Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiujarzyna

Czy te pamięci są na kościach Samsung b-die?

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc "odpowiedzi tam nie ma" odnosiłem się do linka kolegi PaVlo.

Dzięki panowie za pomoc. Fajnie ze można na Was zawsze liczyć .

Xtn - jeśli te co mi podlinkowałes to tez b-die, to cena zajebista i pasuje kolorystycznie do Asrocka serii Fatality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "odpowiedzi tam nie ma" odnosiłem się do linka kolegi PaVlo.

Dzięki panowie za pomoc. Fajnie ze można na Was zawsze liczyć .

Xtn - jeśli te co mi podlinkowałes to tez b-die, to cena zajebista i pasuje kolorystycznie do Asrocka serii Fatality

Jadę je właśnie odebrać z x-kom, dam znać w nocy w tym temacie. Na razie możesz sobie złożyć zamówienie i najwyżej jak stwierdzę ze to nie b-die to anulujesz. Nie wiadomo ile ta promka potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg b-die Findera to powinny być najtańsze b-die w x-kom właśnie promocja na 699zl https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html

Nie brałbym, to są pewnie jakieś bcrc- najgorszy sort b-die

3200mhz cl14- to są na 100% b-die bcpb samsunga, nie ma innych pamięci o takich parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są b-die bcpb ale nie mogę ich podnieść powyżej 3466mhz :( jakieś pomysły do ustawienia timingów na MSi Z170 PC Mate?

 

samsung_b_die.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie idą wysoko, ale można zniżyć cl. Wyżej objasnili... najgorszy sort.

 

Jak ja je miałam szły max 3333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie idą wysoko, ale można zniżyć cl. Wyżej objasnili... najgorszy sort.

 

Jak ja je miałam szły max 3333.

BCPB to nie jest najgorszy sort, tylko ten lepszy. Przynajmniej tak wyczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz racje nie popatrzyłam na ss, moje nie szły wyżej ;) co innego trident z 2800 1,25v te szybowały.

 

Musi się ktoś wypowiedzieć kto się na tym zna, może wystarczy dobrze ustawić i podnieść napięcia nie tylko pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-50 ustawień, wszystko co mi do głowy przyszło :) Niestety nic powyżej 3466mhz cl17 :( Ogólnie dobre RAMki ale liczyłem na 3800-4000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 3466mhz to stabilnie chociaż?

Nie chciało mi się jako mi sie jakos specjalnie tego sprawdzać, bo za nisko było ale benchmarki w ROTR i AC Origins przeszly bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 3466mhz to stabilnie chociaż?

Tak :)

HCI memtest zostawiony na noc nic nie wykrył, więc uznaję to za stabilne, działam na takich ustawieniach od końca lipca i żadnych problemów nie było.

Dodatkowo testowane "Google Stress App test" pod ubuntu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :)

HCI memtest zostawiony na noc nic nie wykrył, więc uznaję to za stabilne, działam na takich ustawieniach od końca lipca i żadnych problemów nie było.

Dodatkowo testowane "Google Stress App test" pod ubuntu

A próbowałeś jeszcze bardziej obniżyć timingi? Ciekawi mnie jakie limity mają te b die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM testujcie raczej w Prime95 a nie jakimiś wypierdkami. Godzinne przejście Blend prawdę wam powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jeszcze bardziej obniżyć timingi? Ciekawi mnie jakie limity mają te b die.

Właściwie to nie ale za dużo czasu spędziłem żeby te ustabilizować, po prostu nie chce mi się z tym bawić.

Według Ryzen DRAM Calculator, te pamięci mogą polecieć nawet 3666 CL14 ale przy 1.5v

 

RAM testujcie raczej w Prime95 a nie jakimiś wypierdkami. Godzinne przejście Blend prawdę wam powie.

Prime'em też testowałem ale właśnie prime pochodzi godzinę lub dwie i nic nie wykryje, a memtest już po 5-15 minutach jakiś błąd wyrzuci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime dobry jest do sprawdzania max. temperatur a nie do jakichkolwiek testów. Zawsze jak testowałem CPU/RAM po OC przez Prime to wszystko przechodziło gładko, żeby potem wywalić bluescreena w spoczynku lub przy odpaleniu pierwszej lepszej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Nie wiem co tak ludzie się podniecają modułami B-die w większości przypadków udaje się tylko zejść o jedno oczko w dół z timmingami.

 

Właściwie to nie ale za dużo czasu spędziłem żeby te ustabilizować, po prostu nie chce mi się z tym bawić.

Według Ryzen DRAM Calculator, te pamięci mogą polecieć nawet 3666 CL14 ale przy 1.5v

 

 

Prime'em też testowałem ale właśnie prime pochodzi godzinę lub dwie i nic nie wykryje, a memtest już po 5-15 minutach jakiś błąd wyrzuci

 

Ja mam G.Skill F4-3600C16D-16GVK czyli B-die i max jaki wyciągnąłem przy 1,49V to 3622MHz CL14-16-16-28-1T-240 + jeszcze dodatkowe timmingi zmniejszyłem. Więc mówienie że prawie każdy B-die robi 4GHz przy CL12 to zwykły mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mówienie że prawie każdy B-die robi 4GHz przy CL12 to zwykły mit.

 

To nie mit, pójdą ale nie na takich napięciach na jakich tutaj operujecie :E

Na air i 24/7 spokojnie zrobisz 4000 ale przy CL16 przy znośnym V.

No ale też pozostaje kwestia IMC i ewentualnie mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Niestety, b-die nie gwarantuje wykrecenia niebotycznych wynikow, za to daje na to szanse.

F4-3400c16d-32gvr sa b-die i powyzej 3400 cl 16 nie udalo mi sie ich wysterowac. Piczy klak brakuje, ale jednak. Oczywiscie przy rozsadnych napieciach.

Stabilnosc sprawdzam uruchamiajac testy HNT i VST z Y-Crunchera i uznaje konfiguracje dopiero, gdy przejda z dziesiec razy bez bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...