Skocz do zawartości
.PaVLo.

Samsung C27JG50 - kilka słów o nowości na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie także jedzie ten Samsung. Zobaczę jak będzie odbiór w porównaniu do 21.5" 1080p IPS :D Liczę także, że trafi mi się matryca bez wad i problemów. Kwestię regulacji załatwię montując uchwyt na dwa ekrany.

Pytanie czy dołączony kabel HDMI obsłuży 144 Hz w 1440p czy trzeba kupić nowy DP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Według specyfikacji HDMI 2 -144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor już u mnie, wrażenia fajne z 1440p ale nie mogę ustawić 144 Hz przy pomocy kabla z zestawu. Co jest nie tak? Spróbuję podłączyć kabel DP czy coś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też taki problem miałem. Na starej HD7770 ni huhu aby działało 144. kolega jednak przyniósł gamingowego lapka to za hulało. Także ja juz sam nie wiem o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare wersje HDMI ciągną max 120hz przy FHD.

 

Potrzebne są nowsze wersje 2.0 albo DisplayPort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor już u mnie, wrażenia fajne z 1440p ale nie mogę ustawić 144 Hz przy pomocy kabla z zestawu. Co jest nie tak? Spróbuję podłączyć kabel DP czy coś pomoże...

 

Podłącz do drugiego wejścia hdmi. Tylko jedno ma 2.0 i to chyba wejście 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod DP 1.2 i jest 144, 120, 100 i 60 Hz do wyboru. Później sprawdzę to z kablem z monitora i podłączę do drugiego wejścia. Tak serio to nie widzę różnicy na pulpicie 60 hz vs 144 hz... Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Do wyboru moze i jest w ust. monitora , co nie znaczy ze w systemie ale tu masz test jak co.

https://www.testufo.com/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie też jest 144 Hz ustawione, w ustawieniach karty także więc nie wiem... Na UFOTest widać różnicę w każdych testach. Ciekawe jest natomiast, że przy kablu HDMI miałem możliwość wybrania profili w monitorze RTS, RPG, itd i zmiana jasności, kontrastu a przy DP brak tych mozliwości. Jutro ponownie podłączę dołączony kabel HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kazdym kablu nie ma zadnych ograniczen, DP mam kupiony jakis lepszy osobno wiec moze wina kabla albo w systemie sie cos namieszalo ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

 

Dzięki, coś poczytam o nim. Przy okazji pytanie mam. Działa u ciebie 144 Hz na dołączonym kablu HDMI? Jeśli tak to pod które złącze HDMI podłączyłeś? Jeśli z kolei używasz kabla DP czy możesz regulować jasność, kontrast i wybrać tryb monitora (RPG, RTS, itd)?

 

Dzięki za odpowiedzi, bo to dla mnie ważne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

 

Dzięki, coś poczytam o nim. Przy okazji pytanie mam. Działa u ciebie 144 Hz na dołączonym kablu HDMI? Jeśli tak to pod które złącze HDMI podłączyłeś? Jeśli z kolei używasz kabla DP czy możesz regulować jasność, kontrast i wybrać tryb monitora (RPG, RTS, itd)?

 

Dzięki za odpowiedzi, bo to dla mnie ważne...

 

144Hz działa na dołączonym kablu, ale tylko przez HDMI 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mogę regulować jasności i ostrości, ani na tym kablu HDMI wpiętym w drugi slot ani na DP...

 

Zrestartowałem ustawienia i już działa...

Edytowane przez Masterix50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mogę regulować jasności i ostrości, ani na tym kablu HDMI wpiętym w drugi slot ani na DP...

 

Zrestartowałem ustawienia i już działa...

I jak monitor się sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak monitor się sprawuje ?

 

Nie mam zastrzeżeń. Sprawuję się bardzo dobrze, wyregulowałem wszystko pod siebie i jest dobrze. Płynność to trochę inna sprawa, wiedziałem, że przy GTX 1080 nie będę miał stałych 144 FPS, ale przynajmniej będzie na później. Za 1200 zł nic lepszego się nie dostanie. Od siebie mogę polecić, jeżeli ktoś nie jest wymagający ;)

 

Co do tych ustawień, to jak włączę jedną opcję to nie mogę ustawić jasności i kontrastu, wtedy wpada profil zapisany w monitorze. Wystarczy to wyłączyć i już pełna regulacja. 144 Hz działają na wejściu HDMI2 z dołączonym kablem, więc DP nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po prawie dwóch tygodniach użytkowania mogę śmiało polecić ten monitor. Jedynie do czego mogę się przyczepić do nieidealnego podświetlenia matrycy ale tragedii nie ma,kwestia tez egzemplarza. Szybkość jak na VA jest dobra,bardzo niski inputlag. Do FPS się spokojnie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z szybkością przełączania źródła obrazu? U mnie po HDMI przy restarcie komputera potrafi nie wyłapać trybu dos i bios. Monitor zazwyczaj odpala się dopiero przy logowaniu do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić z poziomu karty graficznej tylko po co? A brak FreeSync zastępujesz FastSync w ustawieniach karty graficznej (nVidia, AMD nie ma czegoś takiego) i jest dobrze, nie ma tearingu i stutteringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z V-Sync przy tylu Hz bez freesynca? Da się jakoś ustawić niższe Hz?

Fast sync bardzo dobrze dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując Samsunga LC27JG50QQUXEN warto dołożyć 1000 zł do Samsunga LC27HG70QQUXEN?? Ten ficzer quantum dot naprawdę dostarcza lepszych kolorów w porównaniu do LC27JG50QQUXEN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując Samsunga LC27JG50QQUXEN warto dołożyć 1000 zł do Samsunga LC27HG70QQUXEN?? Ten ficzer quantum dot naprawdę dostarcza lepszych kolorów w porównaniu do LC27JG50QQUXEN?

Warto, JG50 nie powala kolorami nawet w porównaniu do monitorów bez szerszej palety barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupilbym drugi raz LC27HG70QQUXEN z powodu PWM, oczy krawawia po godz przed tym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...