Skocz do zawartości
.PaVLo.

Samsung C27JG50 - kilka słów o nowości na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Po pól roku użytkowania tego monitora wypaliło mi się logo windowsa i ikonka foobara z paska zadań na monitorze. Widać to na ciemnym tle ( głównie na szarym ). Miał ktoś coś takiego? :o

Edytowane przez blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wlasnie przestal dzialac przycisk od menu, jak go wciskam powinno wyskoczyc menu ale najpierw wyskoczylo lecz nie moglem kilknac do gory a teraz juz wgl sie nie pojawia, na kazda strone przycisk dziala, wtf?? Nie dziala tylko jak go wciskam. Da sie jakos zresetowac monitor?? Generalnie kontrast/jasnosc/ostrosc moge ustawic klikajac w gore a nie mam zamiaru go oddawac na gwarancje zeby zostac bez monitora.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wlasnie przestal dzialac przycisk od menu

I właśnie dlatego ten producent jest nazywany Szajsungiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, Samsung we wszystkich działach, w których cokolwiek robi, jest na topie. :E

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzekadło mówi że jak coś jest do wszystkie to jest do niczego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj się akurat nie sprawdza:

- pamięci DRAM - najlepsze

- pamięci flash - najlepsze

- LCD w TV - najlepsze

- LCD w monitorach - na pewno top 3

- OLED w smartfonach - najlepsze

- smartfony - chyba dalej najlepsze, na pewno top 3

Na rzeczach typu lodówki czy inny sprzęt AGD się nie znam, ale z tego co wiem są dość popularne, więc nie mogą być jakieś najgorsze. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV Samsunga nie są najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o TV, a o panele LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o TV, a o panele LCD.

To też nie są bo matryce VA robią też inni prodocenci i to bez dziur w czionkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślałem że w TV nie ma problemów z czcionką, bo wszystkie są już teraz proste, a VA nie mają udziwnień typu 4k RGBW? :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj jakie problemy mają popularne Samsungi NU80XX. W Sony XF9005 masz VA od innego producenta i niczym to nie ustępuje produkcji Samsunga ;). Z Koreańczyków to LG zaorało rynek i Samsunga panelami OLED gdzie takiego B8 masz już za 4300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj jakie problemy mają popularne Samsungi NU80XX. W Sony XF9005 masz VA od innego producenta i niczym to nie ustępuje produkcji Samsunga ;). Z Koreańczyków to LG zaorało rynek i Samsunga panelami OLED gdzie takiego B8 masz już za 4300zł.

 

Mam 55NU8002 i jestem zadowolony. Wszystko ładnie podświetlone, równomiernie bez bad pixeli. System chodzi płynnie, bez zwiech. Wbrew opiniom na najnowszym sofcie nie ma problemu z rozjaśnianiem ekranu przy napisach w ciemnych scenach. Ten Sony jest lepszy, fakt, chociaż ze względu na FALD. Ale jest też znacznie droższy, więc nie widzę sensu go porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast gledzic o tv doradzicie cos czy na GW trzeba slac?? Dla mnie dosc dziwne ze we wszystkie 4strony dziala ale klik w srdoku nie wlacza menu :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty ciągle zmieniasz coś? bo ja ustawie raz i latami tak mam.

Nie, pewnie oddam go na GW przed koncem GW lub gdy go bede sie chcial szybciej pozbyc :D Ale mimo wszystko wolalbym sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie pomysł jak pozbyć się tego wypalonego loga windows i ikonek? niby nie jest to jakoś bardzo widocznie ( przynajmniej na razie ), ale bez jaj - monitor ledwo pół roku. Czy to już dziękuję do widzenia, proszę kupić kolejny monitor. Próbowałem zrobić zdjęcie, ale nie wychodzi to dobrze. Mniej więcej tak to wygląda (zdjęcie z neta): https://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2018_05/20180507_083758.jpg.6c560500af697517e2c844a93ee31a5b.jpg Czytałem, że niby na lcd coś takiego jest chwilowe, ale mi to nie znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ślij na rękojmie.

 

Można z takiej przyczyny?

 

Edit: A jak wygląda w ogóle procedura rękojmi takiego monitora, bo nigdy z tego nie korzystałem. Mam wypełnić jakiś papierek, wrzucić do kartonu z monitorem, zapakować i wysłać do nich kurierem czy jak. Zapytam w razie czego sklepu.

Edytowane przez blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, Samsung we wszystkich działach, w których cokolwiek robi, jest na topie. :E

 

Mam Ci wrzucić zdjęcia lodówki side by side od Szajsunga za ponad 4K, którą właśnie szajsung (nową po dostawie) zakwalifikował mi do wymiany ?

Prawdziwy TOP topów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe smartfony też zakwalifikowali do wymiany zanim jeszcze je sprzedali.

 

Monitory Samsunga jak i innych producentów to nie jest coś nad czym się skupiają. Telewizory są targetem słupków na zebraniach zarządu a nie monitoruj.

 

Monitor odpisałaś z sieci? Może się zawiesilo coś.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie ze dziwna sytuacja, moze kiedys ruszy to menu :E Po odlaczeniu od zrodla sygnalu kiedy tylko dostaje monitro prad i uruchamiam go recznie przyciskiem meny wyskakuje, moge klikac w kazda strone i wchodzic do opcji lecz sa one bez sygnalu rzecz jasna wylaczone no ale to swiadczy ze menu sie odpala i przyciski dzialaja, tylko pod windows z sygnalem sie cos krzaczy. Ktos moze wie jak sie wgrywa soft do tego szajsunga??

 

No i co do czcionek to bardzo widac nierownosci i brak ostrosci, takie poszczepione. Mi to nie przeszkadza bo z tekstem nie pracuje ale do pracy ten model sie nie nadaje zupelnie.

 

Batmana jak tu wczesniej wrzucali foty tez widac na filmie przy zgaszonym swietle, w dzien juz nie. No ale widze ze ten model tak ma bo batman identyczny jak u kazdego.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowę pytanie:

Monitor odpisałaś z sieci? Może się zawiesilo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak odpialem na chwile i nie pomoglo. Dzis w pracy wiec dopiero wieczorem bede go odpalal ale po wczorajszym odpaleniu w menu moze zaskoczy. Sprawdze to wieczorem, najwazniejsze ze trzyma ustawienia. Bardzo dziwny przypadek tym bardziej ze zawiesil mi sie w takcie bycia w menu wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam monitor nie jest zly, wady kazdej z matryc ciagna sie odkac powstaly i tego nie przeskoczysz a losowe usterki w elektornice to codziennosc sprzetu. Przy tak masowej skali produkcji to nie jest zadna nowosc. Ale fakt starszy sprzet byl mniej do zajechania bo mniej w nim bylo technologi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam monitor nie jest zly, wady kazdej z matryc ciagna sie odkac powstaly i tego nie przeskoczysz a losowe usterki w elektornice to codziennosc sprzetu. Przy tak masowej skali produkcji to nie jest zadna nowosc. Ale fakt starszy sprzet byl mniej do zajechania bo mniej w nim bylo technologi.

 

Obejrzyj se. Nic nie dzieje się przypadkowo a szajsung to specjalista w postarzaniu.

https://www.wykop.pl/link/4206341/naprawa-monitora-samsung-jak-postarzane-sa-monitory/

 

Dziwnym trafem specjalizuje się głównie w TV i monitorach :E

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda sie zadarzaja, wracam z pracy, kompa odpalam po jakis 20h byl wylaczony i kurła dziala menu :lol2:

 

Dzisiaj znowu sie zawiesil podczas grzebania w menu :E Najwyrazniej cos ten soft kuleje ale wazne ze potrafi sie samo odblokowac.

 

Mam juz patent jak je odwieszac ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po przeczytaniu wątku nieco bałem się zakupu, ale jednak się zdecydowałem. Użytkuje od 2 tygodni. Jak dla mnie i za 1199 zł monitor naprawdę robi robotę. Nie dostrzegłem większych wad, a szukałem budżetowego 27 144 wqhd ze świadomością, że jakieś będzie posiadał. Po przesiadce z fhd 60hz wrażenia są nie do opisania, nawet kosztem klatek w grze. Nie jestem pedantem od monitorów i może dlatego potrafię się cieszyć z tego co rzeczywiście ważne.

Edytowane przez z3l3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...