Skocz do zawartości
i3220

Auto do 2000-3000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jako że zdałem prawko i jestem świeżym kierowcą to przyszła pora na kupienie auta.

 

Szukam czegoś taniego,z możliwe jak najniższymi kosztami utrzymania,mało litrażowe auto gdyż OC pewnie mnie pochłonie...

 

 

Co szukać w tym przedziale cenowym? Upatrzyłem sobie Colta za 2000zł 1.3 silnik.

 

Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z tym OC źle nie będzie, zależy skąd jesteś i na jakich blachach znajdziesz samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jako że zdałem prawko i jestem świeżym kierowcą to przyszła pora na kupienie auta.

 

Szukam czegoś taniego,z możliwe jak najniższymi kosztami utrzymania,mało litrażowe auto gdyż OC pewnie mnie pochłonie...

 

 

Co szukać w tym przedziale cenowym? Upatrzyłem sobie Colta za 2000zł 1.3 silnik.

 

Warto?

 

miałem colcinę z 97r 1.6 :) zrobiła u nas 40k km i raczej nie była bardzo awaryjna. Jedynie trzeba uważać na rdzę zwłaszcza na podłużnicach z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Może da radę Puga 206 1.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn?Możesz mi to wytłumaczyć?

Im dalej tym gorzej,czy jak ?

 

Przykładowo jak jesteś z Wawy i kupisz samochód na blachach Mińskich, z Serocka lub jakiejś mniejszej miejscowości z województwa mazowieckiego to możesz zapłacić za OC trochę mniej niż gdyby samochód był na blachach Warszawskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na żadną markę, patrz na stan. Czy to colt, czy civic, czy corsa, czy jakiś VW. Te starsze to wszystko dobre auta z prostymi silnikami. największy problem to zawsze rdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gentium, co Ty za brednie wypisujesz? Co ma składka OC do miejscowości gdzie auto było zarejestrowane? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gentium, co Ty za brednie wypisujesz? Co ma składka OC do miejscowości gdzie auto było zarejestrowane? :hmm:

 

Pentium to pewnie kuzyn Piotrka i Petru.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na żadną markę, patrz na stan. Czy to colt, czy civic, czy corsa, czy jakiś VW. Te starsze to wszystko dobre auta z prostymi silnikami. największy problem to zawsze rdza.

 

No nie do końca. W jednym aucie wymienisz sworzeń za 50zl a w innym musisz cały wahacz za 250. Do jednego połós kosztuje 250zl a do innego 550zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo jak jesteś z Wawy i kupisz samochód na blachach Mińskich, z Serocka lub jakiejś mniejszej miejscowości z województwa mazowieckiego to możesz zapłacić za OC trochę mniej niż gdyby samochód był na blachach Warszawskich.

Przestań bzdury opowiadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Przykładowo jak jesteś z Wawy i kupisz samochód na blachach Mińskich, z Serocka lub jakiejś mniejszej miejscowości z województwa mazowieckiego to możesz zapłacić za OC trochę mniej niż gdyby samochód był na blachach Warszawskich.

Dobre!

 

A jak sprowadzisz z Bangladeszu to płacisz w ich walucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mamy zapytam, co uniqa o tym sądzi ;)

Ze miejsce rejestracji ma wpływ na wysokość składek to tak, ale to, gdzie było wcześniej zarejestrowane to pierwszy słyszę.

Juz dzwonię...

 

Edit

Bzdura. Jedynie miejsce aktualnej rejestracji ma wpływ na wysokość składek. To, gdzie rejestrowal poprzedni właściciel nie ma najmniejszego znaczenia

 

Edit

Aha, co do tematu. Ciężko w tej cenie cokolwiek polecać czy nawet kupić :) sam niedawno kupowałem przecież narzędzie do przemieszczania się z A do B w tym budżecie i istna katastrofa. Ja kupiłem 206 1.1 lpg za 2600, wsadzilem ze 300zl i pół roku jeżdżę bez problemów. Teraz będę sprzedawał i muszę zrobić końcówki drążków lub sworzeń. Ceny śmieszne.

Tak to ogłoszenia determinuja wybór - dobre, ładne auta w rej cenie znikają praktycznie od razu. Mnie dwa ogłoszenia uciekły dzień po publikacji.

 

Szukaj czegoś co jedzie, hamuje, nie wali w podwozie, zmienia biegi i nie ma szlamu w zbiorniku wyrównawczym i pod korkiem. I obyś musiał zainwestować tyle co ja w swojego, bo łatwo podwoić wartość auta (rozrząd, heble, coś z zawieszenia, olej itp).

Nie polecę żadnego modelu, co najwyżej zasugeruje szukanie 206 ze sprawna belka 1.9d albo 1.1. Do tego drugiego używany sprawny silnik to ze 300zl, wychodzi taniej niż zrobienie rozrządu. Alternator 40 itp itd :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja coś pisałem o miejscu rejestracji? Kupujesz w Wawie samochód z blachami z Przasnysza i te blachy zostawiasz.

No ale żeby płacić składki z Przasnysza, to musisz tam auto trzymać, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

A gdzie ja coś pisałem o miejscu rejestracji? Kupujesz w Wawie samochód z blachami z Przasnysza i te blachy zostawiasz.

Znowu popisałeś się swoim nieskalanym logiczną myślą intelektem.

 

Miejsce postoju =/= powiat rejestracji.

 

 

Ty po prostu składasz fałszywe oświadczenia :)

Poza tym słyszałeś może coś o obowiązku rejestracji pojazdu? Nie? No tak, trzeba dziadować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podczas wyliczania składki podasz kod pocztowy parkowania z jakiejś wiochy to składka będzie niższa niż składka jeżeli podasz kod pocztowy z Warszawy. Ja mam blachy WI i auto ubezpieczone na kodzie z Opola na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Jakby to skomentować....?

 

 

WALI CEBULĄ

z23207549Q,Przyczyny-nieswiezego-oddechu-sa-rozne--czesto-ma-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Przecież można zostawić stare tablice rejestracyjne jeśli są z tego samego województwa. W urzędzie komunikacji przy rejestracji zgłaszasz, że zostawiasz tablice i tyle. Przy wyliczaniu OC w kalkulatorach podajesz numer rejestracyjny i kod pocztowy miejsca zamieszkania więc o jakim dziadowaniu Ty pitolisz?

Bzdura.

 

Możesz zostawić tablice z tego samego powiatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

Możesz zostawić tablice z tego samego powiatu.

 

Masz rację trochę mi się pomieszało i wybiegłem w przyszłość, ale chyba wkrótce to o czym piszę będzie obowiązywało.

 

Wywaliłem posty aby nie wprowadzać zamieszania. Poszło o to Mój link

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska ponownie witam.

 

 

 

 

Sprawa jest taka. Chcę Lanosa. 1.5 B+GAZ.

 

 

Nie mam żadnego współudziałowca i chcę wykupić OC na siebie jako młody kierowca (tzn prawko zrobiłem tydzień temu :E)

 

Sprawa jest taka...W lanosie kończą się opłaty i PT w 2019 roku w kwietniu. Ja w styczniu mam 24 lata.Czy kupując ubezpieczenie w tym kwietniu będzie już przysługiwała mi zniżka od wieku,tzn 24 lat?

 

Szczerze mówiąc to nie uśmiecha mi się kupować Lanosa za 2000 skoro za ubezpieczenie będę płacił 3000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...