Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

t6p

Windows 7 i problemy z trybem uśpienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od niedawna mam dziwne problemy z trybem uśpienia w swoim PC. Korzystałem z tej opcji od dawna i nigdy nie było żadnych problemów. W chwili obecnej wygląda to tak:

klikam w windowsie "uśpij". Monitor się wyłącza, komputer przechodzi tak jak by w tryb uśpienia. Lecz trwa to ułamek sekundy, a następnie komputer tak jak by sam się wybudzał. Jednak w żaden sposób nie da się go uruchomić. Słychać, że skrzynka "pracuje" (wiatraki, napęd dvd), wszystko na pozór samo się uruchamia i "działa", ale monitor nie reaguje na nic. Klawiatura, myszka, przycisk zasilania też nic nie powoduje. Żadnej reakcji. To co zauważyłem, to kontrolka od HDD nie świeci się. Czyli być może jest jakiś problem z dyskiem twardym.

 

Przejdźmy jednak dalej. Żeby uruchomić komputer muszę nacisnąć przycisk "reset". Wtedy komputer wznawia prace, ale trwa to dłużej niż zwykłe wybudzenie z trybu uśpienia. Natomiast w momencie gdy najpierw wyłączę komputer "przyciskiem power", a później go uruchomie, to tak samo nic się nie dzieje. Ogólnie mówiąc wszystko na pozór z kompem jest okay. Przy normalnym wyłączaniu i włączaniu jest wszystko okay. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś masz nie tak z aktywnym planem zasilania? Wejdź do Panelu sterowania, Opcje zasilania i wejdź do aktywnego planu zasilania i tam jest opcja Przywróć domyślne ustawienia planu.

Sprawdź po tym jak działa uśpienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie to. W takich podstawowych ustawieniach starałem się ustawić wszystko default i nic. Po tym co napisałeś, oczywiście sprawdziłem to i zrobiłem tak jak napisałeś, ale niestety zero efektów. Osobiście nie mam pojęcia co mógłbym jeszcze zmienić w ustawieniach, dlatego po woli skłaniam się do szukania przyczyny w usterce któregoś z podzespołów (może pamięć RAM?), albo zrobienia formata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

W biosie przestaw opcje power statow, pewno któraś aktualizacja zaczela sie z tym gryzc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przestawilem jedna opcje i jest progress - komputer przynajmniej przechodzi w tryb uśpienia i automatycznie od razu się nie wzbudza. Jednak jeden problem pozostał. Po uruchomieniu go, na pozór wszystko się uruchamia. Wiatraki, światełka, napęd DVD, ale dysk twardy stoi dęba. Kontrolka "hdd" nie zapala się po włączeniu peceta (co zazwyczaj występuje gdy komputer pracuje). Ekran też milczy, pomaga tylko przycisk reset. Wtedy wszystko się już włącza. Jakieś pomysły???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

Winowajcą całego zamieszania okazał się... zasilacz z czarnej listy :E (logic). Temat założyłem 7 października, mamy 20.10 :) . Przez ten czas regularnie się "nadpalał", aż w końcu dzisiaj po uruchomieniu na 3 min padł totalnie i odciął wszystko i poszedł tylko smród. Całe szczęście skończyło się tylko na zasilaczu. Po próbie przełożenia z innego komputera wszystko działa poprawnie a komputer też normalnie przechodzi w tryb uśpienia oraz tak samo poprawnie "wstaje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...