Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PCB628

Karta do 2500K 12GB DDR3

Rekomendowane odpowiedzi

Co ci ludzie się tak napalają na nowego ryzena, do I7 8700k to się nawet nie zbliżą.

Robicie sobie i ludziom nadzieje, ale są płonne 2700X vs 8700k jest 14 klatek różnicy

po podkręceniu 20, żeby amd mogło wygrać musiało by wydać przynajmniej 30 klatek szybszy procesor

od 2700X, wydadzą ale 30% szybszy i to wątpię, intel daje po 5% i nie mogą dogonić.

Jakiś za tani był intel to powiedzieli że mało będzie procesorów core 9 gen, to wykupili core 8

i cena poszła w górę, tak intel manipuluje rynkiem.

znowu ci się na bełkot zebrało?

Ryż 2600x vs i7 8700k (oba na 4,3ghz)

wiadomo , intel lepszy, ale ile, 15-20%?

a cena 950 vs 2100 :lol2:

bez licznika fps nawet byś nie wiedział czy grasz na intelu czy na amd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/art78955-4.html

Masz test na pc labie.

Napisałem skąd taka cena ale dla ciebie to bełkot.

 

Zrobiłem pauzę i jak byk trafiło się 20 klatek różnicy.

no i co z tego ze masz 20 kl/s różnicy? 130 vs 150? 110 vs 130? 115 vs 95?

bez licznika nawet byś o tym nie wiedział :lol2:

mało tego czasami mniejsza ilość klatek ale bez spadków jest lepsza niż większa ale z chorendalnymi dropami (co z tego że na i5 2500k podkręconym na 4,6ghz miałem w bf1 max fps wyższy niż mam na i7 jak potrafiło nawet do 40-50 dropić, na i7 ma stabilnie i rzadko kiedy poniżej 70 spada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/art78955-4.html

6c/6w 8gen już łapie zadyszkę? Dość szybko, bo z tego co pamiętam do niedawna zamiatały ryzenem podłogę :E

 

ES I7 8700 8-36 prawdopodobnie miałby wydajność zbliżoną do ryzena. Ale okres gwarancji na sprzęt już chyba nie ? :D

 

Tak więc wracając do testów, po co kupować ryzena skoro 8600K w tej samej cenie daje więcej FPS? Tutaj jest dowód: https://pclab.pl/art77545-28.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres gwarancji dobre :)

były czasy że za 900zł można było kupić używany I7 8700 a za 800zł 8700T.

Ale się skończyły, często tak jest że jak intel za drogi to trzeba brać AMD.

Ale jeżeli cena jest ta sama to nie ma sensu brać AMD.

6c/6w 8gen już łapie zadyszkę? - a podobno HT nic nie daje.

 

Na allegro I5 8600K 1250zł + chłodzenie 150 = 1400zł, jak dla mnie dość drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tą i5 4.5ghz używam r9 290. Działa pięknie ale myślę kupić gtx1070. I z tego co oglądam to ładnie działa z nim więc nie wiem już co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres gwarancji dobre :)

były czasy że za 900zł można było kupić używany I7 8700 a za 800zł 8700T.

Ale się skończyły, często tak jest że jak intel za drogi to trzeba brać AMD.

Ale jeżeli cena jest ta sama to nie ma sensu brać AMD.

6c/6w 8gen już łapie zadyszkę? - a podobno HT nic nie daje.

 

Na allegro I5 8600K 1250zł + chłodzenie 150 = 1400zł, jak dla mnie dość drogo.

 

Tak sobie myślę, czy 9700K 8c/8w będzie na pewno lepsze od 8700K 6c/12w. A jeżeli tak to na jak długo??

 

Mam nadzieję że intele będą sobie dalej drożeć, bo chętnie przesiadłbym się na Zen2 ;] A im droższy Intel tym tańsza przesiadka będzie.

 

Ja z tą i5 4.5ghz używam r9 290. Działa pięknie ale myślę kupić gtx1070. I z tego co oglądam to ładnie działa z nim więc nie wiem już co robić.

 

Będzie działać lepiej :) Ale po wymianie na i7 będzie działać jeszcze lepiej.

A ceny i7 są tak śmieszne, że aż żal nie zmienić do kompletu CPU:

 

https://allegro.pl/procesor-intel-i7-2600-3-4ghz-8mb-lga-1155-100-gw-i7605444981.html

 

https://allegro.pl/procesor-i7-2600k-asus-p8p67-rev-3-1-do-zestawu-i7595090971.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, czy 9700K 8c/8w będzie na pewno lepsze od 8700K 6c/12w - Może trochę będzie ale nie dużo.

A będzie w ogóle I7 9900/T czy tylko K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu gdy mi padła płyta i zabrała taką samą i5 to wszyscy tutaj mówili bym dalej kupił to samo bo i7 2 i 3 serii to nie do gier. Więc coś się zmieniło? Nie lepiej wyżej kręcić i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu gdy mi padła płyta i zabrała taką samą i5 to wszyscy tutaj mówili bym dalej kupił to samo bo i7 2 i 3 serii to nie do gier. Więc coś się zmieniło? Nie lepiej wyżej kręcić i5?

 

przeanalizuj sobie ten wykres, albo lepiej przeczytaj co tam napisano o 4c/4w ;)

https://pclab.pl/art78955-4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu gdy mi padła płyta i zabrała taką samą i5 to wszyscy tutaj mówili bym dalej kupił to samo bo i7 2 i 3 serii to nie do gier. Więc coś się zmieniło? Nie lepiej wyżej kręcić i5?

musiał być spory czas temu bo już gry z 2013r , Crysis 3 i GTA5 korzystają z 8 watków pełną gębą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Far Cry Primal obsługuje 7 wątków.

Crysis 3 obsługuje 12 wątków może więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem się zaczyna, jak gry przestają poprawnie obsługiwać 4 wątki, a ludzie dalej myślą, że więcej do gier nie potrzeba ;]

 

"Zdecydowanie nie poradziły sobie procesory czterordzeniowe i czterowątkowe: Core i5-6600K oraz Core i3-8100 wyraźnie odstają od reszty stawki."

Dodam więcej, ryzen 1600X wyraźnie sponiewierał i5-6600K, który do niedawna poniewierał ryzenem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu gdy mi padła płyta i zabrała taką samą i5 to wszyscy tutaj mówili bym dalej kupił to samo bo i7 2 i 3 serii to nie do gier. Więc coś się zmieniło? Nie lepiej wyżej kręcić i5?

Wyszedł nowy AC:Odyssey i tendencje na forum obróciły się o 180 stopni :E

 

Plus ceny Intela wystrzeliły w kosmos, a AMD nie dość, że tańsze to jeszcze oferuje więcej rdzeni i wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy AC:Odyssey i tendencje na forum obróciły się o 180 stopni :E

 

Plus ceny Intela wystrzeliły w kosmos, a AMD nie dość, że tańsze to jeszcze oferuje więcej rdzeni i wątków.

to ty chyba gdzieś hibernowałeś przez ostatnie 2-3 lata, bo mniej więcej od tego czasu 8 wątkowce zaczęły mieć znaczenie w nowych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty chyba gdzieś hibernowałeś przez ostatnie 2-3 lata, bo mniej więcej od tego czasu 8 wątkowce zaczęły mieć znaczenie w nowych grach

Nie musiałem nigdzie hibernować to ile gry wykorzystują wątków to jedna sprawa, a co było polecane na forum to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem nigdzie hibernować to ile gry wykorzystują wątków to jedna sprawa, a co było polecane na forum to inna sprawa.

a co mają polecać jak wszyscy by chcieli za psie pieniądze nie wiadomo co? dobrze że już tego badziewia g4560 nikt nie poleca, bo z tym to była jazda nieziemska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiał być spory czas temu bo już gry z 2013r , Crysis 3 i GTA5 korzystają z 8 watków pełną gębą :E

 

 

był to listopad 2016 :) poradzono mi, abym nie inwestował już w tą platformę, więc wziąłem tego co miałem, gdzie w tej samej cenie albo taniej miałem i7 3 serii :D

 

więc co najlepiej zrobić z moim kompem z sygnaturki? i5 siedzi na 4.5 ale raczej nie jest to maks tylko tak na szybko :) miałem kupować gtx1070 ale teraz to oszalałem, szczerze to nie potrzebuje zmiany ale lubię to robić, zawsze to by płynniej chodziło to co mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 kosztowało chyba 250zeta kiedy i7-2600 raczej około 500. Teraz jest odwrotnie :D

 

No i zawsze i tak to polecano jako alternatywe dla i5-2400 a nie i7. Zamiast starocia lepiej było kupić nówkę, gdzie do i5 ciężko było wybrać też sensowną płytę w sensownej cenie, czytaj nie droższej od nowej h110 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był to listopad 2016 :) poradzono mi, abym nie inwestował już w tą platformę, więc wziąłem tego co miałem, gdzie w tej samej cenie albo taniej miałem i7 3 serii :D

ja w tym samym czasie i5 2500k kupowałem (przesiadka z Phenoma II) :D tyle że dla mnie to był szok wydajnościowy wtedy, PII krztusił sie w takim gta5 niemiłosiernie, hd7850 przy nim sie nudził : w tej grze :E

 

G4560 kosztowało chyba 250zeta kiedy i7-2600 raczej około 500. Teraz jest odwrotnie :D

 

No i zawsze i tak to polecano jako alternatywe dla i5-2400 a nie i7. Zamiast starocia lepiej było kupić nówkę, gdzie do i5 ciężko było wybrać też sensowną płytę w sensownej cenie, czytaj nie droższej od nowej h110 ;)

ja tam wolałem starocia kupić i5 2500 k zamiast tego pentaka, chociaż spokojnie miałem wtedy na niego kasę a i ddr4 nie były takie drogie

i później w ogóle nie żałowałem wyboru pełne 4 rdzenie dawały w większości gier dużo stabilniejszy fps niż 2 jaja i 4 wątki w pentaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był to listopad 2016 :) poradzono mi, abym nie inwestował już w tą platformę, więc wziąłem tego co miałem, gdzie w tej samej cenie albo taniej miałem i7 3 serii :D

 

więc co najlepiej zrobić z moim kompem z sygnaturki? i5 siedzi na 4.5 ale raczej nie jest to maks tylko tak na szybko :) miałem kupować gtx1070 ale teraz to oszalałem, szczerze to nie potrzebuje zmiany ale lubię to robić, zawsze to by płynniej chodziło to co mam :)

 

wymienić na i7

 

300zl zablokowany

400zl odblokowany

 

i5 sprzedasz za 200zl. Dopłacisz do biznesu jakieś 100-200zl.

 

Przy zablokowanym 2600 na szybko robisz 4,0GHz jak Kochan. Jak zechcesz się odrobinę pobawić BCLK to 4,1GHz bez problemu powinno pęknąć:

 

Stare iCore 2-3Gen całkiem nieźle znosiły oc przez BLCK. Przy 4gen już to tak fajnie nie szło, 100MHz to raczej był realny max przy zegarze około 4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym samym czasie i5 2500k kupowałem (przesiadka z Phenoma II) :D tyle że dla mnie to był szok wydajnościowy wtedy, PII krztusił sie w takim gta5 niemiłosiernie, hd7850 przy nim sie nudził : w tej grze :E

 

 

ja tam wolałem starocia kupić i5 2500 k zamiast tego pentaka, chociaż spokojnie miałem wtedy na niego kasę a i ddr4 nie były takie drogie

i później w ogóle nie żałowałem wyboru pełne 4 rdzenie dawały w większości gier dużo stabilniejszy fps niż 2 jaja i 4 wątki w pentaku

 

no ja miałem phenom II 955 po lekkim oc i radeon 7870 w sumie i gta v i wiedźmin bardzo dobrze działały :D 30fps ale wysokie ustawienia, to nie wiem co teraz robić Panowie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc co najlepiej zrobić z moim kompem z sygnaturki? i5 siedzi na 4.5 ale raczej nie jest to maks tylko tak na szybko :) miałem kupować gtx1070 ale teraz to oszalałem, szczerze to nie potrzebuje zmiany ale lubię to robić, zawsze to by płynniej chodziło to co mam :)

opchnij go za 250-270 , za nieco ponad 400 kupisz i7 2600k , dopłata niska a karta ci odżyje i to bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...