawić 60Hz? Jak wtedy z ghostingiem w twoim odczuciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niefpsowych grach próbowałeś ustawić 60Hz? Jak wtedy z ghostingiem w twoim odczuciu?

 

 

nie próbowałem, po co :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem zamówiony przeze mnie egzemplarz. Zamówiłem z komputronika w promocji za 1250zł.

 

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Nie mam żadnych bad pixeli ani paprochów, cewki nie piszczą (jedynie w momencie włączania monitora słychać pisk). Ghostingu nie zaważyłem. Jeśli jest to mi nie przeszkadza (w AOC Q3279VWF miałem ghosting, który był nie do zniesienia). Zakrzywienie, które myślałem że będzie mi przeszkadzało, jest dla mnie wręcz na plus, mam wrażenie lepszego experience. Jedyne do czego mogę się przyczepić to blb - niestety jest większe niż się spodziewałem. Poniżej zamieszczam zdjęcia z porównaniem z 3 innymi monitorami. Wszystkie monitory ustawione na jasność 50%.

Zdjęcia robiłem telefonem Xiaomi Mi Mix 2s. ISO 100, czas naświetlania 1/8s, focus auto, balans bieli jakiś predefiniowany (nie znam dokładnej wartości)

 

Zamieszczam kolejne zdjęcia monitorów:

1. Samsung C27JG50QQUX

2. AOC Q3279VWF

3. Dell U2414H

4. Samsung S34J552

 

Samsung C27JG50QQUX

nAGoqFh.jpg

 

AOC Q3279VWF

kR6BJId.jpg

 

Dell U2414H

8TM67bP.jpg

 

Samsung S34J552

NC2ET50.jpg

 

I jeszcze dwa zdjęcia z porównaniem parami: Samsung C27JG50QQUX i Dell U2414H oraz AOC Q3279VWF i Samsung C27JG50QQUX

 

Samsung C27JG50QQUX i Dell U2414H

zAZkyUy.jpg

 

AOC Q3279VWF i Samsung C27JG50QQUX

Amidmzm.jpg

 

Gdyby nie to podświetlenie to chyba byłby idealny egzemplarz. Mimo to i tak go zostawię. Z jasnością i tak zjechałem z 50% do 30%, bo w przeglądarce miałem za jasno, więc trochę zniweluje to podświetlenie.

 

A no i ogólnie mogę w skrócie opisać moje 3 ostatnie setupy jeśli chodzi o monitory:

1. AOC Q3279VWF + Dell U2414H - tutaj AOC był monitorem, który kupiłem rok temu. Niestety straszny ghosting uniemożliwił mi granie na nim w dynamiczne gry. Dodatkowo doszedłem do wniosku, że 32" to jednak dla mnie za dużo i wolę 27" (w którym dodatkowo jest mniejsza plamka).

2. Samsung S34J552 - kupiłem 2 tygodnie temu z amazona, z nadzieją, że będzie to zastępstwo za AOCa i Della. O ile do filmów nadaje się idealnie, to do pracy nie jest już tak wygodny jak dwa monitory. W grach jakoś nie czułem się lepiej, wręcz mi to przeszkadzało (szczególnie, że elementy UI, które mają anchor do bocznych krawędzi były przez to dalej od centrum, a więc więcej trzeba wodzić wzrokiem). Dodatkowo taki monitor zżera sporo więcej mocy obliczeniowej w porównaniu do 16:9 (25% mniej fps za szerszy widok).

3. Samsung C27JG50QQUX + Dell U2414H - najnowszy setup (od wczoraj), który wydaje mi się idealny. Zamiana 32" na 27" zdecydowanie na plus, a dodatkowo brak ghostingu (albo raczej nie odczuwalny). Przy tym na razie zostaję

Edytowane przez Przemotar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komputronik nie zrobił tej promocji bo im zostały jakieś pozwrotowce. Ten Samsung z tym mocnym BLB na taki wygląda.

U mnie by nie przeszedł z takim BLB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komputronik nie zrobił tej promocji bo im zostały jakieś pozwrotowce.

 

Też by mnie to nie zdziwiło a użytkownicy pewnie będą szczęśliwi dopóki nie zaczną się dokładniej przyglądać :E. Monitor jest tani dlatego nie zamierzam się czepiać ale dramat to chyba właściwe określenie?

 

Niestety dopóki ktoś to będzie kupować sytuacja nie ulegnie poprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy nie zwrócić, ale z tego co czytałem to jest taka loteria, że może się okazać, że po 3 zwrotach mogę mieć gorszy model niż na początku. Nie przeszkadza mi to blb. Zauważalne tylko wtedy gdy rzeczywiście mam cały ekran czarny, czyli w praktyce prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja decyzja znasz zdanie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim nie zacząłem interesować się tematem to nie miałem pojęcia o blb, bo w sumie nie zwracałem na to uwagi. Teraz, gdy porobiłem testy i jestem świadomy jak sytuacja wygląda, nie mogę odzobaczyć podświetlenia tego della 2414h. Na pulpicie z czarnym tłem jest tragedia, aż ciężko mi uwierzyć, że wcześniej tego nie widziałem. To o wiele bardziej przeszkadza mi teraz dell niż samsung :P

 

QTgYipD.jpg

(lewy Samsung C27JG50 30% jasności, prawy Dell U2414h 50% jasności)

Edytowane przez Przemotar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja decyzja znasz zdanie innych.

 

Moje jest takie że wygląda to fatalnie. Żeby to był jeszcze IPS to nie dziwiłoby mnie to ale na VA takie przebicia to daj Pan spokój :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jest takie że wygląda to fatalnie. Żeby to był jeszcze IPS to nie dziwiłoby mnie to ale na VA takie przebicia to daj Pan spokój :lol2:

 

No ale posiadacz próbuje teraz wmówić sobie samemu, że to nie problem bo gdyby nie forum nawet by nie zwrócił na to uwagi :E

Jego sprawa. Ja wiem tyle, że komputronik wałki robi na zwrotach i ta promocja to pozwrotowiec z powodu BLB na bank.

Zobacz ile on produktów przecenionych, czasem jak ich sumienie ruszy piszą outlet lub raczej jak nie da się ukryć, że to pozwrotowe (uszkodzone pudełko, rysy itp.), w innym wypadku promocja 2-3 dni.

Żenada ten sklep. Już wolę X-kom i morele.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie mam czasu na bawienie się w zwracanie X monitorów. Szkoda mi czasu, nerwów i pieniędzy. Wolałbym już dopłacić i mieć od razu ideał, no ale tak się nie da :) Jak widziałem w jakimś temacie, że ktoś dopiero ósmą sztukę modelu trafił dobrą, to nie jestem zachęcony do szukania idealnego egzemplarza. Gdyby monitor ten był bardzo drogi, a ja szukał bym monitora idealnego to pewnie poświęciłbym czas na znalezienie dobrego egzemplarza. Teraz nawet gdybym zwrócił i zamówił kolejny (dodatkowo już o 250zł droższy) to mógłbym dostać jeszcze gorszą sztukę. Z Waszego doświadczenia, jaka jest szansa na trafienie dobrego egzemplarza monitora (patrząc ogólnie oraz tylko na ten konkretny model Samsunga)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie mam czasu na bawienie się w zwracanie X monitorów. Szkoda mi czasu, nerwów i pieniędzy. Wolałbym już dopłacić i mieć od razu ideał, no ale tak się nie da :) Jak widziałem w jakimś temacie, że ktoś dopiero ósmą sztukę modelu trafił dobrą, to nie jestem zachęcony do szukania idealnego egzemplarza. Gdyby monitor ten był bardzo drogi, a ja szukał bym monitora idealnego to pewnie poświęciłbym czas na znalezienie dobrego egzemplarza. Teraz nawet gdybym zwrócił i zamówił kolejny (dodatkowo już o 250zł droższy) to mógłbym dostać jeszcze gorszą sztukę. Z Waszego doświadczenia, jaka jest szansa na trafienie dobrego egzemplarza monitora (patrząc ogólnie oraz tylko na ten konkretny model Samsunga)?

 

Rozjaśniłem Ci co nie co w PM-ce.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i w sumie dalej nie wiem :E Warto go kupić ? Szukam monitora na lata i ten wydaje się najsensowniejszy, zważywszy że w komputroniku kosztuje teraz 1249 zł, a w x-komie 1299 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i w sumie dalej nie wiem :E Warto go kupić ? Szukam monitora na lata i ten wydaje się najsensowniejszy, zważywszy że w komputroniku kosztuje teraz 1249 zł, a w x-komie 1299 zł.

 

 

byleby trafić sztukę bez problemów - ale patrząc na teraźniejszą sytuację monitorów 144hz to praktycznie większość modeli ma problem z bleedingiem (mnie to ominęło, mam super matrycę)- więc, tak. Warto.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać Acera Nitro VG270UP. Wczoraj jeszcze był, dziś już nie ma to wziąłem ten Samsunga. Smutłem trochę ale trudno. Jutro niby ma dotrzeć to dam znać jak trafiłem.

Odrazu napisałem w komentarzu żeby nie próbowali nawet przysyłać egzemplarzy ze zwrotów :D

 

 

Gdyby ktoś się zasadzał na LC27FG70FQUXEN kupiony w kwietniu 2017 na 5 letniej gwarancji to będzie na handel po tym jak trafię na dobrą sztukę JG50

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam już JG50

 

Niestety jest jeden bad czy coś takiego bo się świeci punkcik na czerwono na białym tle.

Równomierność podświetlenia jest ok. Nie ma półpikseli. Litery idealnie wypełniają piksele.

 

Kolorystykę ocenię jak trochę pogram przed zwrotem. Powrót do 1440P 27" jest cudowny :D FHD i 27 cali to zło!

Monitor prezentuje się bardzo ładnie, jest stabilny. Niestety jest zerowa regulacja ekranu na boki i góra dół.

 

 

Nawet bym go zostawił bo z miejsca i kąta z którego operuję to tego bada prawie nie widać, ale chyba znowu doskwiera mi uczucie wypalania oczu na białym kolorze jak w poprzednim FG70

Chyba jednak zrezygnuję w samsungowych wypalarek VA i kupię jakiś IPS.

 

 

 

 

Więcej napiszę jak spędzę z nim kilka godzinek.

 

 

EDIT: Przeskok z 1080P 27 na 1440P 27 w gierkach powoduje efekt WOW. CUDOWNIE wrócić do tej rozdziałki :D

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam już JG50

 

Niestety jest jeden bad czy coś takiego bo się świeci punkcik na czerwono na białym tle.

Równomierność podświetlenia jest ok. Nie ma półpikseli. Litery idealnie wypełniają piksele.

 

Kolorystykę ocenię jak trochę pogram przed zwrotem. Powrót do 1440P 27" jest cudowny :D FHD i 27 cali to zło!

Monitor prezentuje się bardzo ładnie, jest stabilny. Niestety jest zerowa regulacja ekranu na boki i góra dół.

 

 

Nawet bym go zostawił bo z miejsca i kąta z którego operuję to tego bada prawie nie widać, ale chyba znowu doskwiera mi uczucie wypalania oczu na białym kolorze jak w poprzednim FG70

Chyba jednak zrezygnuję w samsungowych wypalarek VA i kupię jakiś IPS.

 

 

 

 

Więcej napiszę jak spędzę z nim kilka godzinek.

 

 

EDIT: Przeskok z 1080P 27 na 1440P 27 w gierkach powoduje efekt WOW. CUDOWNIE wrócić do tej rozdziałki :D

 

Cudownie w casualowe krajobrazowe gry bo raczej do szybkich FPS-ów o ile pamiętam pisałeś, że ci jakoś tak dziwnie się gra na 1440P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zrezygnuję w samsungowych wypalarek VA i kupię jakiś IPS.

 

 

tutaj jest jeszcze większe pole do popisu, także powodzenia ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam już JG50

 

Niestety jest jeden bad czy coś takiego bo się świeci punkcik na czerwono na białym tle.

Równomierność podświetlenia jest ok. Nie ma półpikseli. Litery idealnie wypełniają piksele.

 

Kolorystykę ocenię jak trochę pogram przed zwrotem. Powrót do 1440P 27" jest cudowny :D FHD i 27 cali to zło!

Monitor prezentuje się bardzo ładnie, jest stabilny. Niestety jest zerowa regulacja ekranu na boki i góra dół.

 

 

Nawet bym go zostawił bo z miejsca i kąta z którego operuję to tego bada prawie nie widać, ale chyba znowu doskwiera mi uczucie wypalania oczu na białym kolorze jak w poprzednim FG70

Chyba jednak zrezygnuję w samsungowych wypalarek VA i kupię jakiś IPS.

 

 

 

 

Więcej napiszę jak spędzę z nim kilka godzinek.

 

 

EDIT: Przeskok z 1080P 27 na 1440P 27 w gierkach powoduje efekt WOW. CUDOWNIE wrócić do tej rozdziałki :D

 

Mógłbyś zrobić zdjęcie całego czarnego ekranu w nocy? Jestem ciekawy podświetlenia, bo sam trafiłem na fatalny pod względem podświetlenia egzemplarz (który w tym tygodniu odsyłam) i chciałbym zobaczyć jak sytuacja wygląda u innych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...