Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jan092

Koniec umowy co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pod koniec miesiąca kończy się umowa z orange w promocji funpack z internetem 20Mb. Pomimo tego, że mieszkam na wsi nie jestem zbytnio zadowolony z usług. Nie ma możliwości przyśpieszenia, dostępna jest tylko opcja do 20Mb, ostatnio internet się zacina nawet przed południem. Szukałem innego dostawcy i znalazłem ofertę od T-mobile z internetem mobilnym LTE bez limitu z routerem. Pobrałem aplikację network cell info lite, ale nic mi to nie mówi. Chciałem sprawdzić jak działa, więc zakupiłem 2GB internetu na telefonie z LTE, sygnał znalazł cztery kreski. Jak to jest z takim intrnetem z LTE ? Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ale zdajesz sobie sprawę że umowa ci się automatycznie przedłuży na 6miesięcy jak 30 dni przed końcem nie wypowiesz umowy Orange.

 

Co do internetu ja tak że miałem tylko opcję do 20Mb w Orange ale pomęczyłem się kilka lat i teraz dali światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym tygodniu wybieram się do salonu Orange, formularz odstąpenia już gotowy. Czekam tylko na ostatnią decyzję z którą mam dylemat. "Stabilne" stare wolne łącze od Neostrady czy eksperyment z LTE od T-Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, ja bym został przy kablu. Z LTE pociśniesz może 30-40 Mb poza "godzinami szczytu" a stabilność łącza to wielka niewiadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa automatycznie przedluza sie na czas nieokreslony.

Nie ma czegos takiego ze na 6, 12 miesiecy etc.

Chyba ze umowa na firme wtedy moze byc cokolwiek

To tak pd strony prawnej. Jesli jest inaczej w umowie to nie ma mocy prawnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu z umową. Pamiętam, że co dwa lata odwiedzaliśmy salon Orange, zawsze było w porządku. Oferują taki sam internet jak 2 i 4 lata temu. Do 20Mb i 1Mb za 79.99 z darmowymi programami TV + opłata za utrzymanie łącza. Wychodzi 100zł miesięcznie za technologie z 2010 roku. Jak mówię, dogadać się z Orange w sprawie rozwiązania jakiegoś problemu technicznego zawsze było męczące, dlatego postanawiam nareszcie wymienić operatora na coś nowszego, świeżego. Nie do końca jestem pewny jak internet LTE będzie wyglądać, ale nawet te małe polepszenie prędkości pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego ze na 6, 12 miesiecy etc.

To tak pd strony prawnej.

Oczywiście, że jest, nie wiem na ile zgodne z prawem: http://forum.pclab.pl/topic/1258842-Orange-%C5%9Bwiat%C5%82ow%C3%B3d-300-Mbs-FunBox-30-Samsung-ICU-100-czy-warto/page__view__findpost__p__15245242

"Umowa tradycyjnie na 2 lata, po tym czasie są 3 opcje:

- przedłużenie na czas nieokreślony (rachunek będzie wynosił ponad 200 zł miesięcznie po 2 latach)

- przedłużenie na pół roku na takich samych zasadach, a potem umowa wygasa

- umowa wygasa po 2 latach i trzeba podpisać nową, na nowych zasadach lub zrezygnować

Jedną z tych opcji trzeba wybrać przy podpisywaniu umowy".

Gdy u konkurencji (i to wielu: Netia, T-M itp) przedłuża się z ceną z ostatniego miesiąca.

 

ale nawet te małe polepszenie prędkości pomoże.
A pogorszenie? Ostatnie tematy:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3506509.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3506916.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3503299.html#17479512

Tylko ostatni na świetnym zasięgu, ale i tak da się wnioskować, up > down to zawsze problem (antena podnosi denny up).

 

Tyle, że:

1. co to jest "internet się zacina nawet przed południem"?

2. przeginasz z ceną, teraz jest taniej - 59.99 za czas nieokreślony (w tym utrzymanie): https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/26358/50a50751-13d8-41b3-82ed-747171e59ff3.pdf (54.99 za 24 mies).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet podczas korzystania potrafi się zaciąć na chwilę, trzeba zresetować router. Problem z tym, że na wsi nie ma opcji samego internetu, trzeba dodatkowo opłacić 30zł za utrzymanie starych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest, nie wiem na ile zgodne z prawem: http://forum.pclab.pl/topic/1258842-Orange-%C5%9Bwiat%C5%82ow%C3%B3d-300-Mbs-FunBox-30-Samsung-ICU-100-czy-warto/page__view__findpost__p__15245242

"Umowa tradycyjnie na 2 lata, po tym czasie są 3 opcje:

- przedłużenie na czas nieokreślony (rachunek będzie wynosił ponad 200 zł miesięcznie po 2 latach)

- przedłużenie na pół roku na takich samych zasadach, a potem umowa wygasa

- umowa wygasa po 2 latach i trzeba podpisać nową, na nowych zasadach lub zrezygnować

Jedną z tych opcji trzeba wybrać przy podpisywaniu umowy".

Gdy u konkurencji (i to wielu: Netia, T-M itp) przedłuża się z ceną z ostatniego miesiąca.

 

A pogorszenie? Ostatnie tematy:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3506509.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3506916.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3503299.html#17479512

Tylko ostatni na świetnym zasięgu, ale i tak da się wnioskować, up > down to zawsze problem (antena podnosi denny up).

 

Tyle, że:

1. co to jest "internet się zacina nawet przed południem"?

2. przeginasz z ceną, teraz jest taniej - 59.99 za czas nieokreślony (w tym utrzymanie): https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/26358/50a50751-13d8-41b3-82ed-747171e59ff3.pdf (54.99 za 24 mies).

Nie ma czegos takiego jak automatyczne przedluzenie umowy o x miesiecy.

Umowa przechodzi na czas nieokreslony z cena jaka widniala w czasie umowy. Nawet o grosz nie bedzie wieksza.

Sa to klauzule niedozwolone dla konsumenta.

Biorac na firme niestety obowiazuje to co jest na papierze.

Nawet wtedy moga zapisac ze umowa sie przedluza o 10 lat a koszt dzierzawy modemu to 1000zl miesiecznie.

 

Na osobe prywatna nie ma opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z tym, że na wsi nie ma opcji samego internetu, trzeba dodatkowo opłacić 30zł za utrzymanie starych kabli.
A umiesz czytać? Przecież podałem linka, do oficjalnej strony, oficjalnego regulaminu (opłata za utrzymanie 10 zł i czytaj resztę).

 

Nie ma czegos takiego jak automatyczne przedluzenie umowy o x miesiecy.
Nie ma i jest :) Nieco źle zacytowałem (za dużo uciąłem). Fakt - to nie automatyczne.

 

Umowa przechodzi na czas nieokreslony z cena jaka widniala w czasie umowy.
Nie ma tak dobrze:

1. Jeśli rok masz za 39.99 a drugi za 69.99 to przedłuży się za 54.99? Raczej 69.99.

2. Podobnie w stylu 39.99 abonament + 19.99 raty za sprzęt, przedłuża się za 59.98 zł (a nie 39.99).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości salonów Orange nie pytają się i zaznaczają na umowie, że jak 30 dni ,minimum, nie złożysz wypowiedzenia to po zakończeniu umowy, automatycznie się przedłuża na kolejne 24 miesiące. To samo automatycznie zaznacza się to na stronie Orange robiąc zamówienie przez stronę. Orange to oszuści na maksa w tej kwestii bo nie mówia o tym. Druga sprawa sprawdzić cennik czy po przejściu na czas nieokreślony zostaje cena promocyjna czy z podstawowego cennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moga zmienic ceny jak i przedluzyc umowy.

Czego nie rozumiecie?

Cena jest normalna bez promocji ale z oferty na ktora byla podpisana a nie cena z umowy na czas nieokreslony.

Od poczatku roku tak jest albo lepiej.

 

Moga tak miec w umowie bo na firme moze byc napisane cokolwiek i jest to wiarzace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam internet z t-mobile i wedlug szacunkow ktore przedstawilem na innym forum to w mierjscu docelowym powinienem miec 50Mb, obecnie jestem w Lodzi na osiedlu i chodzi sobie do 50Mb, pewnie gdybym mial antene zewnetrzxna bym lepiej wycisnal ale niedlugo sie przeprowadzam i chcialem miec mozliwosc zabrania internetu ze soba a tam gdzie ide jest chyba radiowka i LTE, wybralem lte, sciagam do 500GB miesiecznie i nie ma problemow, wczesniej mialem 250Mb z kablowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego nie rozumiecie?

Cena jest normalna bez promocji ale z oferty na ktora byla podpisana

Teraz to już piszesz głupoty.

 

Te przekręty już zlikwidowali prawnie. Dawniej tak było: Neostrada w promocji za 72 zł (w tym 129 zł ulgi), tak więc bez promocji z tej umowy było za 199 zł (dalej jest pełno takich umów rzekomej "promocji" i rzekomej "ulgi"). Nie wiem na ile prawdę pisze Kłapouchy, ale to realne, że czasem sami sobie zaznaczają przedłużenie i jeśli ktoś nie przeczyta umowy (czyli 99%) to się na to zgodzi. Z drugiej strony mrqpa dostał wybór.

 

Mi się przedłużyły dwie umowy (innych dostawców):

-na czas nieokreślony

-z ceną z ostatniego miesiąca (mimo, że w cenie były raty za sprzęt).

Zatem typowo, nie znam przepisu, ale pewnie nie pozwala by było choć grosz drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moga zmienic ceny jak i przedluzyc umowy.

Czego nie rozumiecie?

Cena jest normalna bez promocji ale z oferty na ktora byla podpisana a nie cena z umowy na czas nieokreslony.

Od poczatku roku tak jest albo lepiej.

 

Moga tak miec w umowie bo na firme moze byc napisane cokolwiek i jest to wiarzace

 

Zależy od umowy, promocji i cennika. Zawsze czy to taki operator czy taki, czy takiej i innej usługi telekomunikacyjnej daje w promocji rabat z cennikowej ceny. Wtedy trzeba przeczytać co się dzieje po przejścu na czas nie określony. W t-Mobile zostawiają ceny z oferty promocyjnej. W Orange mam jeszcze usługi z cesji z firmy rodziców na mnie, ale mimo, że konieć w grudniu ofert na przedłużenie nie ma bo mam usługi biznesowe i musza przejśc na czas nie określpny i dopiero wtedy można zmieniac na prywatne w promocjach, chyba, że wypowiem. Jakbym nie wypowiedział co już zrobiłem lipiec/sierpień to w styczniu za3 usługi mobilne byłoby 499 zł netto bo takie sa ceny bez promocji. Pisze to w Regulaminie promocji i cenniku, w umowie ani słowa. Przyznam się, że sam nie czytałem bo mój mózg tego słownictwa nie trawi, ale zajął się tym znajomy prawnik za piwo i powiedział, wypowiadaj jak najszybciej i nigdy Orange. Karę zapłacili, a swoje robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W większości salonów Orange nie pytają się i zaznaczają na umowie
Mogę potwierdzić wersję Kłapouchego, choć nie 2 lata, ale 6 miesięcy bez pytania. Wiem, bo jestem na nowej umowie 2,5 roku (miało być 2). Nie ważne, muszę poczytać, ale pewnie na 30 dni przed (2 lata) da się zrezygnować lub zmienić na lepszą (cenę).

 

Dodatkowo wyraźnie podnieśli mi cenę i znacznie obniżyli :) Ciekawe co z tego będzie, bo zyskuję ponad 10 zł na miesiąc, pewnie poprawią to do aktualnej promocji (na jakiej brałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...