Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafiraf

Problem w komputerze z XKOMU za 11 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oczywiście nawet wydając 11k w tym kraju nie ma co liczyć na otrzymanie działającego sprzętu (nie licząc monitora i peryferii):

 

Zakupiłem w kwietniu ten komputer z x-kom:

x-kom IEM Certified PC GR7 i7-8700K/1080Ti/32/256+2TB/WX

https://www.x-kom.pl/p/408891-desktop-x-kom-iem-certified-pc-gr7-i7-8700k-1080ti-32-2562tb-wx.html

 

W czerwcu po raz pierwszy pojawiło się dziwne buczenie z wewnątrz komputera. Ciężko powiedzieć, z którego elementu dokładnie. Sprawdziłem tylko, że to nie z wiatraka z tyłu. Buczenie włącza się samoistnie, niezależnie od tego co robie (akurat dzisiaj się włączyło jak w ogóle nie korzystałem z komputera, więc był w stanie spoczynku). Brzmi to trochę tak jakby coś wpadało w coś wirującego i się tam blokowało i przez to wydaje dźwięk. Mam podejrzenia odnośnie systemu chłodzenia cieczą, ale nie wiem, bo jestem laikiem. Co ciekawe, uruchomienie komputera ponownie natychmiast niweluje ten problem - buczenie ustaje. Załączam link do filmiku z nagraniem buczenia, pod koniec słychać jak buczenie ustaje jak uruchamiam komputer ponownie:

 

Rozmawiałem zgościami z xkom i oczywiscie mogę oddać komputer na gwarancję, ale byłby to dla mnie duży problem, bo muszę z niego korzystać, no i musiałbym wszystkie dane zgrywać. Być może ktoś wie o co chodzi i postawi diagnozę bez konieczności oddawania komputera. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa od bequieta, normalka, pada albo po tygodniu jak sie ja zle podlaczy albo po 3 miesiacach jak dobrze podlaczysz ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie buczenia blokuj palcem każdy wentylator po kolei.

 

Popieram. Miałem taką sytuację spowodowaną padającym wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Miałem taką sytuację spowodowaną padającym wentylatorem.

 

U mnie były podobne dźwięki jak mi padał wentyl który pracował w poziomie przez dłuższy czas stąd taka sugestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz 4pinową wtyczkę, która wchodzi do gniazda PUMP FAN - oczywiście wcześniej sprawdź czy kabel, który leci z bloku wodnego jest tym, który jest wpięty do tego gniazda.

Jeśli po tym zabiegu buczenie przestanie być słyszalne to masz winowajcę: czyli chłodzenie od BQ.

 

Oczywiście po włączeniu kompa z odpiętą pompką używaj go max przez kilka minut bo wtedy nie masz chłodzenia CPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie brzmi jak pompa. Prędzej wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafiraf, przykro nam z powodu awarii sprzętu. Prosimy Cię o kontakt z naszym działem serwisowym pod numerem 34 377 00 30. Postaramy się pomóc zdalnie. Jeżeli to się nie uda, to pomożemy Ci złożyć reklamację. Jak tylko będziesz miał numer RMA, to prześlij nam go w wiadomości prywatnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Trzeba zakładać nowy temat do takiej bzdury???? :o :o :o :o idziesz do XKOM i Ci zdiagnozują w 5min jak sam nie umiesz.

 

A później że xkom albo firma XXX sprzedaje buble. Tym czasem każda firma sprzedaje praktycznie to samo - bo sama nic nie produkuje przecież. A awaria, różnice w pracy poszczególnych podzespołów mogą się przytrafić w każdym podzespole. Nie ważne z jakiego sklepu go kupujesz. Może być wadliwy po wyjściu z fabryki.

 

A nawet jak by Ci ktoś powiedział co to jest to i tak nie umiałbyś naprawić. Dlatego idź do serwisu bo to bzdura którą szybko naprawią.

 

PS. Na szczęście w komputerach za 2k tak nie buczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Wychodzi na to, że zastosowana w tym zestawie pompka od chłodzenia wodnego BeQuiet! jest wadliwa (wiele osób w internecie się na nią skarży i są filmiki na youtube z dokładnie tym samym dźwiękiem buczenia).

 

Rozwiązaniem powinna być wymiana jej na nowszą wersję, pozbawioną tej wady.

 

Pozostaje mi odesłać komputer kurierem do xkomu (na samą myśl czego się trzesę ze strachu, wyobrażając sobie naszych kurierów - ale chyba nie mam innego wyjścia?) i mieć nadzieję, że naprawią problem.

 

Będę informował o postępach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kurier odebrał komputer. Przed wysyłką zabezpieczyłem puste przestrzenie wewnątrz komputera za pomocą folii bąbelkowej. Przesyłka oklejona od stóp do głów taśmą pakową. Mam nadzieję, że dotrze w całości do serwisu xkom. Dam znać gdy będzie jakiś progres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Póki co reklamacja przebiega bardzo sprawnie. W piątek kurier zabrał komputer, wczoraj dostałem informację że już dotarł i zaczęli badać problem, a dzisiaj otrzymałem telefon, że mogą w drodze wyjątku wymienić układ chłodzenia zgodnie z moim życzeniem na układ innej marki:

1) Fractal Design Celsius, który jest tańszy niż obecnie zastosowany w moim komputerze układ od BeQuiet!: https://www.x-kom.pl/p/380992-chlodzenie-wodne-fractal-design-celsius-s36-black.html#specification

2) lub droższy układ od Corsair do którego będę musiał dopłacić ok. 100 zł: https://www.x-kom.pl/p/397049-chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h150i-pro.html

 

Który mam wybrać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Weź po prostu coolerek powietrzny z wyższej półki - BQ, Noctua, Scythe.

 

AIO to prędzej czy później kłopoty. A wydajnościowo może o ułamek lepiej niż na dobrym coolerku tradycyjnym, i to oczywiście kosztem ciszy (w sensie AC ciszej wyjdzie niż AIO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Weź po prostu coolerek powietrzny z wyższej półki - BQ, Noctua, Scythe.

 

AIO to prędzej czy później kłopoty. A wydajnościowo może o ułamek lepiej niż na dobrym coolerku tradycyjnym, i to oczywiście kosztem ciszy (w sensie AC ciszej wyjdzie niż AIO).

 

Serwis xkom przedstawił mi tylko te 2 opcje do wyboru. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu połowy internetu i zobaczeniu testów, wyszło na to, że oba układy chłodzenia osiągają praktycznie takie same wyniki, ale Corsair jest trochę cichszy, co przeważyło szalę na jego korzyść i to na niego się ostatecznie zdecydowałem. Dzisiaj odbieram komputer z salonu xkom. Przy odbiorze oczywiście go dokładnie obejrzę z zewnątrz i wewnątrz oraz zrobię zdjęcia. Dam znać po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer odebrany.

 

 

 

Dopłaciłem tylko 50 zł za Corsaira - chyba z powodu ich aktualnej promocji za 30 zł rabatu przy zakupie > 300 zł. Na miejscu w sklepie sprawdziłem stan wizualny i uruchomiłem go testowo. Teraz uruchomiony w domu. Wszystko wydaje się być ok. Mam nadzieję, że obędzie się bez niespodzianek przy dalszym użytkowaniu.

 

 

 

Jeżeli wszystko dalej będzie dobrze - będę mógł wystawić bardzo pozytywną opinię dla sklepu xkom. Mimo pewnego niesmaku związanego z brakiem możliwości zwrotu środków w przypadku wybioru tańszego chłodzenia, naprawa zajęła tydzień - od wysyłki kurierem po odbiór. Byłem informowany o każdym kolejnym etapie realizacji naprawy. 

 

Pozostaje mi odpalić jakieś gierki i przetestować nowe chłodzenie. :)

 

 

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

 

 

 

PS Wrzucam zdjęcia - przed i po ze starym i nowym chłodzeniem.

Przed: https://imgur.com/a/vQYN2b0

Po: https://imgur.com/a/Y9TzdKK

Po, w ciemności: https://imgur.com/a/eRivx2Q

Po, w ciemnosci 2: https://imgur.com/a/eRivx2Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko dalej będzie dobrze - będę mógł wystawić bardzo pozytywną opinię dla sklepu xkom. Mimo pewnego niesmaku związanego z brakiem możliwości zwrotu środków w przypadku wybioru tańszego chłodzenia, naprawa zajęła tydzień - od wysyłki kurierem po odbiór. Byłem informowany o każdym kolejnym etapie realizacji naprawy. 

 

X-kom obok Komputronika to chyba najlepszy sklep internetowy PC w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-kom obok Komputronika to chyba najlepszy sklep internetowy PC w PL.

Chyba zapomniałeś o Proline. Kupuję w tych trzech sklepach (w komputroniku najmniej ze względu na ceny, w x-kom trochę częściej, bo kiepsko u nich z dostępnością części w salonie w Poznaniu, a nie lubię czekać, no i w Proline, gdzie najczęściej mają wszystko na miejscu) i proces gwarancyjny w Proline zawsze przebiegał szybciej, niż deklarowali, nigdy bubla nie oddali, zawsze albo wymieniali na nowy towar, a jak była jakaś pierdoła, to naprawiali i nie było śladu, że ktoś grzebał. Warto pamiętać o tym trzecim sklepie, bo np. mnóstwo ludzi kupuje w owocowym sklepie, gdzie miałem same problemy i w ogóle daj Pan spokój:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałeś o Proline. Kupuję w tych trzech sklepach (w komputroniku najmniej ze względu na ceny, w x-kom trochę częściej, bo kiepsko u nich z dostępnością części w salonie w Poznaniu, a nie lubię czekać, no i w Proline, gdzie najczęściej mają wszystko na miejscu) i proces gwarancyjny w Proline zawsze przebiegał szybciej, niż deklarowali, nigdy bubla nie oddali, zawsze albo wymieniali na nowy towar, a jak była jakaś pierdoła, to naprawiali i nie było śladu, że ktoś grzebał. Warto pamiętać o tym trzecim sklepie, bo np. mnóstwo ludzi kupuje w owocowym sklepie, gdzie miałem same problemy i w ogóle daj Pan spokój:/

 

Przyznam się ,że w Morele i Proline nie kupowałem. W Komputroniku i X-kom zawsze obsługa i serwis pierwsza klasa.

Natomiast próbowali mnie oszukać w ESC na gwarancji płyty głównej. Ugięli się dopiero jak zagroziłem i sprawą u rzecznika praw konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...