Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

StachuGamer

Komputer do grania w mało wymagające gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo będę kupuwać pierwszy komputer w życiu i nie wiem jaki mam wybrać na kompa mam 2500 zł max i przypadł mi do gustu taki zestaw:

I5-7400

2tb hdd

Gtx 1050ti

8gb ram ddr4

Płyta pod soket lga 1151 i chip h170

 

I nie wiem jaki jest sens tego zestawu jeżeli będę grał tylko w minecrafta gta san andreas skyrima i cs go bo grałem w to na kompie brata i mógłbym zrobić wiele tańszy zestaw z i3-8100 albo i3-7350k i poradźcie mi co wybrać

Każda pomoc mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać trochę z kupnem komputera aż karty graficzne (no, i procesory..) stanieją do rozsądnych cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak tylko pc potrzbny jest na teraz i nie wiem czy mam wybierać superwydajną stację czy złożyć jakiś tańszy z i3 a do moich gier taki wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedługo będę kupuwać pierwszy komputer w życiu i nie wiem jaki mam wybrać na kompa mam 2500 zł max i przypadł mi do gustu taki zestaw:

I5-7400

2tb hdd

Gtx 1050ti

8gb ram ddr4

Płyta pod soket lga 1151 i chip h170

 

I nie wiem jaki jest sens tego zestawu jeżeli będę grał tylko w minecrafta gta san andreas skyrima i cs go bo grałem w to na kompie brata i mógłbym zrobić wiele tańszy zestaw z i3-8100 albo i3-7350k i poradźcie mi co wybrać

Każda pomoc mile widziana

Zestaw bez sensu biorąc pod uwagę cenę procka i5 7400 > 900zł. H170 jeszcze bardziej bez sensu. Ogólnie to bierz coś na używkach (procesor i gpu) lub ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach Intela jedynie Ryzen ma sens moim zdaniem + większa ilość rdzeni przyda ci się w przyszłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bym na używkach takie coś złożył

I5-4460

Gtx 970ti

16gb ram ddr3

Płyta główna:gygabyte b85m-d3h

Dysk twardy:wd blue 1tb+128gb ssd adata

Zasilacz:ibox cube2 600w

Obudowa jakaś stara z 2000 roku za 20 zł i już

Na używankach wyszło mi 2344zł

Nie byłby dobry tan zestaw

Oczywiście ryzeny też moge wziąść pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś jak 970ti ;) Z resztą po co Ci 16gb ramu skoro chcesz grać w "mało" wymagajace gry ? Do CS'a, gta itp lepiej postawić na mocny proc zamiast dodatkowy ram (ale znów ceny inteli są jakie są i bardzie opłaca się brać ryzena). Skyrim ma malutkie wymagania więc nawet go nie liczę (no chyba, że chcesz wewalić jakieś enb i multum modów to wtedy i dobry komp się zakrztusi.

Do 2500zł składałbym takie coś:

Ryzen 1600x - 679zł (tańszy od 1600)

MSI B350M PRO-VDH - 299zł

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper - 359zł

Vero L2 500w - 179zł

EVGA GTX 1060 3GB - 699zł, uzywana z gwarancją do sierpnia 2020r.

WD blue 1tb - 90zł, uzywka

ADATA 128GB 2,5'' SATA SSD Premier Pro SP920 - 133zł

Be Quiet! Pure Rock - 59zł, uzywane

Razem bez obudowy 2518zł. Co do case to wolałbym dać te 150zł na coś w stulu rg4 lub ar3 niż brać jakieś padło w stylu piekarnik.

Masz tumix części nowych i uzywanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdxieś na filmie by 970ti no dobra ale jak nie ma to niema 16gb ram dlatego że chcę mieć trochę więcej fps niż tylko 120-200 zasilacz bomba w sensie że słaby czy dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie, że lipny. No akurat ram da Ci takiego kopa w fps, że aż to przemilczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB RAM nie da Ci więcej fpsow, a przynajmniej nie w tych grach. Więc nie opłaca Ci się dopłacać.

 

Najlepsza opcja dla Ciebie to to co złożył Bumcyfykszyk lub poof. Nowe części oprócz GPU, a najbardziej opłacalne. Nawet jeśli musiałbyś dopłacić.

 

A tak wgl to do gier które wymieniłeś i tak ten sprzęt będzie na wyrost, ale może będziesz chciał pograć w jakieś nowości to wtedy ci się przyda.

 

Co do i3 8100 to nie jest on mniej wydajny niż i5 7400/7500 a znajdują się one na tym samym pułapie wydajnościowy bo dzieli je jedna generacja, siódma i ósma, gdzie w ósmej i3 dostały więcej rdzeni, tyle co i5 poprzednich generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szedłbym w używki tylko kupił Ryzen 1400 4/8 plus RX570 4GB za 2590zł w x-kom. Do tej karty w x-kom dodają 3 gry w tym AC Odyssey. Na tym kompie pograsz komfortowo nawet we wszystkie nowości, a nie tylko starsze gry. https://www.x-kom.pl/lista/f9qvd72fy

Na razie Dysk 1TB, chyba że możesz dołożyć jeszcze 80zł do 2TB. Lepiej teraz 1Tb a za jakiś czas dołożyć 100zł na SSD 120GB na system, żeby komp szybciej się uruchamiał i szybciej działał programach, czy www.

Jak Ci te dodatkowe gry nie potrzebne to Asus RX570 4GB kosztuje w innych sklepach bez gier 760zł, https://www.ceneo.pl/51315084

czyli 140zł taniej i wtedy mieścisz się w budżecie, a cena wychodzi 2450zł, ewentualnie dokładasz do 2TB hdd lub 120GB SSD.

Kupujesz wszystko bez GPU w x-kom, kartę dokupujesz w innym sklepie i masz bardzo fajny, nowy zestaw.

 

Gdxieś na filmie by 970ti no dobra ale jak nie ma to niema 16gb ram dlatego że chcę mieć trochę więcej fps niż tylko 120-200 zasilacz bomba w sensie że słaby czy dobry?

W sensie, że może się spalić i pociągnąć za sobą inne części kompa.

 

EDIT: w x-kom jest teraz w tej samej cenie 629zł Ryzen 1500x też z wentylatorem, to lepiej jego wziąć do zestawu https://www.x-kom.pl/p/359917-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-5-1500x-35ghz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz juz jest do wyjebania ok 16gb ram kopa w fps moze mi nie da ale jak będę za 5lat montował do niego jakieś i7 to wtedy ram też przydało by się podwiększyć a jakteraz zainwestuję to później nie będe musiał dopłacać a w 1060 jest dobry wgl intela już tam nawet montował nie będe bo na ceneo zobaczyłem i5-4460 za 717 zł a 100 więcej mam już i5-6600k w kompie będzie ostatecznie siedział ryzen 3 trzeciej generacji i 8 gb ram ddr4 i gtx 1060 jeżeli oczywiście będzie to karta dobra

 

Napisałem u góry to montowanie i7 bo mówiłem na przykład w kompie będzie ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bym na używkach takie coś złożył

I5-4460

Gtx 970ti

16gb ram ddr3

Płyta główna:gygabyte b85m-d3h

Dysk twardy:wd blue 1tb+128gb ssd adata

Zasilacz:ibox cube2 600w

Obudowa jakaś stara z 2000 roku za 20 zł i już

Na używankach wyszło mi 2344zł

Nie byłby dobry tan zestaw

Oczywiście ryzeny też moge wziąść pod uwagę

 

nie wiem skąd ci wyszlo

jak chcesz to napisz na PW

 

mam cos takiego

 

i5 4570

h81

8gb ram

gtx1070 6gb

dobry zasilacz

120 ssd

 

takie cos wychodzi kolo 2000 bez obudowy

 

i5 wyzszy model i 1070 a nie 970ti

 

 

jeslli chcesz nowe to raczej amd bo intele masakrują cenowo w tej chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek to prawda intelowskie procki masakrują bo zobaczyłem dziś ryzena 3-3200g za 400zł a intel o tej samej wydjaności kosztował 700zł w kompie będzie ryzen bo intel się nie opłaci

 

Chyba że na układzie intela bym złożył na akie coś

Cpu:pentium g4560 3,6ghz box-300zł

Gpu:gtx 1050 2gb(nie wiem czy to cena prawdziwa ale wszędzie takie widzę)-759zł

Mobo:asus h110m-d-237zł

Ram:hyper fury black 8gb ddr4 2133mhz-299zł

Dysk twardy:1tb wd blue-199zł

Zasilacz:vero l1 500w-237zł

Obudowa: silentiumpc brutus m10-95 zł

 

 

Cena ok.2100zł w tej cenie można byłoby złożyć coś znacznie lepszego ale core za drogie celeron za słaby to pozostaje pentium ale i tak właduję do kompa ryzena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału ni ma :P a ta cena 1050 to chyba jakieś żarty :P MSI GeForce GTX 1050 OC V1 2GB https://www.x-kom.pl/p/391391-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1050-oc-v1-2gb-gddr5.html za niecałe 6 stówek :) i zostaje ci na SSD Crucial BX300 https://www.x-kom.pl/p/401790-dysk-ssd-crucial-120gb-25-sata-ssd-bx300-oem.html na MLC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek to prawda intelowskie procki masakrują bo zobaczyłem dziś ryzena 3-3200g za 400zł a intel o tej samej wydjaności kosztował 700zł w kompie będzie ryzen bo intel się nie opłaci

 

Chyba że na układzie intela bym złożył na akie coś

Cpu:pentium g4560 3,6ghz box-300zł

Gpu:gtx 1050 2gb(nie wiem czy to cena prawdziwa ale wszędzie takie widzę)-759zł

Mobo:asus h110m-d-237zł

Ram:hyper fury black 8gb ddr4 2133mhz-299zł

Dysk twardy:1tb wd blue-199zł

Zasilacz:vero l1 500w-237zł

Obudowa: silentiumpc brutus m10-95 zł

 

 

Cena ok.2100zł w tej cenie można byłoby złożyć coś znacznie lepszego ale core za drogie celeron za słaby to pozostaje pentium ale i tak właduję do kompa ryzena

 

no to widzisz sam - pentium + 1050 nowe - lub i5 + 1070 uzywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek ten zestaw w cs go ma ok.200fps i nie dosyć ze zmieszczę sie w budżecie to jescze będ,ie dosyć wydajny jak na moje wymagania

 

 

No to już nie wiem czy ryzen czy intel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek ten zestaw w cs go ma ok.200fps i nie dosyć ze zmieszczę sie w budżecie to jescze będ,ie dosyć wydajny jak na moje wymagania

 

 

No to już nie wiem czy ryzen czy intel ?

 

to jak wystarczy ci gtx1050

to taki komputer zlozysz do 1000zł uzywany - wiec jaki sens 2000 wydawac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek chce wydać 2k na nowy bo chcę nowe części używanych nie kupuję bo kiedyś klawiaturke nową do telefonu kupiłem i przez

Rok wszystko było piękinie a później sie zepsuła a telefon używałem tylko do sms i dzwonienia bo miał androida 1.6 i nic nowego sie na niego nie chciało pobrać

 

A więc jednak złoże zestaw z intelem za 2000 to nawet nieźle a może uda mi się coś lepszego złożyć jak jakiś i5 znajdę używany albo z serwisu aukcyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. nową kupiłem ... Rok wszystko było piękinie a później sie zepsuła a telefon używałem tylko do sms i dzwonienia bo miał androida 1.6 i nic nowego sie na niego nie chciało pobrać

 

Lol xD a co, miała wiecznie działać?

 

Jak wolisz wydać 2k to wydaj 2,5k na to co ci koledzy proponowali. Bo G4560 i 1050 sie nie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuła sie po roku a telefon dostałem od rodziców używany a klawiaturka działała przez 8 lat od produkcji telefonu a tam kalwiaturka była z modelu z roku 2012 i była 2 lata młodsza i sie rozpieprzyła a jak mi się g4560 i gtx 1050 nie opłaci to co brać i5 albo i3 za który będe musiał płacić 600-900 zł i wyjdę poza budżet a jak napisałem core za drogie celeron za słaby to pentium będzie dobry proste i logiczne chyba że ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...