Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kovalevski75

Wymiana procesora Ryzen

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad wymianą mojego Ryzena 3 2200g na 5 2600 Czy ma to jakiś sens?Odczuje wzrost wydajności w grach?Jak tak to jak dużą?Szukałem w necie porównania tych dwóch procesorów w duecie z RX 580 ale niczego nie znalazłem.Podczas gry w niektórych lokacjach zdażają się b.duże spadki FPS dzieje się to nie często i nie we wszystkich tytułach.Powodem może być zbyt słaby procesor do tej karty?

 

Moj zestaw:

Ryzen 3 2200 G-OC 4.1 Ghz

Arctic Frezzer eSport One

Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 2400 Mhz-OC 2800

Sapphire RX 580 nitro+ 4GB

Termaltake Smart RGB 600W

Kingston SSD A400 120 GB+Seagate HDD 500 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem jest CPU 4/4, 2600 jest 6/12, więc spadki powinny być marginalne. Zysk w fpsach, jeżeli zrobisz OC 2600 do 4Ghz też jakiś będzie. tutaj znalazłem, test z gtx1050Ti czyli sporo słabszą kartą, więc na rx580, różnica na plus dla 2600 powinna być większa

Jak nie podkręcisz 2600 to zysk w czystych fpsach będzie niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz spadki, to przez RAM w single channel (z opisu wnioskuję, że masz 1 kość)- to strasznie obniża twoją wydajnośc, zobacz sobie testy w internecie, czasem jest to obniżenie o 1/2 wydajności + stuttering.

Wymiana na 2600 i rx580 będzie również pomocna, ale droższa, poza tym w single channel wciąż będziesz miał pewne ścinki (w połączeniu z APU to już w ogóle- jak teraz) + ogranicza to twoją ogólną wydajność procesora, Ryzen mocno polega na RAMie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że dodanie drugiej kości 8 GB ram rozwiąże problem ze spatkami fps?Może wymiana mojego ramu na 2x4 RAM Patriot Viber LED DDR4 3000 Mhz?Będzie taniej :)Co o nich sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że dodanie drugiej kości 8 GB ram rozwiąże problem ze spatkami fps?Może wymiana mojego ramu na 2x4 RAM Patriot Viber LED DDR4 3000 Mhz?Będzie taniej :)Co o nich sądzisz?

Poprawa będzie znaczna, ale zobacz sobie testy w internecie, czy będzie Cię to satysfakcjonować, ponieważ APU wciąż nie jest demonem szybkości. Wszystko zależy w co grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni wymienie RAM na nowy i napiszę jaka jest poprawa a myślę że będzie spora:)Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...